עזרה בזיהוי | הספק והתנגדות של רמקולים של לפטופ - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בזיהוי | הספק והתנגדות של רמקולים של לפטופ

ggg456

Recommended Posts

שלום,

לפני כמה ימים הוצאתי רמקולים מלפטופ שעובד (פשוט הוא היה 1 או 2) כחלק מכלל פירוקו. אני יודע שהם חזקים ואם אני אמצא מגבר מתאים אוכל לעשות איזו מערכת הגברה קטנה ונחמדה שתיכס לכיס, עם איכות די טובה.

אז זהו, הבעיה היא שלא כתוב על הרמקולים את ההתנגדות או את ההספק (שבלעדיהם אין מגבר ואין כלום) ואשמח אם טובים ממני יכולו לעזור לי בזיהוי הפרטים הללו.

אם אצליח לבנות משהו נחמד, אשתף אתכם בתמונות....

תמונות של הרמקולים:

attachwallacoiljz4.jpg

w717.png

מקרוב:

attachwallacoil2yf5.jpg

w442.png

(יש שניים כאלה)

תודה רבה לעוזרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התנגדות של יכולה להיות 4 ,8 או 16 אום. בדקתי אצלי ברמקולים דומים וזה 8 אום. לא ממש יודע מה זה משנה לך, את רוב המגברים המעפנים זה לא מטריד. הספק? לרמקולים אין הספק, הספק זה משהו שאתה צורך מהמגבר. יש הספק מקסימלי, שבמקרה הזה אני משער שהוא בערך 2~3 ואט לרמקול. מגבר לרמקולים של מחשב יהיה מספיק, ואף חזק מדי.

אם תבנה להם "תיבת תהודה" (מצחיק לגודל הזה...) יענו קופסה שתסגור את החלק האחורי שלהם, תוכל להגיע לעוצמת שמע גדולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזה "רמקולים דומים"? כלומר גם כאלה של לפטופ שהוצאת? לא יכול להרוס את הרמקולים או את המגבר אם אני מחבר התנגדות לא מתאימה? (ואולי גם לגמור את הסוללה, שתחובר למגבר..)

האם ניתן לחבר כאלה ג'נריים של מחשב שיש להם מגבר בצורת ג'וק (המארז של הרכיב נראה ככה) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי נכון איך לא חשבתי על זה!! דרך הכי פשוטה בעולם

אבל עדיין צריך את ההספק אולי ניתן לזהות משהו מהמספרים על הרמקולים?? יש מצב שזה סתם מספרים סידוריים של היצרן אבל אולי מישהו יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדדתי ויצא לי בדיוק 4 אום באחד הרמקולים (אני משער שזה גם בשני כי זה סטריאו והם אמורים להיות זהים)

זאת אומרת לפי מה שאתה אומר (ליאור דוד) שמה שאני צריך זה מגבר סטריאו שכל שמחברים אליו יהיה בעל התנגדות 4 אום אבל חייב לעבור את ההספק המקסימלי של הרמקול? אין מצב כזה שמגבר שורף את הרמקולים? זה הרי מה שקורה כשמגבירים עד הסוף ברוב סוגי הרמקולים... ("כאילו הם שרופים")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונהפוכו - זה בדיוק מה שקורה - למגבר יש "רוחב פס" ביציאה והם יודעים להתמודד עם כמה רמות הספק/התנגדות (תלוי באיכות המגבר).

הרמקול ישרף אם חרגת הרבה מעבר להספק שנתת (בשביל זה יש ווליום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...