התלבטות קשה בין שני מצלמות מארה"ב - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות קשה בין שני מצלמות מארה"ב

zion789

Recommended Posts

אני אעשה את זה בקצרה..

רציתי בהתחלה לקנות את הפוגי F100 FD - אז התקשרתי לחנות והמוכר אומר לי למה אני הולך על הדגם הספציפי הזה "קנון לא רואים אותם ממטר"

הלכתי ועשיתי חיפוש על בטווח מחיר הזה של קנון וראיתי את SX10 IS עכשיו השאלה שלי מה יותר טוב מבחינת איכות תמונה נטו?

נ.ב

אם יש דגם אחר שיש לכם להציע לי אני אשמח(אולי קנון אחרת,פוגי אחרת מה שזתבחרו אבל גג עד 1500 שקל בארץ . השאיפה היא עד 250 דולר)

אני מאוד מודה לכם על העזרה

אני כבר היום רוצה להגיד לו את הדגם הספציפי

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אעשה את זה בקצרה..

רציתי בהתחלה לקנות את הפוגי F100 FD - אז התקשרתי לחנות והמוכר אומר לי למה אני הולך על הדגם הספציפי הזה "קנון לא רואים אותם ממטר"

הלכתי ועשיתי חיפוש על בטווח מחיר הזה של קנון וראיתי את SX10 IS עכשיו השאלה שלי מה יותר טוב מבחינת איכות תמונה נטו?

פוג'י F100 ללא ספק איכותית יותר מה-SX10, בזכות החישן הגדול והעדשה האיכותית יותר (עדשות עם זום X20 בהגדרה לא יכולות להיות איכותיות, במקרה הטוב הן שמישות).

הנה דוגמה להבדלים ב-ISO 800 בין השתיים. ה-F100 מימין, ה-SX10 משמאל:

sx10f100in5.jpg

הקבצים המקוריים מהאתר imaging-resource.com:‏

http://75.126.132.154/PRODS/F100FD/FULLRES/F100FDhSLI00800.jpg

http://75.126.132.154/PRODS/SX10IS/FULLRES/SX10IShSLI0800.JPG

אם יש דגם אחר שיש לכם להציע לי אני אשמח(אולי קנון אחרת,פוגי אחרת מה שזתבחרו אבל גג עד 1500 שקל בארץ . השאיפה היא עד 250 דולר)

תתחיל מכאן:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=373707.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון?עד 250 דולר יש אפשרות לחריגה קלה

* אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר?משפחה,חברים,תמונות ים,נופים בקטנה,מסיבות פייסבוק וכו'

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ).מתכוון לצלם באור חלש(כדוגמא שקיעה) וכמובן עם אבל שיפגע כמה שפחות בתמונה ולא יצלם לי בנאדם כשהוא מגדיל לו את כל הפניםו כמובן עם הפלש הפנימי,אני לא מתכוון לקנות פלש

* האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח.אין כל צורך

* האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש.לא

* האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? כן

* האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?לא,אבל מהיכרות עם מצלמות של חברים,חשוב לי איכות התמונה!!,זמן סוללה,זום והדבר שהכי חשוב שתראה את הפנים של הבנאדם כמה שיותר קרוב למציאות כי ראיתי הרבה מצלמות שפשוט מגדילות את הפנים משמעותית,שיהיה לתמונה הרבה צבעים עשירים - שיראו כל פרט

* האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? לצפות על גבי המסך,פה ושם להדפיס,אין גודל ספציפי של דף

* מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים.עדשה רחבה

* כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך?לא חשוב לי המשקל או הגודל העיקר שתהיה לה תמונה איכותית,הרבה אופציות ואני אהנה ממנה

* האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע?הייתי בהתחלה פוג'י,ואז בעקבות ריבים עם המוכר הוא אמר לי שתתמקד יותר בקנון,ואני בור בדברים האלה

* אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

o מהירות תגובה (השהייה בין , מהירות פוקוס)חשוב

o מקרו (הגדלה מוחלטת, הגדלה במצב טלה)לא חשוב כ"כ

o תמיכה בפורמט RAW היה נחמד אם היה

o מצב M מלא אני אצלם יותר במצב אוטומטי עם פה ושם נגיעות,כי אני לא מבין בזה

o אפשרות לפוקוס ידני לא יודע מה זה

o היסטוגרמה (חיה, וב-זה נחמד אבל לא בשביליpost-view)

o תושבת לפלאש חיצונילא חשוב לי כ"כ אני מעדיף על זה פלש פנימי איכותי

o מסך מסתובבלא חשוב

o עינית אופטית או אלקטרוניתלא משנה,מה שיותר טוב

o מצב צילום ווידאו מיוצבלא הבנתי

o כמות פיקסליםשתספיק לתמונה סטנדרטית אבל עדיף כמה שיותר

o יצרןחשוב שיהיה יצרן טוב עם אחריות וכו'

o האם מפריע לך אם המצלמה מבצעת ניקוי-רעשים גם על קובצי ה-לא הבנתיRAW?

o כמה חשוב לך שהעדשה תהיה חדה גם בפינות? ומה לגבי לא הבנתי מה זה חד בפינותpurple-fringing?

o האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש יהיו מדוייקות ללא שינויי הגדרות?בלילה בעיקר עם הפלש הפנימי של המצלמה כאשר יש חושך מוחלט ואין אפשרות לראות פנים,וחשוב לי שיהיו כמה שיותר חשיפות מדוייקות ללא שינוי הגדרות

o אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפוראחריות כמו שצריך,במקרה שלי זה ארה"ב אז אני לא יודע איך זה הולך

o תכונות אחרותלא משהו מיוחד ששכחתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון?עד 250 דולר יש אפשרות לחריגה קלה

ה-SX10 (כולל סוללות וכרטיס זכרון) תעלה לך בערך $350. זה בתקציב?

* האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?לא,אבל מהיכרות עם מצלמות של חברים,חשוב לי איכות התמונה!!,זמן סוללה,זום והדבר שהכי חשוב שתראה את הפנים של הבנאדם כמה שיותר קרוב למציאות כי ראיתי הרבה מצלמות שפשוט מגדילות את הפנים משמעותית,שיהיה לתמונה הרבה צבעים עשירים - שיראו כל פרט

"מגדילות את הפנים"? לא ברור לי למה אתה מתכוון.

* האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? לצפות על גבי המסך

אם אתה לא מתכוון להדפיס, אז הנושא של איכות התמונה הרבה יותר משני ממה שאתה חושב. נסה להשות את שני הקבצים המקוריים שבהודעה הקודמת כשהם בגודל מסך, ותראה שההבדלים מצטמצמים מאוד. כמה ההבדלים שנותרו עדיין משמעותיים לך?

* כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך?לא חשוב לי המשקל או הגודל העיקר שתהיה לה תמונה איכותית,הרבה אופציות ואני אהנה ממנה

אם כך, מה-SX10 ודומותיה (אולימפוס SP570, פנסוניק FZ28) תהנה יותר. הן יושבות יותר טוב ביד, כוללות עדשה הרבה יותר שימושית ויותר אפשרויות מה-F100. היתרון של הפוג'י הוא באיכות התמונה ובקומפקטיות, אבל אם אלה לא באמת מהותיים לצרכים שלך, אז יש מצלמות מהנות יותר לשימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה סדר בדברים...

