PowerShot SX10 ISCanon vs. DMCFZ28Panasonic - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

PowerShot SX10 ISCanon vs. DMCFZ28Panasonic

zaq1

Recommended Posts

מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון?

2000 שח (עדיף כמה שפחות אבל אם קריטי אז אפשר גם יותר)

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר?

בעיקר אנשים, בבית ובחוץ.

אבל הייתי רוצה כמה שאפשר מרווח פעולה גם לנושאים אחרים (בע"ח, כוכבים, נוף וכו').

לגבי פלאש הבנתי שזה משפר את איכות התמונה בבית לכן רצוי שיהיה.

לגבי חצובה האם מיוצבת תפטור אותי מהצורך בחצובה?

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?

אין לי דיגיטלית .

האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס?

בעיקר על גבי המחשב ומסגרות דיגטליות.

אבל בהחלט יש מצב להדפסת תמונות בעיקר בגודל גלויה אבל מידי פעם אם יוצאת תמונה טובה אז גם הדפסה גדולה יותר באה בחשבון.

מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים.

לבית אני מבין שצריך עדשה רחבת זווית...נכון?

ולא הייתי מתנגד גם לאפשרות של זום גבוה .

כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך?

איכות הכי חשובה לי ובגלל שאין לי הרבה נסיון בצילום אז מצלמה שתתן לי ערכי ברירת מחדל טובים ותכונות שישפרו את איכות התמונה גם חשובים לי (עם הזמן אני מקווה ללמוד ולהתפתח ...).

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע?

לא נעול אבל נוטה לקנון (בגלל השם והאיכות) ולפנסוניק (בגלל הדגמים האיכותיים fz\tz\x3

raw חשוב רק אם זה אומר יותר איכותיות.

צילום ווידאו זה יתרון ,אבל זה לא קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקר אנשים, בבית ובחוץ.

אבל הייתי רוצה כמה שאפשר מרווח פעולה גם לנושאים אחרים (בע"ח, כוכבים, נוף וכו').

בתקציב שלך תוכל לקנות DSLR בסיסית כמו ניקון D40, אבל לא עם עדשה שמתאימה לצילום נושאים כל כך מגוונים, ולכן הכיוון של מצלמת חיישן-קטן נכון במקרה שלך.

לגבי חצובה האם מצלמה מיוצבת תפטור אותי מהצורך בחצובה?

תלוי. בתנאי תאורה גבוליים מייצב יכול לאפשר לך לצלם תמונות שהיית מפספס בלעדיו, אבל בתנאי תאורה חלשים יותר חייבים חצובה. בשביל צילום נופים ליליים למשל חצובה היא אביזר הכרחי.

לבית אני מבין שצריך עדשה רחבת זווית...נכון?

ולא הייתי מתנגד גם לאפשרות של זום גבוה .

עדשה עם זווית רחבה שימושית מאוד גם בחוץ, למשל בצילום נופים.

איכות הכי חשובה לי ובגלל שאין לי הרבה נסיון בצילום אז מצלמה שתתן לי ערכי ברירת מחדל טובים ותכונות שישפרו את איכות התמונה גם חשובים לי (עם הזמן אני מקווה ללמוד ולהתפתח ...).

בתקציב הזה המצלמה שהכי תתאים לך לדעתי היא קנון SX10. איכות התמונה שלה ב-ISO נמוך מצויינת, יש לה טווח עדשה שמתאים לכל הנושאים שאתה רוצה לצלם, מצב הווידאו שלה מוצלח למדי, ויש לה תושבת לפלאש שתאפשר לך בעתיד לקבל תוצאות מעולות גם בתוך הבית, ביחד עם פלאש מתאים (ללא חיצוני זה דבר בעייתי עם רוב המצלמות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה והעצה.

וגם תודה לסאטלן שהזכיר לי את השאלון.

דבר נוסף- האם משנה העובדה שיש ל-fz28 אפשרות להוספת פילטרים ומכפילים (מכפיל זום ומכפיל זוית רחבה) ?

כמו כן הבנתי שיש בה גם תיקון אוטומטי של purple-fringing .

והאם dslr (בהנחה שאני יחסוך עוד קצת) תתן לי איכויות צילום טובות יותר משמעותית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר נוסף- האם משנה העובדה שיש ל-fz28 אפשרות להוספת פילטרים ומכפילים (מכפיל זום ומכפיל זוית רחבה) ?

זה לא יתרון משמעותי בעיני. טווח העדשה של ה-SX10 יותר ממספק, וברוב המקרים אין הרבה צורך בפילטרים.

כמו כן הבנתי שיש בה גם תיקון אוטומטי של purple-fringing .

למטרות שאתה מייעד את המצלמה (תצוגה על מסך, מעט הדפסות) זה לא משהו שצריך להעסיק אותך.

והאם dslr (בהנחה שאני יחסוך עוד קצת) תתן לי איכויות צילום טובות יותר משמעותית?

באור חלש וללא - כן. השיפור יהיה משמעותי, אבל בכסף הזה תוכל לקנות חיצוני שייתן לך שיפור גדול יותר (ומבלי לוותר על יתרונות של ה-SX10 כגון טווח עדשה גדול, מסך מסתובב ואפשרות לצילום ווידאו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבד מצלמות DSLR, רוב המצלמות של ניקון מהשנים האחרונות היו מאכזבות למדי וסבלו מבעיות של איטיות ומצבעים מתים ב-ISO גבוה. במקרה הזה מדובר במצלמה שלא כוללת תושבת לפלאש, ולכן די ברור לי שגם אם הם תיקנו את הדרוש תיקון, ה-SX10 עדיין עדיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...