היכן ניתן לקנות את החומר שבתמונה? - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היכן ניתן לקנות את החומר שבתמונה?

Jules Winnfield

Recommended Posts

לא אני ביכלל לא סותר אני אומר שאם אתה כבר קונה .. אז תשקיע את הכסף בקשיחים לא בקיט השתגה..

ותגיד ..

מזה מרעישים ??.

אתה שומע את הדיסק מסתובב מהרר?

או שזה הרעש של המחט ?

ובקשר למאורר של הספק

איזה בקר?

פשוט תחבר אותו בחיבור 3 פין ישירות ללוח ..

וזהו

אתה שולט בו דרך ספידפאן......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הייתי ממליץ לך להשתמש בבקר של זלמן, קטן ונוח

FAN MATE 2 - http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Product_Read.asp?idx=206

בעיקרון החיבור שלו תלוי בספק שלך, יש ספקים שמשתמשים בחיבור 3 פינים רגיל למאוורר אז זה לא בעיה, אבל יש כאלו עם 2 פינים וכו, אבל אני הייתי ממליץ לקצץ את הכבל של הבקר (גם ככה ארוך מדי) ולהלחים לפי הצורך.

במידה ואתה מעדיף להכין משהו לבד אתה יכול להשיג נגד משתנה לפי הדרישות של המאוורר ולחבר אותו לשם בהלחמות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח איזה בקר יא אללה שלך ?

על מה אתה מדבר אחי?

כולה אמרתי לחבר אותו דרך 3 פין!!

לא צריך בקר בישביל זהההה!!!

תראה הכל

אל תראה רק את המילה ''בקר''

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עניתי לפוסט של "סמיון אביאיב" ולשאלה שלו "יש איזה מדריך שמראה איך מוסיפים את הבקר?"

לגבי חיבור המאוורר של הספק ללוח אם, צריך כבל מאריך וגם זה תלוי בכך שהמאוורר בכלל 3 פינים (לא כולם כאלו כמו שאמרתי)

וגם במידה והחיבור יתנתק זה יגרור לא מעט בעיות.

אני ממליץ לתקוע את הFAN MATE בצד החיצוני של הספק ובעת הצורך לשנות את המהירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הרעש שאתה שומע מכיוון הלוח אם נובע מהויברציות של המארז.

אני גם מניח שהויברציות מגיעות מהכוננים הקשיחים כך שפתרון של בעיה אחת תפתור את השניה.

נסה להדליק את המחשב כשהכוננים הקשיחים מנותקים רק כדי לזהות האם הרעש הנוסף נעלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמיון - אם אתה מעוניין לחסוך

קח את שתי הכוננים - תוציא אותם מהכלוב - תעטוף בצמר גפן (או ספוג כלשהו) - תשאיר לכמה שעות ותעקוב אחרי הטמפ'

אם היא סבירה והכוננים לא בוערים - פתרת את הבעיה - לא תשמע אותם !

תתחדש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפתוח ספקים ? לחנוק הארדיסקים ? חברה, ההצעות כאן הן קצת בעיתיות. ובסוף יביאו לנזק רב הרבה יותר מהתועלת הצפוייה.

אסור בתכלית האיסור לדבר בפורום על פתיחת ספק בלי שורה שלמה של אזהרות לפני. מישהו עוד עלול להבין שזה כמו לפתוח מחשב ולגרום לעצמו נזק - זה מאוד מסוכן. צריך לתת לספק להוריק את עצמו לאורך זמן רב ועל ידי מספר פעולות וגם אחרי זה לנהוג בזהירות. בכלל, לדעתי האישית - התעסקות עם הספק היא למשתמשים מתקדמים ומנוסים בלבד, פחות לאלו ששואלים שאלות בסיסיות (כמו מה גורם לרעש במחשב שלהם).

דבר שני, אני אישית לא הבנתי איך "ניתקת את המאורר שבספק שלך" ? יכול להיות שחשבת שהחיבור מאורר שמגיע עם הHEC הזה בעצם מספק מתח למאורר ? כי אם כן אז זה ממש לא נכון. זה סה"כ מודד את מהירות הסיבוב של המאורר ומדווח אותה לצ'יפ הניטור על הלוח אם. המאורר מחובר בתוך הספק. ובד"כ לא על ידי חיבור סטנדרטי.

בכלל לא היתי ממליץ לך להתעסק עם הקירור בספק, אתה מעלה את הסיכון דרסטית, בסוף תדפוק משהו בהרבה יותר כסף.

לגבי הדיסקים - אם הרעש שלהם (בהנחה ששניהם מודרנים מהשנה וחצי שנתיים האחרונות, ואתה לא מדבר על הרעש של הראש בזמן כתיבה למשל) זה מה שמפריע לך אז הדרישות שלך אמורות להיות ל"סופר שקט" ו אולטרה שקט. אני בספק שזה המצב כי בכלל לא הצלחת לבודד מקורות רעש והציוד שלך בכלל לא נחשב אולטרה שקט (הקירור של המעבד נחשב אפילו מאוד רועש בתחום הזה).

