חונך את המחשב החדש: איך להתחיל? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חונך את המחשב החדש: איך להתחיל?

Omry

Recommended Posts

היי אנשים.

בשעה טובה, הכול הגיע. (חוץ מהמארז, יגיע מחר)

ברגעים אלו, כל החומרה מחוברת כמו שצריך (גם למסך ומקלדת ג'נרים כמובן :D).

אני מעוניין לחנוך את המערכת בעזרת איזה OC עסיסי.

אז היה המערכת:

i7-920

Cooler Master V8

Rampage II Extreme

OCZ Platinum 3x1GB 1,333MHZ CL7

GTX295

SupremeFX X-Fi

3x WD3200AAKS RAID0

HD103UJ Backup

בואו עזרו לי, חברי ה-OCרים! אילו מתחים מומלצים? האם זה נכון שהזכרונות שברשותי יכולים להגיע ל-1,800MHZ על 8-8-8-21 ומתח של 1.65V? אילו הגדרות לתת לכל הרכיבים? אילו בנצ'מרקים תרצו לראות? אילו בדיקות מאמץ מומלצות?

תודה רבה ויום טוב :) של החלקים והמערכת רק מתי שהכול יורכב במארז כמו שצריך :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי - אבל אני ממש לא מבין... למה ישר לעשות OC לא כדאי לפחות לבדוק אותה לפני זה?

להלן אלגוריה - קנית אוטו חדש דנדש מהיבואן - עוד לפני שעשית עליו סיבוב אתה לוקח אותו למכונאי שישים לו טורבו חדש, יחליף ראשי מנוע\סעפת יניקה אגזוז ערס\פשע ופרווה על הדשבורד או שתעשה כמה סיבובים עליו?

אני לפעמים לא מבין מה הולך עם אנשים...

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי - אבל אני ממש לא מבין... למה ישר לעשות OC לא כדאי לפחות לבדוק אותה לפני זה?

להלן אלגוריה - קנית אוטו חדש דנדש מהיבואן - עוד לפני שעשית עליו סיבוב אתה לוקח אותו למכונאי שישים לו טורבו חדש, יחליף ראשי מנוע\סעפת יניקה אגזוז ערס\פשע ופרווה על הדשבורד או שתעשה כמה סיבובים עליו?

אני לפעמים לא מבין מה הולך עם אנשים...

כל טוב,

גבריאל

טורבו חדש סבבה, ראש מנוע, סעפת, אגזוז ערסים גם סבבה, אבל למה הפרווה?

חח ועכשיו רציני, אני גם כן הייתי מחכה למארז... בכל מקרה, תריץ בדיקות כרגע ופרסם תוצאות ראשוניות (SUPER PIE, 3D MARK), ובוא שתף אותנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טורבו חדש סבבה, ראש מנוע, סעפת, אגזוז ערסים גם סבבה, אבל למה הפרווה?

אין על פרווה על הדשבורד - זה מחמם את הדלק לפני שהוא נכנס למנוע ואז התערובת יותר טובה

כמובן שמה שאמרתי עכשיו הוא קשקוש מקושקש הנובע מחובר בשעות שינה אקוטי - אבל נראה לי שאני עדיין מקבל לא מעט חמצן במוח כדי להבין

שקודם כל מנסים את המכונה על יבש ורק אחכ מתעסקים איתה

אישית אני בכלל לא משתגע מ-OC אף פעם באמת לא הבנתי את הראציונאל - ובמיוחד שאני יודע כי צוואר הבקבוק בשנים האחרונות הוא בגלל לא במעבד (מבחינתי במערכת הדיסקים שכרגע יש לי RAID0 אבל בקרוב יהיו לי דיסקים SAS ובעתיד היותר רחוק IRAM - כישיהיה לו נפח יותר גבוהה).

נו שוין,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותעלה תמונות. (כאשר המארז יגיע)

אנשים עקבו אחרי הויכוחים, ההמלצות והירידות עד שסוף סוף המפלץ הגיע.

לדעתי הראציונל של OC זה דבר ראשון לחסוך - לקנות מעבד חלש + ולשפר את הביצועים שיהיה כמו מעבד חזק.

אחרים פשוט מותחים את הגבול של המעבד ואוהבים התעסקות במחשב ומרכיביו.

ואפשר לדעת מה זה IRAM?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי נו, זה כל הרעיון.. שהחומרה לא בתוך מארז!

אני רוצה קודם כל להוציא את התדרים המקסימלים מכל החבורה. כשאקבל את המארז, אטען את ביוס מס' 2 (הראשון ישמר בשם "שיאים ראשוניים") ובו אתאים את כל המתחים, התדרים ושאר הירקות לטמפרטורות בתוך המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואפשר לדעת מה זה IRAM?

תחשוב בכיוון של אמצעי אכסון ממש ממש מהיר - IRAM זה כרטיס שיש עליו סלוטים של זיכרון אשר משמשים כדיסק קשיח

התקנתי את זה פעם במכונה אשר נדרש לה IO גבוהה - אין מה להשוות לדיסק קשיח זה בכלל לא באותה ליגה (ואני גם חושב שזה יותר אמין מכיוון שאין חלקים נעים)

לעוד מידע - http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=2480

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשיצאו הצ'יפים של Samsung מסוג בגודל 40nm שמכילים 4GB (זה אומר שבאופן תיאורטי נוכל למקם 64GB על סטיק זיכרון) אני מניח שה-iRAM ישלוט בשוק ה"דיסקים הקשיחים" (במקרה הזה, סתם דיסקים).

וכן, אני יודע שזה אומר שצריך בעצם "להמציא" בקר iRAM שמתאים ל-, אני סומך על בקטע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים בוא נחזור לנושא הדיון.. ;D

פותח התרד כמו שהציעו לך..תחילה תריץ בדיקות ומבחנים במצב סטוק..תבדוק טמפ' יציבות וכו..

לאחר מכן אתה מוזמן להריץ חיפוש ברשת ובפורום..ועם המידע הזה להתחיל בOC..

אם תיתקל בבעיה אנחנו כאן לעזור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אבל אילו הגדרות מומלצות (לא תדרים ומתחים, אלא כל הטכנולוגיות הרדנומליות הללו של אינטל)? ומהם המתחים המקסימליים שמומלץ לתת לעבודה רציפה (ולבאנצ'ים בלבד)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הווינדווס לא עולה כשהמכפלה היא 20 + טורבו מוד, ה-QPI הוא 150, התדר של הזיכרון הוא 1,805MHZ, התזמונים הם 9-9-9-27 והמתח של הזיכרון הוא 1.648, המתח של המעבד הוא 1.3

ע"פ CPU-Z, המתח הבסיסי עליו המעבד עובד הוא 1.08V.

אשמח לעזרה, אם צריך עוד פרטים רק תגידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...