Documents And Settings במחיצה נפרדת - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Documents And Settings במחיצה נפרדת

Konst1988

Recommended Posts

שלום לכולם.

הרעיון הזה בעקרון לא חדש והוא הגיע מעולם הלינוקס שם מאוד מומלץ שזה יהיה ככה.

אני אסביר בקצרה מה הכוונה כדי שכולם יבינו:

הרעיון אומר שנגיד בתצורה שבו כונן C מכיל את מערכת ההפעלה והתוכנות בלבד, ותהיה מחיצה נוספת אחרת, שהיא תכיל את נתוני המשתמשים.

למה זה טוב? יש לזה כמה יתרונות.

א. Fragmentation. בתצורה שהזכרתי למעלה, בעצם כונן המערכת עובר שינויי כתיבה בתדירות מאוד מאוד נמוכה, ולכן פיצול הקבצים מאוד נמוך בו. לעומת זאת בתיקית המסמכים יושבים כל הקבצים הזמניים של כל האפליקציות שמשתנות בצורה מאוד מאוד תדירה ולכן כדאי להפריד אותם בשביל למנוע פיצול קבצים רחב בכונן מערכת ההפעלה שאמור להיות כמה שיותר מהיר.

ב.שרידות. פתאום נהרס לכם הוינדוס. אבל כל ההגדרות האישיות של האפליקציות נשארות במחיצה אחרת. למשל המועדפים. כעת ניתן לפרמט בלי שום חשש את כונן סי ולא לדאוג להגדרות האישיות.

השאלה שלי היא האם מישהו באמת ניסה את זה? נהנה מהתוצאות? או שזה דפק לו את המערכת? או שהוא ניסה, קיבל תוצאות לא צפויות לגבי דברים שלא חשב עליהם בכלל וויתר? או כל דבר שקשור לשיטה הנל, מוזמן להגיב.

תודה לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי את זה בשתי שיטות:

1. שימוש ב-nLite על מנת לשנות את דיסק ההתקנה של כך שאוטומטית יפנה את כל ספריות Documetns and Settings לכונן D.

2. שימוש ב-TweakUI.

היתרון של השיטה הראשונה, היא כמובן שיוצרים דיסק התקנה חדש, ואז בכל פעם שמתקינים - הכל כבר מוכן, אבל, וזה אבל די גדול, ברגע שהתקנתי פעם שנייה, וניסיתי להגדיר את אותו שם משתמש, ההתקנה לא הבינה שאני מתכוון בעצם לאותה ספרייה שכבר קיימת בכונן D, והגדיר ספרייה חדשה, אחרת, ובעצם הייתי צריך להעתיק את כל המידע לספרייה החדשה, כשהספריות הישנות ישבו על הדיסק בלי יכולת למחוק.

השיטה השניה, שימוש ב-TweakUI, קצת יותר מעיקה בכל התקנה, שכן בכל התקנה צריך לעבור ספרייה ספרייה ולהגדיר את -link שלה מחדש, אבל ברגע שפירמטתי והגדרתי את הלינק החדש - הכל עבד חלק.

עוד חסרון של TweakUI, זה שלא כל הדברים מועברים לכונן המשני. אני לא זוכר עכשיו בדיוק אילו דברים נשארים על כונן C, שבו מותקן , אבל קח את זה בחשבון שיש דברים שבכל זאת תצטרך לגבות ולשחזר.

אלו שתי השיטות שאני מכיר, אני בחרתי להשתמש ב-TweakUI.

אם מישהו מכיר עוד שיטה, יותר טובה מזו, אשמח לדעת גם אני... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.פרגמנטציה בקוננים הגדולים של היום כמעט ולא חשובה.

2. מה יעזור שמירה של SETTINGS אם צריך להתקין התוכניות מחדש אחרי פירמוט ?

ב 3 4 קליקים אתה מעביר MY DOCUNETS וזה אולי מה החי חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lioryb, הנה משהו שמצאתי בגוגל. זה אולי נראה כמו הרבה עבודה, אבל לדעתי פחות מאשר הפתרון השני שלך:

http://forums.techarena.in/customize-xp/1040191.htm (תרד הכי הכי למטה יש בסוף תיאור קצר).

Ivan, איך בדיוק פרגמנטציה הפכה ללא רלוונטית? אתה מתכוון שאם אני יוצר כונן עם 200 גיגה ושם בו רק וינדוס ותוכנות, אז לא תהיה לי פרגמנטציה?

