שרשור 2 ראוטרים האם כתוצאה מכך הגלישה האלחוטית איטית ??? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור 2 ראוטרים האם כתוצאה מכך הגלישה האלחוטית איטית ???

kfir_d

Recommended Posts

שלום לכל המומחים שבענף ....

לאחרונה ביצעתי שינוי שקראתי באיזה מאמר באינטרנט ולצערי הגלישה האלחוטית איטית מאוד ונראה לי שיש קשר לשינוי שביצעתי .

המצב שהיה:

ראוטר 3com מחובר למודם כבלים אליו מתחברים 2 מחשבים באופן קווי כמו כן דיסק וביציאה האחרונה מחובר ראוטר נוסף של חברת compex כשהוא מוגדר לקבל ip קבוע כמובן ע"י כבל רגיל.

וכמובן שהראוטר compex מחובר מחוץ לממ"ד ונותן קליטה מלאה בכל הבית (המודם והראוטר 3com נמצאים בתוך הממ"ד כאשר האופציה האלחוטית בראוטר בממ"ד כבויה).

הכל עבד מצויין הבעיה היתה שהרשת לא היתה עם אותו ה ip הראוטר המשורשר הקצה כתובות שונות למחשבים האלחוטיים והקוויים שהיו מחוברים אליו הדבר יצר בעיה בגישה בין המחשבים הקווים מרואטר אחד למשנהו.

המצב כיום:

קראתי באיזה מאמר באינטרנט שניתן לקבל אחת בעלת אותם מאפיינים של ip כלומר אותם הכתובות כשהספרות האחרונות שונות.

כל מה שצריך היה לעשות הוא לחבר את הכבל של ה wan לאחת מהיציאות 1 - 4 של הראוטר המשורשר קרי ה compex ולבטל את האופציה בראוטר הזה של הקצאת כתובת ip.

ניסיתי את הדבר ו... וואלה הדבר עובד הראוטר בממ"ד מקצה לכל המחשבים ברשת את שדה ה ip שלו קרי:XX 192.168.1.

ניתן לשתף את כל המחשבים עם הכונן וכל מחשב עם איזה מחשב שהוא רוצה (שולחן עבודה מרוחק וכו')

מה שכן הגלישה האלחוטית איטית להחריד .

האם ישנה השפעה של השירשור בתצורה הנוכחית על מהירות הגלישה האלחוטית ???

האם יש דרך אחרת לביצוע המשימה ללא פגיעה במהירות של הגלישה האלחוטית ???

תודה לעונים. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כ"כ ברור לי איך החיבור היה בהתחלה ומה השינוי שביצעת.

בכל אופן, ע"מ שלא תהיה הפרדה בין חלקי הרשת אתה צריך שהחיבור בין הנתב הראשי למשורשר יהיה בין מבואת LAN למבואת LAN, כיוון שאם אתה משתמש במבואת הWAN של הנתב המשורשר, אתה למעשה משתמש בו כנתב ויוצר לעצמך שתי רשתות. ניתן להתגבר על זה בעזרת הגדרות בו, אבל זה לא תמיד עובד כמו שצריך.

בכל אופן, אם השירשור הוא קווי ולא , לקונפיגורציה לא אמורה השפעה על המהירות האלחוטית.

האם גם שינית איזה מחשבים מחוברים קווית ואלחוטית? הוספת מחשב או מכשיר אחר? הרשת האלחוטית מוצפנת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

המצב ההתחלתי היה כשהראוטר מחובר למבואת ה WAN וכמו שציינתי הראוטר היה מחלק עוד כתובת ip בתוך הרשת.

המצב כרגע הוא כאשר הראוטר משורשר למבואת ה LAN וכמו שאמרת יש אחת בכל הבית. הבעיה היא לא ברשת הקווית אלא באלחוטית שלא ביצעתי בה שום שינוי מבחינת הגדרות או מחשבים \ אביזרים נוספים.

הרשת מוצפנת ב WPA.

מקווה שעניתי על כל השאלות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, שינוי הקונפיגורציה לא היה אמור להשפיע על קצב החיבור האלחוטי, לכן זאת בעיה קצת מוזרה.

הגלישה במחשב שמחובר ל3COM תקינה אני מבין?

באחד מהמחשבים המחוברים אלחוטית יש שימוש בתוכנות שיתוף או שימוש כבד אחר באינטרנט?

תעשה בדיקת מהירות מאתר הספקית באחד המחשבים המחוברים אלחוטית, כאשר שאר המחשבים ברשת כבויים או מנותקים ממנה פיזית.

תנסה לעשות העברת קובץ בין מחשב שמחובר אלחוטית למחשב שמחובר קווית, מה מהירות ההעברה שאתה מקבל.

כמו כן, תעשה פינג ממחשב לcompex ואח"כ ל3COM.

את התוצאות של כל הדברים תרשום פה. ככה נוכל לנסות לזהות את מקור הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, שינוי הקונפיגורציה לא היה אמור להשפיע על קצב החיבור האלחוטי, לכן זאת בעיה קצת מוזרה.

הגלישה במחשב שמחובר ל3COM תקינה אני מבין?

באחד מהמחשבים המחוברים אלחוטית יש שימוש בתוכנות שיתוף או שימוש כבד אחר באינטרנט?

תעשה בדיקת מהירות מאתר הספקית באחד המחשבים המחוברים אלחוטית, כאשר שאר המחשבים ברשת כבויים או מנותקים ממנה פיזית.

תנסה לעשות העברת קובץ בין מחשב שמחובר אלחוטית למחשב שמחובר קווית, מה מהירות ההעברה שאתה מקבל.

כמו כן, תעשה פינג ממחשב לcompex ואח"כ ל3COM.

את התוצאות של כל הדברים תרשום פה. ככה נוכל לנסות לזהות את מקור הבעיה.

עשיתי פינג על הראוטר 3com יצא תוצאה טובה 1 m's

בכלל היום אני גולש הרבה יותר טוב ..... נראה לי שהיה בעיה אצל הספק בימים האחרונים ..... :pissed:

את בדיקות המהירות שהייתי עושה באתר speedtest לא היו יוצאות טובות ועכשיו כשביצעתי את הבדיקה יצא לי מהירות מעולה.

אני מתחיל להבין שכנראה באמת היתה בעיה אצל הספק .

מה שחשוב לי באמת להבין שבאמת אין כשל בתצורת חיבור הזאת ממבואת LAN למבואת LAN הכוונה שאין התנגשויות וכו' ..... והאם הדבר נכון לעשות בתצורה כזו . ????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...