Steam - הדיון הראשי - עמוד 290 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Steam - הדיון הראשי

IlanF

Recommended Posts

ועכשיו אפשר לקנות גם סרטים ב STEAM, הסרט Motivational Growth מופץ על ידי DEVOLVER DIGITAL FILMS (אותה חברה שמפיצה משחקי INDIE כמו hotline miami) והחברה הודיעה שהסרט יהיה זמין ב STEAM ויהיה FREE (כן כן :) ).

בעבר ראינו ב סרטים בחינם (free 2 play של VALVE למשל) אבל זה הסרט הראשון שזמין בשירות ועולה כסף, כמו כן קיימת האפשרות להזרים את הסרט באמצעות לכל מחשב בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.5k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא כל פיסת חדשות שקשורה ל צריכה להיות מתורגמת לתחרות. זה שהוספתי עקיצה שקשורה לשיחה הקודמת לא אומר שצריך ישר לפתוח מלחמה :kiss:

דרך אגב אם תחזור לתגובה 4353 תראה שהזכרתי שזה רק עניין של זמן עד שיוסיפו ל עוד אפשרויות שקשורות לוידאו, 4 ימים אחרי זה הוסיפו את הסרט הראשון שהוא לא דוקו'/משהו שקשור למשחק ספציפי. עכשיו אני נזכר ש INDIE GAME THE MOVIE היה הסרט הראשון שהיה זמין בתשלום.

ראיתי את הסרטים ב , רובם הם דוקו' בתקציב נמוך או דברים של DEVOLVER שכנראה בקרוב יגיעו גם ל STEAM (אלה אם כן דאגו לשמור עליהם לזמן ארוך יותר, בעבר הם לא הצליחו לשמור על דילים לאורך זמן).

לא הייתי מתרגש כל כך מזה שיש ב GOOD OLD GAMES משחק מלפני עשור שלא מופיע ב STEAM, זה לא היעוד של החנות ו VALVE עשו טעות שהם בכלל ניסו להיכנס לשוק הזה. שישאירו את השוק הזה ל ויתמקדו בדברים שהם טובים בהם וגם לרוב מכניסים יותר כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתקלתי היום במתיחת 1 באפריל נחמדה, לאחרונה התחלתי להישתמש באתר https://barter.vg/ להחליף מפתחות של מישחקים לסטים

אתה מכניס את שמות המשחקים שיש לך מפתחות שלהם ואת שמות המישחקים שאתה רוצה, האתר עושה מאצ'-מייקינג עם משתמשים אחרים

קיצר היום ניתקלתי במשתמש שהשם שלו זה השם של האתר שהיה מעוניין במשחק "Gun Monkeys" ויש לו להחלפה את "Castle Crashers".

(משאר שאתם יודעים שבערך לכולם יש את Gun Monkeys כי כל הזמן מחלקים אותו וכשמפעילים סיראל שלו ישר מקבלים סטים-גיפט נוספט)

שלחתי לו הצאת החלפה ואחרי כמה דקות קיבלתי הצאת חברות בסטים והוא שלח לי סטים-גיפט של המשחק, שאלתי אותו תגיד למה את רוצה את Gun Monkeys (כי גם ראיתי שיש לו כבר אחד באינבנטורי)

התגובה שלו היתה אחד באפריל :)

למרות זאת באמת החלפנו את המשחקים וסוף סוף נפתרתי מGun Monkeys

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

סטים תתחיל לחסום חשבונות מלבצע פעולות שונות (הוספת חברים,הצבעה בגריינלייט,פתיחת קבוצות והעלת תכנים ל-workshop) אם הם לא יפקידו כסף או יקנו משחק (ב-5$ לפחות בשני המקרים), כדי למנוע פישינג וספאם.

