מדעי המחשב או מתמטיקה ומדעי המחשב? (משולב) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדעי המחשב או מתמטיקה ומדעי המחשב? (משולב)

Lupin

Recommended Posts

היי,

לאחר התלבטות רבה בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה, הבנתי שמשתלם יותר ללמוד מדעי המחשב (לטווח הארוך) למרות שזה לא כזה משנה.

עכשיו אני מתלבט בין מדעי המחשב בלבד לבין מתמטיקה ומדעי המחשב. כי במקום בו אני רוצה ללמוד, יש רק מתמטיקה ומדעי המחשב.

מהסתכלות ראשונית, זה נראה מבטיח יותר, יוקרתי יותר וכו'. אבל אולי יש פה חתול בשק? אולי אני אלמד רק 60% מדעי המחשב ו40% מתמטיקה וזא בתעשייה יעקמו פרצוף כשאני אגיע לריאיונות עבודה?

אני בטוח שיש כאן כמה חבר'ה שיכולים לשפוך מעט אור על הדברים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל טוב שבחרת מדעי המחשב ולא הנדסת תוכנה מכוון שאחרי שתסיים את ה -3 שנים תוכל להשלים להנדסת תוכנה שנה נוספת (אם תרצה) ולדעתי האישית זה יכול לתת יתרון בגיוון התפקידם שתוכל לבצע

לגבי מתמטיקה ומדעי המחשב ומדעי החשב זה בעצם אותו הדבר!

באחד מתחילים ללמוד עם מתמטיקה מוקדם (בשנה הראשונה) ובשני לומדים בשלב מאוחר יותר (את אותו החומר) כך שזה בעצם מסלולים מקבילים וההבדל ביניהם הוא לא רב

איפו אתה לומד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל טוב שבחרת מדעי המחשב ולא הנדסת תוכנה מכוון שאחרי שתסיים את ה -3 שנים תוכל להשלים להנדסת תוכנה שנה נוספת (אם תרצה) ולדעתי האישית זה יכול לתת יתרון בגיוון התפקידם שתוכל לבצע

לגבי מתמטיקה ומדעי המחשב ומדעי החשב זה בעצם אותו הדבר!

באחד מתחילים ללמוד עם מתמטיקה מוקדם (בשנה הראשונה) ובשני לומדים בשלב מאוחר יותר (את אותו החומר) כך שזה בעצם מסלולים מקבילים וההבדל ביניהם הוא לא רב

איפו אתה לומד?

תודה רבה על התגובה.

עדיין לא התחלתי ללמוד, יש לי פסיכומטרי לעשות לפני כן.

אבל חשבתי ללמוד במכללת אחווה, המסלול שם הוא כזה: שנה א' במכללת אחווה ושנה ב' וג' באוניברסיטת בן גוריון. התואר עתמו מוענק ע''י בן גוריון.

זה נכון שתואר של אוניברסיטה עדיף על כל המכללות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה.

עדיין לא התחלתי ללמוד, יש לי פסיכומטרי לעשות לפני כן.

אבל חשבתי ללמוד במכללת אחווה, המסלול שם הוא כזה: שנה א' במכללת אחווה ושנה ב' וג' באוניברסיטת בן גוריון. התואר עתמו מוענק ע''י בן גוריון.

זה נכון שתואר של אוניברסיטה עדיף על כל המכללות?

אני שמעתי שלרוב זה לא עובד (מעבר להמשך התואר ממכללה לאוניברסיטה), אני אומנם לוקח שמועות בערבון מוגבל, אבל שווה לבדוק קודם עם סטודנטים של המכללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שווה לך אולי לשקול לעשות מדעי המחשב ראשי ומתמטיקה משני.

שזה בערך שקול לדו ראשי מדעי המחשב ומתמ'.

זה מעולה ללמוד מתמטיקה בנוסף, שניים שאני מכיר שאחד מהם בעל חברה לאבטחת מידע והשני כלכלן בכיר בבנק מצליח, אמרו לי שהם מתחרטים שלא למדו מתמטיקה בזמן התואר שלהם, ושזה פותח המון דלתות בנוסף למדעי המחשב, לכל מיני תחומים שאפילו לא חשבת עליהם.

בקשר למסלול, אם מבטיחים לך מעכשיו שתעבור לאוניברסיטה בשנה ב' זה מעולה. אני מכיר מישהי שעכשיו לומדת במכללה למינהל ומקווה לציונים מספיק גבוהים השנה כדי לעבור ללמוד באחת מהאוניברסיטאות (בר אילן או ת"א) בשנה הבאה ושם לסיים את התואר שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, בעיקרון מדעי המחשב זה הרבה מאוד מתמטיקה, אבל מצד שני רבים הופכים להיות מתכנתים. מתמטיקאים רבים, מצד שני, הופכים להיות אלגוריתמיקאים. שלב את שניהם והחיים שלך מסודרים :)

בכלל, תואר נוסף במתמטיקה/פיזיקה, מעבר להעשרת הידע, בונה לך חשיבה יותר פתוחה, ראש גדול מה שנקרא, הרבה יותר מאשר תואר "רגיל" (למרות שמדעי המחשב נמצא על התפר).

