תיאוריית הקוונטים לא מפסיקה להפתיע (כתבה ) - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיאוריית הקוונטים לא מפסיקה להפתיע (כתבה )

עכביש בכביש

Recommended Posts

תיאוריית הקוונטים לא מפסיקה להפתיע

מוזרות קוונטית חדשה התגלתה: בתנאים מסוימים, חלקיק שהגיע לפי תהום, לא יפול מעבר לצוק אלא יתגלגל לאחור. האפקט הוא היפוכה של התופעה הקרויה מנהור קוונטים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3664991,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התופעה הזו לא חדשה כלל מלמדים אותה בקורסים באוניברסיטה כבר המון שנים

תופעת המינהור של אלקטרון למשל נובעת מהתכונות הגליות של החומר ומאותה הסיבה ישנה גם הסתברות קיימת שאלקטרון שמגיע לשפת בור פונטציאל יוחזר חזרה ולא יפול לבור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התיאור בכתבה קצת מוזר. התופעה שחלקיק המגיע לנפילת פוטנציאל, יחזור אחורה נלמדת כבר בקוונטים 1, כניתוח גלים בסיסי. אני מניח שהם התכוונו למשהו אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להעליב את אלו שלומדים את התאוריה הזו ברצינות ובאמונה שלמה שזה קיים ,אבל ידידה שלי למדה את זה כמה שנים יפות,ובסופו של דבר המורה שלה ובכבודו ובעצמו אמר לה שזה בולשיט ,אזזזזזז.....צאו מהסרט,אנחנו לא במטריקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להעליב את אלו שלומדים את התאוריה הזו ברצינות ובאמונה שלמה שזה קיים ,אבל ידידה שלי למדה את זה כמה שנים יפות,ובסופו של דבר המורה שלה ובכבודו ובעצמו אמר לה שזה בולשיט ,אזזזזזז.....צאו מהסרט,אנחנו לא במטריקס.

יש לא מעט דברים לא אינטואיטיביים בקוונטים, או כאלו שפשוט נראים כמו שקרים גסים, אבל ישנם הרבה תופעות וניסויים שתורת הקוונטים היא הדרך היחידה להסביר אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...