[לוג] µbox - איזה עיצוב? - עמ' 3 (23.03.09) - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[לוג] µbox - איזה עיצוב? - עמ' 3 (23.03.09)

iakovl

Recommended Posts

DanyL, אני עוד זוכר אותך מהימים שבהם היה לי את הV3X מאז ערקתי לנוקיה ואני מרוצה

YogiBear, אני רוצה עץ כי מתכת זה לא אופציה בשבילי, בדקתי את זה בעבר עם הפרויקטים הישנים שלי למי שזוכר MK1 וMK2 וזה לא הלך טוב

אני כרגע מנסה לאתר מכר ישן שלי שהתחביב שלו זה אומנות בעץ ויש לו גישה לכלים ולעץ טבעי ולא MDF וסוגי העץ הזולים למיניהם

לגבי אוורר, המארז כנראה יהיה פסיבי לגמרי אבל אני אשקול להוסיף מאוורר במידת הצורך, המערכת הזאת לא יוצרת בכל מקרה הרבה חום וצריך סה"כ לדאוג לחורי אוורר נורמליים והאוויר החם יזוז מעצמו בכל אופן (תודה רבה לחוקי הטרמודינמיקה)

YogiBear, המאוורר שיש על הלוח זה לא למעבד (הוא פסיבי) אלא לצ'יפסט (שחם יותר מהמעבד)

אני מתקן מייד את השנה, לא שמתי לב שכתבתי 08.

ועוד עדכון קטן, הגיע אלי המסך LCD הטקסטואלי, 4*20 הכי מוגן שראיתי בחיים, המסך בתור קופסאת קלקר מודבקת (צריך לשבור אותה בשביל להוציא אותו) וכל זה בקופסא עם ה"במבה" מפלסטיק.

19022009004gr6.th.jpg19022009006sy3.th.jpg19022009003qz2.th.jpg

אין ספק שהאזרחות עושה רק טוב 8)

סוף סוף אני זוכה לראות פרוייקט שלך בפורום...

בהצלחה!

אלי, מי יתן וגם אתה תצטרף אלי בצד הזה...

סוף סוף אני יכול למחוק את הביזיון של MK1 וMK2 שנכשלו בגלל המלחמה וצה"ל.

בכל מקרה זה הפרויקט המשני שלי, יש עוד את TeraRaid שיצוץ בקרוב (מה לעשות שאני מוציא יותר ממה שאני מרוויח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בהחלט נראה טו-אוב ;D

אומנות בעץ זה בהחלט תחום במודינג שלא מיושם רבות בארצנו הקטנה והדלה בפרוייקטים (אך המעט שבהם - איכותיים!)

יעקב, אצלי חיברתי כמה חלקים מהלפטופ שלי ז"ל, פשוט לא להאמין כמה המחשב קטן עם PICOPSU, HDD2.5, וכונן אופטי שטוח של לפטופ..

במידה וצריך אוורר - ובשקט

אני חושב שמאווררי ה18CM שבזמנו דיברנו עליהם בהחלט יעשו את העבודה (הם מכסים בדיוק את כל הלוח ;) )

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יעקב, אצלי חיברתי כמה חלקים מהלפטופ שלי ז"ל, פשוט לא להאמין כמה המחשב קטן עם PICOPSU, HDD2.5, וכונן אופטי שטוח של לפטופ..

פתחת על זה פרויקט או שיש לך במקרה של המחשב ?

מעניין אותי בעיקר הכונן של הלפטופ, איך חיברת אותו, מה גודלו וכאלה.

יעקב כבר בחרת עץ לעבוד איתו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשש... יפה יעקב! :D

אני מאמין שאתה יודע מה אתה עושה ומודע לכל החסרונות של שימוש בעץ- לא מוליך חום ואז המארז יתחמם.

בנוסף לזה, באיזה עץ אתה בדיוק תשתמש? בעבר כשניסיתי לבנות גם כן מארז מעץ אז היה לי בעיה מבחינת העובי של העץ. ניסיתי בהתחלה בסיס וגג מעץ שכבות עבה (המארז היה בסגנון מארז HTPC), לאחר מכן ראיתי שהדיקט לא מי יודע מה מבחינת העבודה, לחתוך אותו עם מסור חשמלי/ לא חשמלי זה בעיה כי הוא מאוד עדין והיה קושי רציני לחתוך בו. אחר כך חשבתי אולי לעבוד לעץ שכבות ושם בערך הפרויקט הזה נעצר.

