עזרה במציאת מצלמה קומפקטית עד 1200 ש"ח -חדש לגמרי בתחום הצילום- - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה במציאת מצלמה קומפקטית עד 1200 ש"ח -חדש לגמרי בתחום הצילום-

hearyourorphanedch

Recommended Posts

אהלן

אני מחפש עד 1200 ש"ח, וכמו שרשמתי בכותרת אני חדש לגמרי בתחום הצילום וזו למעשה תהיה המצלמה הראשונה שאקנה!

החלטתי לקנות מכיוון שאני מתחיל בהכנה של תיק עבודות באומנות (בכוונה להתקבל למגמה של תקשורת חזותית) ומה זה תיק עבודות בלי צילום?

אז כן, בחיים לא התעסקתי ברצינות עם , מעבר ללשחק עם מצלמות point & shootאו איך שלא קוראים להן, ואני מקווה שתעזרו לי במיקוד הצרכים שלי מהמצלמה- במפרט של המצלמה הרצוייה ובמחיר. אני לא מכיר כל כך את הפונקציות המקובלות ולא מקובלות שקיימות במצלמות כיום, אז אני רוצה גם לשמוע המלצות על איזה דברים בן אדם שלא מכיר כל כך את עולם הצילום, אבל רוצה להתנסות בכמה שיותר, צריך.

שאלון לקניית דיגיטלית קומפקטית

מה התקציב הכולל למצלמה, וכרטיס זכרון? אני מניח שבאיזור ה-1000-1200 ש"ח

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? אני מוכן לנסות הכל

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא , צילום עם ישיר וצילום עם חיצוני (ישיר ומוקפץ). אין לי מושג, אני מתאר לעצמי שכן?

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. אם זה יעמוד בתקציב אז למה לא, השאלה היא כמה החצובה תורמת לעבודת הצילום?

האם יש לך נכונות לצלם עם חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש. המחיר מפחיד.

האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? כנראה שכן?

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? מצלמה משפחתית פשוטה, הכל בה אוטומטי, אי אפשר לשחק עם הפוקוס, עם הפלאש, עם מהירות הצמצם, זום קצר ואני מתאר לעצמי שיש עוד המון פונקציות שאני לא מכיר בכלל שאי אפשר לשלוט עליהן.

האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? מבחינת הדפסה הכל יכול להיות, אפילו A2

מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. אחרי שקראתי את המאמר בקישור, אני מניח שאבחר בעדשה רחבה.

כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור מצלמה שנכנסת לכיס? האם מצלמה עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? לא אכפת לי מהגודל.

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? לא, ראש פתוח לגמרי

אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

מהירות תגובה (השהייה בין , מהירות פוקוס)

מקרו (הגדלה מוחלטת, הגדלה במצב טלה)

תמיכה בפורמט RAW

מצב M מלא

אפשרות לפוקוס ידני

היסטוגרמה (חיה, וב-post-view)

תושבת לפלאש חיצוני

מסך מסתובב

עינית אופטית או אלקטרונית

מצב צילום ווידאו מיוצב

כמות פיקסלים

יצרן

אני מקווה שתגידו לי אתם איזה תכונות אני צריך יותר ופחות

האם מפריע לך אם המצלמה מבצעת ניקוי-רעשים גם על קובצי ה-RAW? עד כמה שידוע לי, קבצי raw הם קבצים שלא מאבדים מהאיכות שלהם ולא עוברים דחיסה. זה נכון? מה זה אומר ניקוי רעשים? זה פוגע באיכות של התמונה?

כן, אז כמו שראיתם אני מחפש מצלמה לא יקרה מידי, שתיתן לי פונקציות מעניינות בשביל שאוכל לצלם איתה צילומים מעניינים. אני לא מחפש פה השקעה לטווח ארוך, אלא משהו שיספק אותי כרגע לתיק עבודות ואח"כ מעבר לגחמת צילום פה ושם אני לא חושב שאשתמש בה המון.

עוד הערה חשובה: יש לי אפשרות לקנות את המצלמה בקנדה, קחו את זה בחשבון כי אני מתאר לעצמי ששם המחירים זולים יותר ואולי גם שם יש דגמים שבארץ אין.

תודה רבה לכל העוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא אכפת לך מהגודל ואתה רוצה שתתן לך מקסימום מרחב לימוד ושליטות ידניות, אז בתקציב שלך מצלמת DSLR יד שניה תהיה האופציה הטובה ביותר. זאת אופציה מבחינתך?

חצובה היא אביזר שימושי מאוד. היא הכרחית לצילומי נופים ליליים ומועילה מאוד גם בצילומים מקרו ונושאים אחרים.

