כיצד ניתן כיום לנגן קבצי HD (למשל MKV) שלא דרך המחשב ? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד ניתן כיום לנגן קבצי HD (למשל MKV) שלא דרך המחשב ?

guy_intel

Recommended Posts

מדובר על סרטים ב-HD בקובץ ענק של למעלה מ-12GB בפורמט MKV. אם ה-TV שלי אינה מחוברת אל המחשב, איך ניתן לנגן אותו ?

על הוא לא נכנס (גם לא בשכבה כפולה) - וגם אם היה נכנס אין שיודע לנגן קבצים מעל 4GB. האם הדרך היחידה היא לחבר את המחשב שלי אל הטלויזיה ? או לרכוש סטרימר שעלותה מעל 2000 ש"ח ? או שדווקא הדרך הפשוטה היא לרכוש נגן HD או BLUE-RAY ואז לצרוב את הסרט על דיסק ולנגן ממנו ?

התחום הזה כל כך לא מוגדר... אני רק מתחיל להתעסק איתו ואני מגלה שלא ניתן היום לנגן סרטי HD אמיתיים בכלל. הכל כל כך מסורבל כיום...

אודה לכם אם מישהו יוכל להאיר את עיניי בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר על סרטים ב-HD בקובץ ענק של למעלה מ-12GB בפורמט MKV. אם ה-TV שלי אינה מחוברת אל המחשב, איך ניתן לנגן אותו ?

על הוא לא נכנס (גם לא בשכבה כפולה) - וגם אם היה נכנס אין שיודע לנגן קבצים מעל 4GB. האם הדרך היחידה היא לחבר את המחשב שלי אל הטלויזיה ? או לרכוש סטרימר שעלותה מעל 2000 ש"ח ? או שדווקא הדרך הפשוטה היא לרכוש נגן HD או BLUE-RAY ואז לצרוב את הסרט על דיסק ולנגן ממנו ?

התחום הזה כל כך לא מוגדר... אני רק מתחיל להתעסק איתו ואני מגלה שלא ניתן היום לנגן סרטי HD אמיתיים בכלל. הכל כל כך מסורבל כיום...

אודה לכם אם מישהו יוכל להאיר את עיניי בנושא.

אז קודם כל כמו שכבר ענו לך, MKV מיועד אך ורק למחשב. אין כרגע נגנים שיכולים לנגן אותו. אבל:

סטרימר לא חייב לעלות 2000שח, יש הרבה יותר זולים. במיוחד אם מזמינים מחו"ל.

ומה שכתבת "ואני מגלה שלא ניתן היום לנגן סרטי HD אמיתיים בכלל. הכל כל כך מסורבל כיום..." - לגמרי לא נכון.

אפשר לנגן סרטי בלו ריי מקוריים בכמה דרכים. נגן בלו ריי ייעודי שמחירו כבר לא יקר בכלל, או באמצעות 3, או באמצעות כונן בלו ריי למחשב (בהנחה שמדובר במחשב חזק יחסית).

מה כ"כ מסובך בזה? סרט בלו ריי (זה הפורמט היחיד כיום לסרטי HD) מקורי - בנגנים ייעודיים. קבצי RIP שמיועדים למחשב - במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אז אני שואל את אותה שאלה רק לא לגבי קובץ MKV אלא לגבי קובץ avi של 8.5GB עם סרט ברזולוציה של 1280 על 720.

האפשרויות שלי לצפות בו בטלויזיה הן או לרכוש צורב Blue-Ray או סטרימר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אז אני שואל את אותה שאלה רק לא לגבי קובץ MKV אלא לגבי קובץ avi של 8.5GB עם סרט ברזולוציה של 1280 על 720.

האפשרויות שלי לצפות בו בטלויזיה הן או לרכוש צורב Blue-Ray או סטרימר ?

האפשרויות שלך הן:

1. פשוט לחבר את המחשב לטלויזיה בכבל. אלא אם כן מדובר במרחק ממש גדול, ואז:

2. סטרימר בעלות של 600-800שח.

צורב בלו ריי לא יעזור לך (מעבר לעלות הגבוהה בטירוף כרגע). כי למה לך בכלל לצרוב? איך תנגן את הקבצים אחרי שצרבת? ואם אתה במילא מנגן קבצים שנמצאים אצלך על ההארד דיסק של המחשב למה פשוט לא לנגן אותם על ידי אפשרות 1 או 2 ?

(כונן בלו ריי, כלומר כונן\צורב שיכול לקרוא בלו ריי אבל לא לצרוב, לא עולה הרבה. אבל זה מועיל רק לנגן סרטי בלו ריי מקוריים באמצעות המחשב. לא נראה לי שזה המקרה שלך)

מקווה שעשיתי לך קצת סדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1280x720 זה 720P ואפשר להעלות את זה לדיסק. אולי לקודד מחדש בשביל להקטין קצת נפח (בDL יש פחות מ8.5)

אני חושב שלנגנים שיש בהם כניסת USB אפשר לחבר הארד דיסק נייד.

אוקי, נניח שקידדתי מחדש והקטנתי קצת את הנפח או לחילופין חיברתי לנגן הארד דיסק נייד כמו שהצעת. מה זה עוזר לי ? הרי נאמר פה ש לא יכול בשום אופן

לנגן HD. אז למ התכוונת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...