המרתי את הDOK שלי מFAT32 ל-NTFS - שאלה לגבי תופעות ההמרה. - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המרתי את הDOK שלי מFAT32 ל-NTFS - שאלה לגבי תופעות ההמרה.

Nom1fan

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תעשה שוב פורמט, הפעם תשים בתפריט ALLOCATION UNIT SIZE 64KB ותבדוק ביצועים. זה מבזבז טיפה יותר מקום על דיסק אבל אני רוצה לבדוק אם זו הבעייה.

Allocation Unit Size בתפריט ה FORMAT בעצם קובע את גודל ה-Clusters.

על קצה המזלג, Clusters גדולים יותר מברירת המחדל של NTFS (שהם בגודל של 4096 בייט = 8 סקטורים לקלאסטר, לדיסק מעל 2 ג'גה) עשויים להביא ל:

* איחוי דיסק מהיר יותר, כיוון שיש פחות Clusters להתעסק איתם

* פחות ניצול של שטח הדיסק, כיוון שcluster שלא מנוצל במלואו מבזבז יותר שטח דיסק (נניח שיש לך קובץ בגודל 4097 בייט, הוא ימלא קלאסטר אחד שלם ובקלאסטר הבא יהיה עוד בייט אחד מאותו הקובץ. אבל כל קלאסטר יכול להכיל מידע מקובץ אחד בלבד, אז יש כאן בזבוז של 4095 בייטים...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך את הCRUZER הרגיל?

אני דיי בטוח שכן, קוראים לו micro cruzer.

תעשה שוב פורמט, הפעם תשים בתפריט ALLOCATION UNIT SIZE 64KB ותבדוק ביצועים. זה מבזבז טיפה יותר מקום על דיסק אבל אני רוצה לבדוק אם זו הבעייה.

Allocation Unit Size בתפריט ה FORMAT בעצם קובע את גודל ה-Clusters.

על קצה המזלג, Clusters גדולים יותר מברירת המחדל של NTFS (שהם בגודל של 4096 בייט = 8 סקטורים לקלאסטר, לדיסק מעל 2 ג'גה) עשויים להביא ל:

* איחוי דיסק מהיר יותר, כיוון שיש פחות Clusters להתעסק איתם

* פחות ניצול של שטח הדיסק, כיוון שcluster שלא מנוצל במלואו מבזבז יותר שטח דיסק (נניח שיש לך קובץ בגודל 4097 בייט, הוא ימלא קלאסטר אחד שלם ובקלאסטר הבא יהיה עוד בייט אחד מאותו הקובץ. אבל כל קלאסטר יכול להכיל מידע מקובץ אחד בלבד, אז יש כאן בזבוז של 4095 בייטים...)

אוקיי אני אנסה מה שאמרת, מקווה שהבנתי עד הסוף.

תודה רבה!

עריכה:

אוקיי תראה כשאני מנסה ב"תפריטים" לפרמט, כלומר בדרך הרגיל ע"י לחיצה ימנית על הכונן ובחירה ב-Format... אין לי בכלל אופציה לבחור ב-NTFS. וזו הסיבה שגם עשיתי את זה דרך פקודה ב-CMD.

עכשיו אולי יש דרך לבחור את ה-Allocation Unit Size באמצעות הפקודה, אבל אני לא מכיר...

עריכה 2:

חח אוקיי, התפתחויות.

ניסיתי לכתוב פשוט FORMAT דרך ה-CMD, סתם כדי לראות אם יהיה איזשהו שינוי\שיפור. זה כתב לי הודעה כזו: "The NTFS file system is not optimized for the removable disk. To change this go to the Policites tab in the properties section of your disk"

אז באמת עשיתי זאת. בחרתי בhardware -> properties -> policies - > ושיניתי מ-Quick Removal ל-Performance.

ואז באמת הצלחתי לעשות FORMAT דרך ה-CMD.

עכשיו הרצתי עוד בדיקה ואמנם יש שיפור אבל לא גדול מאוד:

cruzer2ph4.png

וכעת בתפריט Format... כן יש לי את האופציה לבחור ב-NTFS ולבחור Allocation Unit Size.