פורמט RAW יכול להיות ללא דחיסה, דחוס ללא אובדן מידע (Lossless compression) או דחוס עם אובדן מידע (Lossy compression), אבל בד"כ מדובר באובדן של מעט מאוד מידע. ניקוי רעשים על קובצי RAW הוא דבר די נדיר (פנסוניק LX2 וסוני A700 לפני קושחה גירסה 4 הן דוגמאות למצלמות עם ניקוי רעשים כזה). אני מתכוון להסיר את השאלה הזו מהשאלון.

למיטב ידיעתי ההבדלים במחיר בין קנדה לישראל אינם משמעותיים, וברוב המקרים לא מצדיקים את אובדן האחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא אכפת לך מהגודל ואתה רוצה מצלמה שתתן לך מקסימום מרחב לימוד ושליטות ידניות, אז בתקציב שלך מצלמת DSLR יד שניה תהיה האופציה הטובה ביותר. זאת אופציה מבחינתך?

חצובה היא אביזר שימושי מאוד. היא הכרחית לצילומי נופים ליליים ומועילה מאוד גם בצילומים מקרו ונושאים אחרים.

פורמט RAW יכול להיות ללא דחיסה, דחוס ללא אובדן מידע (Lossless compression) או דחוס עם אובדן מידע (Lossy compression), אבל בד"כ מדובר באובדן של מעט מאוד מידע. ניקוי רעשים על קובצי RAW הוא דבר די נדיר (פנסוניק LX2 וסוני A700 לפני קושחה גירסה 4 הן דוגמאות למצלמות עם ניקוי רעשים כזה). אני מתכוון להסיר את השאלה הזו מהשאלון.

למיטב ידיעתי ההבדלים במחיר בין קנדה לישראל אינם משמעותיים, וברוב המקרים לא מצדיקים את אובדן האחריות.

היי, תודה על העזרה דבר ראשון!

מבחינת יד שנייה\ראשונה הכל אופציה מבחינתי, כמובן שעדיף יד ראשונה. אם אני אקנה מצלמה דמויית SLR יד ראשונה, כמה התקציב שלי צריך להיות? ואם אני אוותר על חלק מהמאפיינים?

מה אני צריך לבדוק כשאני קונה מצלמה יד שנייה? איפה מוצאים מצלמות טובות יד שנייה?

לגבי החצובה, נשמע לי כמו משהו שצריך שיהיה.

והמחירים- תתפלא אבל המחירים בקנדה לדברי אלקטרוניקה זולים בצורה משמעותית. הם נמכרים במחירים נמוכים מאלה שבאר"הב לרוב, אבל הדולר שם שווה פחות! (בין 3 ש"ח ל 3.5 ש"ח) ובהנחה שאני לא צריך משלוח, לא מיסים או שום תוספת אחרת, ההוזלה יכולה להיות משמעותית. למה האחריות מתבטלת? זו לא אחריות של החברה (קאנון למשל) שתקפה בכל העולם?

אני אתן לך דוגמא למה שאני מתכוון: אבא שלי קנה לפטופ של בארץ והוא עבר לקנדה שנה שעברה. כדי שהאחריות תהיה בתוקף הוא התקשר אל והעביר דרכם את האחריות לקנדה. דבר כזה לא אפשרי עם מצלמות?

שוב תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת יד שנייה\ראשונה הכל אופציה מבחינתי, כמובן שעדיף יד ראשונה. אם אני אקנה מצלמה דמויית SLR יד ראשונה, כמה התקציב שלי צריך להיות? ואם אני אוותר על חלק מהמאפיינים?

דמויית-SLR היא בסה"כ מצלמת חיישן-קטן "מחופשת" ל-DSLR. אל תתן לשם לבלבל אותך. זה לא אומר שאין מצלמות טובות ששייכות לסקטור הזה, לדוגמה, פוג'י S9100, קנון SX10 ואולימפוס SP570. כולן מעל לתקציב שלך.

מה אני צריך לבדוק כשאני קונה מצלמה יד שנייה?

צריך לבדוק הרבה דברים שונים שאין טעם להתחיל לפרט כאן. אם יש לך אפשרות לקנות ממישהו שאתה מכיר ולהחזיר לו את המצלמה במקרה שמתגלה בעיה זה דבר ששווה לשקול, אחרת כנראה שעדיף לך ללכת על מצלמה חדשה.

איפה מוצאים מצלמות טובות יד שנייה?

