איך לעקוף חסימות P2P של ספקים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לעקוף חסימות P2P של ספקים

amir85

Recommended Posts

אין הרבה מה לעשות עם החסימות של ספקים אבל ננסה להתמודד ( אני אשמח לכל מידע שתוכלו לתרום / לתקן בנושא )

לפי מיטב הבנתי יש שלושה תחומים עיקרים שהפסקים מתעסקים בהם:

Traffic'>http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_shaping"]Traffic shaping - עיצוב תעבורה לפי תכנים בעיקר סינון P2P ו/או הגבלות מהירות בשעות עומס.

Congestion control - בפשטות מחלקים בינינו את רוחב הפס שיש במקום לתת את מה שהם הבטיחו.

Download Quota - הגבלה של סה"כ נפח התעבורה בחודש.

כאשר נגד 2 האחרונים לפי מיטב הבנתי אין הרבה מה לעשות (חוץ מלעבור ספק אולי ) מכיוון שכל זה מתבצע ב"רמת הספק" ומגיע אלינו AS IS :(

לאומת זאת כנגד סינון תכנים (כמו ש012 עושה) יש מה לעשות מכיוון שיש 2 שלבים בתהליך: זיהוי וחסימה, לכן המטרה שלנו זה להכשיל אותם עוד בשלב הראשון.

כרגע זה מה שאני אספתי (כך שהנושא רלונטי בעיקר ל012 ):

012

P2P Traffic shaping + כנראה הגבלות לפי שעות עומס + ?

013

?

014

Congestion control לגלישה בחו"ל (בעיות בעיקר בסופ"ש) + ?

כדי להתגבר על שלב הזיהוי יש כל מיני אפשרויות (הנה כמה שקופצים לראש ):

ISP TRAVERSAL

Protocol Obfuscation

Encription

אני לא יודע מספיק בשביל להסביר כמו שצריך אבל לפי מיטב הבנתי:

ISP TRAVERSAL שיטה ישנה שכמעט לא נמצאת בשימוש היום (אולי אתם זוכרים אותה מפעם)

Protocol Obfuscation הפרוטוקול שבשימוש בעיקר בEMULE שמשנה את המבנה הקבועה של המידע שנשלח כדי לעבוד על הספק

או בטורנטים יש את WILD BIT שנראה לי שעושה בדיוק את אותה העבודה.

Encription כל סוגי ההצפנה למינהם שמצפינים את כל המידע שנשלח

מכיוון שזה משחק חתול ועכבר עם הספים אז הם מוצאים דרכים אחרות לזהות את המידע

לכן מתווספות כל מיני פונקציות אחרות כמו הדמיה של דרך התקשרות של הדפדפן (נוסף ב UTORENT לאחרונה) וכו...

מבחנתנו אם אתם מחוברים לספק שאתם חושדים שעושה סינון של תכני P2P אז תנסו להפעיל את האפשרויות הנ"ל

שימו לב שספקים יכולים להתמודד עם חלק מהדרכים ולכן צריך להתאים את הצפנה בהתאם אבל גם עם ההצפנה הכי טובה בסופו של דבר גם עם הספק לא יוכל לזהות מה המידע שעובר הם תמיד יכולים להגביל אותכם לפי נפח התעבורה (או מלכתחילה לתת לכם רוחב פס חרה אההם 014 לחו"ל).

בUTORRENT ניתן להפעיל הצפנה כאן (ב AZURUES יש הרבה יותר אפשרויות)

OPTIONS - PREFERENCES - BITTORRENT - PROTOCOL ENCRYPTION ולבחור FORCED

שימו לב לאחר שינוי יש צורך להתחבר מחדש כדי שהכלל לגביכם יתבטל.

במידה וזה לא עובד באותו עמוד ניתן לבטל את שתי האפשרויות של ה DHT יש ספקים שעובדים בתחבולות והתחילו לעקוב דווקא אחר האופציה נ"ל כשהיה קשה מידי לעבוד עם האופציה המקורית - שימו לב שלא בהכרח וזה רלונטי לארץ ויכול לפגוע במהירות.

במידה וזה לא עובד ניתן לבטל את ALLOW INCOMMING LEGACY CONNECTIONS - כנ"ל יכול לפגוע במהירות.

