האם אור הוא חומר? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אור הוא חומר?

pyosef

Recommended Posts

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סרטון נחמד על המודל הסטנדרטי:

http://www.weizmann.ac.il/zemed/net_activities.php?cat=1797&incat=1428&article_id=1178&act=forumPrint

אחד החלקיקים שיכולים להסביר את תופעת כוח המשיכה הינו זה שמחפשים כיום המאיץ החלקיקים החדש השוויץ, אני לא בדיוק זוכר איך קוראים לו.

החלקיק שאתה מדבר עליו נקרא היגס, והוא נותן לחלקיקים האחרים מסה, אבל הוא לא מסביר את הכבידה.

דרך אגב, סחטיין על ההסבר המפורט של פסי אנרגיה ובליעת פוטונים. אני מנחש שלמדת הנדסת חשמל, או משהו כזה, ולקחת קורס על מוליכים למחצה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חומר הוא לא אנרגיה . הוא יכול להכיל אנרגיה פוטנציאלית . אור גם הוא אינו חומר . יש קשר ישיר בין השניים . אבל רק 1 מן השניים קיים באותו זמן . קראו קצת על היתוך קר . זה מצב שמימן הופך להיליום . בדרך מופץ אנרגיה בתהליך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לאלקטרון יש, גם לקווארקים, על מה אתה מדבר? :|

ובקשר לתגובה הקודמת שלך, אור הוא לא חלקיק ולא גל, הוא שניהם בו זמנית. מה גם שאנרגיה וחומר הן 2 פנים של אותו מטבע. אתה יכול לעבור מאחד לשני - וזה נעשה בטבע כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לאלקטרון יש, גם לקווארקים, על מה אתה מדבר? :|

ובקשר לתגובה הקודמת שלך, אור הוא לא חלקיק ולא גל, הוא שניהם בו זמנית. מה גם שאנרגיה וחומר הן 2 פנים של אותו מטבע. אתה יכול לעבור מאחד לשני - וזה נעשה בטבע כל הזמן.

כניראה התבלבלתי עם משקל . בעיניין היחס בין אנרגיה/חומר זה לא באותו זמן . בכול רגע נתון הוא יכול להיות או זה או זה . בגלל זה בודקים מסה במנוחה ולא בתנועה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משקל זה הכוח שפועל על המסה כתוצאה משדה כבידה.

ועדיין לאלקטרון יש מסה.

מסה בודקים במנוחה כי זאת ההגדרה שלך למסה, שגוף נע, תכולת האנרגיה שלו גבוהה יותר ע"פ הקשר של איינשטיין, ובעצם חלק הגדילה במסה נובעת מעצם זה שהוא נע. מן הסתם שחומר לא יכול להיות בו זמנית גם חומר וגם אנרגיה, אבל מה שאמרת הוא שחומר הוא אינו אנרגיה, עכשיו אני לא מבין מה הטיעון שלך בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...