ת'רד חידות - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד חידות

3d7

Recommended Posts

• תגובות 362
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו קודם, ניסיתי לשמור על מספר נסיונות קבוע. הפעם במקום כדור אחד יש לי שני כדורים אחרי שהראשון נשבר.

צריך שבכל פעם שהכדור הראשון לא נשבר, נצטרך נסיון אחד פחות עם שני הכדורים הנותרים ואז סה"כ מספר הנסיונות יהיה קבוע.

הפעם ההפרש בין הקומות לא יהיה n אלא 1+n(n+1)/2 כי n(n+1)/2 זה המספר המקסימלי של קומות שאפשר לבדוק עם 2 כדורים ב- n נסיונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חידה קצת פיזיקלית אבל שיהיה... :)

לרשותכם אינסוף ספרים זהים, כל אחד בעל מסה M, רוחב W ועובי D.

המטרה: לבנות מגדל יציב כך שהספר העליון יימצא במרחק מקסימלי על ציר הX.

מהי האסטרטגיה שלכם לפתרון? ומהו המרחק המקסימלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח שהבנתי. גם אם תבנה פירמידה רגילה, שבכל קומה יש ספר אחד פחות, המרחק יהיה אינסוף, לא?

(במקרה זה לא יהיה ספר עליון כי גם הגובה יהיה אינסופי, אבל אתה יכול להגדיל את המרחק כמה שאתה רוצה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה באמת פוסל את חלון ב' אז זה game theory בסיסי - הוא צריך לשנות את בחירתו. :)

שלושה אנשים נפגשים בבאר. השלושה לא מכירים אחד את השני, לא פגשו אחד את השני אף פעם חוץ מבבאר. בתוך הבאר כל אחד מהם שותה: הראשון שותה כוס ויסקי, השני שותה בירה והשלישי שותה שלושה שוטים של וודקה. כעבור 20 דקות האיש הראשון מתחיל לשיר את יונתן הקטן, השני מתחיל לשיר את פרפר נחמד והשלישי שותק.

השאלה: כמה לוקח לבשל שניצל במיקרוגל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא צריך לשנות את בחירתו. היה איזה סרט שהסבירו למה... לא זוכר איזה. משהו עם חישוב הסתבריות. פסילת חלון אחד זה מהלך פסיכולוגי של המנחה. לא צריך לשנות.

שניצל לא מבשלים במיקרוגל, מבשלים במחבת.

אדם גר בבניין בן 4 קומות.

לכל קומה יש שם.

לאחת קוראים שרה,

לשנייה רבקה,

ושלישית לאה

ולרביעית שרה.

איך תקרא למעלית?

(אם היה,סליחה, לא היה לי כח לעבור 8 עמודיםxD)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא צריך לשנות את בחירתו. היה איזה סרט שהסבירו למה... לא זוכר איזה. משהו עם חישוב הסתבריות. פסילת חלון אחד זה מהלך פסיכולוגי של המנחה. לא צריך לשנות.

ועוד איך שהוא כן צריך. ההסתברות לבחירה המקורית שלו היתה 1/3 . אחרי שהמנחה פסל את החלון הנוסף האלטרנטיבה שנשארת היא 2/3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל קומה יש שם.

לאחת קוראים שרה,

לשנייה רבקה,

ושלישית לאה

ולרביעית שרה.

איך תקרא למעלית?

אני אקרא לה מעלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל קומה יש שם.

לאחת קוראים שרה,

לשנייה רבקה,

ושלישית לאה

ולרביעית שרה.

איך תקרא למעלית?

אני לוחץ על הכפתור ! :)

חידה: (אם היא היתה אז סורי)

10 ו10 זה לא עשרים אבל אם תוסיף חמישים תקבל 11..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...