שליש מבני ה-15 אינם מבינים את הנקרא - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שליש מבני ה-15 אינם מבינים את הנקרא

MiniMizer

Recommended Posts

הפורום הזה לא מייצג כלום וגם אם יש שגיאות כתיב זה עדיין לא מייצג האוכלוסיה בפורום הזה היא מאוד ספציפית זה לא מדגם מייצר...

אם אתה לא קולט את זה... גם אתה כנראה קשה הבנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

החלק הכי עצוב בכל העניין זה שאחרי זה אתה קורא את הכתבה הזאת:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2675893,00.html

וחושב לעצמך שאולי כל האלו שנוח להם עם הפערים החברתיים(*שיעול*מליינים*שיעול*) צודקים, תאמת, אני מסכים איתם....אני לדוגמא בא מראש העין, שזאת בניגוד לתדמית שלה, עיר שיש בה הרבה עשירים יחסית, בחלק הישן של ראש העין שם גרים כל התימנים רמת ההשכלה שואפת ל0, אני לומד עם האנשים האלו באותו בית ספר, מדובר בילדים כיתה ט-י'(אחרי י' הם כבר פורשים) שלא יכולים לחבר משפט וחצי בלי שגיאות כתיב....ודווקא בתימנים משקיעים יותר בראש העין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להיות גזען.... בתימנים משקיעים כי הם "מקופחים".... ככה זה במדינה הדפוקה הזאת ה"שחורים" תמיד נדפקים...

ובגלל שהם עניים הם חושבים שהם מקופחים ואז הם פורשים זה מתגלגל... למרות שאני מכיר גם אחלה תימנים זה ממש הכללה בוטה אבל עדיין איכשהו אני חושב שזה נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא לראות בפורום זה כמייצג משהו ?

רובכם בגילאי תיכון

רובכם קוראים אנגלי ועברית אולי יותר מהממוצע (אתרי אינטרנט)

ורובכם כותבים בפורומים.

מה שכן - זה לא הוגן לומר שיש בעיות הבנה וניסוח מכיוון שיש לנו גל של נוער ומבוגרים שעלו מארצות שונות ואין להם את הכלים לנסח בעברית

צחה. זה לא אומר שהם טיפשים או שהנוער לא חכם או לא יודע לחשוב - אילו רק קשיי שפה.

בשנות השישים כשיהודים היגרו לארצות הברית אז נעשו להם מבחני קריאה והבנה לפני הכניסה לניו יורק ורוב היהודים נשלחו חזרה לאירופה כי הם לא ידעו אנגלית ולא הבינו את השפה ואת המנטליות.

ישנן שגיאות כתיב רבות , וניסוחים לא טובים. כדי לקבל ניסיון בניסוח והבנת הנקרא יש לקרוא ספרות ועיתונים - אין מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפורום הזה לא מייצג כלום וגם אם יש שגיאות כתיב זה עדיין לא מייצג האוכלוסיה בפורום הזה היא מאוד ספציפית זה לא מדגם מייצר...

אם אתה לא קולט את זה... גם אתה כנראה קשה הבנה

ואתה אנטיפט מתנשא שמפצה על חוסר בביטחון עצמי בהתקפה חסרת פשר על משתמשים אחרים בפורום - כבר קלטתי את זה ממרבית הפוסטים שלך (איך רמת ההבנה שלי עכשיו לדעתך?)...

אז? גם לך יש זכות (לצערי) להתבטא.... ::)

בדיוק להיפך - אם בפורום בו חברים "אנשים על רמה" ישנה כמות כ"כ מדאיגה של טעויות כתיב וניסוח - המצב אומר דרשני (אם בארזים נפלה שלהבת...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנשים בפורום פה לא מייצגים כלום כי בפורום רוב הכותבים באים ממעמד חברתי יחסית גבוה אבל בארץ יש גם הרבה ערי עוני כמו אופקים, ערי עולים כמו אשדוד וערים כמו ום אל פאחם(אוכלוסיה ערבית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק המעמד קובע - למרות שיש לו חלק נכבד.

מי שיש לו כסף יכול לקרוא יותר וחשוף לאינטרנט ולטלויזיה ויש לו אוצר מלים גדול יותר אבל השאלה היא האם זה מה שעוזר

בהבנת הנקרא !

קח את המשפט : "רוח הבוקר היתה צחיחה וקרה כשנגעה על פנינו" , האם זה משפט קשה ?! תלוי באוצר המלים שלך.