בלוחות כגון yad2.co.il אפשר למצוא הרבה מצלמות טובות יד שניה, אבל ללא רקע בצילום יהיה לך קשה לבדוק את התקינות שלהן.

והמחירים- תתפלא אבל המחירים בקנדה לדברי אלקטרוניקה זולים בצורה משמעותית. הם נמכרים במחירים נמוכים מאלה שבאר"הב לרוב, אבל הדולר שם שווה פחות! (בין 3 ש"ח ל 3.5 ש"ח) ובהנחה שאני לא צריך משלוח, לא מיסים או שום תוספת אחרת, ההוזלה יכולה להיות משמעותית.

זה לא מה שאני רואה מבדיקה של המחירים ברשת חנויות הצילום הקנדית henrys.com. המחירים לא זולים באופן משמעותי בהשוואה לארץ.

למה האחריות מתבטלת? זו לא אחריות של החברה (קאנון למשל) שתקפה בכל העולם? אני אתן לך דוגמא למה שאני מתכוון: אבא שלי קנה לפטופ של בארץ והוא עבר לקנדה שנה שעברה. כדי שהאחריות תהיה בתוקף הוא התקשר אל והעביר דרכם את האחריות לקנדה. דבר כזה לא אפשרי עם מצלמות?

למיטב ידיעתי האחריות של ציוד צילום שנקנה בחו"ל לא תופסת בארץ, אבל אתה יכול לבדוק אצל היבואנים בארץ כדי להיות בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-SP560 היא לא רעה, אבל באותו מחיר יש מצלמות איכותיות/שימושיות יותר, ואם הולכים על דמויית-SLR עדיף להוסיף עוד כמה מאות שקלים ולקנות עם תושבת . בטווח הארוך זאת תהיה השקעה הרבה יותר טובה, כי עם חיצוני ניתן יהיה לפתור את הבעיה הכי משמעותית של מצלמות מהסוג הזה - צילום באור חלש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לבדוק הרבה דברים שונים שאין טעם להתחיל לפרט כאן. אם יש לך אפשרות לקנות ממישהו שאתה מכיר ולהחזיר לו את המצלמה במקרה שמתגלה בעיה זה דבר ששווה לשקול, אחרת כנראה שעדיף לך ללכת על מצלמה חדשה.

אז אני מוותר על יד שנייה..

זה לא מה שאני רואה מבדיקה של המחירים ברשת חנויות הצילום הקנדית henrys.com. המחירים לא זולים באופן משמעותי בהשוואה לארץ.

לא מכיר את החנות הנרי'ז, אבל יש הרבה חנויות אלקטרוניקה כמו the bay, the source, circuit city, best buy שכמעט תמיד אפשר למצוא שם דברים במבצע.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=704156

המצלמה הזאת לדוגמא, מה טוב בה? מה רע בה? אם היא דמויית SLR איך זה שהיא זולה יחסית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-SP560 היא לא רעה, אבל באותו מחיר יש מצלמות איכותיות/שימושיות יותר, ואם הולכים על דמויית-SLR עדיף להוסיף עוד כמה מאות שקלים ולקנות עם תושבת פלאש. בטווח הארוך זאת תהיה השקעה הרבה יותר טובה, כי עם פלאש חיצוני ניתן יהיה לפתור את הבעיה הכי משמעותית של מצלמות מהסוג הזה - צילום באור חלש.

לטווח הארוך זה לא משמעותי בשבילי, כי כמו שרשמתי קודם אני צריך עכשיו ובהמשך- אני בהחלט אסתפק במצלמה פשוטה יותר.

נסה אולי בכל זאת לפרט לי מה רע במצלמה שנתתי פה כדוגמה?

תחשוב רגע במקומי, מה אני צריך בתור בן אדם שהדרישות שלו הם לא גבוהות ולא מחפש בהכרח את המצלמה שתהיה השקעה לטווח של כמה שנים- אלא פתרון מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א, נראה לי שלא הדגשתי את זה מספיק:

אחד הדברים היחידים שכן יהיו חשובים לי (חוץ מהמחיר כמובן) זו איכות ההדפסה. אני ארצה להדפיס דברים בגדלים משתנים (A1 2 3 4 5, בעצם רוב הגדלים הנפוצים) ושתהיה איכות מעולה וצבעים חדים. אני מתאר לעצמי שהדבר היחיד שמבדיל את המצלמות אחת מהשנייה מבחינת ההיבט הזה זה רק כמות המגה פיסקלים, או שאני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטווח הארוך זה לא משמעותי בשבילי, כי כמו שרשמתי קודם אני צריך עכשיו מצלמה ובהמשך- אני בהחלט אסתפק במצלמה פשוטה יותר.

