היום נחרדתי לגלות - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היום נחרדתי לגלות

HaEsrimVeArba

Recommended Posts

על סף דלתי אישה שמבקשת צדקה עבור הילדים שלה. האם עד כדי כך מצב המדינה הזו מתדרדר? או שזהו שיא חדש של חוצפה ישראלית. במקום לעבוד מקבצים נדבות מדלת לדלת. הבאתי לה מספר שקלים. אך התהייה נשארה במוחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

למה, חסר קבצנים שמבקשים כסף וטוענים שיש להם עשרות ילדים?

אני לעולם לא נותן להם כסף, גם כי סביר להניח שהכסף הזה יבוזבז על אלכוהול / סמים,

ולא על אוכל או משהו כזה, וגם כי זה לא יעזור לאף אחד, כי מחר הם שוב יקבצו נדבות

לעניים מאוד קל להאשים את המדינה, העשירים, אלוהים וכל דבר אחר במצבם, במקום להרים

את התחת שלהם מהרצפה וללכת לעבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סף דלתי אישה שמבקשת צדקה עבור הילדים שלה. האם עד כדי כך מצב המדינה הזו מתדרדר? או שזהו שיא חדש של חוצפה ישראלית. במקום לעבוד מקבצים נדבות מדלת לדלת. הבאתי לה מספר שקלים. אך התהייה נשארה במוחי.

אתה יודע כמה נוכלים ברעננה יש כאלו שמבקשים צדקות למגוון עמתות חרטא ברטה ?

רוצה לתרום להרגיע את הנפש תלך לעמותה רצינית ותתרום

אל תתרום לאנשים שדופקים לך בדלת כי בינהם הרבה בטלנים שעושים מזה כסף קל

היה אפילו בכולבוטק פעם אחת תחקיר על מקבצים בשדה התעופה הם אחרי ה"עבודה" היו הולכים לדירות שלהם שהיו בבנינים של בורגנים ולא של ענים

תחשוב על זה ככה מספיק שבכל ביניין הוא מצליח להוציא 20 שקל

נגיד 10 ביניינים בשעה ויש לו 200 שקל בשעת "עבודה" כמה שעות ביום והוא עושה יותר מהשכר הממוצע במשק

זה בהנחה שהוא לא מסומם שיעבוד שעה ויקנה סמים אחרי זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה סתם בלוף במדינה יש קיצבאות ילדים ושרותי הרווחה

אולי הילדים ישארו ענים אבל קורת גג וארוחה תיהיה להם במקרה שהמשפחה תפנה לקבל עזרה

מקסימום יקחו את הילדים לפנימיה ממשלתית וההורים כבר לא יהיו אחראים הלהם וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשנסעתי ברכבת לפני כמה חודשים, כל יום נכנס לשם ילד בגיל 15-16 והוא היה מסריח כל הזמן עקב העובדה שלא יכל להתקלח כנראה, וביקש מכל האנשים צדקה ותרומה למשפחה ללא קורת גג ואם ל5 ילדים, נשאלת השאלה איך הוא כל פעם נכנס לרכבת בחינם?

בכל אופן המצב במדינה עגום מאוד, הממשלה מושחתת מכף רגל ועד ראש, הם פועלים לטובת הכיס שלהם ושמים זין עבה על התושבים, מקדשים את הערכים היהודים? עזרה הדדית לשכבות החלשות? הלוואי שהשטן יקח אותם ויראה להם מה זה שכבה חלשה, אם הם היו עניים תאמינו לי שהם היו עושים הכל כדי להוציא את עצמם מהבוץ ורק אז אולי מבינים מה זה בעצם, לאנשים כאלה המוות זה הצדק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצם זה שמישהו הגיע למצב שהוא מבקש נדבה, לדעתי, אומר שלי קל יותר מלו והוא כבר איבד את הבושה ובאמת צריך עזרה.

זה לא שאני שולף 20 שקלים לכל מי ששולח אלי יד, אבל אני לא חושב שתגובות כאלו של "שילך לעבוד" מתאימות לרוב, ואם יש לי כסף קטן - אני אתן.