ב EMULE מזמן לא השתמשתי, נכנסים לאפשרויות ויהיו שם 2 האפשרויות עם השמות שהוזכרו קודם תנסו להפעיל אותם.

Protocol Obfuscation

Encription

בחלק מהמודים (כמו למשל ה TLN RIPOFF ) האפשרויות הללו מופעלות כבר ברירת מחדל.

בעיקרון זה משחק של ניסוי ותהיה, תנסו יעבוד הרווחתם.

אני אשמח לעוד טיפים/הסברים/תיקונים/ניסיון שלכם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני ב -012.. יש איזה משחק בחו"ל.. שהשרת שלו זמין עבורי רק בלילה..

וביום אי אפשר להיכנס אליו .

לא ידעתי מה הבעייה עד שקראתי מה שרשמת פה .. וואלה אחי אתה צודק 100%

לפני שנה וחצי הייתי יכול לשחק במשחק חופשי..(היה לי מהירות 1.5) ואז העלתי תמהירות ל-2.5 וזהו אחי.. המשחק לא עבד לי.

ואז שמתי לב שהוא עובד רק בלילות(כשאין עומס בארץ).

חשבתי אולי בלילות בארץ יוצא זמן שרוב האנשים שם ממלזיה.. יוצא להם שעות הבוקר כשאצלנו 2 בלילה אמרתי אולי אז הוא פנוי יותר.

ואז שמתי לב שהשרת מלא ועדיין בלילה אני מצליח להתחבר אליו וביום לא מצליח.

ועזבתי תמשחק לבסוף ..

היום קראתי מה שרשמת וחיברתי לי תנתונים בראש אח שלי.

ובאמת 012 עושים תחסימה הזאת לכן התקשרתי לשם !!

והתחלתי להתבכיין לטנאי מפה לשם הוא אמר לי שהם לא עושים את זה .. והדבר אינו חוקי.

וזה מנוגד לחוק וזה משהו גדול אם ימצא שהם עושים את זה..

ואני לא הכי מבין בכל זה.. אבל הוא התחיל לדבר על חבילת .. ואמר ששם הם פשוט עובדים עם יותר שרתים

וכל משתמש שהוא בחבילה הזאת נותן להם תשרת של המשחק שלו ואז הגישה אליו נעשית יותר קלה..

בקיצור חרטה רצח .. אני שואל את עצמי..

אם משתמש שהוא על 5MB מהירות ויש משתמש שהוא על 5MB של גיימר(פי 2 בעלות).. אז מה הקשר עכשיו??

למה הם לא אותו דבר .. המהירות אמורה להיות 5MB בשניהם אז איך נוצר מצב ששרת אחד יהיה חסום בשביל אותו אחד שאין לו תחבילה

זה אמור להיות פתוח מההתחלה.. לכולם באותו מהירות 5MB מה אני משלם אבנים.. אני משלם כסף

איך יש מצב כזה שאני משלם סכום מסויים בשביל 5MB מהירות וזה לא 5 מקורי .. אלא 5 לאיפה שהם יקבעו לי

ומי שישלם יותר פשוט במילה אכזרית " יתועדף".

... וההיא מהמכירות של 012 לא ידעה מה לענות לי והתחילה ללכת סחור סחור.. בקיצור.. זה מוזר רצח כל העניין הזה

מצד אחד הם לא עושים חסימת P2P.. אבל מצד אחר משתמש אחד יכול להתחבר לשרת מסויים ומשתמש אחר לא יכול..

איך זה קורה אם זה לא חסימה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידעתי אין שום דרך לעקוף את החסימה שלהם. הם לא חוסמים

את הפרוטוקולים ביטורנט, אי-דונקי. אלא פשוט לא חוסמים תעבורת

וואב, מייל וכדומה וכל השאר פשוט נחסם. אין פה צורך בזיהוי פרוטוקול

אחרים אלא הם רק צריכים לזהות תעבורת וואב, או אפילו על פי

פורט-מטרה בשביל לדעת מה לא לחסום.

