עזרה - מפרט למחשב אינטרנט-אופיס/סרטים כבדים - עד 4000 ש"ח - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - מפרט למחשב אינטרנט-אופיס/סרטים כבדים - עד 4000 ש"ח

Klayhamn

Recommended Posts

והנה המפרט (הכמעט) סופי שהגעתי אליו:

מעבד:

INTEL CORE 2 DUO S775 3.0GHz E8400 45nm : " SLAPL" - BOX ¤883

לוח אם:

GIGABYTE GA-EP43-DS3L ¤474

כרטיס מסך:

SAPPHIRE PCI-EX 2.0 RADEON HD4850 512MB DDR3 - SAPPHIRE DESIGN - RETAIL ¤769

דיסק קשיח:

WD 500GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD5000AAKS ¤320

דיסק קשיח 2:

זיכרון:

OCZ 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL 5-4-4-15 - PLATINUM EDITION : OCZ2P8004GK ¤277

מארז:

ANTEC SOLO w/o PSU ¤506

ספק כוח:

CORSAIR VX 450W : CMPSU-450VXEU ¤433

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤4057

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

שינויים שעשיתי:

1. מבדיקה מקיפה שעשיתי, עבור המפרט הזה אין שום צורך בספק כח מעל 450W במידה והוא איכותי (CORSAIR).

2. את הכסף שחסכתי בכך השקעתי במארז טוב יותר, שנראה טוב ופשוט, קיבל ביקורות מעולות וכו'

3. החלטתי לקחת איתי את הצורב SATA שיש לי בבית (במקום לקנות אחד חדש), והכנסתי לתוך המפרט את הכוננים הקשיחים.

4. מצאתי זכרונות OCZ במחיר זהה (או אפילו נמוך יותר נראה לי) מה- אז הלכתי עליהם\

5. מבדיקה מאוד מקיפה שעשיתי גיליתי שאין שום צורך בקירור "צד שלישי" למעבד, במידה ואין כוונה ל-OC. קראתי על מערכות רבות שרצו בצורה מעולה (ואפילו עם אוברקלוק) עם מערכת הקירור שמגיעה עם המעבד.

החלטתי ש*לא* לשפר את לוח-האם. לא מצאתי שום יתרון בולט בלוחות אחרים (חוץ מ- P43 של XFX, שגם לו כמעט אין שום אזכור ברשת ולכן לצערי אני זונח אותו).

הדבר היחיד שאני עדיין מתלבט לגביו הוא כרטיס המסך:

PALIT, או XFX?

המחירים של כולם דומים. נראה הכי טוב, אבל כמעט אין התייחסות אליו באינטרנט! (אולי הוא חדש מדי?) גם את האתר שלהם לא אהבתי...

מישהו יודע משהו לגבי שירות הלקוחות/תמיכה/אתר/דרייברים של החברות הנ"ל?

ושאלה אחרונה : זה שכתוב "BOX" על המעבד, אומר שהוא מגיע עם STOCK, נכון? (וכפועל יוצא מכך - הם יתקינו לי אותו, נכון?)

ת ו ד ה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה המפרט (הכמעט) סופי שהגעתי אליו:

מעבד:

INTEL CORE 2 DUO S775 3.0GHz E8400 45nm : " SLAPL" - BOX ¤883

לוח אם:

GIGABYTE GA-EP43-DS3L ¤474

כרטיס מסך:

SAPPHIRE PCI-EX 2.0 RADEON HD4850 512MB DDR3 - SAPPHIRE DESIGN - RETAIL ¤769

דיסק קשיח:

דיסק קשיח 2:

זיכרון:

OCZ 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL 5-4-4-15 - PLATINUM EDITION : OCZ2P8004GK ¤277

מארז:

ANTEC SOLO w/o PSU ¤506

ספק כוח:

CORSAIR VX 450W : CMPSU-450VXEU ¤433

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤4057

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

שינויים שעשיתי:

1. מבדיקה מקיפה שעשיתי, עבור המפרט הזה אין שום צורך בספק כח מעל 450W במידה והוא איכותי (CORSAIR).

2. את הכסף שחסכתי בכך השקעתי במארז טוב יותר, שנראה טוב ופשוט, קיבל ביקורות מעולות וכו'

3. החלטתי לקחת איתי את הצורב SATA שיש לי בבית (במקום לקנות אחד חדש), והכנסתי לתוך המפרט את הכוננים הקשיחים.