זה אולי נכון, אבל זה לא הכי יעיל..

מה יעזור שמירה של הגדרות? כדי לא להגדיר הכל מחדש.. למשל לקנפג את הפירפוקס מחדש לוקח לא מעט זמן. נכון שזו תוכנה בודדת, אבל יש מספיק תוכנות שתרצה לשמור להם את הקונפיגורציה.

אכן תצטרך להתקינם מחדש, אבל לא לקנפגם מחדש.

ולא מדובר רק על MY DOCUMENTS, אלא גם על ה APPLICATION DATA וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. פרגמנטציה זה בשביל להקטין תנועה של ראש קורא. בקוננים גדולים הרבה יותר דאטא יש

באותו מקום שראש נמצא. אם תשים וינדוס ותוכנות מרחק שראש צריך לזוז קטן יותר

בקונן גדול ואז זה יותר מהר. לא אמרתי אין - אמרתי פחות חשוב.

2. ומאיפו יבוא הפיירפוקס לאחר פורמט ? אתה תתקין אותו ? אז למה הוא ישתמש בהגדרות

ישנות שלך ? הוא יבנה הגדרות חדשות על הישנות ששמרת - גם אם הם בקונן אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני אשמח אם תציג לי מקורות שמבססים את הטענות האלה. נשמע לי מוזר מעט שאין יותר שום צורך לבצע דפרגמנטציה..

2. התקנה של נורמלית, בדכ לא דורס הגדרות. אתה מוזמן למחוק ולהתקין את פירפוקס 20 אלף פעם. הפרופילים וההגדרות שלך ישמרו.

ההתקנה החדשה לא תיגע בדברים הישנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הסברתי למה. אם תחפש תמצא כאלו שחושבים גם כמו אני.

2. תוכנה שכתובה נכון, שמסירים אותה שואלת אם למחוק הגדרות אישיות. תוכנה פחות טוב

מוחקת אותם. תוכנה לא טובה - לא שואלת ולא מוחקת ומשירה "זבל" על מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. תוכנה שכתובה נכון, שמסירים אותה שואלת אם למחוק הגדרות אישיות. תוכנה פחות טוב

מוחקת אותם. תוכנה לא טובה - לא שואלת ולא מוחקת ומשירה "זבל" על מחשב.

לא דובר על הסרה והתקנה של תוכנות.

דובר על FORMAT למחיצת מערכת ההפעלה.

במקרה כזה, כל הקבצים שיש לך ב-My Documents, ימחקו, אלא אם הספרייה יושבת בכונן אחר.

גם כל מיני הגדרות קטנות של WINDWOS יושבות שםו זה חוסך שחזור, כולל FAVORITES.

ואגב, רוב התוכנות, כשאתה מתקין, לא דורסות את ההגדרות הקיימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Ivan.... יצאת טונה

lioryb צודק!

אבל לירון, אתה לא צודק (לדעתי) בזה שהמחשב יעבוד יותר מהר אם נשים את program files במחיצה אחרת

כי לא משנה איפה תשים אותם, אם לתוכנה יהיו שינויים שהיא תצטרך לכתוב היא תכתוב את זה במקום הפנוי הראשון שהיא מוצאת, לא משנה באיזה מחיצה היא יושבת

ופעם שניה היא תיהיה יותר איטית בגלל שפעם הוא ירוץ למחיצה של WIN לקרוא קבצים ופעם למחיצה השניה לקרוא את הקבצים של התוכנה

לכן נראה לי משונה הרעיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לירון, אתה לא צודק (לדעתי) בזה שהמחשב יעבוד יותר מהר אם נשים את program files במחיצה אחרת

כי לא משנה איפה תשים אותם, אם לתוכנה יהיו שינויים שהיא תצטרך לכתוב היא תכתוב את זה במקום הפנוי הראשון שהיא מוצאת, לא משנה באיזה מחיצה היא יושבת

ופעם שניה היא תיהיה יותר איטית בגלל שפעם הוא ירוץ למחיצה של WIN לקרוא קבצים ופעם למחיצה השניה לקרוא את הקבצים של התוכנה

לכן נראה לי משונה הרעיון

אני חושב שהוא מתכוון, שכשאתה מתקין תוכנה, אתה שם אותה ב-program files, שיושב על הכונן בו יושבת מערכת ההפעלה, ואת כל ההגדרות והקבצים שבהם התוכנה משתמשת, תשים על כונן אחר, עם ה-My Documents.

