תוכנת ראוטינג על המחשב בבית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכנת ראוטינג על המחשב בבית

erezalster

Recommended Posts

שבת שלום

יש לי ראוטר של Edimax דגם: BR-6204WG.

בכל פעם שאני מוריד קבצים בVuze האינטרנט שלי זוחל למרות שאני למעלה קבצים במהירות של 6 KB ומוריד במהירות של 40KB.

עקב כך הגבלתי את מספר הConnections בVUZE של 10 וגיליתי שהאינטרנט שלי חזר לטוס.

לפי מה שהבנתי הראוטרים הבייתים האלה אינם יכולים להתמודד כראוי עם עומס כזה ומספר Connection גבוהה ולכן כל האינטרנט מואט לי בצורה משמעותית.

היום גיליתי שיש לי בבית מחשב Pentuim 3 ישן מאוד שאני יכול לנצל אוטו על מנת להשתמש בו כראוטר.

האם מישהו מכיר או תוכנה שניתן להתקין על להפוך את המחשב לראוטר?

כמו כן, אני חושב להתקין שם VMWare על מנת להשתמש בשרת גם כשרת גיבויים.

תודה על העזרה,

ארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה כאלו וחיפוש בפורום היה מעלה לך כמה, למשל:

ipcop

smoothwall

monowall

astaro

אם אתה ממש רצה להתחיל לאפס ועל הדרך ללמוד , אתה יכול להתקין הפצת קלה (לא חסרות) ולהגדיר אותה עצמאית (להגדיר את טבלת הניתוב, לארגן חייגן ולשים איזה ממשק גרפי לiptables לשם הנוחות).

תבדוק בפיצ'ר ליסט של ההפצות הנ"ל, יתכן שהן יתנו לך להשתמש במחשב גם כNAS, אני מאמין שזה אפשרי. לא צריך את זה בVM או משהו.

לגבי המחשב עצמו, אם זה אפשרי תנסה לצמצם כמה שניתן את החשמל שהוא צורך - פסיבי, החלפת כרטיס גרפי למשהו פשוט ובסיסי כמה שניתן, עבודה בלי הארדיסק, ספק "טוב" (לא גנרי) וכו'. אם תשלם על החשמל שהמחשב צורך את מחיר ההפרש לנתב HIGH-END אז אולי זה לא כדאי. אבל זה שיקול שלך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא monowall מראת אחלה תוכנה וגם יש לה אותו ממשק כמו לFreenas ככה שזה יכול להיות נחמד.

נראה לי שהיא לא תומכת בחייגן של כבלים.... יש מצב שאני צודק?

ומה זאת אומרת ללא כונן קשיח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לגבי החייגן בכבלים, רוב הסיכויים שהיא תדע לחייג PPTP. יתכן שלחייג LT2P יהיה בעייתי בגלל האימפלימנטציה של הספקיות בישראל, אבל אני בטוח שיש דרכים לפתור את זה. לחילופין אתה יכול לעבור לחיבור ללא חייגן (לבקש מהספקית, חלקן יעשו את זה ברצון).

עבודה ללא כונן קשיח זאת הכוונה שהמערכת עולה מסטיק זיכרון , גם ככה המערכת רצה מהRAM ויש צורך רק לשמור שינויי קונפיגורציה. זה שומר על מערכת שקטה, קרירה יותר, צורכת פחות חשמל וחסינה לתקלות הארדיסק. אם אתה מתכוון להשתמש בה כNAS אז אולי אין לך צורך בזה (ממילא יש בפנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...