אני לא מדבר על עמותות ואנשים שמנסים למכור לי ספרון תהילים בצומת, אבל אם מישהי הגיע למצב שהיא מקבצת נדבות - זה לא משנה אם יש לה 10 ילדים או רק שניים לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם סיפרו לנו כזה סיפור בבית ספר,

אני לא אספר אותו כי אני לא ממש זוכר אבל העיקרון היה שאותה אחת שקיבצה נדבות בטענה שהיא חייבת לגדל את הילדים שלה לבד בעצם הייתה צריכה את הכסף לסמים, אז אב המשפחה העדיף לא לתת לה.

בקיצור אף פעם אין לדעת אם אותו אדם שמבקש מכם צדקה באמת באמת צריך את זה למה שהוא טוען.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, לדעתי, אפשרי לשקם את עצמך, אפילו ללכת לכל עבודה פשוטה, אפילו מנקה רחוב אם אתה כבר ברמת סיכון גבוהה, המשכורת טובה מאוד + תנאים מהעירייה. ושעות נוחות וזה לא כל היום ואפשר להתפנות לדבירם אחרים. נכון, ממנקה רחוב זאת עבודה לא לכל אחד, אבל במילא, אם כבר לקבץ נדבות? למה לא ללכת לעבוד בשעות הבוקר המוקדמות או אחריי הצהוריים לנקות קצת תרחוב להרוויח בכבוד, ואם ממש יש צורך לעושת עבודה שנייה.

כמו כן, זאת לא בעיה להתקבל לכל מפעל או בלשכת תעסוקה יש את העבודות המזדמנות לפי בקשה, שמפעל X צריך עובדים ככה וככה כל פעם או ספירות מלאי וכו' וכו' וכו', יש מלא עבודה בחוץ שלא דורשת השכלה או כישורים מיוחדים.

יודעים מה הכי מצחיק? שילדים בני 15-16 כבר עובדים במפעלים בעבודות שונות אחריי בית הספר או בחגים, או שעובדים בספירות מלאי, וזה סך הכל כי הלכו לחפש עבודה ונתנו להם בכוחות אדם.

למה שאדם מבוגר לא ימצא?

יש הרבה עבודה בחוץ, צריך רק להרים קצת תראש, להסתדר, להתרענן, ללכת ביום אחד לכמה וכמה כוחות אדם, להשאיר פרטים בכל מקום, ותוך כמה ימים יהיו הרבה הצעות לעבודה.

בקיצור, יש מה לעשות, פשוט אנשים לא רוצים. יש אנשים שכן רוצים לעבוד ולא יכולים עקב אילוצים כאלו ואחרים ויש כאלו שלא רוצים לעבדו אבל רוצים כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצם זה שמישהו הגיע למצב שהוא מבקש נדבה, לדעתי, אומר שלי קל יותר מלו והוא כבר איבד את הבושה ובאמת צריך עזרה.

זה לא שאני שולף 20 שקלים לכל מי ששולח אלי יד, אבל אני לא חושב שתגובות כאלו של "שילך לעבוד" מתאימות לרוב, ואם יש לי כסף קטן - אני אתן.

אני לא מדבר על עמותות ואנשים שמנסים למכור לי ספרון תהילים בצומת, אבל אם מישהי הגיע למצב שהיא מקבצת נדבות - זה לא משנה אם יש לה 10 ילדים או רק שניים לדעתי.

אתה תמים יש מספיק אנשים שבושה זה לא חלק בלקסיקון שלהם

לנוכלים מהקטן ביותר עד הגדול ביותר אין בושה שהם מזימות

ואני אומר לך מניסיון שברעננה יסתובבו אם לא מסתובבים עדיין קבצנוכלים

הם משחקים אותה מסכנים ומרודים ומרוויחים משכורת נכבדה על זה שאין להם בושה

ואני ישאל אותך ככה למה אותם אנשים לא מבקשים אוכל ? הם לא צריכים לאכיל ילדים ?

פעם הבא תכין כמה קופסאות שימורים ונראה אם הם יקחו אותם ... די בטוח שלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שלתת צדקה זה לא מצווה - זה מפגר וזה משחיט את הבנאדם.

במקום לתת לו את מה שהוא צריך ושיהיה תלוי בכך, עדיף לתת לו את אמצעי להשגה של הדבר אשר הוא חפץ בו ושיהיה עצמאי.כמובן אם זה נכה זה כבר סיפור אחר.

עדיף לתת לעני את החכה במקום את הדג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...