האם אתם בעד כניסה קרקעית לעזה נא להצביע - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם בעד כניסה קרקעית לעזה נא להצביע

יניב קופר

האם אתם בעד כניסה קרקעית לעזה נא להצביע  

1366 הצבעות

1. 1. האם אתם בעד כניסה קרקעית לעזה נא להצביע

• כן
    • לא
    • להמתין
    • להפציץ רק מהאויר
    • להגיע להסכם רגיעה

Recommended Posts

גועל נפש של , האופציה הכי גרועה שקיימת.

רוצה להפיל אחת כזו? סבבה, תתמודד אחרי זה עם העובדה שכל הבניינים נשארים עומדים, אבל תצטרך לפנות מתוכם כמה מאות אלפי גופות. את הסירחון יריחו עד תל אביב גם ככה.

זה הנשק הכי דוחה ומיותר שקים, אפילו אי אפשר לקרוא לו "נשק"- זה תכל'ס כלי רצח.

ומצד שני, אפשר לדאוג לפנות שכונה מסוימת, או לתפוס שטח ריק יחסית, להודיע שתוך 24 שעות המקום יהפוך למרגש חניה, ולהוריד שם פצצת דלק-אוויר בודדת.

אחרי שהם יראו את האפקט בעיניים שלהם, הם יתחילו לחשוב פעמיים לפני כל צעד.

בעיקרון..

לא אכפת לי מהם.הם בחרו במצב.הם יורים עלינו.אנחנו רוצים מלחמה איתם??.

חסר לנו מה לעשות??.המשק כל כך פורח שיש לנו עודפי תקציב למלחמה הזו??

אבל כניראה שזה מה שהם רוצים - קרי אומר מלחמה כוללת השמדה כולל ואלה התוצאות.

אני אומר לחסוך לנו כאב ראש ולהחריב שם הכל.פצצה אחת כזו "תנקה" שכונה שלמה ותראה להם מה זה כח.

לא לוותר ולא להיות סלחנים לחלאות האלה.מבחינתי אפשר לירות גם על ערים ערביות בתוך הארץ.הרי הם מזדהים איתם יפה מאד.

אגב אם יפילו אחת כזו אני לא אתמודד עם זה - החמאס יתמודד עם זה.בעיני יותר גופות יותר טוב.כמו שנאמר "כל המרבה הרי זה משובח"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מבין את האווירה הכללית במדינה, ואני מכבד כל דיעה של אנשים אחרים, גם אם הם רחוקים מאוד מדעותי שלי (באופן כללי אני ימני בדיעותי וברוב חטאי אני גם גר בהתנחלות קטנה בשומרון), אבל ההודעה שלך גיזענית ואינה לגיטימית, עצה מקדימה, תערוך את ההודעה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבעתי לא.

הסיבה היא, המבצע נידון לכישלון בשל מספר סיבות:

1. ההנהגה המדינית היא פשוט בדיחה.

2. לא ריאלי מבחינת לוח זמנים, ואני בספק אם צה''ל יוכל להגיע לכולם בפרק זמן של חודש.(אם נקבל שבוע, זה יהיה נס.)

3. חיילי צה'ל יקרים מידי, במיוחד לא שווה לאבד חיילים על פעולה עקרה.

לגבי כל מי שאומר ומציע פיתרון טכנולוגי, זה פשוט לא ריאלי, מבחינת עלויות ויכולת פגיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שגם אנחנו נתחיל לירות קסאמים!

א. זה יהיה שימוש הכוח פרופרציונלי, לא? בדיוק כמו שכולם רוצים

ב. הרבה יותר זול. קסאם עולה כמה דולרים, לעומת כמה מאות דולרים שעולות הפצצות/טילים שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. חיילי צה'ל יקרים מידי, במיוחד לא שווה לאבד חיילים על פעולה עקרה.

אם חיילי צה"ל יקרים מדי אז אולי נפסיק להפציץ את עזה ונתחיל להפציץ את שדרות ,אשקלון ובאר שבע. אחרי שכל האוכלוסיה תעזוב את המקום לא תהיה סיבה לחמאס לירות לשם טילים. אז הם יצתרכו להוציא את הפאג'ר 5 שלהם ולירות אותם על תל אביב ...

אפשר לעצור את רוב הירי אבל זה יקח כמה פעולות דראסטיות כמו כיבוש ופינוי צפון הרצועה (נעביר את הקו בדיר אל בלח ). זה ירחיק את המשגרים 24 ק"מ משדרות ורק הגראדים המשופרים שלהם יוכלו להגיע למוקדי אוכלוסיה גדולים . שאונרה ושו"ת יתפלו בפליטים שם אין לנו שם .

