חיבור בניין שלם על 4 מגה זה קומבינה? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור בניין שלם על 4 מגה זה קומבינה?

yambtz

Recommended Posts

שלום,

אני עברתי לאחרונה לגור ב"בית נאמבר" בראשון. למי שלא מכיר, זה בניין שנבנה מכספו של תורם אמריקני על אדמה של עיריית ראשון, וגרים בו חיילים משוחררים טריים. אגב, למי שמעוניין לנסות להתקבל הקריטריונים הם לא בהכרח סוציו-אקונומיים, אלא דווקא איפה שירתת ואיך הבניין יעזור לך להתחיל את החיים, כלומר תכניות לעתיד.

לענייננו. בבניין 80 דירות יחיד ו 40 דירות שותפים, כך שבחשבון פשוט מדובר ב כ-160 אנשים. כולם בגיל אחרי צבא, חלקם הגדול סטודנטים. יצא מכרז כדי לספק שירותי לדיירים במטרה להוזיל את העלות. אני עברתי לגור פה אחרי שכל זה נעשה, כך שלא הייתי מעורה בפרטים אבל אני מתרשם שהחברה הזוכה עובדת בצורה מאוד לא רצינית. בעיות השירות אינן דבר שתוכלו לעזור לי בו. רציתי להריץ דרכיכם את הפרטים הטכניים עד כמה שהם ידועים לי ולשמוע מה דעתכם.

החברה המבצעת היא guestvision

כל הבניין מרושת ברשת אלחוטית. החיבור מתבצע דרך הרשת הזו באמצעות שם משתמש וסיסמא.

קו הנתונים שמגיע לבניין, הוא של 4 מגהביט הורדה ו-1 שליחה. החברה לא ממש הקלה עליי כשניסיתי להוציא עוד פרטים. מה שאני יודע זה שהם אמרו משהו על כך שהחיבור הוא ATM ושהמנכ"ל שבא לדבר איתנו בישיבת דיירים (שאו לא מבין בחלק הטכני או מעמיד פנים) דקלם את המילים "חיבור מאובטח" שוב ושוב בטענה שזה הופך אותו למהיר יותר. אני מניח שמדובר בחיבור ATM direct של לעסקים. שהוא התכוון ל"מובטח" ולא "מאובטח"

אגב, החיסכון על האינטרנט הוא שולי, ולחלק מהדיירים אף יוצא יותר יקר, פשוט אותה חברה מספקת גם "חבילת יס טופ" במחיר של 130 ש"ח לדייר דבר שמאוד משתלם בדירות יחיד.

השאלות:

-מה זה ATM?

-מה זה חיבור מאובטח של 4/1 שיש פה דרך בזק?

-אם למישהו יש דעה מלומדת מה הסיכוי שלהם לעמוד בהתחייבות ל 2.5 מגה לכל דייר עם התשתית הזאת?

-דעות כלליות על הנושא

-אם לדעתכם "עוקצים אותנו" מה שנראה לי, איך מוכיחים שהם לא עומדים בהתחייבות שלהם?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב"מאובטח" הכוונה היא כנראה לחיבור האלחוטי. כדי שהחיבור יהיה מאובטח באמת אז צריך הצפנה חזקה (WPA/WPA2) ומנגנות מאובטח לחלוקת הסיסמאות ברשת. אני לא הייתי שמח לשים דבר כזה בבית שלי, דבר אחד זה להתחבר באוניברסיטה/בית קפה/חברים, שם לוקחים מראש את הסיכון (השולי או המשמעותי) של ההתחברות, אבל חיבור קבוע לאינטרנט זה עניין אחר. מה גם שאמינות של חיבור היא גם משהו בעיתי.

לגבי ATM, המושג עצמו הוא כבר מושג מיושן ואני בספק רב אם הם הקימו רשת ATM בבניין, אין בזה כל הגיון. כנראה זה CATCH PHRASE שהם משתמשים בו בפן הפרסומי, כנראה, כמו שציינת, כרפרנס לATM של .

