מדוע כשמבקשים פה המלצה לכרטיס מסך נשאלת השאלה של גודל המסך ? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדוע כשמבקשים פה המלצה לכרטיס מסך נשאלת השאלה של גודל המסך ?

digitalseeker

Recommended Posts

לי אישית יש מסך 26" ולפני כן הייתי משתמש בטלויזיה 32".

אני תמיד רואה פה שנשאלת השאלה איזה מסך מדובר, במשחקים מגדירים אבל רזולוציה ומן הראוי שנשחק תמיד ברזולוציה המקסימלית לא ?

אני למשל משתמש תמיד במקסימלית לשימוש רגיל (טוב יש לי גם 26" אז מן הסתם) וגם כשהיה לי 17" השתמשתי במקסימלית בשביל משחקים.

אני רוצה להבין , האם יש קשר לגודל המסך לבין הביצועים ? או שהשאלה נשאלת כדי לשער איזו רזולוציה להשתמש ?

כי למשל ה32" שלי היה רק HD READY ותמך רק 1366*768 לעומת ה26" שיש לי כרגע עם FULL HD - 1920*1200.

אם אני לא טועה , דרישות הביצועים מהטלויזיה שהשתמשתי היו נמוכים יותר מהמסך הנוכחי - עקב הרזולוציה ומכאן נובעת השאלה מה זה משנה אם המסך הוא 22 או 24 שכן לשניהם יכול להיות FULL HD ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גודל המסך קשור כמובן בעקיפין לרזולוציה.

כשמדובר על 32", 99% שמדובר על HD READY,

כי מסכי מחשב של 32" יקרים מאד.

ידוע לי על מסך אחד של PANASONIC שהוא 32" ו-FULL HD.

(ואלי עוד אחד של סמגונג)

אחוז מזערי מכלל מסכי ה-32".

אם אתה לא מחשיב דגם אחד של סמסונג ודגם אחד של ,

כל מסכי 22" הם ברזולוציה של 1680x1050. (כנ"ל כל מסכי 24-28 רובם ברזולוציה של 1920X1200)

משמע, בכל תחום של יוצאים דופן, אך מדובר על מקרים נדירים יחסית.

למרות שבזמן האחרון, אותו הסמסונג T220P ניהיה די פופלרי. (22", בעל רזולוציה של 1920X1200)

כנ"ל לגבי מסכי 17"-19".

השאלה היותר נכונה היא כמובן לשאול את מידות הרזולוציה,

כי זה הפרמטר האמיתי שמשפיע על הכרטיס מסך.

מי ששואל על גודל המסך יוצא מנקודת הנחה שאותו אדם שמבקש המלצה אינו נכנס באותה קטגוריה של יוצאי דופן.

או טועה מין היסוד כמובן.

מכאן כמובן התשובה לשאלה שלך, היא שהשאלה הנכונה כי למידות הרזולוציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מסך יש רזולוציה משלו ואם תיקח 2 כרטיסים שאחד עולה 2000 ש"ח והשני 1000 ש"ח כאשר הראשון מתאים גם לרזולוציות גבוהות יותר משל המסך שלך והשני עד או לא הרבה יותר מרזולוצית המסך שלך, אך שניהם עושים את אותה העבודה, אז למה להוציא 1000 ש"ח נוספים על ההפרש כאשר לא תשתמש גם ככה ברזולוציה יותר גבוהה ?

וזאת הסיבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין על פי HENZ כי בעצם לא בודקים מול השואל שאלה את הרזולוציה המקסימלית שלו ומשערים לבד ע"פ גודל המסך - וחבל.

לגבי IEM - אני חושב שבמשחקים יש להשתמש ברזולוציה המקסימלית של המסך - תמיד !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העיקרון ככך שהרזולוציה גבוהה יותר ככה אתה צריך כרטיס מסך חזק יותר

אבל ברמת העיקרון זה לא משנה

כי פשוט אפשר לעבוד ברזולוציה נמוכה

לדוגמא הכרטיס שלי יכול לעבוד עד 2800*1800

אבל אני חושב שזה מוגזם ואני עובד על 1280*1024

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו טעות שהשתרשה פה בפורום. זה לא באמת משנה על איזה מסך אתה עובד, מה שמשנה זו הרזלוציה עליה אתה עובד.

מסכים גדולים יותר לרוב יהיו בעלי רזולצויה גבוהה יותר ולכן תצטרך כרטיס מסך חזק יותר, אולם לא תמיד הדבר כך.

השאלה שאמורה להשאל היא על איזה רז' אתה עובד....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...