אני מקווה שיש לך את כל הכלים לעבודה שכזו כי אחרת זה יהיה לך מאוד קשה לעבוד עם העץ. במיוחד מסור סרט יעזור לך אם אתה רוצה לחתוך עיגולים של 120 למאווררים וכאלה.. (אתה לא יודע כמה נאבקתי כדי ליצור עיגול שכזה עם אילתורים וגם אז לא יצא לי עיגול מושלם.)

הרבה בהצלחה בפרויקט ויאלה עידכונים! :xyxthumbs: (ושנה את השנה ל-09)

דני, מי לא זוכר אותך מפוקט (ז"ל)!? 8)

למה ז"ל?

DanyL, אני עוד זוכר אותך מהימים שבהם היה לי את הV3X מאז ערקתי לנוקיה ואני מרוצה

כן, גם אני עזבתי את ה-V3X שלי בשקט (מדי פעם אני מתעלל בו קצת) כיום יש לי 3G :):)

כמה עלה לך המסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה וצריך אוורר - ובשקט

אני חושב שמאווררי ה18CM שבזמנו דיברנו עליהם בהחלט יעשו את העבודה (הם מכסים בדיוק את כל הלוח ;) )

אם הייתי יכול להסתפק ב2.5 הייתי הולך עליו בכיף, היה חוסך לי מקום רק חבל שאני צריך נפח (רק תראו את הTeraRaid שלי)

לגבי ה18, במקרה יש לי אחד כזה בצד אבל זה גדול ועבה מדי, אני שוקל לקחת 70ממ דק שיש לי בצד ולהפוך אותו לBLOWER במקום מאוורר רגיל, לא חזק כמו מאוורר רגיל אבל לא צריך יותר מזה לדעתי במקרה שלי

יעקב כבר בחרת עץ לעבוד איתו ?

לא, עדיין לא מצאתי את המכר/נגר, אני מתכנן אבל עץ איכותי (אם עושים עושים כמו שצריך) וגם אולי יהיו כמה פרויקטים עם העץ במידה וזה ילך לי

כמה עלה לך המסך?

גרושים, 50 ש"ח עם משלוח אם אני לא טועה במחירים (הדולר זז)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר...

עבר די הרבה זמן, מה לעשות כשאין תקציב אז לא עובדים

עכשיו יש וגם מצאתי איפה להכין את רוב הדברים

הבעיה עכשיו היא העיצוב. אפשר לעשות כמה קומבינציות כאשר יש סה"כ 3 גורמים לטיפול

מסך הLCD (ירוק) הלוח (כחול) והקשיח (אדום)

עיצוב 1 - הכל לאורך, יוצא מלבד נמוך אבל ארוך באזור ה- אורך 30ס"מ רוחב 20ס"מ גובה 8ס"מ

54570796.png

עיצוב 2 - לוח וקשיח לרוחב LCD בחזית -

58035210.png

עיצוב 3 - קשיח ב90 מעלות - יהיה יותר גבוהה ומרובע

76767941.png

עיצוב 4 - קשיח מתחת/מעל הלוח - הרבה יותר מרובע

99203831.png

עיצוב 5 - הבעיתי אבל המתחכם - קשיח חיצוני בעזרת ESATA, יצא המארז הכי קטן אבל ב2 חלקים נפרדים

53775483.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ עיצוב 5 נראה ממש פרקטי וטוב אבל מבחינת הכנה הוא טיפה בעייתי, כשרציתי לבנות מארז מעץ גם נתכלתי בבעיה הזו של הסידור וקצת לא ידעתי איך לסדר ולכן אני ממליץ על סידור 4 בגלל שיש קצת מקום לאוורר ואני אוהב מראה קובייתי שכזה למרות שהקשיח נראה במצב לא טוב על הצד, אולי אני פרנואיד אבל זה לא "המצב הטבעי" שלו וזה גורם לי לחשש בקיצור חיו, אבל בחירה שלך..

סה"כ בסוף הייתי תוקע איזה ידית נחמדה למעלה כמו שעושים בהרבה מודים שכאלה..

הרבה בהצלחה ואני רואה שפתחת גם לוג ב-HT! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האחרון הכי טוב אבל הכי בעייתי לצערי... זה עיצוב שאני שוקל אבל סיכוי טוב שהוא לא יהיה האופציה שאני אבחר

לגבי המסך מדובר על מסך LCD 20*4 של טקסט שיתחבר לLPT של הלוח אם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...