אתה צודק איכות התמונה הרבה יותר חשובה לי...זה טעות שלי מצטער

לגבי"מגדיל את הפנים" זאת אומרת שהמצלמה פשוטה כמשממעה לא מצלמת את הבנאדם כפי שאני רואה אותו בעיניים הן התמונה והן בצבעים,יצא תמונות שפתאום יש לו אף גדול כזה בקיצור לא נכנס לזה - אני סומך עליך שתמליץ לי על טובה

עוד משו שלא שמתי לב בדבריי(למה עשיתי את השאלון ממש מהר) זה לגבי האופציות במצלמה , אני כרגע לא מבין בזה ,אבל עם הזמן אני מעדיף לדעת כמה שיותר,דרך אגב מה אין לפוג'י שיש לקנון מבחינת אופציות

עכשיו שכשעשינו סדר בדברים איזה היית ממליץ לי?(אתה יכול להמליץ על אחת אחרת שלא קשורה לשתיים

נ.ב

נכנסתי לאתר של ההשוואות של התמונות ומשום מה התמונות של הפוג'י היו יותר חשוכות מהקנון יש מצב כזה

לגבי תקציב ,תעזוב את זה שנייה אני מחפש במחיר שפוי שתעשה את התמורה המלאה למחיר שלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק איכות התמונה הרבה יותר חשובה לי...זה טעות שלי מצטער

אתה אומר שאיכות התמונה חשובה לך, אבל אני לא חושב שאתה מבין מה המשמעות של זה. מה המסקנה שלך לגבי שתי התמונות שלמעלה בצפיה במסך מלא? אתה עדייין רואה הבדלים שמהותיים לך?

לגבי"מגדיל את הפנים" זאת אומרת שהמצלמה פשוטה כמשממעה לא מצלמת את הבנאדם כפי שאני רואה אותו בעיניים הן התמונה והן בצבעים,יצא תמונות שפתאום יש לו אף גדול כזה.

אף מוגדל מאפיין צילום עם עדשה רחבה יחסית וממרחק קרוב. עם כל אחת ממצלמות שהוזכרו בדיון אפשר לקבל תוצאה כזו או להמנע ממנה. זה תלוי בצלם בלבד.

בקיצור לא נכנס לזה - אני סומך עליך שתמליץ לי על טובה

כל המצלמות האלה טובות, אבל כדי להמליץ על זו שאופטימלית עבורך צריך להבין את הצרכים שלך.

עוד משו שלא שמתי לב בדבריי(למה עשיתי את השאלון ממש מהר) זה לגבי האופציות במצלמה , אני כרגע לא מבין בזה ,אבל עם הזמן אני מעדיף לדעת כמה שיותר,דרך אגב מה אין לפוג'י שיש לקנון מבחינת אופציות

יש עשרות הבדלים, ולכן לא מעשי לענות על שאלה כזו בהיקף של הדיון הזה.

מעבר לכך, השאלון מתמקד בצרכים שלך כרגע, אי אפשר לצפות מה יהיו הצרכים שלך בעתיד, בוודאי שלא בתחום שלא מוכר לך.

עכשיו שכשעשינו סדר בדברים איזה היית ממליץ לי?(אתה יכול להמליץ על אחת אחרת שלא קשורה לשתיים

אם ה-SX10 בתקציב, ובהנחה שאין לך בעיות עם הגודל והעלות שלה, אז היא יכולה להיות אופציה טובה מאוד. ל-F100 יש איכות תמונה גבוהה יותר, אבל אני לא חושב שההבדלים יהיו משמעותיים עבורך. אם תבצע את הבדיקה שהצעתי נוכל לדעת בדיוק.

נכנסתי לאתר של ההשוואות של התמונות ומשום מה התמונות של הפוג'י היו יותר חשוכות מהקנון יש מצב כזה

זה לא נשמע לי סביר. תעלה קישורים לתמונות שעליהן אתה מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדלים חבל"ז...לטובת הפוג'י זה לא יאומן שמצלמה כזאת קטנה מוציאה כזאת תוצאה מול הקנון הגדולה ממנה ועם כל האופציות שלה גוברת עליה..

לגבי צילום ש "מגדיל את הפנים" יש מצב שזה הצלם עצמו ולא המצלמה למרות שיש מצלמות כאלו

אם אני מסתכל על האופציות שיש לפוגי' - מה התכונות העיקריות שלה?