בזמן האחרון, אני מקבל מלא הזמנות ממשתמשים ברמה 0 שאני חוסם ישר. צעד טוב מבחינת סטים.

http://www.polygon.com/2015/4/17/8448217/steam-phising-now-restricts-accounts-until-user-shows-hard-cash

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשעה טובה. רק היום קיבלתי 3 הזמנות חברות מבוטים רמה 0. בחלק מהמקרים זה גם משתמשים ״לגיטימיים״ שיש להם רק משחקים חינמיים ואחרי אישור שולחים פישינג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד זה מצויין, גם אני כל יום זוכה ל 3-5 בקשות חברות מבוטים. מצד שני זה פגיעה קשה במשתמשים שמשחקים רק במשחקים חינמיים, למה שתהיה מגבלה על אנשים שמשחקים רק DOTA 2 (ויש מיליונים כאלה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה התשובה:

What will not grant me access to the above features?

The below actions will not remove limited user restrictions:

Activating a retail game on Steam

Playing free demos

Adding a non-Steam game as a shortcut

Adding/playing promotional trials like Free Weekends

Free to Play games (Examples: Alien Swarm, free versions of Portal and Team Fortress 2)

Activating promotional CD Keys from hardware or graphic card manufacturers

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=3330-IAGK-7663#

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אומר שאם אתה משחק רק DOTA 2 אתה לא יכול לשלוח הזמנת חברות לאנשים ששיחקת איתם או לפתוח CHAT קבוצתי עם האנשים שאתה משחק איתם, לא נשמע לי מקובל למשחק שהרבה אנשים התקינו במיוחד בשבילו (ויש לי חברים כאלה). זה פוגע באנשים שבשבילם התוכנה משמשת רק כ launcher ולא משתמשים בחנות, מהלך נוראי מצד .

לדעתי אם יש מישהו שמשחק ב DOTA 2 (למשל) והגיע לשלב שאפשר לשחק RANKED (או כל דבר מקביל במשחק אחר) צריך לאפשר לו להוסיף חברים ופתוח צ'אט קבוצתי, צריך לאפשר לו לעשות פרופיל ולתת לו להנות מאפשרויות נוספות סביב המשחק (למשל workshop).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ העניין פשוט התפוצץ באינטרנט על זה תוך שעות ספורות, כל כך הרבה ביקורת שלילית.

אני רק בעד שהיוצרים של המודים יקבלו כסף על כל שעות העבודה וההשקעה שהם הכניסו ביצירות שלהם, אבל הקהילה עדיין לא מוכנה לזה ויהיה קצת קשה להגביל מודים בתשלום. הפיראטיות הולכת לחגוג, גניבות של מודים, זיופים וכו' וכו'

מה גם שום דבר לא מונע מ"מודר" לשחרר מוד בתשלום ואז לברוח עם הכסף, לא לעדכן את המוד יותר לעולם ולא לפתור תקלות שהמוד עלול לגרום. מה אם המוד גורם לבעיות במשחק? מה אם הוא מתנגש עם עוד מודים? מה קורה אם יש בעיות שאתה מגלה רק אחרי X זמן ומעבר ל- 24 שעות שאתה מקבל בשביל החזר כספי? ומה קורה עם המודר לא מוכן לתקן את הבעיה הזו?

יש גם את העניין של מודרים שעד עכשיו שחררו מודים ועדכונים בחינם לגמרי ופתאום יסירו את המודים בחינם ויעלו אותם רק בתשלום, או יעלו עדכונים קריטיים רק לגרסאות בתשלום.

ואם חשבתם ש- DLCים דורשים תשלום גבוה מידי עבור התמורה שמקבלים - זה עוד כלום לעומת מה שהולך לקרות עם המודים.

אבל כרגע זה פשוט בלאגן ענקי - נראה אפילו יותר ממה שהיה עם וגוגל+.

נחכה ונראה מה יהיה מחר, נחכה לכמה הצהרות ממודרים יחסית גדולים שכבר הספיקו להעלות את המודים שלהם בתשלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לזכור שחלק מה- 75% האלה הולכים למפיצה של המשחק, זה לא משנה את העובדה שזה לא הגיוני שרק 25% הולך ליוצר התוכן אבל נראה כאילו ב TF2 ו DOTA 2 זה עובד "לא רע" אז סביר להניח שהם לא ישנו את זה גם אם הביקורת תהיה מאוד שלילית. אנשים עשו רווחים יפים במשחקים של VALVE, נראה כאילו המודל שלהם עובד גם אם הוא מאוד לא הוגן ונראה כאילו לא חסר אנשים שמוכנים לעבוד איתם. אם הם יראו שזה לא מצליח הם יעשו שינויים וינסו שוב.

