ואלס עם באשיר - מועמד לגלובוס הזהב - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ואלס עם באשיר - מועמד לגלובוס הזהב

SerpentMage

Recommended Posts

מבחינה אומונתית - מעולה ( כולל בימוי , עריכה , סאונד כניראה )

אבל ראבק , זה כמו שבארוויזיון שרה באנגלית כדי להיות מקובלת על המדינות שמצביעות ,

אף אחד לא אוהב את מי ששונא את עצמו .

אני מעדיף את הביקורת לקבל מהאויבים שלי ,

ברגע הסרט מדבר על מה שהאויבים מדברים שרותי ההסברה שלנו נהפכים ללא רלוונטיים ודעת האויבים כנכונה ורלוונטית .

תקצץ את ה - 5 שניות האחרונות

הבמאי האידיוט חשב שהסרט חלש מידיי אז הוא תקע את חמש שניות הראלטי האלו כמו איזה קרשנדו בסוף כדי להדגיש את המציאות הטופחת על הפנים

הוא כניראה נשאר תקוע בשעורי אומנות של כיתה יא' .

לעניות דעתי כישראלי הוא לא מועיל ואפילו לא למטרה שלו ( ליכאורה ) למנוע עוולות שכאלו - נהפוכו - חלשה מבחינה בין לאומית תביא לירידה ביכולת ההרתעה שלה ואי לכך תגרור התקפות נוספות ובעקבותם עלולים לקרות מצבים נוספים דוגמת סברה ושתילה .

אבל אותו בתור במאי ( ואני מבין זאת ) לא מעניין כל הדברים האלו - מעניין אותו ההכרה הבין לאומית - זה דופק את תעשיית הקולנוע ( חוסר מקוריות ואג'נדה פוליטית שהיא הקטלנית ביותר לכח היצירה האומנתי - מגוייס ) בטווח הרחוק - אבל בטווח הקצר זה מרגיש נעים ונכון . אני בהחלט יכול להבין , אני קצת מבועס אבל עדיין אני אומר לו - ישר כוח . :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תופעה חוזרת ונשנית היא שכל במאי ישראלי שמראה קצת ביקורת פנימית מואשם בכך שהוא עושה זאת בשביל הכרה בינלאומית וקידום אג'נדה פוליטית. לי אישית נמאס לשמוע את אותה תלונה חוזרת כל פעם מחדש.

אולי מה שמעניין את הבמאי זה פשוט ליצור סרט טוב עם ביטוי אישי? מישהו פעם חושב על כך? אנשים רבים אוהבים להפנות אצבע מאשימה שהסרט נוצר מראש לרצות את שאר העולם, וחבל.

(ראית את הסרט אגב? למי שמעוניין, הבנתי שהוא עדיין מציג בת"א)

ואלס עם באשיר לא "מדבר על מה שהאויבים מדברים" (הוא למעשה לא שם קצוץ על מה שהאויבים מדברים). הוא מדבר על מה שחיילים במלחמת לבנון הראשונה (הבמאי וחבריו) רואים. אפשר לדון בהשלכות לחגבי חוזק הסברה הישראלית, אבל מכאן ועד לנזק לתעשיית הקולנוע יש תהום לדעתי.

מי שבאמת אשם בהלקאה העצמית הוא אותם הצופים שלא נותנים קרדיט לאינטגריטי האומנותי של הבמאים, מענישים ומאשימים את היוצרים הישראליים במקום לפרגן להם ואוהבים לטעון שכל סרט כזה הוא לא יותר מאשר תעמולה שמלאנית.

זו הלקאה עצמית, זו שנאה עצמית. תרבות ישראלית שזובחת לבובליל ומגנה טיפה ביקורת פנימית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אל תהפוך אותי למתנגד רק בגלל שאתה צריך את התובנות הבינריות שלך על טוב ורע

שנית יש לי רושם די מדוייק על הסרט וכשאני אפקשש אני מאוד אשמח אם תעיר לי על כך - כי עד עכשיו כל המידע שיש ברשותי הוא נכון גם אם לא לפי ה"מצב רוח " הפרטי שלך .