4. מצאתי זכרונות OCZ במחיר זהה (או אפילו נמוך יותר נראה לי) מה- אז הלכתי עליהם\

5. מבדיקה מאוד מקיפה שעשיתי גיליתי שאין שום צורך בקירור "צד שלישי" למעבד, במידה ואין כוונה ל-OC. קראתי על מערכות רבות שרצו בצורה מעולה (ואפילו עם אוברקלוק) עם מערכת הקירור שמגיעה עם המעבד.

החלטתי ש*לא* לשפר את לוח-האם. לא מצאתי שום יתרון בולט בלוחות אחרים (חוץ מ- P43 של XFX, שגם לו כמעט אין שום אזכור ברשת ולכן לצערי אני זונח אותו).

הדבר היחיד שאני עדיין מתלבט לגביו הוא כרטיס המסך:

PALIT, או XFX?

המחירים של כולם דומים. נראה הכי טוב, אבל כמעט אין התייחסות אליו באינטרנט! (אולי הוא חדש מדי?) גם את האתר שלהם לא אהבתי...

מישהו יודע משהו לגבי שירות הלקוחות/תמיכה/אתר/דרייברים של החברות הנ"ל?

ושאלה אחרונה : זה שכתוב "BOX" על המעבד, אומר שהוא מגיע עם קירור STOCK, נכון? (וכפועל יוצא מכך - הם יתקינו לי אותו, נכון?)

ת ו ד ה

XFX היא החברה הכי טובה מבין אלה שרשמת בקשר לשירות לקוחות\תמיכה\כל זה... כל השאר זה אותו דבר[תאכלס הם אותם כרטיסים]

הייתי ממליץ על אלא אם כן זה יקר בהרבה מהשאר,אם כן קח את הזול ביותר,זה לא משנה.

בקשר למפרט - הבנתי שאתה לא משדרג בזמן הקרוב אבל עדיין לקחת 2 ליבות,זוהי בחירה שלך.

לקחת ספק מבוזבז ברמות - הוא טוב מאוד אבל יקר ביחס למה שהוא נותן ( 430 שקל על 450W) הייתי לוקח SEASONIC 500W ב 340 או אפילו 400W שאפילו יותר זול והיית חוסך

המארז קצת יקר - אם זה לא בגלל העיצוב שלכד אותך קח משהו יותר זול כמו CM590\690

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה -

אם אפשר רק לשאול :

1. על מה אתה מתבסס בקביעה בקשר ל-XFX? האם יש לך כרטיס שלהם? כשאתה אומר שיש להם תמיכה טובה על מה אתה מסתמך? המחיר של הכרטיס הזה זהה לזה של השאר, ככה שנותר רק לבחור, אין פה עניין של כסף.

2. לא הבנתי - האם לדעתך הייתי צריך לקחת יחידה? או מרובעת? אם כן, מה הנימוק?

3. ספקי כח זה דבר שאני מאוד נזהר לחסוך בו. כשאתה אומר שאפשר לרדת ל-SEASONIC 400W, אתה מתבסס על נסיון? כלומר, האם ראית מפרט דומה שהספק הזה מספיק לו? מדובר על חסכון של 100 שקל בערך השאלה אם זה שווה את זה, כלומר, האם אני לא מאבד פה מהבטחון ביציבות המערכת ומכך שהספק יספיק לכל המרכיבים?

4. בקשר למארז: חרשתי על כל האינטרנט (עד YOUTUBE) בחיפוש המארזים... הסיבה שבחרתי בו היא גם עיצוב, גם השקט (על פי REVIEWS) וגם כי הוא מגיע עם מסנני אבק ואין בו חריצים מיותרים. ה-CM נראה קצת כמו מסננת, שזה הדבר האחרון שאני צריך עם כמות האבק שאני נאלץ להתמודד איתה. מה כל כך טוב ב-CM?

עדכון:

הודות לך גיליתי שהספק שבחרתי הוא בכלל לא מודולרי... למעשה, לא נראה לי שמוכרים בארץ 450W מודולרי של קורסייר, ולכן כנראה אאלץ בכל מקרה לעבור ל-SEASONIC ב-388 שקל, כך שבסופו של דבר מדובר בחסכון של 50 ש"ח בלבד. אלא אם כן תוכל לשכנע אותי שאין לי צורך במודולרי? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה -

אם אפשר רק לשאול :

1. על מה אתה מתבסס בקביעה בקשר ל-XFX? האם יש לך כרטיס שלהם? כשאתה אומר שיש להם תמיכה טובה על מה אתה מסתמך? המחיר של הכרטיס הזה זהה לזה של השאר, ככה שנותר רק לבחור, אין פה עניין של כסף.