סה"כ זה נשמע לי כמו משהו לא מקצועי. אולי כדאי לדבר עם מי שמנהל את הבית (ועד בניין או מי שאחראי מתאם הפרוייקט) ולמצוא את דרישות המכרז ואת ההצעה של הזוכים.

ד"א, כמו שנאמר, אם יש רק 4 מגה לכל הבניין, אפילו שתי גולשים בו זמנית לא יקבלו 2.5 מגה ביחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לכל האנשים יהיו מחשבים.

לא כל המחשבים יהיו מחוברים לאינטרנט כל הזמן.

לא כל המחשבים שמחוברים לאינטרנט יקחו מקסימום קו.

תמיד עושים שיכלול של סך התעבורה המשוערת.

לשים 120x2.5MB לבניין יהיה ביזבוז מזעזע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך שלא תסתכל על זה 4MBIT/BYTE ל120 דירות עם הבטחה ל2.5 לאדם (או קרוב לזה.... נעשה לך ג'סטה) זה פשוט לא עובד

כמה שזה מצחיק, הדוגמא הזאת היא מיקרו-קוסמוס של ספקי האינטרנט.

מצד אחד יש הגיון בלעשות שיכלול כי זה ביזבוז להשכיר קווים שלא נעשה בהם שימוש.

מצד שני זה עלול להיות קצת צפוף אם השיכלול לא קולע למציאות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהבנת לגמרי מה שאמרתי...

אפילו עם השכלול הכי קיצוני שאפשר לעשות עדיין זה לא תופס... אם באמת היה מישהו שעשה שכלול כזה ויצא לו שזה יעבוד צר לי על החברה שמעסיקה אותו כמקבל החלטות מסוג כלשהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שזה יהיה קצת צפוף, או יותר... אבל צריך להריץ את העניין ולבדוק מה הנתונים בפועל.

ואז יכול להיות שיהיה בסדר (רוב הזמן), או שיסתבר שיש 10 אנשים בבניין שסותמים את הפס הראשי 24/7.

ואז יש שני אפשרויות, או שירחיבו את הקו, או שיגבילו את תעבורת הP2P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

מיקרו-קוסמוס או מה ?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שזה מצחיק, הדוגמא הזאת היא מיקרו-קוסמוס של ספקי האינטרנט.

מצד אחד יש הגיון בלעשות שיכלול כי זה ביזבוז להשכיר קווים שלא נעשה בהם שימוש.

מצד שני זה עלול להיות קצת צפוף אם השיכלול לא קולע למציאות...

זה לא משנה, גם אם תעשה חשבון לפי מקסימום של 20 דירות שגולשות באינטרנט בו זמנית(שזה כלום, בפועל זה יהיה הרבה יותר גבוה) וחיבור של 4MB אין לך אפשרות להבטיח לכל דירה 2.5Mb.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על החוזה היום ומצאתי קצת מידע מעניין.

ככל הנראה מדובר בחיבור ATM direct של בזק אל הספק בב"ל. לינקים:

http://www02.bezeq.co.il/Business/data/atmdirect/Pages/atm.aspx

http://www.bezeqint.net/Page.aspx?cc=0103010101

לפי מה שהבנתי זה פשוט קו ישיר לספק האינטרנט שמובטחת בו מהירות של 4 על 1 מגה באופן קבוע (ומכאן המילה מובטח, מופיע באתר שלהם)

לגבי מספר המשתמשים. בחוזה כתוב שמתחת ל-60 לקוחות החברה רשאית להפסיק את השירות ללא קנסות. כמו כן, ידוע לי שהם מזהים כ-20 מחשבים שונים (לפי כתובת MAC) ביום.

בהנחה שאכן מדובר בחיבור הנ"ל, מישהו אולי מכיר אותו ויודע לומר לי אם יש לו איזו יוכלת ששוברת את חוקי המתמטיקה או מאפשרת מהירות מעשית גבוהה יותר ממה שנראה מראש? לינקים עם מידע על הטכנולוגיה יתקבלו בברכה.

מנהל הבניין פה לא ממש מבין במחשבים ככה שלפני שאני נכנס ואומר לו שעבדו עליו ושישבור להם ת'ראש, אני רוצה להיות בטוח שזה מוצדק.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...