שלישית - גם אני לא מבין מדוע במאים חשים כורח להביא לתמונה בלתי מאוזנת של המציאות אך ורק בשם האומנות .

רביעית - לא , את הבמאי שעבר שנה ראשונה בבית ספר לקולנוע כבר לא מעניין ליצור משהו עם ביטוי אישי , מעניין אותו ליצור משהו עם הד בין לאומי ואם אתה תמים מספיק לחשוב אחרת - אז כניראה אתה תמים . ( סרט זה מוצר ומוצר צריך קידום מכירות ופרסים בין לאומיים הם קידום מכירות - אל תתעלם מיזה ואם כן - אל תצפה מאנשים אחרים להתעלם רק בשם התמימות שלך )

חמישית - אינטגרטי של האומנות ??? איך אומנות יכולה להיות בעלת יושרה ??? אומנות עוסקת בהשתקפות החיים הסוביקטיבית בעיניו של האומן ??? איזה אינטגרטי יכולה להיות כאן ??? שהוא האומן מרגיש כך ??? נו , הרי זו אותה הגדרה של פרופגנדה !( תעמולה )

שישית - זהו ? זה מה שיש ? קיצוניות בלבד ? בובליל מצד אחד ובאשיר מצד שני ? באמצע , שממה ??? שום בובליל לא מצדיק הלקאה עצמית ותעמולה אנטי ישראלית .( הבובליל בעצמם הם ההלקאה העצמית די והותר , לא צריך עוד באשיר שיבוא ויתן לנו כאפה בין לאומית :nono: )

ושוב תקרא מה שכתבתי -

מבחינה אומונתית - מעולה ( כולל בימוי , עריכה , כניראה )

, אני קצת מבועס אבל עדיין אני אומר לו - ישר כוח . :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ.. לא דיברתי ישירות אליך אלא באופן כללי. לא הפכתי אותך לשום דבר, אין צורך להפגע כל כך. (וערכתי בהתאם)

לרוב מי שלוקה בתובנות הבינאריות של טוב ורע הם אותם המבקרים הימניים ששוללים כל סרט שעוסק בצה"ל ולא מציג מאורעות לחימה אך ורק כסיפורי גבורה רומנטיים.

כלומר הפקה ישראלית היא או סרט ישראלי למהדרין או תעמולה הרסנית אנטי ציונית שהבמאים הכינו רק לשם קידום עצמי. ומה באמצע? שממה?

ואלס עם באשיר נמצא בתחום האפור ואני לא הזכרתי לשנייה שהוא "הקצה הטוב" מבחינת הנושאים השנויים במחלוקת בתרבות הישראלית. כל מה שאמרתי זה שהוא לא תעמולה כמו שאוהבים לעשות ממנו.

ביושרה אני מתכוון שזה מצחיק להאשים את הבמאי בכך שהוא כלל אג'נדה פוליטית בסרט רק כדי לקדם אותו (כאילו שזה לא היה תהליך יצירתי, אלא מתוך שיקולים אינטרסנטיים).

אני מכיר את השיקולים המסחריים של תעשיית הקולנוע מצויין ידידי. ה"תמימות" שלי היא בכך שאני נותן לבמאי את הקרדיט שהוא לא מונחה אך ורק ע"י נסיון לרצות את כל העולם ולקדם את עצמו, אלא שיש גם רצון להפיק סרט טוב.

לא צריך עוד באשיר שיבוא ויתן לנו כאפה בין לאומית

לדעתי זה רחוק מלהיות "כאפה בינלאומית". שוב, הביקורת העצמית בסרט היא לא כזו חמורה כמו שעושים ממנה. מכאן ועד תעמולה אנטי ישראלית המרחק גדול מאוד, וכאן הפקשוש שלך.

ועל איזה רושם אתה מדבר? ראית את הסרט או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אם מישהו עדיין לא שמע - הסרט זכה בפרס. כל טיעוני ההשמצה הקטנוניים לגבי ליקוק לדעת הקהל העולמית/ אג'נדה פוליטית/ מגמה שמאלנית לא יניאו אותי מלהרגיש גאווה עצומה לאור הזכייה הזו.

המון כבוד ליוצרים המוכשרים ובכלל לקולנוע הישראלי :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...