איזה מעבד מבית AMD משתווה ל E5200 של אינטל? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מעבד מבית AMD משתווה ל E5200 של אינטל?

tk4

Recommended Posts

הבנתי... מעולה... בכל מקרה השאלה המתבקשת היא אם אני יכול לעשות OC ל3.2 בראש שקט עם סטוק... זתומרת הבנתי שהקירור סטוק שבא איתו שונה מהקירור שבא עם E7200... והאם צריך איזה לוח מיוחד בשביל להגיע ל3.2 או שאפשר לקחת כל לוח ממוצע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם P5KPL-CM הוא עם G31... עד לא מזמן הייתי סגור על P31-DS3L של גיגבייט אבל בגלל הדיון של אחד מפה שמראה שה4 DIMM באמת לא עוזרים כי אפשר לאכלס רק 2 דאבל סיידד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בOC ל3.4 הוא משתווה לE8400 פחות או יותר..

בOC ל3.2 משתווה לE8200 בערך...

במהירויות אלו הוא יותר טוב מכל מעבד שיש לAMD להציע חוץ מהפנום 2 החדשים...

זו טענה לא ברורה ולדעתי גם לא נכונה. הוא יהיה מהיר ממעבדי AMD באפליקציות שלא יודעות לנצל ריבוי ליבות. אבל רוב מעבדי הפנום כולל X3 יראו ביצועים טובים יותר בתכניות שיודעות לנצל את ריבוי הליבות. תוכל למשל להסתכל בבנצ'ים כלליים ב‎Toms או Anand.

דוגמה: http://www.tomshardware.com/charts/desktop-cpu-charts-q3-2008/PCMark-Vantage-PC-Mark-Suite,812.html

זו דוגמה כללית ובהחלט לא מחייבת שמשקללת מספר אפליקציות. ממנה אפשר ללמוד ש c2d 7200 שקול בבנצ'מרק הזה ל 6000. ה-5200 לא נמצא בדיאגרמה.

כך או כך, זהו מעבד מרשים ביותר מבחינת עלות תועלת ופוטנציאל . בזה אין כל ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיד שאני מסכים עם "בור ועם הספר" ברור שכפולי ליבה של בהרבה מקרים חזקים יותר ממרובעי עם מהירות שעון נמוכה יותר, אך כשזה מגיע לתוכנות שתומכות ב4 ליבות, גם E8400 על 4GHZ יהיה חלש יותר מQ9400 על 2.66GZHZ, כמובן שזה גם תלוי ביעילות התוכנה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לזה, עוד מדד ששכחתם הוא המגה קאש', ב7200 זה 3 לעומת 2 שיש ל5200 שזה לא הכי משמעותי אבל יש את ה 8200-8400 שמגיעים עם 6MB מה שמשנה את הכח שלו, זה לא אומר שיש לו את אותם התדרים אז הכל סגור, זה כמו שלי ישATI 4850 עם תדרים כאלה ואחרים ולעומת זאת יש כרטיסים שעולים 400 ש"ח פחות ומגיעים עם אותם התדרים ,אבל ההבדל הוא תהליך הייצור השבבי ומעבדי זרימה.

יש כל מיני פרמטרים, תאמינו לי שלא היו סתם ממציאים עוד ועוד , ד"א לגבי 7200 אני מסכים בהחלט ,לא שווה לקנות את המעבד הזה פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם P5KPL-CM הוא עם G31... עד לא מזמן הייתי סגור על P31-DS3L של גיגבייט אבל בגלל הדיון של אחד מפה שמראה שה4 DIMM באמת לא עוזרים כי אפשר לאכלס רק 2 דאבל סיידד...

עדיין לא קיבלתי תשובה האם האסוס הנל יהיה בסדר להגיע איתו ל3.2 בOC... והאם אני יכול להיות בראש שקט כשאני קונה זכרונות בשבילו? זתומרת ברשימה שלו לא כתוב ... זה אומר שאני לא יכול לשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שתגיע לשם. הוא אוברקלוקר על הפנים. FSB של 240 יהיה המקסימום שתגיע אליו.

לגבי הזיכרון, זהו רק מדד וזה לא קובע אילו זיכרונות כן נתמכים ואילו לא. אתה יכול לקנות בראש שקט את ה-GSkill.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם רצונך בלוח זול עם יכולות אוברקלוק סבירות+ הבחירה היא G31M-S2L או בגרסתו המעודכנת יותר G31M-ES2L

מנסיון אישי עם מעבד 5200 וקרור סטוק הגעתי לבאס של 280 מה"צ כלומר 3.5 גה"צ, יציב לגמרי.

החסרון העיקרי של הלוח הזה לעומת מתחריו (לוח האסוס שהזכרת) הוא שאין שישה חיבורי עבור 7.1 / 5.1 אלא שלושה בלבד.

החסרון העיקרי של כל הלוחות הזולים הללו הוא 2 סלוטים לזכרון בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם רצונך בלוח זול עם יכולות אוברקלוק סבירות+ הבחירה היא G31M-S2L או בגרסתו המעודכנת יותר G31M-ES2L

מנסיון אישי עם מעבד 5200 וקרור סטוק הגעתי לבאס של 280 מה"צ כלומר 3.5 גה"צ, יציב לגמרי.

החסרון העיקרי של הלוח הזה לעומת מתחריו (לוח האסוס שהזכרת) הוא שאין שישה חיבורי עבור 7.1 / 5.1 אלא שלושה בלבד.

החסרון העיקרי של כל הלוחות הזולים הללו הוא 2 סלוטים לזכרון בלבד.

שטוית, הוא הסתדר, אפשר להוציא ממנו כבל S/PDIF שיהיה תמיד יותר איכותי מכל דבר אחר, דרך הלוח יש S/PDIF?_O

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...