זיכרון חיצוני vs פנימי - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיכרון חיצוני vs פנימי

orninyo

Recommended Posts

שלום

1. פי כמה יהיה יותר מהיר 7200RPM פנימי מזיכרון 7200RPM חיצוני שמחובר עם USB2?

2. פי כמה מהיר יותר יהיה פנימי 5400RPM מזיכרון 7200RPM חיצוני שמחובר עם USB2 ?

כל הערכה שרירותית תתקבל בברכה,

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שזה בהכרח נכון. אם הוא מתחבר ב- אז כנראה שזה כן יהיה יותר מהיר, אם כי כנראה שההבדל בביצועים לא יפריע יותר מדי. אם הכונן החיצוני יחובר ב- eSATA אז כנראה שהמהירויות תהיינה זהות, או לפחות קרובות מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

orninyo זה מאוד קשה להעריך גם בצורה גסה (ותכף תבין למה).

הקשיחים שיוצרו בשנים האחרונות (גם הפנימיים), עובדים בחיבור מסוג SATA (עדיין מייצרים IDE לעסקים ובגלל סיבות כאלה ואחרות, והם מגיעים מקסימום ל-133Mbit/s לשניה...).

מהירות העברת הנתונים של החיבור ה-SATA הינו כ-3.0Gbit/s לשניה (כאשר המקורי היה 1.5Gbit/s לשניה וישנו גם עוד סוג חדש שהוא 6Gbit/s, אבל כל זה לא משנה להסבר).

מהירות העברת הנתונים של USB2 הינה עד 480Mbit/s (שזה 0.480Gbit/s), מחישוב קל, אפשר להבין שהמהירות הפוטנציאלית בחיבור SATA פנימי, מהירה פי 6.25.

כמובן יש הפסדי מהירות על גישה לזיכרון או כאשר הוא עונה למחשב (Buffer), כאשר הבקר של הקשיח מתחיל לשלוף מידע (Seek times), או במילים אחרות התקשורת וזה יקצץ במהירויות וישפיע על החשבון (אין לי כוח לחפש ולתת מספרים כמה ולמה כי זה מושפע רבות מסוג המידע המועבר, אבל מדובר על כ-50%).

אבל פה לא נגמר הסיפור שלנו...

אם להציג את הקשיחים ראש בראש, אז הנה השוואה גסה (המהירויות דומות בין החברות) של העברת הנתונים האפקטיבית בקשיחים בעלי Buffer של 8 מגבייט:

5400 - כ-42Mbyte/s שזה => 336Mbit/s

7200 - כ-58Mbyte/s שזה => 464Mbit/s

במבט חטוף נראה ש-USB2 זה מספיק מהיר ומספק את הרוחב פס עבור 2 הקשיחים, אבל זה לא המצב בפועל (שוב, מורכב העניין).

אם תכליל בחשבון שגיאות בהעברת נתונים, מרחקים פיסיים ועוד גורמים שמשתתפים בתקשורת (זכור ש- יודע להפעיל לא רק קשיחים), תבין עד כמה זה גבולי ולא מספיק.

אם תחפש סקירות, תגלה שהמהירות ב-USB2 יורדת בכ-25%-30% ביחס ל-SATA. ואם לראות מהסקירה שלי אז ישנו עוד שינוי בגלל המהירות של הקשיח עצמו (גם כ-25%, יש קשיחים איכותיים במיוחד ששם מדובר באחוז גבוה בהרבה).

לכן מניתוח הגס שעשיתי... אפשר לראות ככה -

5400 מול 7200 פנימי (SATA):

הבדל של כ-30% בביצועים.

5400 מול 7200 חיצוני (USB2):

הבדל של כ-15% בביצועים (שקללתי 30% ירידה בביצועים של ה- וגם היחס בין המהירויות של הקשיחים\ אם מישהו טוב במתמטיקה יוכל לאשר את זה, אז בכייף).

מקווה שזה עזר לך, ואם למישהו יש הערות על הניתוח הזה, אז אשמח לשמוע (מצטער שלא צירפתי לינקים אבל לקחתי מידע מהמון אתרים, כולל גוגל/ויקיפדיה, אתר של , ועוד פורומים בחו"ל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, תודה על הפירוט!

אני מתלבט בין טרה חיצוני לפנימי (שניהם 7200) כאשר ההבדל במחיר הוא 150 של יותר יקר הפנימי

ולפי מה שהבנתי ההבדלים במהירות שווים 150 שח אז אלך על הפנימי.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, תודה על הפירוט!

אני מתלבט בין טרה חיצוני לפנימי (שניהם 7200) כאשר ההבדל במחיר הוא 150 של יותר יקר הפנימי

ולפי מה שהבנתי ההבדלים במהירות שווים 150 שח אז אלך על הפנימי.

:xyxthumbs:

טרבייט יקרים... הייתי הולך על פחות, 320-500... לא בדקתי מחירים, אבל אפשר לעשות מערך RAID ) 2 של 7200 שעובדים במקביל ואז העסק טס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כונן קשיח 1TB הכי משתלם (שקט מהיר וגם עם מחיר טוב) הוא ה-HD103UJ של . תתחדש.

וההבדל הוא 100 ש"ח בינו (והוא לא הפנימי הכי זול) לבין הכונן 1TB החיצוני הכי זול (450 ש"ח)

ההבדל בין כונן 7200RPM פנימי לחיצוני תלוי המון בשימושים שלך. אז תספר עליהם קצת.

"עדיין מייצרים IDE לעסקים ובגלל סיבות כאלה ואחרות, והם מגיעים מקסימום ל-133Mbit/s לשניה..."

-

אתה מתכוון byte ולא bit. ;)

orninyo, כונן 500GB הכי זול עולה כ-250 ש"ח. כונן 1TB הכי זול עולה כ-500 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימושים: טעינה והעברה של קבצים גדולים, תכנות,גיבוי,סרטים, הרצת תוכנות כבדות (visual studio, flash) (לא הבנתי למה השימושים קשורים)

האם הHD103UJ מתאים למחשב נייד? ובכלל איך יודעים אם הדיסק מתאים לנייד או לא, לדוגמא בזאפ אין סקשן של דיסקים קשיחים לניידים.

אני דווקא חשבתי יותר לכיוון של זה:

http://www.omc.co.il/Products.php?id=WD1T-16M&category=WD1T-16M&path=/prdTreeCode_ROOT/prdTreeCode_0/prdTreeCode_06/prdTreeCode_061/prdTreeCode_0611/

איזה יותר משתלם?

וזאת האופציה היחידה של חיצוני 1T שעומד בתקציב (500-600) :

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=2464

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע אין נפח כזה במחשבים .

וה-HD103UJ אינו מתאים למחשבים כי הוא בגודל של 3.5 אינץ'. אתה צריך 2.5 אינץ'.

לגבי הכונן החיצוני- יש יותר זול מזה. יש ב-450 ש"ח, גם כן באייבורי. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל הוא של מקסטור

לא עדיף להשקיע עוד כמה עשרות שקלים ולקנות של ?

או שמה עדיף להשקיע סכום דומה ולקנות חצי טרה של wd?

יש לכם אולי המלצות לדיסקים קשיחים לניידים? עם נפח כמה שיותר גדול , 7200RPM , 16MB

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...