בנוסף, אמנם אחרי שנתיים ניסיון אין שום הבדל בין בוגר אונ' לבוגר מכללה, או בין האוניברסיטאות, אבל אני חושב שבשביל לצבור את השנתיים ניסיון האלה, עדיף ללמוד באונ'. מכללת אחווה מבטיחה את המעבר לב"ג או אומרת אם ואם ובלה בלה בלה? אם לא, שווה לך להתאמץ קצת יותר בפסיכו' וללכת ישירות על אוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

לאחר התלבטות רבה בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה, הבנתי שמשתלם יותר ללמוד מדעי המחשב (לטווח הארוך) למרות שזה לא כזה משנה.

עכשיו אני מתלבט בין מדעי המחשב בלבד לבין מתמטיקה ומדעי המחשב. כי במקום בו אני רוצה ללמוד, יש רק מתמטיקה ומדעי המחשב.

מהסתכלות ראשונית, זה נראה מבטיח יותר, יוקרתי יותר וכו'. אבל אולי יש פה חתול בשק? אולי אני אלמד רק 60% מדעי המחשב ו40% מתמטיקה וזא בתעשייה יעקמו פרצוף כשאני אגיע לריאיונות עבודה?

אני בטוח שיש כאן כמה חבר'ה שיכולים לשפוך מעט אור על הדברים :)

I haven't got the faintest idea how you concluded that Eng degree is *less-worthy* then a Bsc

it's not common to hear that

IIMHO, out of the options you propose- it doesn't matter what you study

the first two years (mandatory courses) of Bsc cs or math+cs will be almost identical

the third year will have some differences.

either ways in most universities you can switch between both after 1st year

universities are preferred by most "good" work-places

of course, some of my best friends are gifted programmers that hold a college degree, and i know one or two idiots who graduated with flying colors the Technion and Tel-Aviv

point being, concentrate on the main issue - what will interest you more

if you don't know, toss a coin, it doesn't matter, you can always change your mind after the first year

my bottom line:

i suggest you to write both options on your application form, and then concentrate on "how not to be rejected" from both

Joel.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אוהב מתמטיקה בתכלס?

אני לא יכול להגיד מה בדיוק הרמה, אבל שילוב של תואר במתמטיקה בבן גוריון אמור להיות די מכובד, אז אם אתה לא אוהב את המתמטיקה\מתעניין בה

אני לא חושב שכדאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדעי המחשב לומדים מתמטיקה של מתמטיקאים, והם הכי קרובים לידע של תואר ראשון במתמטיקה מבין כל ההנדסות וכו'.

בכל מקרה, להוסיף מתמטיקה על מדעי המחשב זה רק יוסיף.

זה שילוב הרבה יותר נכון והרבה יותר חכם ממתמטיקה-הנדסת חשמל למשל, שכן במדעי המחשב חשוב אלגוריתמיקה ותכנות וחשיבה אנליטית,

דבר שתואר במתמטיקה מפתח בהחלט.

כפי שצויין קודם לכן, הרבה מתמטיקאים עובדים לאחר מכן כאלגוריתמיקאים ואילו מדעי המחשב כמפתחי תוכנה וכדומה.

שילוב של הידע יקנה לך כח רב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אוהב מתמטיקה בתכלס?

אני לא יכול להגיד מה בדיוק הרמה, אבל שילוב של תואר במתמטיקה בבן גוריון אמור להיות די מכובד, אז אם אתה לא אוהב את המתמטיקה\מתעניין בה

אני לא חושב שכדאי

i don't think he can know or correctly evaluate if he'll like it until he try

anyways the first year of cs (computer science) is full of math, infi, linear algebra and some more mandatory courses

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טוען אחרת?

yes,

usually, engineer degree takes 4 years, while Bsc takes 3 years,

this off-course prove nothing by itself

let me sharpen my point

i see two aspects:

1. occupational aspect

i think it's safe to say that most sw companies will occupy a computer-engineers while most hw companies will not occupy cs-Bsc graduates

2. self fulfillment aspect

i think it's very important to study fields that interest you, while you keep a high level of chalange, and in this aspect Eng/Bsc are probably equivalent up to the point of what fits you more? making the pick personal

note: i think that #1. shouldn't be the reason to choose Eng degree.

if you'll be good in what you do - it doesn't matter what you study

since it's better to be good in things *you-like*, my suggestion is that you study exactly that (what you like.)

I started doing a math degree, ended up with a cs/math degree

I really enjoyed both the math and the computer science parts

anyways, i think you are preoccupied with the non-relevant issues

i think that since you only have 3 options you should : enroll (to all 3), get in, choose

not the other way around.

Joel.[br]פורסם בתאריך: 18.12.2008 בשעה 17:53:03

מה זה Eng degree

BSC זה בעצם מהנדס...

Bsc is not an eng

Bsc:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bachelor_of_Science

Eng:

http://en.wikipedia.org/wiki/Engineer%27s_degree

Hebrew:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%95%D7%92%D7%A8_%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%98%D7%94

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...