אין לי כרטיס שלהם. תעשה חיפוש קטן בגוגל עליהם ותראה שהם מאוד מעודפים ויש להם את התמיכה הכי טובה (החלפת מוצרים,תיקונים כל זה) - זה עפ"י האינטרנט. תוכל גם לחפש פה בפורום עליהם.

2. לא הבנתי - האם לדעתך הייתי צריך לקחת יחידה? או מרובעת? אם כן, מה הנימוק? אמרת שאתה לא משדרג בזמן הקרוב אז אני במקומך הייתי קונה 4 במחשב לעתיד ולא 2,כמו שהצעתי במפרט שלי, אבל זו בחירה שלך,גם ה E8400 יסתדר.

3. ספקי כח זה דבר שאני מאוד נזהר לחסוך בו. כשאתה אומר שאפשר לרדת ל-SEASONIC 400W, אתה מתבסס על נסיון? כלומר, האם ראית מפרט דומה שהספק הזה מספיק לו? מדובר על חסכון של 100 שקל בערך השאלה אם זה שווה את זה, כלומר, האם אני לא מאבד פה מהבטחון ביציבות המערכת ומכך שהספק יספיק לכל המרכיבים? SEASONIC היא חברה מצויינת ומשתמשים בספקים שלה הרבה. 400W יחסוב את המערכת שלך בקלות,בטח ובטח 500W שלהם. לא מוצא סיבה למה אתה צריך מודולרי חוץ מסידור כבלים,לא כזה ביג דיל.

4. בקשר למארז: חרשתי על כל האינטרנט (עד YOUTUBE) בחיפוש המארזים... הסיבה שבחרתי בו היא גם עיצוב, גם השקט (על פי REVIEWS) וגם כי הוא מגיע עם מסנני אבק ואין בו חריצים מיותרים. ה-CM נראה קצת כמו מסננת, שזה הדבר האחרון שאני צריך עם כמות האבק שאני נאלץ להתמודד איתה. מה כל כך טוב ב-CM?

גם פה - CM590 הוא מארז מומלץ ע"י הרבה אנשים (להרבה גם יש אותו) - חיפוש פה בפורום ותראה. בעיקר כי הוא מספק את מה שהוא צריך - אלגנטי , מאוור ועם פילטרים.

עדכון:

הודות לך גיליתי שהספק שבחרתי הוא בכלל לא מודולרי... למעשה, לא נראה לי שמוכרים בארץ 450W מודולרי של קורסייר, ולכן כנראה אאלץ בכל מקרה לעבור ל-SEASONIC ב-388 שקל, כך שבסופו של דבר מדובר בחסכון של 50 ש"ח בלבד. אלא אם כן תוכל לשכנע אותי שאין לי צורך במודולרי? :)

עניתי לך למעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ענית לו לגבי הCM? לא ראיתי.

ולגבי השאלה שלך

"2. לא הבנתי - האם לדעתך הייתי צריך לקחת יחידה? או מרובעת? אם כן, מה הנימוק?"

הוא חשב שיהיה לך כדאי מרובע ליבות היות ואתה לא הולך לשדרג את המחשב שלך בשנים הקרובות אז כדי לחשוב צעד אחד קדימה,. אבל במקרה שלך לדעתי כפול ליבות יהיה מושלם כי הוא יכול לסחוב 50 טאבים ואופיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי מרובע ליבות יהיה מיותר - הרבה מעבר למה שאני צריך... אני לא צריך: CUTTING EDGE COMPUTER

אני לא צריך שתהיה לי טכנולוגיה חדישה סתם כדי שהיא תהיה...

למעשה יש לי אפילו מחשבות על לחסוך 200 ש"ח ולרדת ל-E7400

אבל אני עדיין מתחבט בסוגיה. לא הצלחתי למצוא השוואות מעניינות בין שתי המעבדים *שלא קשורות ל-OC*

בכלל, מאוד קשה למצוא השוואות בימינו שמתייחסות למוצרים עצמם כפי שהם, בלי להתעסק כל הזמן בשאלות עד כמה הם טובים ל-OC וכו'...

בכל מקרה במקרה שלי מדובר על היעדר OC מוחלט, כך שאם ללא OC ה-E8400 עדיף על Q6600, אין פה הרבה שאלה בכלל (והרי אני לא הולך להוציא מעל 1000 שקל על QUAD מהיר יותר).

אני לא ראיתי של-CM יש פילטרים. הוא נראה יותר כמו מסננת אחת גדולה. דווקא על המארז אני יחסית סגור,

אני לא בטוח אם כדאי ללכת על ה-SEASONIC המודולרי ב-380 או על ה- הלא מודולרי ב-450

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...