בכדי לקבל אולטרה שקט - צריך להשקיע די הרבה כסף, אין פיתרון בקומבינה ואין חצי עבודה. הכל צריך להיות סופר שקט ומדובר ברכיבים יקרים. בד"כ זה גם בא על חשבון ביצועי הקירור והמערכת בכלל - כלומר תמיד תהיה פשרה שככל שרוצים לצמצם אותה צריך להשקיע יותר כסף - ומדובר בהרבה מאוד. בכדי להשיג את השקט המעולה אנשים בד"כ הולכים על רכיבים חלשים ואז מחלישים אותם עוד יותר ;).

רק לדוגמא - קיט השתקה אמיתי וטוב למחשב עולה כמה מאות שקלים וזה רק בייבוא. וגם הוא לא עושה ניסים אבל עושה עבודה די יפה. מה שמוכרים בזול לא עושה כמעט כלום.

בקיצור - אני חושב שכדאי מראש שתנמיך ציפיות, ואם לא - אז תתחיל להכין תקציב נכבד שינוצל כמו שצריך (כלומר - לא חצי עבודה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להגיע לרמת שקט טובה צריך להשקיע קודם ברכיבים שקטים ואחר כך בתוספות למינהם. מסכים לחלוטין עם ICE.

אבל גם אם אין לך תקציב להחליף רכיבים, ישנם דרכים להגיע לשיפור משמעותי בהשקעה מינימלית.

בגלל שיש לך שני כוננים קשיחים הייתי מציע לך לבנות מערכת תליה לכוננים. מדובר בעבודה זולה מאד.

הרעיון הוא למנוע מהכונן מלגעת ישירות במארז, גם לא דרך גומיות על הברגים שנותנות פתרון חלקי בלבד....

וכדי לשלוט על המאווררים במארז אפשר לקנות בקרים זולים שמורידים את מהירות הסיבוב של המאוורר. למשל:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13913~r.77291022

או להשתמש דרך תוכנה בבקר מובנה בלוח אם, אם קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שיש לך שני הייתי מציע לך לבנות מערכת תליה לכוננים. מדובר בעבודה זולה מאד.

הרעיון הוא למנוע מהכונן מלגעת ישירות במארז, גם לא דרך גומיות על הברגים שנותנות פתרון חלקי בלבד....

הבעיה שפתרת זה רעש מהמארז שרועד- הרעש לא משם.

הרעש נובע מסיבוב הדיסק - דבר שאי אפשר למנוע בלי לכסות את כל ההארדיסק - הפתרון שנתתי אידאלי לחוסכים ועובד מצוין

ושוב ! בתנאי שההארדיסק לא מתחמם !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכוננים של השנים האחרונות רוב הרעש נובע מויברציות שמועברות במגע ישיר למארז.

רעש בתדר גבוהה, מעין שריקה, שלא נובע מויברציות כבר הרבה פחות נפוץ בכוננים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכוננים של השנים האחרונות רוב הרעש נובע מויברציות שמועברות במגע ישיר למארז.

רעש בתדר גבוהה, מעין שריקה, שלא נובע מויברציות כבר הרבה פחות נפוץ בכוננים.

מהניסיון הרב שיש לי מהרכבות מחשבים הטענה שלך היא לא לרוב אלא לחלק מאוד קטן... שנובע ממארז באיכות ירודה - גומיות פותרות את הבעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא דווקא צודק. וברציות יוצרות לא מעט רעש וזה כבר לא קשור למארז דפוק או טוב. מארז טוב (ובעצם - מארז טוב מאוד) ידאג להפחית ויברציות אבל מעטים עושים זאת כמו שצריך. זה נכון שמארז כבד יותר כמו הHEC הוא עדיף.

ואל תהיה בטוח שהבעיה בהארדיסקים - הרי המחשב שלו לא לידך. הארדיסקים מודרנים כמעט לא עושים רעש, והאמת היא שהויברציות שלהם גם פחות נוראיות. אם הוא ישן יותר שעושה יותר רעש הוא גם אחד כזה שמתחמם יותר. אם הוא לא מתחמם אז כנראה הוא גם בקושי מרעיש (מודרני), אין פה איך לברוח מזה. גם הארדיסק מודרני אבל עם הרבה פלטות שיכול לעשות יותר רעש הוא גם מתחמם יותר ובעל סיכון גבוה יותר לתקלות. הארדיסק מחזיק מידע - וצריך להוריד למינימום את הסיכוי שהוא ידפק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נחזור לפרופורציה

זה דיסק עם דיאגונל שווה

וויברציות אומנם יש

אבל לא משהו רציני שאמור לעשות רעש חזק

אם הדיסק יושב טוב במארז אין סיבה שיעשה ויברציות

במידה וכבר עושה אז זה ממש קצת

ואם זה מפריע

אולי תקשור אותו עם גומי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...