כמו ששמתי לב אתה מאוד לא אוהב את הקנון,אז נכונה השאלה לשאול איזה מצלמה היית ממליץ לי ?בלי שום קשר לשניים

ולגבי האתר השוואות הייתה לי בעייה להעלות את התמונות אז הבאתי את האתר:

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

שמה תראה את ההשוואה בין המצלמות מבחינת איכות...משום מה אני חושב שהפוג'י חשוכה טיפה לא יודע למה תקן אותי אם אני טועה

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדלים חבל"ז...לטובת הפוג'י זה לא יאומן שמצלמה כזאת קטנה מוציאה כזאת תוצאה מול הקנון הגדולה ממנה ועם כל האופציות שלה גוברת עליה..

גוף המצלמה לא משפיע על האיכות. מה שמשפיע זה גודל החיישן, איכות העדשה ואיכות מעבד התמונה. ולפחות בשניים הראשונים יש יתרון לפוג'י, אולי גם בשלישי.

לגבי צילום ש "מגדיל את הפנים" יש מצב שזה הצלם עצמו ולא המצלמה למרות שיש מצלמות כאלו

לא ממש. מלבד קוריוזים שלא קשורים לדיון הזה (סיגמה DP1, ריקו GR Digital), העיוות שאתה מתאר קשור בצלם בלבד. כמעט בכל מצלמה מודרנית, ובוודאי שבאלה שהוזכרו בדיון, יש אורכי מוקד מספיק ארוכים כדי להמנע מהבעיה הזו.

אם אני מסתכל על האופציות שיש לפוגי' - מה התכונות העיקריות שלה?

אין טעם לשאול שאלה כזו בפורום. בשביל זה יש את גוגל.

כמו ששמתי לב אתה מאוד לא אוהב את הקנון,אז נכונה השאלה לשאול איזה מצלמה היית ממליץ לי ?בלי שום קשר לשניים

ממש לא. אני דווקא חושב שה-SX10 היא יופי של מצלמה, ושיפור גדול בהשוואה ל-S5 שקדמה לה. יש לה תכונות מצויינות (עדשה עם טווח מאוד שימושי, מסך מסתובב, תושבת פלאש TTL), איכות תמונה טובה בשביל מצלמה עם חיישן כל כך קטן, והיא מספקת תמורה טובה לכסף. אם יש מצלמת חיישן-קטן בהיצע של קנון שמוצאת חן בעיני, זאת המצלמה. יש לי הרבה יותר ביקורת על דגמים אחרים של החברה הזו, כולל על ה-G10 היקרה והנחשבת.

ולגבי האתר השוואות הייתה לי בעייה להעלות את התמונות אז הבאתי את האתר:

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

שמה תראה את ההשוואה בין המצלמות מבחינת איכות...משום מה אני חושב שהפוג'י חשוכה טיפה לא יודע למה תקן אותי אם אני טועה

ברוב התמונות החשיפות מקבילות ומדוייקות. בסדרה עם הבובה ("New Indoor") הקנון בחשיפת יתר קלה, והפוג'י בתת חשיפה קלה. במקום להגדיר 0.3+ בשתי המצלמות הם היו צריכים להשאיר את הקנון ללא פיצוי חשיפה (כלומר 0.0), ולתת לפוג'י פיצוי חשיפה גדול יותר, 0.7+ פחות או יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי אחי..נראה לי שהפוג'י יותר טובה...אבל דבר אחד מבאס בה וזה הסוללה הבינונית שלה.