מצלמה עד 1200 ש"ח שנותנת הדפסות A1 איכותיות? לא מכיר כזו. אולי ה-F100fd של פוג'י יכולה להתקרב (ב-ISO נמוך), אבל יש לה הרבה חסרונות אחרים שהופכים אותה ללא אופטימלית לצרכים שלך.

נסה אולי בכל זאת לפרט לי מה רע במצלמה שנתתי פה כדוגמה?

איכות התמונה שלה בינונית ומטה בהשוואה להרבה מצלמות אחרות בתקציב, ובטח בהשוואה לפוג'י F100fd שעולה מחיר דומה מאוד. כמו כן, אין לה אפשרות לצלם באור חלש ללא פלאש ישיר (שגורם לתמונות להראות מלאכותיות ולא מחמיאות). בעיני החיסרון השני הוא חיסרון גדול מאוד. אם אתה מתכוון לצלם רק באור יום אז כנראה שהוא לא יהיה משמעותי עבורך.

תחשוב רגע במקומי, מה אני צריך בתור בן אדם שהדרישות שלו הם לא גבוהות ולא מחפש בהכרח את המצלמה שתהיה השקעה לטווח של כמה שנים- אלא פתרון מידי.

פתרון מיידי לאיזו בעיה? לפי הודעת הפתיחה אני מבין שאתה מחפש מצלמה לצילום אומנות שמאפשרת שליטות ידניות. אם זאת הבעיה, אז הפתרון מופיע בתגובה הראשונה שלי בדיון.

ד"א, נראה לי שלא הדגשתי את זה מספיק:

אחד הדברים היחידים שכן יהיו חשובים לי (חוץ מהמחיר כמובן) זו איכות ההדפסה. אני ארצה להדפיס דברים בגדלים משתנים (A1 2 3 4 5, בעצם רוב הגדלים הנפוצים) ושתהיה איכות מעולה וצבעים חדים. אני מתאר לעצמי שהדבר היחיד שמבדיל את המצלמות אחת מהשנייה מבחינת ההיבט הזה זה רק כמות המגה פיסקלים, או שאני טועה?

כן, אתה טועה. יש הרבה פרמרטים אחרים שמשפיעים על איכות התמונה וכתוצאה מכך על איכות ההדפסה. ריבוי פיקסלים אינו ערובה לאיכות תמונה גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ISO ומושגים אחרים, תסתכל באתר "קליקי" - http://cliki.site.co.il

לא קיימת אחת שניתן להגדיר כ"המצלמה הכי טובה" לכולם. בגלל זה בדיוק קיים השאלון, כדי למצוא שהכי מתאימה לצרכים. הבעיה היא שקצת קשה להבין מה אתה מעוניין לצלם. "אני מוכן לנסות הכל" לא ממש מועיל. נסה לפרט יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ISO ומושגים אחרים, תסתכל באתר "קליקי" - http://cliki.site.co.il

לא קיימת אחת שניתן להגדיר כ"המצלמה הכי טובה" לכולם. בגלל זה בדיוק קיים השאלון, כדי למצוא שהכי מתאימה לצרכים. הבעיה היא שקצת קשה להבין מה אתה מעוניין לצלם. "אני מוכן לנסות הכל" לא ממש מועיל. נסה לפרט יותר.

ברור לי שאין כזה דבר "הכי טוב", ובגלל זה אני נמצא פה- אתם, אנשים שיותר מתמצאים בתחום יודעים להגיד לי "יש לך בתקציב הזה את X .Y ,Z, X יותר טובה בככה וככה, Y פחות טובה במשהו וZ טובה במשהו אחר.", בשביל לדעת שעם עוד כסף אני אמצא יותר טובה אני לא צריך לפתוח פה נושא.

ב"אני מוכן לנסות הכל" התכוונתי שמה שאפשר אני אנסה- טבע דומם, לא דומם, אנשים, אם אפשר חושך. אין משהו שאני צריך יותר או פחות, כל מה שהמצלמה תתן לי אני אנסה. אם המצלמה לא תהיה טובה בתנאי חושך, אז מה לעשות- אני לא אצלם בתנאי חושך.

אני מנסה לסחוט מכם פשוט המלצה לרשימה של מצלמות שאוכל לבחור בניהן ושאוכל לשאול אתכם מה טוב בהן ומה לא טוב בהן, אתם קשה לכם להמליץ על מצלמות בינוניות...

הסברתי את עצמי יותר טוב עכשיו?

בכל מקרה תודה לכל העוזרים, אני שם לב שאני לא לקוח קל :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...