Raid עם 3 סיגייטים של 500 ג'יגה - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Raid עם 3 סיגייטים של 500 ג'יגה

davidz85

Recommended Posts

שלום ....

אתמול הוספתי כונן 500 ג'יגה שלישי במספר למחשב, עד עכשיו היה לי מערך RAID, עם שני כוננים של 500 ו-32 מגה באפר.

השאלה שלי היא אם יש אפשרות להוסיף גם את הכונן החדש למערך מבלי לפרמט את המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על RAID 0?

אי אפשר

כן RAID 0.

העניין הוא שבRAID שיש לי כרגע, מהירות העברת קובץ גדול מכונן לכונן זה בערך 160-180.

מה שתיכננתי שיהיה זה שאני אקנה כונן שלישי של 500 ג'יגה שלא יהיה קשור לRAID, ולמה? כי ברגע שהויסטה מותקן על הRAID הוא כל הזמן משתמש בקצב העברה ואני לא מקבל את מקסימום המהירות.

מה שקרה זה שכשחיברתי את הכונן החדש, קצב ההעברה שקיבלתי הוא מקסימום 100 MB לשנייה, במזמן שבRAID אני מקבל 160-180 לפעמים גם 200.

השאלה שלי היא מה אפשר לעשות כדי לקבל את המהירות הגבוהה יותר עם הכונן החדש בלי להכניס אותו לRAID, כי כרגע זה תלוי בפירמוט ואני לא ממש רוצה לפרמט ולהתקין הכל מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ליאור.

ולגבי קצב ההעברה של הכונן החדש, שהוא גם כמו ה2 האחרים 500 ג'יגה עם 32 מגה באפר, אבל נותן לי קצב העברה של 105 מגה ולא 160-180 כמו ה-2 האחרים שנמצאים בRAID, זה תקין ומהירות נורמלית לכונן עם 32 באפר בודד, או שיש מצב שהכונן לא תקין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקין, מה אתה מצפה ? זה שהם נותנים לך קצבים יותר גבוהים זה כי הם ברייד שאחת מהיתרונות שלו זה כמובן קצב העברה משופר...

אז אם אני אצרף את הכונן החדש לRAID לאחר פירמוט, זה רק יאחד את כולם לאותה מהירות של 160-180 כמו שאני מקבל כרגע, או זה שאני מצרף עוד כונן ועוד מהירות יעלה לי את זה למעבר לממוצע שאני מקבל או יותר מזה שזה 200-220?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...קצב ההעברה של הכונן החדש, 105 מגה ולא 160-180 כמו ה-2 האחרים...

חתיכת שיפור ביצועים, בהחלט שווה לעשות RAID0.

דרך אגב, ה RAID שלך הוא עם הבקר המובנה בלוח האם ??

שמתי לב שיש לך 3 דיסקים של 500GB - אם תחבר את שלושתם למערך RAID 0 מה עם גיבוי הנתונים בדיסקים ?

אם משתבש לך משהו במעה"פ או שיבוש אחר שלא מאפשר לך לאתחל את מערכת ההפעלה,

אתה נשאר עם 1.5TB שתצטרך איכשהו לחלץ, לא חבל ??

מה עם גיבוי למערך RAID 0 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון לדעתי הייתי צריך לקבל קצב העברה יותר גבוה מהכוננים שבRAID עכשיו, פשוט הויסטה מותקנת עליהם ורוב קצב ההעברה הולך לשם.

וכן, הRAID הוא על בקר מובנה בלוח אם. חשבתי בזמן האחרון לקנות בקר חיצוני אבל המחירים מאוד גבוהים (בין 1000 ל-4000 שקל).[br]פורסם בתאריך: 1.12.2008 בשעה 19:31:16

שמתי לב שיש לך 3 דיסקים של 500GB - אם תחבר את שלושתם למערך RAID 0 מה עם גיבוי הנתונים בדיסקים ?

אם משתבש לך משהו במעה"פ או שיבוש אחר שלא מאפשר לך לאתחל את מערכת ההפעלה,

אתה נשאר עם 1.5TB שתצטרך איכשהו לחלץ, לא חבל ??

מה עם גיבוי למערך RAID 0 ?

כרגע זאת בעייה וכן אין לי גיבוי. לא ל-1.5 TB אולי לקצת פחות אבל עדיין מידע חשוב.

האמת שקניתי את הכונן השלישי יותר בשביל המהירות ולא בשביל כמות המידע שאפשר לאכסן...[br]פורסם בתאריך: 1.12.2008 בשעה 19:33:41

עשיתי כמה בירורים והבנתי שRAID 5 אומנם יותר אמין אבל הRAID 0 יותר מהיר.

אני כרגע מחפש יותר מהירות..

השאלה שלי איך אני יכול להוסיף את הכונן של ה-500 שלא בRAID לכונני RAID שקיימים אצלי כרגע מלבי לפרמט..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני אפרמט ואגדיר את כל הכוננים מחדש.

מה כדאי לעשות מחיצה אחת של 1.5 TB או לחלק ל-2 או 3?

עזבו רגע את הקטע של הנוחות האישית שלי, אני רוצה לדעת מבחינת ביצועים ומהירות איזה סידור יתן לי את המקסימום...

תודה :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...