לכן הרבה דברים לגיטימים נחסמים, כמו הבחור לפני שסיפר על המשחק

שאינו נגיש בשעות העומס. הפרוטוקול של המשחק אינו מזוהה כתעבורת

וואב או תעבורה אחרת שמותרת, ולכן נחסם אוטומטית. משתמשים שיתלננו

על זה ישיגו כך שהפרוטוקול יתווסף לפרוטוקול המותרים. בשפה פשוטה

זה נקרא חסימה הפוכה. משמע הם מגדירים רק מה מותר וזהו - כל השאר

נחסם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

למי שמעונין או נואש מהספק שלו לחלוטין יכול לנסות את הקלינט החדש של 1.9 UTORENT

הגרסה החדשה היא עדין אלפה כך שלא ממולצת לכולם, אבל היא מציגה כמה שיפורים נחמדים

כאשר השיפור המרכזי שלהם זה פיתוח הפרוטוקול uTP שהוצג כבר בגרסאה הקודמת אבל רק עכשיו מבשיל לשימוש

בקצרה זה פרוטוקל תקשורת מבוסס UDP במקום TCP שבשימוש היום ולא משתמש בשיטת לחיצת היד

ולכן הוא עוקף את הספקים ממשתמשים בתוכנות סינון שמחפשות את זה (ספציפית TCP congestion control)

מעבר לזה המטרה העיקרית שלו היא להוריד את זמן התגובה ולהגדיל את רוחב הפס של ההתקשרות שלנו.

שימו לב, כמו עם הגדרות אבטחה מתקדמות שנראה לי שפירטתי קודם, גם פה בשביל לקבל שיפור רציני בביצועים

יש צורך שמספיק אנשים ישתמשו בהם גם כן, לכן אל תצפו לתוצאות כל עוד הגרסאה החדשה עדין לא נפוצה מספיק.

קישור להורדה:

http://download.utorrent.com/beta/utorrent-1.9-alpha-13910.upx.exe

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העקיפה הכי טובה היא לעבור ספק. כך אתה תגלוש ללא הגבלות ותכאב לספק במקום הכי יקר לו, בכיס.

יש את 014 שידועה שמצבה בסדר

ויש את השחקנים החדשים כמו 018\ORANGE שלא יסתכנו בTRAFFIC SHAPING ישר בהתחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי 018\ORANGE אבל 014 בהחלט משתמשים בעיצוב תעבורה

שעות העומס בסופשים זה פשוט בלתי נסבל אצלם, זה מה שקורה כשיש יותר מידי לקוחות וקצת מדי רוחב פס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה אמרתי שמצבה בסדר ולא יותר מזה.

אני ניסיתי 018 הם טובים מאוד. את ORANGE לא ניסיתי אבל אני בטוח שהם באותו מצב. לפחות היום.

אז תתחבר לאחד מהם בלי התחייבות ואם תראה שהמצב עגום אז תעבור..

בכל מצב, יהיה יותר עדיף מ- 012 הזוועתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אמיר תודה הורדתי ת 1.9 ובאמת ישר התחלתי להתחבר לאנשים בחול דרך ה UTP הנה תצלום אחרי 20 שניות של הורדה

http://img147.imageshack.us/img147/103/capturexa4.jpgcapturexa4.jpg

יאו תודה לך איזה גדול זה

רק בעיה אחת המהירות משום מה לא עוברת את ה 120.

מוריד לי קובץ אחד על 100-120 אני מתחיל להוריד עוד קובץ פתאום המהירות בשניהם נהיית 50-60

אולי משהו בהגדרות ננסה לשחק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שמעונין או נואש מהספק שלו לחלוטין יכול לנסות את הקלינט החדש של 1.9 UTORENT

תודב רבה לך!

אני ב-012, ואיך שנכנסתי לגירסא החדשה הטורנטים טסו לי. מוריד כרגע על חצי מרוחב הפס, אבל זה כבר הרע במיעוטו... עדיף על חסימה גורפת של הורדות ממשתמשים מחו"ל בין 10 בבוקר ל-2 לפנות בוקר למחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנ"ל. הפעלתי את התוכנה ובזמן שלקח לי להיכנס לראוטר ולבדוק שהפורטים פתוחים הטורנט כבר קפץ למקסימום רוחב פס, וזה אחרי

שכמה חודשים אני לא מקבל חיבורים נכנסים כלל! (012 כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...