דבר שני זה בזמן שחיכית לתגובה ממני,הסתכלתי באתרי השוואות מצלמות וגיליתי שהם לא מתלהבים ממנה בכלל! הם יותר מתלהבים מהפנסוניק השונות הם אומרים שהאיכות של העדשה יותר טובה(וכך זה משפר את האיכות-כך לפחות הם טוענים)....ועוד ועוד מצלמות אך הפוג'י לא בראש מעיינותיהם,הם טוענים שזה מתאים לאנשים שאין להם הרבה כסף להשקיע - אז האיכות תעלה בהתאם,כך לפחות הם טוענים ממה שהבנתי

הרצתי גם חיפוש בפורום וגיליתי שאתה מתלהב מהריקו 8 והיית לוקח אותה במקום הפוג'י..למה?...

אם אני מסתכל רק על מצלמות קומפקטיות שייתנו לי איכות תמונה ,יכולות טובות, טובה ונוחות שימוש...מה היית ממליץ כי כל אחד בפורום הזה ממליץ משהו אחר ואתה בתור מישהו שמבין היית מצפה שתגיד לי מה יהיה הכי טוב בשבילי...(רוב הפעמים אמרת פוג'י,חלק מהפעמים ריקו)

אני מבולבל חבל"ז

תודה אחי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי אחי..נראה לי שהפוג'י יותר טובה...אבל דבר אחד מבאס בה וזה הסוללה הבינונית שלה.

סוללה רזרבית עולה ב- כמה עשרות שקלים, כולל משלוח לארץ.

דבר שני זה בזמן שחיכית לתגובה ממני,הסתכלתי באתרי השוואות מצלמות וגיליתי שהם לא מתלהבים ממנה בכלל!

באילו אתרים לא מתלהבים ממנה?

הם יותר מתלהבים מהפנסוניק השונות הם אומרים שהאיכות של העדשה יותר טובה(וכך זה משפר את האיכות-כך לפחות הם טוענים)....

כל המצלמות של פנסוניק שעולות סכומים דומים ל-F100 נותנות איכות תמונה פחות טובה. כנ"ל לגבי חברות אחרות.

ועוד ועוד מצלמות אך הפוג'י לא בראש מעיינותיהם,הם טוענים שזה מתאים לאנשים שאין להם הרבה כסף להשקיע - אז האיכות תעלה בהתאם,כך לפחות הם טוענים ממה שהבנתי

או שהם טועים, או שהבנת לא נכון. ל-F100 יש חסרונות, אבל איכות תמונה היא לא בין החסרונות שלה.

הרצתי גם חיפוש בפורום וגיליתי שאתה מתלהב מהריקו 8 והיית לוקח אותה במקום הפוג'י..למה?...

ה-GX8 לא מיוצרת יותר, והסיבות שהיו גורמות לי להעדיף אותה על ה-F100 לא רלוונטיות לצרכים שלך, לפחות לא לפי השאלון.

אם אני מסתכל רק על מצלמות קומפקטיות שייתנו לי איכות תמונה ,יכולות טובות, טובה ונוחות שימוש...מה היית ממליץ כי כל אחד בפורום הזה ממליץ משהו אחר ואתה בתור מישהו שמבין היית מצפה שתגיד לי מה יהיה הכי טוב בשבילי...

ה-F100 היא אופציה טובה מאוד. החסרונות שלה מבחינת נוחות שימוש רלוונטיות בעיקר למי שמתכוון להשתמש הרבה בשליטות ידניות (פיצוי חשיפה, WB, ISO). למי שמתכוון רק לכוון ולצלם הם לא ממש משמעותיים.

עם זאת, אם הגודל לא חשוב, הייתי בכל זאת שוקל מצלמות כמו ה-SX10. ב-ISO גבוה יש ל-F100 יתרון באיכות, אבל צילום ב-ISO כזה (ללא באור חלש) הוא ממילא דבר בעייתי ומאתגר כי מקבלים הרבה תמונות עם מריחות תנועה. אם תצלם עם אין הרבה משמעות להבדלים באיכות בין המצלמות, ואז נשארים היתרונות האחרים של ה-SX10 (ודומותיה), כמו למשל טווח העדשה הגדול יותר.

