לא יודע מה אני יעשה בצה"ל - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא יודע מה אני יעשה בצה"ל

tustos

Recommended Posts

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם לא תעלה במשקל תוכל להכין שתיה למזכירות :-X

בשביל כל מסלול לימודי צריך מינימום 64 (פרופיל) כך שכדאי לך לעלות במשקל אבל לנסות לרדת מ 82 אם אתה לא רוצה קרבי.

אם אתה רוצה ללמוד מחשבים (או אלקטרוניקה) תנסה להגיע לתקשוב או מודיעין.

מעוניין לישבור נישה.

מנסיון - כן לוקחים אותך למסלולים לימודיים אם יש לך פרופיל של פחות מ 64.

ידוע (אבל לא מנסיון :) ) -

לא לוקחים אותך אם יש לך פחות מ 64 נפשי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי בעיון את כל האשכול, ואני לא מתיימר להבין מאיזה קב"א מתגייסים לאיפה שזה לא יהיה, אבל יכול להציע רק מהניסיון שלי, ואולי זה יעזור:

1. אל תצפה לעשות משהו מעניין ומיוחד בצבא. אני מצטער אם זה מנפץ אשליות או מבאס - אבל ככה זה. גם אם אתה מיחידי הסגולה שכן יפלו על תפקיד מעניין, בד"כ זה בא עם הרבה חסרונות אחרים, שלא לדבר על זה שרוב הסיכויים שימאס לך ממנו אחרי שנה. פשוט תזכור שאין מושלם, ובטח ובטח לא בצבא.

2. הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות, זה לנצל את הזמן והניסיון של הצבא לטובתך, לקראת האזרחות. הדבר הראשון שהייתי ממליץ בכיוון הזה יהיה להישאר בגבולות הפרופיל הג'ובניק ולנסות להיכנס ליחידות מודיעין/מחשבים- שיתנו לך המון ידע וניסיון לקראת האזרחות-אוניברסיטה-עבודה. ממר"ם זה מעולה, אבל האמת שהסיכויים לרעתך (סטטיסטית, אני לא מכיר אותך אישית...). בכל מקרה, יש הרבה מקומות אחרים שגם יוכלו לעזור לך. זה יכול להיות מתכנת/IT באחת מהיחידות העורפיות בצבא, שקל יחסית להגיע אליהם מפרופיל לא קרבי.

3. גם אם נפלת ביחידה עורפית, אבל בתפקיד שלא תורם לך נסיון וידע, תמיד תוכל ללמוד לבד ולקחת במסגרת האוניברסיטה הפתוחה קורסים, וכך לפחות לא תרגיש שהזמן שלך הולך לאיבוד. רק שתדע שזה קשה, וכמעט אף אחד מהג'ובניקים לא עושה את זה- פשוט מעצלנות. אבל אם יש לך משמעת עצמית, יכולת ללמוד וקצת כסף ללימודים, קח קורסים שמעניינים אותך. זו עוד יתרון שלא תוכל לממש בתור קרבי.

4. לגבי קרבי: אם הפרופיל שלך היה מאפשר, אז לדעתי השירות הכי טוב שאתה צריך לשאוף אליו זה סיירות. פשוט זה הכי מעניין וגם הזמן פחות מתבזבז על שמירות אינסופיות ויותר על דברים מבצעיים. גם אם אתה נושר משם, בד"כ הסיכוי שלך להגיע משם למקומות אחרים טובים יותר הוא טיפה יותר גבוה מאשר אם הייתה מתגייס מראש ליחידת חי"ר. אבל לאור מגבלת הפרופיל שלך, כנראה שסיירות זה מחוץ לתחום שלך. בכל מקרה, לגבי שאר המקומות הקרביים (חי"ר, תותחנים, ובעצם כל דבר קרבי עם הפרופיל שלך)- זה עומס פיזי ונפשי שלא מתאים לכל אחד, אז תזכור שיש שם גם קשיים. אבל בכל מקרה, גם שם יש יתרונות- כמו חברויות בין אנשים שקשה ליצור עם ג'ובניקים (מצטער על הכללה), וזה שירות שבאמת מחשל אותך ויכול ללמד אותך המון לחיים. וחוצמזה, השירות הקרבי גם עובר יותר מהר מאשר שירות קל"ב. אני אישית שירתתי כקרבי, ואחרי שנה וחצי ירדתי להיות קל"ב, אז אני חושב שיש לי ניסיון לא רע בשני המקרים.

בכל מקרה בהצלחה. ותשתדל להנות מהדרך- איפה שלא תהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לטייס אפשר להתקבל גם עם פרופיל 82, גם עם וגם עם קב"א 53 (אם יש לך דפ"ר גבוה).

דבר שני, אם הוא יפול מטייס, לא מחייב שהוא יגיע לקרבי, תהיה לו האפשרות לבחור תפקידים (לדוגמא, מפעיל כטב"מים).

יש לי שאלה לפותח האשכול, במידה והמשקל שלך יהיה 46 אז הפרופיל שלך יעלה ל82, למה לא ל97? יש לך מגבלות נוספות שלא פירטת עליהן? (אם אתה לא רוצה לפרט אז אני מבין)

ועוד שאלה היא ששאלו אותך פה ולא ממש ענית היא "מה אתה רוצה לעשות?", לוחם, תפקיד שקשור למחשבים, פקיד, טבח, מ"מ (לא מפקד מחלקה, משק ממטרות) וכו'...

עריכה: פרופיל 45 לא פוסל קורסים, אבל אם יש סעיף נפשי אז כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה על כל התגובות :)

לartyom נראה לי שהורידו לי על מיגרנות אבל אני לא ממש סגור על זה כי הוא שאל אותי אם אני רוצה שיתיחחס לזה ואמרתי לו שזה לא בעיה תפקודית...

ויכול גם שהורידו לי על זהש יש אסטמה במשפחה...

והבעיה שלי שאני לא ממש סגור על מה אני רוצה לעשות... רציתי ממר"מ בעיקרון אבל עם פרופיל קרבי אי אפשר... ורציתי טיס אבל כנראה שגם זה אי אפשר עם מיגרנות...

אז אני פתוח להצעות :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך אז מעכשיו זה תלוי בך, אם אתה רוצה להיות לוחם, אז תנסה להגיע ליחידה מסוימת שהשירות בה יעניין אותך, כנ"ל לגבי יחידות עורפיות.

הנה כמה דוגמאות של תפקידים שאני הייתי רוצה לשרת בהם (אבל האפשרות של לבחור נמנעה ממני)

לוחם ביחידת עוקץ, יחידת הכלבנים של צה"ל - אני אוהב כלבים כך שתפקיד כזה היה יכול לעניין אותי ויכול להיות מאוד שהייתי נהנה ממנו.

פקח טיסה - לפקח על טיסות במגדל פיקוח בבסיסים של חיל האויר, תנאים טובים, אנשים טובים (בדרך כלל) ומקצוע מעניין (לדעתי)

צלם צבאי - אני מת על צילום

שוב, זה אינדיבידואלי לכל אחד וגם, אל תתפוס אותי במילה, כי יש מלא אנשים שמגיעים לתפקיד שהם כל כך רצו והשקיעו וזה ובסוף מתבאסים ורוצים לצאת.

אני מציע לך לעיין באתר "שבוז" ולראות מה מתאים לך ומה נראה לך הכי מעניין

http://www.shavuz.co.il/recruit/index.asp

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...