משפט מסוג שונה שאינו קשור למעמד כלכלי יהיה : נגיד שילד בכיתה קשקש על הלוח והמורה ראתה והיא פונה אליך ושואלת :

"דני , אתה ציירת את זה או לא ? " ואתה אומר לה - לא

והיא שואלת שוב "אז אתה לא ציירת את זה ?" - מה תהיה התשובה כעת ??? לפי הבנת הנקרא התשובה תהיה שונה מהאינסטינקט שלנו

התשובה תהיה - "כן"

"ציירת?" - לא

"לא ציירת?" - כן (הכן עונה לשאלה)

אתה רואה כמה קל להתבלבל בשפה העברית התקנית ?

המבחן לא בא לבדוק רק שגיאות כתיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

האנשים בפורום פה לא מייצגים כלום כי בפורום רוב הכותבים באים ממעמד חברתי יחסית גבוה אבל בארץ יש גם הרבה ערי עוני כמו אופקים, ערי עולים כמו אשדוד וערים כמו ום אל פאחם(אוכלוסיה ערבית)

ראית את הרמת כתיבה של חלק מהכותבים כאן? נערים בני 18 כותבים ברמה של גן. זה לא רק כאן.

משנה לשנה זה נהיה יותר גרוע, לא מערכת החינוך אשמה בזה, אלא התלמידים וההורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק המעמד קובע - למרות שיש לו חלק נכבד.

מי שיש לו כסף יכול לקרוא יותר וחשוף לאינטרנט ולטלויזיה ויש לו אוצר מלים גדול יותר אבל השאלה היא האם זה מה שעוזר

בהבנת הנקרא !

קח את המשפט : "רוח הבוקר היתה צחיחה וקרה כשנגעה על פנינו" , האם זה משפט קשה ?! תלוי באוצר המלים שלך.

משפט מסוג שונה שאינו קשור למעמד כלכלי יהיה : נגיד שילד בכיתה קשקש על הלוח והמורה ראתה והיא פונה אליך ושואלת :

"דני , אתה ציירת את זה או לא ? " ואתה אומר לה - לא

והיא שואלת שוב "אז אתה לא ציירת את זה ?" - מה תהיה התשובה כעת ??? לפי הבנת הנקרא התשובה תהיה שונה מהאינסטינקט שלנו

התשובה תהיה - "כן"

"ציירת?" - לא

"לא ציירת?" - כן (הכן עונה לשאלה)

אתה רואה כמה קל להתבלבל בשפה העברית התקנית ?

המבחן לא בא לבדוק רק שגיאות כתיב.

תקשיב, הדוגמא שנתת עם הילד והמורה זה ממש לא נכון מה שאתה אומר...

האינסטינקט שלך להגיד לשאלה השנייה "לא" הוא מכיוון שככה לימדו אותך... אני זוכר טוב מאוד שבגיל 5 אם היו שואלים אותי שאלה כזו או דומה הייתי אומר "כן" ואז היו מסבירים לי שאם לא עשיתי אז אני צריך להגיד "לא" ואני אסביר:

כששואלים אותך שאלה של כן ולא(כמו השאלה השניה), אתה רוצה לענות תשובה קצרה וברורה: כן או לא. אבל בעצם אם היית מנסח את התשובה כמשפט מלא אז היא הייתה

"לא, אני לא ציירתי את זה"

ולא, "התשובה לשאלתך היא כן."

לפחות ככה אני רואה את זה וככה לימדו אותי...

אם יש לך איזהשהן הוכחות מוצקות לכך שאתה צודק אני אשמח שתתקן אותי. ואם טעיתי אז אני מתנצל מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראית את הרמת כתיבה של חלק מהכותבים כאן? נערים בני 18 כותבים ברמה של גן. זה לא רק כאן.

משנה לשנה זה נהיה יותר גרוע, לא מערכת החינוך אשמה בזה, אלא התלמידים וההורים.