רוב הפעמים אמרת פוג'י,חלק מהפעמים ריקו

אני דווקא לא חושב שריקו מומלצים למי שרוצה רק לכוון ולצלם, במיוחד לא למי שמתכוון להשתמש הרבה בפלאש. המצלמות שלהם מתאימות לאלה שמחפשים דברים מאוד מסויימים, כמו למשל מקרו רציני בצד הטלה של העדשה, אופציה לצילום אינטרוולים, או טווח עדשה גדול במיוחד (כולל עדשה רחבה) במצלמה קטנה ככל האפשר. לפוג'י, פנסוניק וקנון יש מבחר גדול יותר של מצלמות שמתאימות לקהל ה-P&S.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*לגבי הסוללה הבנתי.

*אחד מהאתרים:

http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=3440

הציטוט: "The Panasonic was a favorite because of its excellent lens, but the Fuji's got a lens that's pretty close. Decisions, decisions.

זה אמנם לא נותן יתרון משמעותי לפנסוניק אבל העורך אומר שבכל מקרה היה לוקח את הפנסוניק,וזה רק אחד מהאתרים שאני זוכר,כמו שציינתי לא רק פנסוניק נכנסת להשוואה "מי יותר טוב" עם פוג'י אלא עוד מצלמות ששכחתי את שמם.

*לגבי איכות התמונה ביקשתי שתצלם "ותראה" אפילו את הזיפים והחצ'קונים שלו בשבילי ש"רואה" כמו העין האנושית זאת שמתבטאת באיכות תמונה.

*הבנתי ממך שהחסרונות שלה הם חוסר שליטות ידניות(שאני לא מבין בזה) ולא יודע כיצד זה היה תורם לי...(הייתי רוצה שתתן לי לי לינק בקשר לשליטות ידניות - להעשיר את הידע שלי בנושא) בעיקרון שיש בה הרבה דברים זה מאתגר וכל פעם אתה לומד דברים חדשים ויוצא לך שבחיים לא היו יוצאות לך במצלמת P&S .בחרתי במצלמה קומפקטית עקב חוסר הידע שלי בשליטות ידניות - שאם הייתי יודע אולי הייתי משנה את דעתי.

*לגבי הריקו GX8 הבנתי.

*ממה שהבנתי ממך ומאתרי השוואות מצלמות זה היתרון שלה לצלם במקומות חשוכים יחסית ללא פלש ובזה היא מתעלה על האחרות,זאת אומרת שמה שאתה מנסה להגיד לי זה שבתנאי אור אופטימליים הפוג'י חלשה ביחס לאחרות.

לגבי הSX10 ודומותיה בתחום הזה של המצלמות איזה מצלמות מדובר?....(אני מדבר על הטובות!,סתם לידע כללי).

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*אחד מהאתרים:

http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=3440

הציטוט: "The Panasonic was a favorite because of its excellent lens, but the Fuji's got a lens that's pretty close. Decisions, decisions.

זה אמנם לא נותן יתרון משמעותי לפנסוניק אבל העורך אומר שבכל מקרה היה לוקח את הפנסוניק

קודם כל אני לא רואה שם טסט רציני לעדשה. ומעבר לכך, הוא לא כותב שהוא בחר בסופו של דבר בפנסוניק. קרא שוב את הסיכום.

וזה רק אחד מהאתרים שאני זוכר,כמו שציינתי לא רק פנסוניק נכנסת להשוואה "מי יותר טוב" עם פוג'י אלא עוד מצלמות ששכחתי את שמם.

עדיף שתקרא ביקורות באתרים רציניים יותר. ב-dpreview.com, למשל, ה-F100 יצאה המנצחת בהשוואה מול מצלמות מחברות שונות, כולל כאלה של קנון, ניקון, פנסוניק וסוני.

*לגבי איכות התמונה ביקשתי מצלמה שתצלם "ותראה" אפילו את הזיפים והחצ'קונים שלו בשבילי מצלמה ש"רואה" כמו העין האנושית זאת מצלמה שמתבטאת באיכות תמונה.

