Q9550 + EP45-UD3P - תקוע ב-3.8 GHz - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Q9550 + EP45-UD3P - תקוע ב-3.8 GHz

Tzach_n

Recommended Posts

taotao

Load Line Calibration אצלי ב Enabled

מה שאומר ש Vdrop מבוטל, המתח שאתה רואה פה במאמץ הוא ללא Vdrop, ולכן אמרתי ש CPU-Z קורא גם את המתח נמוך יותר ממה שבאמת מוגדר ב ET6\ביוס

אז בפועל המחשב מחזיק 4.0 על מתח של 1.42 במאמץ וב Idle זה טיפה יותר אולי 1.425.

אני צריך עוד להריץ על זה בדיקה של 8 שעות ב Prime95 אבל שוב השאלה שלי היא, בגלל שפריים ו-OCCT הן תוכנות שמעמיסות על המעבד בצורה שתוכנות או משחקים לא מעמיסות (לא קיים היום משהו שנותן 100 אחוז מאמץ על כל הליבות ואני גם לא מאמין שיהיה), האם אפשר להוריד את ה Vcore ל-1.4375 למשל ולסמוך על זה שהמערכת לא תגיע למאמץ מלא שבו היא יכולה לתת BSOD?

כל מתח שניסיתי בין 1.4-1.44375 לא היה יציב עם 4 GHz, היחידי שהיה יציב הוא 1.45

ולגבי Spread Spectrum, עדיין לא מצאתי את זה, התכוונת ל C1E?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Load Line Calibration זה פיצ'ר נחמד שלא תמיד עושה את עבודתו (לפעמים בשביל להתגבר על הירידה במתח הוא מקפיץ אותו מעל למה שהגדרת בביוס), הוא בטח לא מבטל את ה- Vdrop אלא רק מנסה "לחפות" עליו, ובד"כ לא בהצלחה גדולה.

אומנם המחשב לא נמצא כל הזמן (אם בכלל) בעומסים של תוכנות בדיקת היציבות, אך תצפה לראות את הבעיות שתיארתי בתגובה הקודמת (גם BSOD לא יהיה משהו נדיר לחלוטין).

Spread Spectrum זה לא C1E, והאופציה לא קיימת בכל MB...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינו כבר Load Line Calibration מאפשר הפחתה של הVDROP..אך אין שום תוכנה/הגדרה שיכולה למנוע VDROP..

שכן הבעיה היא חומרתית..ועל מנת להתגבר עליה נדרשים רכיבים פיזים (אומנם היא קטנה עם הזמן..אבל עדיין קיימת)..

ולכן תמיד יהיה VDROP..כמה ? זה כבר משהו אחר..

לגבי הOC והמתח..אומנם המחשב לא נמצא בOC מלא..אך עדיין בודקים יציבות בMAX מאמץ..על מנת "לגלות" שגיאות/קריסות במצב אופטימלי..

ככה שאם המעבד יציב על 1.45 ולא שום מתח מתחת..אז תישאר על 1.45 (זה בחירה שלך)..

שכן אם תוריד את המתח..אתה תקבל שגיאות בפעולות ומצבים מסוימים..גם אם המעבד לא יהיה על 100% ניצול..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שאם אני מבטל את LLC כל בדיקה שעשיתי נכשלת תוך 10 שניות עם BSOD כי המעבד לא מקבל מספיק מתח.

בכל מקרה LLC אצלי כרגע מופעל, אם אתם חושבים ש-1.45 זה מתח בטוח לעבוד איתו אין לי בעיה לקפנג אותו ככה בביוס אבל אם יש פה אלמנט של סיכון הייתי מעדיף להשאר ב-3.8 עם Vcore 1.40, השאלה היא האם המתח הוא באמת על 1.45 כמו שהביוס אומר או שהוא בעצם על 1.42 כמו ש CPUZ אומר, כי אם המתח מראה לי 1.42 זה שלוש עשיריות מתחת למקסימום של הצ'יפ ואין לי בעיה עם זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הMAX למעבד הוא 1.4-1.45V..ככה שאם הטמפ' שלך בסדר אין סיבה לא להישאר על 1.45V..

כמו שציינתי כבר ברגע שהגדרת 1.45V בביוס..בפועל זה קצת מתחת..כמה בדיוק ? קח מולטימטר ותמדוד על גבי הלוח האם..

שכן מתח מתוכנה זה רק אינדיקציה כללית..ואין להסתמך על זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...