האוברקלוק ראשון שלי ובעיות עם ביוס לא עובד שהיו לי בדרך - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האוברקלוק ראשון שלי ובעיות עם ביוס לא עובד שהיו לי בדרך

vacuuuum

Recommended Posts

המערכת:

AMD 3200

DFI INFINITY NF4 ULTRA

X2 DDR512 + X2 DDR256 = 1536

האוברקלוק הראשון שלי... המטרה היא לדחות קניית מחשב חדש, בלי להוציא כסף על האוברקלוק ככה שאני עם הקירור של הסטוק.

בהתחלה דרך הביוס כיביתי את אפשרות הקול אנד קוויט את הHT הורדתי ל X4, את הראם הורדתי ל166.

התחלתי דרך הביוס לעלות את המתח ואת הCPU FREQ מ200 בהדרגה וכל פעם בדקתי עםCPU-Z וPRIME95 עשר דקות עד שהגעתי ל250 ושם כבר היו בעיות, גם עם מתח של 1.550, הורדתי את הCPU ל240, את המתח ל1.450. שמתי PRIME95 והלכתי לישון.

כשקמתי אחרי 8 שעות, רצתי למחשב והפלא ופלא אין שגיאות. שמחתי. הרצתי את CPU-Z ומה אני רואה?!?!?

CORE SPEED:2000

BUS SPEED:200

HT LINK:800

WTF??? רצתי לביוס ושם כתוב שהכל טוב ויפה ושCURRENT CPU FREQUENCY היא 2400 והבאס 240. למי להאמין????

בהתחלה חשבתי שCPU-Z דפוק, בדקתי את זה. הלכתי לביוס שמתי 260 - CPU-Z אומר 2000MHZ הפריים לא נותן שגיאות (קודם הווינוס לא עלה לי עם המהירות הזאת, ו250 על מתח גבוה הרבה יותר נתן שגיאה מיידית בפריים).

אז הבנתי שCPUZ מראה את המהירות האמיתית. אז התחלתי לנסות לשנות הכל בביוס, אפילו הורדתי את הג'מפר בשביל לעשות ריסט לביוס.

בסוף הורדתי את NTUNE בביוס הגדרתי הכל AUTO ו DEFAULT. שיניתי את המהירות בNTUNE וCPU-Z מראה הבדל.

וגם שאני עושה הפעלה מחדש אז הוא שוב חוזר ל200

מישהו יכול להסביר לי מה קורה, ואיך לתקן את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנה בבקשה את הכותרת לאינפורמטיבית יותר.

ולעניין,

איפוס הביוס עבר בהצלחה? (כל הערכים חזרו למקור)

במידה וכן, תנסה איפוס ביוס מלא הכולל הוצאת הסוללה.

תעדכן אותנו :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחתי לפתור את הבעיה בסוף למרות שלא בדיוק הבנתי מה היתה הבעיה. מה שעשיתי זה שינויים בהדרגה אחרי איפוס ביוס.

כלומר בפעם הראשונה כשאיפסתי את הביוס, אז ישר נכנסתי לביוס בהדלקה הראשונה ושיניתי את כל ההגדרות ביחד.

בפעם השנייה כשהדלקתי אחרי האיפוס אז קודם בלי לגעת בכלום הגדרתי הרדיסקים ושעון, שמרתי ועליתי לווינדוס, עשיתי ריסט נכנסתי לביוס ושיניתי רק דבר אחד - קול אנד קוויט, עליתי לווינדוס, ואז עוד פעם רק דבר אחד - . ככה שיניתי את הכל ואת הבאס בסוף והכל עבד.

בסוף הגעתי לאוברקלוק שאני מרוצה ממנו:

BUS SPEED: 256X10

DRAM FREQUENCY: 213

LATENCY 2.5 3-3-8

CORE VOLTAGE 1.6

כמו שאמרתי הוא על סטוק הטמפרטורות 50-55 (תלוי יום\לילה וזה שקר עכשיו עוזר מאוד)

עוד לא בדקתי עד כמה הוא יציב - PRIME95 עבד כמעט שעה בלי בעיות.

בכל מיקרה בישבילי זה דיי מספיק כי אני לא עוסק בהנדסה גרעינית ו GTA4 וFAR CRY עובדים טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד הטמפ' שלך גבוהות מדי..שלא נדבר על הטמפ' במאמץ..ושלא נדבר על זה שאנחנו בחורף..

בשביל למנוע נזק מיותר..אני מציע לך להוריד את הOC..או להשקיע את המינימום בקירור נורמלי כדוגמה - FREEZER 64..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...