אני לא מבין למה אנשים חושבים שזה לא סביר שמישהו ידרוש כסף על העבודה שלו. מודים לא היו בחינם בגלל משהו תרבותי-חברתי, הם היו בחינם כי היו בעיות חוקיות עם בקשת תשלום (בסופו של דבר כל מוד משתמש בתוכן שיש עליו זכויות יוצרים), עכשיו פתרו את הבעיה הזו ויוצרי המודים יכולים להיכנס לחוזה שמאפשר להם להרוויח מהעבודה הקשה שלהם. קל לראות למה (או יותר נכון ZENIMAX) ו VALVE תמכו ברעיון, מודים היו חלק גדול מההצלחה של ID, BETH ו VALVE והם רוצים לשמר על הקהילה הזו. מבחינתם מדובר ב outsourcing של פיתוח ההמשך של המשחק לאנשים חיצוניים. סביר להניח ש PARADOX גם ישתפו פעולה עם המהלך הזה.

צריך לזכור שאין הרבה מודרים שנשארו מודרים לאורך זמן, ברוב המקרים מדובר באנשים שהשתמשו במוד על מנת למצוא עבודה (ראה icefrog, EUL, black cat games, splash damage). התוצאה הייתה שבהרבה מקרים יוצר המוד מצא עבודה והפיתוח נעצר או שהוא לא מצא עבודה וירד מהרעיון כי זה לא עבד ושוב הפיתוח נעצר, אם המודל שלהם יעבוד הוא יביא יציבות לפיתוח המודים הגדולים וימשוך אנשים חדשים לנסות לפתח מודים משלהם.

קשה להתיחס לתגובות שלך ברצינות כאשר אתה באופן קבוע דוחף דברים שלא קשורים כמו אם הגינות מול נוחות. אף אחד לא מחייב הוספה של ב ואף אחד לא מחייב יוצרי מודים לדרוש כסף. מספקת יותר כלים מכל חברה אחרת בשוק הזה, אנשים בוחרים להשתמש בכלים שלהם כי הם טובים, נגישים ומורידים את עלויות הפיתוח באופן ניכר (ולרוב גם מגדילים את ההכנסות מהפרויקט). לא נעים לי להגיד לך את זה אבל אין שום תחליף הגיוני ל WORKSHOP, שאר הפתרונות הדומים פועלים עם משחק בודד אם עם מספר משחקים של חברה מסויימת, כולם גם פחות נוחים לשימוש (WORKSHOP דורש לחיצה אחת להפעלת המוד ולחיצה שניה להסרה שלו). אם יש משהו שחסר זה מתחרה ראוי שמציע את כל מה ש מציעים, לא חברות שמציעות פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אי אפשר לדעת מה קורה מאחורי הקלעים. אולי valve יטפלו בתביעות כאלה? אולי יגיעו להסדר כמו ביוטיוב שהחברה בעלת הזכויות תקבל את רוב הסכום?

כמו שאמרתי ולא התייחסת - יש כבר היום מודל שמאפשר למוד להפוך למשחק מלא בתשלום. זה עבד יפה מאד עם Dear Esther, The Stanley Parable, Red Orchestra, Garry's mod, Dayz, Natural Selection, Counter Strike וכמובן DOTA ויש עוד

לא כל מוד יהיה אפשר להפוך למשחק מלא. כך לדוגמה את Flaskaar - זה quest mod, אתה לא יכול להפוך אותו למשחק נפרד. DLC למשחק אולי יעבוד, אבל זה אומר שהמפיצה של המשחק צריכה לשחרר את זה בתור DLC. ובאמת שהייתי שמח לשלם לחברה האלה שיצרו את המוד הזה. זה מוד ברמה מאוד גבוהה ומגיעה להם על כל ההשקעה.

