בקר pic - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקר pic

moshe_S_m

Recommended Posts

שלום לכולם אני רוצה לקנות בקר PIC ולתכנת אותו כך שיצור לי מילים על לדים (פס של לדים שזז ממש מהר)

משהו יכול לעזור לי אני יודע שהרבה עושים זאת כפרויקט גמר שלהם

תודה מראש משה

מצורף לינק להסבר יותר ברור מה אני רוצה לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה לך על היחס המהיר כל כך!

אין לי בעיה לבנות את כל עינין המנוע והחשמל אני פשוט צריך את הסרטוט של המעדל אילו חלקים וכמובן את תוכנת הצריבה

(רצוי גם את הפקודות אף על פי שאני יודע אסמבלי) אשמח להמשך עזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה עוד פרוייקט כזה שמצאתי:

http://blog.gzxlab.com/?p=113

לפי התגובה האחרונה שלך אני מבין שאין לך ידע גדול באלקטרוניקה, מה לגבי תיכנות ?

גם עם תעתיק את הקוד שמישהו עשה תצתרך לשנות אולי את אורך ההשעיות כדי להתאים למהירות המנוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שלי היתה שאין אפשרות לזהות את הרכיבים במדויק

למה אי אפשר ?

בקישור שנתנו פה למעלה

( http://akikorhonen.org/projects.php?action=view&id=216 )

בתמונה הראשונה למעלה משמאל,

רשומים השמות של כל הרכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את הבעיה... אם אתה סטודנט שנה ב אתה אמור לדעת להשתמש בדפי נתונים, פקודות באסמבלי פירוט פינים ואיך לתפעל את הבקר יש לך מפורט מאוד שם... (אם זה פרוייקט גמר אני חושב שאתה אמור להיות מוכן להשקיע לקרוא כמה מאות עמודים)

אישית היתי הולך על הבקר הכי מיושן שלהם או לפחות האחד עם ההכי הרבה מידע 16f84a עולה סה"כ 30 שקל בחנויות ואת הצורב אתה בונה לבד (אבל אתה חייב COM/LPT במחשב שלך)

בניתי פעם גם מערכת כזאת איתו בשביל הכיף, עם 8 לדים יצא דווקא לא רע ביכלל....

האא ובהצלחה בסיבוך לקבע את המנוע - תחשוב שאתה יוצר מאוורר ואסור לך לתת לו לעשות תנודות אפילו של מילימטר כי זה מורח את כל התצוגה...

ד"א אני גם סטודנט שנה ב' אבל למה אתה מתחיל את הפרוייקט עכשיו ולא בשנה ד'? ולפי מה שסיפרו לי אמור להיות פרוייקט גמר מחקר... ולא בנייה פיסית של משהו במיוחד פשוט שכזה...ראיתי סיפרי פרוייקט על בדיקת טיבעות אצבע וכאלה ששם זה הרבה גראפיקה אבל לעשות על מאוורר לדים? :S בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את הבעיה... אם אתה סטודנט שנה ב אתה אמור לדעת להשתמש בדפי נתונים, פקודות באסמבלי פירוט פינים ואיך לתפעל את הבקר יש לך מפורט מאוד שם... (אם זה פרוייקט גמר אני חושב שאתה אמור להיות מוכן להשקיע לקרוא כמה מאות עמודים)

אישית היתי הולך על הבקר הכי מיושן שלהם או לפחות האחד עם ההכי הרבה מידע 16f84a עולה סה"כ 30 שקל בחנויות ואת הצורב אתה בונה לבד (אבל אתה חייב COM/LPT במחשב שלך)

בניתי פעם גם מערכת כזאת איתו בשביל הכיף, עם 8 לדים יצא דווקא לא רע ביכלל....

האא ובהצלחה בסיבוך לקבע את המנוע - תחשוב שאתה יוצר מאוורר ואסור לך לתת לו לעשות תנודות אפילו של מילימטר כי זה מורח את כל התצוגה...

ד"א אני גם סטודנט שנה ב' אבל למה אתה מתחיל את הפרוייקט עכשיו ולא בשנה ד'? ולפי מה שסיפרו לי אמור להיות פרוייקט גמר מחקר... ולא בנייה פיסית של משהו במיוחד פשוט שכזה...ראיתי סיפרי פרוייקט על בדיקת טיבעות אצבע וכאלה ששם זה הרבה גראפיקה אבל לעשות על מאוורר לדים? :S בהצלחה...

יפה לך סטודנט שנה ב' ב"מהנדס אלקטרוניקה" איפה אתה לומד?

הסיבה שאני מתחיל את הפרויקט השנה וזה שאני בונה אותו והוא כל כך קל זה מסיבה אחת

אני הנדסאי אלקטרוניקה לא ממש הלך לי בפסיכונטרי אז אני "עוקף" אותו דרך ההנדסאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה להשוואת, הדסאי אלק' וסטודנט שנה ב.

זה לא ממש קשור, אבל מה שעשית זה "בזבזת" איזה שנה + שכר לימוד בשביל לקבל קיצור דרך להתקבל למכללה כדי ללמוד הנדסה.

בשנה הזאת יכלת ללמוד לפסיכומטרי ולהוציא ציון מעולה.

אבל בכל מקרה, בפרוייקט של ההנדסאים אמור להיות לך מנחה שאמור לעזור לך ואמור להיות לך בכל זאת את הידע של הלימוד העצמי, שימוש בדפי נתונים וכו'.

תמצא את דפי הנתונים של כל רכיב, תבין מה כל אחד עושה, למה ואיך הוא מחובר.

אם יש לך שאלות ספציפיות, אני אנסה לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...