חוץ מזה יש עוד אופציה ראלית - תקיפת מנע גרעינית של איראן. כשאיראן תפסיק להתקיים כמדינה עם הזמן יגמרו לפלסטינאים הטילים עם הזמן. הם הורגים בן אדם אחת ל25 טילים . אם נשארו להם רק 6000 כמו שקראתי באיזה אתר זה אומר 240 הרוגים וסיימנו עם השיגורים. מה גם שבלי מימון איראני המשטר של חמאס לא יחזיק הרבה זמן מעמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חיילי צה"ל יקרים מדי אז אולי נפסיק להפציץ את עזה ונתחיל להפציץ את שדרות ,אשקלון ובאר שבע. אחרי שכל האוכלוסיה תעזוב את המקום לא תהיה סיבה לחמאס לירות לשם טילים. אז הם יצתרכו להוציא את הפאג'ר 5 שלהם ולירות אותם על תל אביב ...

ידידי היקר, אתה מבלבל אותי עם שמאלן מצוי ואידיוט, שחוץ מלאכול אוכל יקר שלא שווה רבע מעלותו, לחיות בת''א כאילו זה בניו-יורק ולהרגיש שזאת פיסגת ההישגים האנושית, הוא חסר תועלת לביטחון המדינה.

או כאלו שמנסים להבין את המציאות הפוליטית דרך "ארץ נהדרת"(שהיא סידרה לטוקבקיסטים מהזן הנחות ביותר, ולסתם אי אילו טיפשים שיש להם זמן לצפות בטלויזיה.)

*אני מתוודה, אני מתעב הזויים שלא מבינים את המציאות, אז אני חושף אותם בכל הזדמנות שיש בידי.*

לגבי מה שהצעת, זה גורם לי לחייך, לא אכנס לטקטיקה/רטוריקה השגויה שלך, אבל אסביר לך שוב.

אין תועלת במבצע בעזה לטווח ארוך, אין אין אין. זה תמיד יחזור לאותה נקודה.

מה שעשינו לחמאס היה בהחלט מכה קשה, אבל הפעולה הזאת הגיע אחרי שנים של סבל ואיפוק, ולפי מה שאני רואה, הביצים של הנהגת הבובות, מתחילות לרעוד ממה העולם יגיד.

הפעולה הזאת השיגה דברים זמניים, שידעכו עם הזמן, כמו תמיד.

בעזה חיים בערך 2 מיליון איש, החיים שלהם בחרא מאז הסכמי אוסלו, שמידי פעם היה להם טוב מאוד, אבל רק לזמנים קצרים. הם בחרו בחמאס אחרי ההתנתקות. שאחר כך קטל את הפת''ח.

בשביל למגר את תופעת הקאסמים צריך אך ורק 2 דברים:

שלום אמיתי. = רחוק מהישג, בשל 2 סיבות עיקריות. 1 אין הנהגה פלסטינית, בכלל, לא בחמאס ולא בפתח. 2. דרישות בלתי מתפשרות של הפלסטינים שהן: זכות השיבה לתוככי המדינה, וחיבור יו''ש עם עזה. סוף המדינה.

שליטה הדוקה בעזה. = בלתי אפשרי, תצטרך לכבוש את עזה לכמה חודשים ולהתחיל לנקות את הטינופת, אחת לאחת, ולהמשיך לשהות בה לזמן בלתי מוגבל, מה שנקרא "כיבוש." במידה והצלחת עליך לספק להם מקור פרנסה שיבטיח שהם יחיו חיים טובים ונטולי טרור, בלתי אפשרי.

צריך להבין שמעולם לא היה שלום אמיתי ביננו לבין מצרים או ירדן(אם כי השלום עם ירדן הוא הכי קרוב.) או הפלסטינים, מה שיש זה פשוט אינטרסים מובהקים של כל הצדדים במה שישראל הביאה להם. שבשבילם שווה לנצור את האש.

מפה מה עושים, יש פיתרון אחד, שהגעתי אליו בשנת 98, הוא הפרדה מוחלטת בין יהודים לערבים, מדינה פלסטינית בשטחים ששיכים להם. במידה ויהיו פעולות טרור נגדנו (ואכן יהיו גם במצב כזה) להכות ללא רחמים. כל דבר אחר הוא פשוט אשליה זמנית.

אם אתם חושבים שאני טועה, ובכן, אתם טועים.

הלוואי והייתה אפשרות לשלום אמיתי, אבל...

