בעיה רצינית - שלילת רישיון, משפט. זקוק לעזרה ממי שיודע - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה רצינית - שלילת רישיון, משפט. זקוק לעזרה ממי שיודע

Ben N

Recommended Posts

שלום לכולם..

יצאתי מפגר.. מטומטם, חסר אחריות, מה שתגידו, לאדע.

נסעתי ביום חמישי חזרה לבית לאחר בילוי, אחרי ששתיתי (חצי ליטר בירה וצ'ייסר טקילה..) ונתפסתי ע"י שוטר. עשיתי בדיקת אלכוהול - יצאתי "שיכור". נשלל הרישיון..

כרגע, הרישיון נשלל לתקופה של כחודש. המשפט יערך תוך קצת פחות מחודש.

עכשיו..

במשפט..

על פי מה קובעים את גזר הדין? באיזה קריטריונים מתחשבים?

אני:

נהג חדש (כמעט סיימתי את תקופת הנהג חדש - שנה ו-10 חודשים בכביש ללא שום עבירות תנועה).

בינשוף הסבירו לי שהמגבלה היא 240, התוצאה יצאה לי 330 ונאמר לי שזה בינוני, לא גבוה.

הם מתחשבים בזמן הנהיגה/עבירות קודמות/כמות האלכוהול שנמצאה בי באותו הזמן?.. איך?

מה כדאי/לא כדאי להגיד במשפט כדי שאולי אוכל להמעיט את העונש?..

ברור לי שאני לא אצא זכאי או עם עונש קל..

אני לא מצפה ממש לפחות מחצי שנה של שלילה/פסילה... אבל אני רוצה שתעזרו לי במה שאפשר.

בבקשה, מספיק אני מרגיש עם זה מגעיל גם מבחינת ההורים (הרכב שלהם ולא שלי), גם מעצמי שבדר"כ אני מאוד משתדל לא לשתות ולנהוג..

בבקשה.. רק תגובות לעניין. אני מבקש פה את העזרה לא בשביל שיטיפו לי מוסר פה.. ברור לי שמה שעשיתי לא בסדר, ומן הסתם שלא יחזור שנית אחרי כל זה.. "מה שלא לומדים דרך הראש לומדים דרך התחת"...

תודה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא יודע אם זה יעזור לך,

אבל אני ממליץ לך להכביד פחות עם עצמך.

מטעויות לומדים, במקרה שלך, לומדים לא מעט.

אבל כמו כל דבר בחיים - גם זה יעבור.

במה שהשופטים צריכים להתחשב, הם התחשבו, שנה ו-10 חודשים ללא עברות (אפילו שזה אומר בלי העברות בכלל)

יש לזה מעט משקל. דווקא זה שאתה נהג חדש - כן יכול מאד להשפיע.

אני לא יודע את פרטי המקרה שלך לעומק, אבל חבר טוב שלי נתפס נוהג בשכרות, והוא היה צריך לעשות שוב את הרישיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תדחה את המשפט, לא משנה באיזו עילה לאחר הזמן שנגמר לך הנהג חדש. כך יש סיכוי שידונו אותך כנהג רגיל ולא כחדש ולא תצטרך

לחדש רישון אח"כ (לי זה עבד לפני 9 שנים...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שהדבר הכי טובה שאתה יכול לעשות זה לשכור עו"ד טוב (חפש ב carsforum יש שם המלצות.)

ותנסה לבקש דחיה של המשפט (בשביל שכאשר תגיע לא תהיה נהג חדש ואז יחמירו איתך פחות, ולא תצתרך להיות נהג חדש שוב ולעשות תאוריה וטסט מחדש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו.. עורך דין טוב יעלה לא פחות מאיזה 4000 שקל. אני בצבא. וההורים שלי לא יממנו לי אחד כזה ואני לא מצפה מהם גם.

אז אפשר לומר שעורך דין כרגע זאת לא אופציה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עידכון - יש אולי אפשרות לעורך דין.. כל עוד זה לא יהיה בסכום גבוה מאוד..

יש פה המלצות לאנשים?..

אממ, לגבי עניין המדים..