לא הייתי מתרגש מרמת הניסוח בפורום, אנו לא כותבים שום מכתבים רשמיים( מנת יתר של בגרות בלשון עזבו) בפורום אלא רק כותבים "חפיף" במהירות דבר הגורם גם לשגיעות כתיב שחלקן הגדול נובע מהקלדה מהירה ורצון לענות ראשונים בלי לעבור על ההודעה, אני בטוח שאם היינו שולחים מכתבים בדואר(לא אי-מייל) רמת הכתיבה ושגיעות הכתיב היו במצב שונה לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי מתרגש מרמת הניסוח בפורום, אנו לא כותבים שום מכתבים רשמיים( מנת יתר של בגרות בלשון עזבו) בפורום אלא רק כותבים "חפיף" במהירות דבר הגורם גם לשגיעות כתיב שחלקן הגדול נובע מהקלדה מהירה ורצון לענות ראשונים בלי לעבור על ההודעה, אני בטוח שאם היינו שולחים מכתבים בדואר(לא אי-מייל) רמת הכתיבה ושגיעות הכתיב היו במצב שונה לגמרי

אני חולק עליך.

מהירות הקלדה אינה גורם לשגיאות כתיב ודקדוק, אלא רק קטליזטור ושגיאות רבות (כגון השגיאה בהודעה שלך (שחוזרת על עצמה), שגיעות = שגיאות) מקורן בחוסר ידע בשפה העברית התקנית וחוסר יכולת הבעה עצמית.

גם כאשר כותבים הודעה בפורום, זה ממש לא קשה לעבור עליה פעם אחת לפני הלחיצה על כפתור 'שלח' כדי לוודא שאין טעויות הקלדה, או לחילופין, ללמוד הקלדה עיוורת כדי שתוכלו להסתכל על המסך בזמן ההקלדה ולקלוט את השגיאות בו ברגע שאתם עושים אותן, תאמינו לי שכך זה הרבה יותר נוח (כך אני, לפחות, נמנע מטעויות כאלו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא , לא , לא - באתר גם אני עושה שגיאות כתיב ומפרסם ואז קורא ועורך שוב. אני פשוט מתעצל כי אני יודע שכאן זה מקום לא מחייב ושיבינו אותי.

אבל כן ניתן לראות הרבה שגיאות כתיב כאן:

עברו באתר ושימו לב לשגיאות כתיב וחפשו במקלדת - האם רק במקרה מישהו לחץ על המקש הצמוד לזה שהוא רצה או שהוא בכלל היה במקום אחר וטעה מכיוון שלא ידע איך לאיית. (יש טעויות של "השטמש" במקום "השתמש" כשה - ט - וה- ת - רחוקות אחת מהשניה במקלדת - זה לא טעות במקש אלא איות לא נכון)

אפשר לשים לב ואני שם לב שיש שיוך לא נכון של הרבה דברים - "המקש במקלדת לא נלחצה" המילה נלחצה קשורה למקלדת והיה צריך להיות "נלחץ" כי מדובר במקש.

יש לנוער חוסר בהבנה של מבנה המשפט. זה בה גם מהבית ומצורת הדיבור ה"סלנגית" של המשפחה לפעמים.

מהדברים הקטנים - "אני הולך הבית" ועוד....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא , לא , לא - באתר גם אני עושה שגיאות כתיב ומפרסם ואז קורא ועורך שוב. אני פשוט מתעצל כי אני יודע שכאן זה מקום לא מחייב ושיבינו אותי.

אבל כן ניתן לראות הרבה שגיאות כתיב כאן:

עברו באתר ושימו לב לשגיאות כתיב וחפשו במקלדת - האם רק במקרה מישהו לחץ על המקש הצמוד לזה שהוא רצה או שהוא בכלל היה במקום אחר וטעה מכיוון שלא ידע איך לאיית. (יש טעויות של "השטמש" במקום "השתמש" כשה - ט - וה- ת - רחוקות אחת מהשניה במקלדת - זה לא טעות במקש אלא איות לא נכון)

אפשר לשים לב ואני שם לב שיש שיוך לא נכון של הרבה דברים - "המקש במקלדת לא נלחצה" המילה נלחצה קשורה למקלדת והיה צריך להיות "נלחץ" כי מדובר במקש.

יש לנוער חוסר בהבנה של מבנה המשפט. זה בה גם מהבית ומצורת הדיבור ה"סלנגית" של המשפחה לפעמים.

מהדברים הקטנים - "אני הולך הבית" ועוד....

אולי אני לא מבין את הנקרא

אבל את ההודעה שלך היה מאד קשה לקרוא. היא מאד לא מובנת... בהתחלה שראיתי אותה אפילו לא היה לי כוח להתחיל לקרוא אותה.

אני חושב שאתם סתם עושים מזה סיפור... אני רושם פה מהר בלי לבדוק שגיאות ומבינים אותי יפה מאד.

שאני אצטרך לרשום כמו שצריך אני יעשה את ההפרדה וירשום יפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...