אבל אין לי אופציה ל64KB כמו שציינת. יש לי 512, 1024, 2048 ו4096...מה כדאי לעשות?

תודה רבה! וסליחה על החפירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהודעות נבחרות (FAQ) יש הסבר כיצד לפרמט/להמיר מ-FAT32 ל-NTFS. תעקוב אחר ההוראות שם, יש להחליף מצב ל -Optimize For Performance בשביל שתתקבל בתפריט הפרמוט אפשרות של NTFS.

עריכה: אני רואה שכבר מצאת את זה לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני לא יודע למה ציפית, אבל הCRUZERים הרגילים של , אמורים להיות עם ביצועים נמוכים מאשר הטיטניום שלהם.

הטיטניום בעל מהירות קריאה 15 וכתיבה 9.

מצד שני משום מה זו לא הפעם הראשונה ששמעתי שהמהירות קריאה של הDOKים שלהם גבוהה בלי קשר לכתיבה... הכתיבה שלך עוד הגיונית.

אם יהיה כאן עוד מישהו עם DOK כמו שלך, שיעלה ביצועים ואז נוכל להשוות.

אחרי חיפוש באינטרנט מהירות הכתיבה הממוצעת שלך צריכה להיות 6MB וקריאה איטית יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני לא יודע למה ציפית, אבל הCRUZERים הרגילים של , אמורים להיות עם ביצועים נמוכים מאשר הטיטניום שלהם.

הטיטניום בעל מהירות קריאה 15 וכתיבה 9.

מצד שני משום מה זו לא הפעם הראשונה ששמעתי שהמהירות קריאה של הDOKים שלהם גבוהה בלי קשר לכתיבה... הכתיבה שלך עוד הגיונית.

אם יהיה כאן עוד מישהו עם DOK כמו שלך, שיעלה ביצועים ואז נוכל להשוות.

אחרי חיפוש באינטרנט מהירות הכתיבה הממוצעת שלך צריכה להיות 6MB וקריאה איטית יותר

כמו שציינתי בתחילת הדיון, יש לחבר שלי בדיוק את אותו DOK וההבדל היחידי הוא שהפורמט אצלו הוא FAT32. וכשהעתקנו מאותו מחשב, מאותו חיבור , את אותו הקובץ...ההעתקה הייתה מהירה אצלו בהרבה

אז אני אוכל לבקש ממנו להריץ בדיקה באמצעות HD TUNE ולהעלות לפה וכך נוכל להשוות.

תודה לכולם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית?

כן אחי זה מה שכתבתי שכבר עשיתי עוד קודם. שיניתי את ה-policies ל-Performance במקום Quick Removal,

ואז עשיתי FORMAT כשה-COMPRESS לא היה מסומן ב-V והעליתי את התוצאות בדיקה שאחרי הפירמוט הזה. אכן היה שיפור אבל עדיין זה יותר איטי מה-DOK של חבר שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

אם הוא ביצע את זה עוד לפני שהציעו לו, והוא לא עדכן שהמצב השתפר, אז מה נראה לך???

לפותח הדיון, יש משום מה 2 גרסאות של CRUZER, אחד שהוא READY BOOST ואחד שהוא לא, עד היום תמיד חשבתי שזה שטות שזה מופיע שם, כמו אריזה חדשה.

אולי יש טעות בהבנתי, וכן יש הבדל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה רוצה? שאלתי אותו אם הוא ניסה לפרמט למצב כמו של החבר שלו (קרי FAT32 ולראות אם זה באמת מערכת הקבצים או שיש לו בעיה

כלשהיא)

עוד לא ניסיתי, כי אני מעדיף להמנע מזה בכל מקרה מכיוון שאני לא מוכן להתפשר על האפשרות להעתיק קבצים שגדולים מ4GB, אפילו אם זה באמת יהיה יותר מהיר. אז בינתיים אני מנסה לגרום ל-DOK שלי כמו שהוא ב-NTFS להיות יותר מהיר.

במידה ואני לא אמצא פיתרון אז אני באמת אנסה להמיר ל-FAT32 ואשווה רק לשם הבדיקה, אבל אני מאוד מקווה שזה לא המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...