אני לא מבין את הביטוי "רואה כמו העין האנושית" כמדד לאיכות. מה שבטוח, האיכות שאתה מצפה לה קיימת גם בקנון SX10, בתלות בשימוש נכון.

*הבנתי ממך שהחסרונות שלה הם חוסר שליטות ידניות(שאני לא מבין בזה) ולא יודע כיצד זה היה תורם לי...(הייתי רוצה שתתן לי לי לינק בקשר לשליטות ידניות - להעשיר את הידע שלי בנושא)

תוכל למצוא מידע על המושגים האלה (וגם על המושג הרלוונטי "PASM") באתר "קליקי":

http://cliki.site.co.il

*ממה שהבנתי ממך ומאתרי השוואות מצלמות זה היתרון שלה לצלם במקומות חשוכים יחסית ללא פלש ובזה היא מתעלה על האחרות,זאת אומרת שמה שאתה מנסה להגיד לי זה שבתנאי אור אופטימליים הפוג'י חלשה ביחס לאחרות.

לא, גם באור יום ה-F100 טובה מאוד, ועדיפה על רוב המתחרות, אם לא על כולן.

לגבי הSX10 ודומותיה בתחום הזה של המצלמות איזה מצלמות מדובר?....(אני מדבר על הטובות!,סתם לידע כללי).

אולימפוס SP570, פנסוניק FZ28 ופוג'י S9100.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר! כמה נקודות

* אני אקח את מה שאמרת על הפנסוניק והאחרות בתור ביקורת בונה.

*לגבי ההשוואה ב DPREVIEW על זה לא הסתכלתי.

*מה זה בשבילך איכות תמונה? שאתה אומר שגם עם הקנון אני אהיה מרוצה?

*תודה על המדריך

*איזה היא בשבילך היא רמה אחת מעל הפוגי' כי אמרת "לא על כולם"?

*לגבי המצלמות שהבאת כדומות ל SX10 מי מהם הטובה ביותר?

*ושאלה אחרונה(חבר שלי אמר שנכניס את זה לתגובה,כיוון שהוא רצה לקנות קנון),מי יותר טובה בכללי SX10 IS או SD880 IS ?

אני ממש ממש מודה לך!

תודה רבה רבה : :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*מה זה בשבילך איכות תמונה?

פחות או יותר מה שמוגדר בדף הזה:

http://www.imatest.com/docs/iqf.html

שאתה אומר שגם עם הקנון אני אהיה מרוצה?

שוב, מה שתיארת כאיכות תמונה גבוהה הוא לא משהו שלא ניתן לקבל עם ה-SX10. המצלמה היא לא המגבלה, אלא הטכניקה של הצלם.

*איזה היא בשבילך היא רמה אחת מעל הפוגי' כי אמרת "לא על כולם"?

מצלמות שמספקות איכות תמונה דומה (בתלות בצלם ובעיבוד) - פנסוניק LX3 וקנון G10. שתיהן יקרות משמעותית מה-F100.

*לגבי המצלמות שהבאת כדומות ל SX10 מי מהם הטובה ביותר?

לכל אחת יש יתרונות וחסרונות, אבל כולן בסה"כ עומדות במידה דומה בדרישות שלך. בשלב הזה עדיף שתכנס לחנות ותשחק עם המצלמות כדי להחליט איזו מהן מוצאת חן בעיניך יותר.

ושאלה אחרונה(חבר שלי אמר שנכניס את זה לתגובה,כיוון שהוא רצה לקנות קנון),מי יותר טובה בכללי SX10 IS או SD880 IS ?

מדובר בשתי מצלמות שונות לחלוטין. אם הקומפקטיות חשובה, אז ה-SD880 עדיפה. אם אין לה משמעות, אז ה-SX10 תהיה שימושית יותר. אגב, חבר שלך מודע לכך שיש מצלמות לא פחות טובות בחברות אחרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...