את קבצי ההתקנה של התוכנה, אתה לא משנה כל יום, אלא לעתים רחוקות, ולכן לא תווצר שם הרבה דפרגמנטציה, והתוכנה תעבוד מהר יותר. מה שלא ישתנה, יהיה זמן הגישה לקבצי העבודה (מסמכים, הגדרות אישיות וכיו"ב), כי הם ישבו על כונן שהקבצים בו כל הזמן משתנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זה רק בשביל הדיפרגמנטציה?

אין בזה טעם, מאז NTFS כמות הפרגמנטציה קטנה משמעותית ממה שהיה פעם. המערכת מנהלת את הקבצים בכוונה שלא תיווצר ויתר מידי פרגמנטציה.

אל תצפה בכלל לשיפור ביצועים אם זה מה שאתה רוצה לחסוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהפרגמנטציה היא תוצר נלווה.

היתרון המשמעותי מבחינתי הוא בעובדה שהמסמכים יושבים בכונן נפרד, ואני יכול לפרמט ולהתקין מחדש את מערכת ההפעלה מבלי לחשוש למידע שלי, ולכן כל המחשבים שלי, גם השולחני וגם הנייד, מותקנים באופן שכזה.

לעומת זאת, בעבודה, זה לא ככה, וכשאני רוצה לנקות את המחשב מזבל ע"י פירמוט, זה כרוך בהרבה יותר בלאגן, שגורם לי לוותר על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה טונה ?

ושואל נתן פירפוקס שלו דוגמה שהוא מסיר ומתקין והגדרות נשארות.!

ו MY DOCUMENTS נמצא בתוך DOCUMENTS & SETTINGS !

[br]פורסם בתאריך: 17.02.2009 בשעה 14:44:05

מה זה טונה ?

ושואל נתן פירפוקס שלו דוגמה שהוא מסיר ומתקין והגדרות נשארות.!

ו MY DOCUMENTS נמצא בתוך DOCUMENTS & SETTINGS !

ורוב תוכנות שב PROGRAM FILES צריך להתקין מחדש כי גם REGISTRY הוא

חדש אחרי התקנה מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IVAN, השאלה המקורית היתה לגבי התקנה חוזרת של מערכת ההפעלה.

ב.שרידות. פתאום נהרס לכם הוינדוס. אבל כל ההגדרות האישיות של האפליקציות נשארות במחיצה אחרת. למשל המועדפים. כעת ניתן לפרמט בלי שום חשש את כונן סי ולא לדאוג להגדרות האישיות.

ונכון, my documents נמצא בספרייה documents and settings, אבל כשמשתמשים ב-TweakUI אתה יכול לשנות את הספרייה לאן שאתה רוצה.

ובאופציה הראשונה שהצעתי (זו שאני אהבתי פחות, באופן אישי, כי היא יוצרת בעיות אחרות), כל הספרייה של documents and settings נוצרת בכונן השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lioryb:

אבל מה זה משנה?

שאתה מתקין תוכנה היא תופסת (נגיד בשביל הפשטות) מסקטור 100-200, ונגיד שהמקום הפנוי הבא הוא מ 500-505 ואח"כ מ 600-605

אז השינויים ותבצעו על 500-505 ומ 600-605

אם תתקין את הקבצים המשתנים במחיצה אחרת, נגיד מ 100-200 ויהיו שינויים אז את השינויים הוא לא יכתוב על 200-300 כי בטח כבר יהיה שם משהו, אז הוא יכתוב על 300-400

בקיצור, אתה מריץ את הכונן שלך יותר לפי דעתי

וגם אם אתה מפרמט את המחשב, אז מה? אח"כ אתה צריך לעשות את כל הקישוריות של התוכנות מחדש?

סיפור מהתחת!!

ואתה לא חייב להשתמש ב: TweakUI בשביל לשנות את המיקום של ה my documents[br]פורסם בתאריך: 17.02.2009 בשעה 16:28:03

ועוד משהו... IVAN, אתה מדבר ש-ט-י-ו-ת!!!! ובכמויות לפי מספר התגובות שאני רואה שהגבת
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...