הבעיה פה שאתה לא באמת יכול לדעת את האיכות של המוד ואם הוא שווה את הכסף ולא יכול להבטיח שלא יהיה בעיות בהמשך. אחרי ששיחקתי במוד וראיתי את האיכות שלו בכיף הייתי נותן להם כסף.

יש לזה פתרון בצורת תרומות, patreon ואפילו שגם יכול לעבוד. אתה רואה שהחברה מייצרים תוכן טוב - אתה תורם להם

הייתי מעדיף ש היו הולכים לאט לאט ומכניסים מערכת תרומות ב- workshop במקום תוכן בתשלום ואחרי X זמן שרואים שזה עובד ואנשים מוכנים לשלם עבור התוכן הזה - אז כן, מוסיפים תוכן בתשלום. זה גם היה מונע את כל הבלאגן שהולך עכשיו (או לפחות ממזער אותו משמעותית) וכנראה שגם היה תורם לקהילה - אנשים רואים שתורמים על מודים מושקעים -> אנשים משקיעים יותר במודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אם מישהו ילך ויצור מוד של הארי פוטר לסקיירים?

יקרה בדיוק מה שיקרה אם מישהו יצור משחק מלא של הארי פוטר וינסה למכור אותו. אז מה, בגלל זה נאסור על אנשים ליצור משחקים למכירה? במקום זה, בוא נסמוך על אנשים שיתנהגו בצורה הגיונית, וגם אם מישהו כן יפר זכויות יוצרים של מישהו לא קשור, סביר להניח שבסך הכל יבקשו ממנו להוריד את המוד, ובזה יסתיים העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה יבקשו יפה? ידרשו, יאיימו בתביעה, והוא יוריד. מה יש להם להרוויח מלתבוע ישר, אם אפשר לאיים קודם וזה עובד?

זה קרה מספיק פעמים במספיק תחומים, לא וראה סיבה שזה יהיה שונה כאן. בסופו של דבר לא מדובר בחברת ענק שאפשר לתבוע אותה במליונים, אלא באנשים פרטיים או חברות זעירות שגם אם תנצח בתביעה נגדם, הסיכוי הוא שלא יצא לך כלום מזה ואולי אפילו את הוצאות המשפט שלך הם לא יצליחו לשלם.

אני גם לא בקי בחוק יותר מדי (בטח לא בחוק בחו"ל), אבל להבנתי יכול להיות שהם בכלל חייבים לעשות את זה (לדרוש הסרה של התוכן קודם) ויכולים לתבוע רק אם התוכן לא הוסר לאחר בקשה.

חוץ מזה שלרוב החברות מן הסתם לא ממש משנה אם אתה מוכר את המשחק שלך או מפיץ אותו בחינם, אם מפריע להם שהופרו הזכויות שלהם הם יפעלו באותו אופן בכל מקרה. כבר היו מספיק מקרים של פרוייקטים שבוטלו כי הפרו זכויות יוצרים, למרות שלא היתה להם כוונה למכור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכאילו שלא היה צפוי - המוד הראשון בתשלום הוסר בגלל שיוצריו השתמשו בחומרים מתוך מוד אחר חינמי ללא נטילת רשות מהיוצר.

כמובן שכל עוד המודים חינמיים זה נקרא "שיתוף" וכמעט תמיד הרשות נתונה כב"מ ללא צורך לבקש מראש. ברגע שמישהו שם תוית מחיר, זו נהיה פתאום גניבה....

WTF?! בגלל שימוש ב- FNIS?

עד עכשיו המודרים עבדו ביחד, עזרו אחד לשני, פיתחו כלים שמודרים אחרים יכולים להשתמש בהם (וזה כולל את FNIS שבגללו הוסר המוד הנ"ל), ועכשיו... all hell breaks loose.

כל העניין הזה פשוט גורם ליותר נזק מאשר תועלת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...