:-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שליטה הדוקה בעזה. = בלתי אפשרי, תצטרך לכבוש את עזה לכמה חודשים ולהתחיל לנקות את הטינופת, אחת לאחת, ולהמשיך לשהות בה לזמן בלתי מוגבל, מה שנקרא "כיבוש." במידה והצלחת עליך לספק להם מקור פרנסה שיבטיח שהם יחיו חיים טובים ונטולי טרור, בלתי אפשרי.

למה תמיד פעולה רחבה וארוכת טווח בעזה מתרגמת לכיבוש של עזה ?

אנחנו לא צריכים לשלוט בעזה ואין לנו שום אינטרס לכך אבל אם נסתכל על ציר פילדלפי למשל זה כבר משהו אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה תמיד פעולה רחבה וארוכת טווח בעזה מתרגמת לכיבוש של עזה ?

אנחנו לא צריכים לשלוט בעזה ואין לנו שום אינטרס לכך אבל אם נסתכל על ציר פילדלפי למשל זה כבר משהו אחר

א. צריך לשהות במקום, דהיינו לשהות פיזית בתוך הרצועה עם טנקים וחיילים, להחרים כלי ולהרוג מחבלים.

ב. לשלוט במי שנכנס או יוצא.

ג. לנקות את הדרעק, וזה לוקח זמן, במיוחד במקום צפוף כמו הרצועה.

הייתי אומר שזה כיבוש זמני לפחות.

מסכים איתך לחלוטין בנושא עזה, אין ולא צריך להיות לנו שום מגע איתם מטוב ועד רע. אבל אייך אנשים רפי מוח ותאבי בצע ירוויחו כסף? לא ימכרו להם סחורות או יקנו מהם? לא יקחו פועלים לבצע בזול מה שישראלי יכול לעשות אבל עולה קצת יותר?

צוחקים על הקיום שלנו בשביל בצע כסף.

אתה יודע זה מצחיק, לפי ההגדרה של הפלסטינים, גם שליטה בציר פילדלפי מתורגמת ל: "מצור של הכיבוש" ששווה ל: "עילה לגיטימית להתנגדות בצבא הכיבוש", למרות שאין לנו דריסת רגל בשום מקום ברצועה, והם מנהלים אותה בעצמם. אותו דבר עם החיזבאללה וחוות שבעא.

תירוצים בשביל להילחם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעשינו לחמאס היה בהחלט מכה קשה, אבל הפעולה הזאת הגיע אחרי שנים של סבל ואיפוק, ולפי מה שאני רואה, הביצים של הנהגת הבובות, מתחילות לרעוד ממה העולם יגיד.

הפעולה הזאת השיגה דברים זמניים, שידעכו עם הזמן, כמו תמיד.

אני מסכים שהפעולה הזאת הגיע בערך 7 שנים מאוחר. אם היינו עושים כזה דבר אחרי הקסאם הראשון אולי הם לא היו יורים את השני. בטווח הקצר אין כמעט השפעה על החמאס. אם לא רוצים להכנס קרקעית בכלל אז כל ההפצצות האילו היו מיותרות . הפעולה הזאת היא כרגע "פעולת נקמה" ולא "פעולת הרתעה" הרתעה זה רק בטווח הארוך ובשביל הרתעה צריך לפעול בטווח קצר יחסית לפרובוקציה הראשונה.

אני יודע שהממשלה שלנו הם בערך כמו החבובות ויש סיכוי שהם עשו את הפעולה כמהלך פוליטי . אני לא מבין למה אנחנו בכלל נותנים "סיוע הומניטרי" שלהם להכנס כי גם יכולים להכניס ככה עוד לרצועה וגם זה וויתור על אמצעי לחץ לגיטימי. מתי שהאוכל ברצועה יתחיל להגמר הם יתחילו לפעול אחד נגד השני כדי לשרוד ואז הם יסכימו להכנע בכל תנאי או ינסו לברוח למצריים. זה כמו שאני מנסה ללמד חמור בשיטת המקל והגזר וכשהוא לא מתנהג כמו שצריך אני נותן לו כמה מכות עם המקל ואז זורק לו כמה גזרים מה שהחמור יחשוב הוא שאני אידיוט והוא יעדיף לקבל כמה מכות כדי לקבל כמה גזרים מאשר להתנהג כמו שצריך ואולי לקבל גזרים.

גם ככה תהיה פעולה קרקעית אם אנשים רוצים אותה או לא. אפשר פשוט לחכות שיגמרו להם הטילים אחרי 200 -300 אזרחים הרוגים. אני במעגל החמישי אז זה עדיין לא נופלים עלי טילים כדי שיגמרו לי את הסבלנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...