כדאי? כי יענו הבנתי שהרבה מהנהגים שתופסים הם חיילים או משו כזה ואז כשמנסים לצאת בתירוץ של לאדע מה יענו רציתי להתפרק או משו כזה זה רק נהיה עוד יותר גרוע. או שאני טועה ותסביר לי את זה מחדש?.. חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי חשוב הוא שתדחה את המשפט ככה שתשפט אחרי תקופת הנהג החדש.

אם בית משפט שולל לך את הרשיון, אז לרשות הרישוי יש את הזכות למנוע ממך לחדש אותו - או שהם יכניסו אותך לתקופה של נהג חדש לשנתיים נוספות, או שידרשו ממך לעבור טסט מחדש. אם אתה כבר לא נהג חדש, אז הסיכוי שהם יעשו את זה קטן יותר משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאתם אומרים, בזמן המשפט אני אשפט לפי המצב הנוכחי בו אני עם הרישיון?

כלומר, אם באמת אני אחכה ואדחה את המשפט עד לאחר תקופת הנהג חדש, באמת ישפטו אותי כך ולא לפי איך שהייתי בתאריך שעצרו אותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק.

זה פועל (ואכן פועל) במקרים פשוטים יותר של ברירת קנס - אם תקופת הנהג החדש שלך נגמרת ממש אוטוטו, אתה יכול פשוט לא לשלם מיידית אלא לחכות עם זה לסוף התקופה, ואז ההודאה באשמה (תשלום הקנס = הודאה באשמה) תיכנס למערכת בתאריך שבו כבר תוגדר כנהג "רגיל", ולכן משרד הרישוי לא יעשה לך בעיות בקבלת הרישיון החדש.

אבל מדובר פה פשוט בעניין טכני - עד שאתה לא משלם את הקנס אין בעצם הודאה באשמה, ולכן זה עדיין לא מופיע במחשבים של משרד הרישוי. הם מבחינתם לא יודעים כלום, ופשוט מחדשים לך את הרישיון כאילו שהכל בסדר.

כשמדובר במשפט, והשופט יודע טוב מאוד שביצעת את העבירה בהיותך נהג חדש (אין לי ספק שהוא גם יטרח לציין את זה כחלק מחומרת העבירה), אני ממש בספק שזה ישנה משהו. במילא העונש הוא שרירותי לחלוטין בהתאם למצב רוח של השופט.

אם השופט ירצה שתעשה תיאוריה וטסט מחדש (וסביר להניח שהוא ירצה, כי גם על עבירת מהירות אפילו הפשוטה ביותר של 250 שקל קנס מקבלים את זה אם אתה נהג חדש), הוא פשוט יכניס את זה כחלק מפסק הדין שלו.

אתה תמיד יכול לדחות כדי להרגיש טוב יותר עם עצמך, אבל לדעתי זה יעזור בערך כמו לבוא במדים ולהגיד שאתה "חייל אומלל ומסכן שצריך רחמים".

כלומר, זה לא יזיז לו.

בהצלחה בכל אופן, תכין את עצמך מן הסתם לכמה חודשי שלילה ותיאוריה+טסט מחדש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן נשמע הגיוני מה שאתה אומר..

לגבי ההשוואה לעבירה על המהירות זה לא לגמרי נכון..

חבר שלי ממש לפני כמה זמן נתפס על מהירות מופרזת (נסע כ-40 קמ"ש מעל המותר), לא קיבל קנס, חודש שלילה ללא טסט ותיאוריה ואיזה תנאי שלא ממש הבנתי..

מסכים אבל שזה מאוד תלוי במצב הרוח של השופט לצערי הרב..

אני לא מצפה להקלה, השאלה שלי היא אם לפי מה שאתה אומר וחלק אחרים העניין יהיה לשלילה ופסילה לכמה חודשים, או עניין של מינימום שנתיים...

כי אם מדובר בשנתיים אז אני אתחיל לשקול לבקש מיוחדת מהצבא, לעבוד ולשכור עורך דין.. מבין?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה טובה, תירשם ל carsforum...

יש שם אנשים שמבינים הרבה יותר מהאנשים פה כולל אותי.. (סביר להניח..)

למרות שאני דיי בטוח שהתשובה שלהם תהיה זהה לתשובה שלי אין לך מה להפסיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...