מחשב נייד Dell 2709w - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד Dell 2709w

10GaZ

Recommended Posts

הקדמה:

יש שיאמרו שמסך הוא ציוד היקפי. אני טוען שמסך הוא רכיב לא פחות חשוב מהמחשב עצמו.

כל מי שאי פעם קנה מסך חדש, זוכר את החיוך המרוח על פיו כאשר הוא הדליק את המחשב עם התצוגה החדשה.

היה לי מסך 19" CRT (LG Flatron 900b) שהלך איתי שנים רבות ונתן תצוגה מעולה (למכירה בTZ, אגב).

הרגשתי שירידת המחירים האחרונה היא הזדמנות טובה להשתדרג.

קראתי רבות על מסכי ה-22 הרחבים שנהפכו לסטנדרט, אבל רציתי משהו איכותי יותר.

מסך הולך איתך לאורך כמה שנים טובות, אז למה לא להשקיע פעם אחת כמו שצריך?

לכן פזלתי לכיוון ה24 אינץ' וזנחתי את אופציית פאנל ה-TN. ה-2408wfp של היה נראה כמו הבחירה המתאימה ביותר.

אבל אז, הגיע אלכס ושינה את חוקי המשחק:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=374030.0

אין ספק שמסך 27 אינץ', במחיר של 3,300 עם פאנל איכותי וביקורות טובות ברשת הוא עסקה מצוינת שלא תחזור שנית.

קפצתי על המציאה שנחתה לידי, ופה ההזדמנות לתת קרדיט ותודה לאלכס שארגן את המכירה ועזר ללא כל תמורה מצידו.

תודה אלכס! :yelclap:

פרטים טכניים והערות:

הסקירה תתעדכן כמה פעמים, מכיוון שלא היה לי זמן להתרשם ולהגיע לכל הנקודות במסך. היא גם תתעדכן על סמך השאלות והתגובות שלכם.

אני אנסה להביא כמה שיותר צילומים (סטילס ו- כדי להמחיש את החוויה, אבל עד עתה, שום דבר לא הצליח באמת להעביר את החוויה כפי שהיא במציאות).

כל התמונות והסרטים צולמו בעזרת N95.

קצת פרטים על המערכת:

כרטיס מסך: x1950PRO 256mb

רמקולים: ATP3

רזוויזית מסך: A01

האם כיול: לא

אופן חיבור: DVI

גודל

הפרמטר והמאפיין העיקרי של המסך הזה הוא הגודל. 27 אינץ זה באמת מסך גדול מאוד.

קחו סרגל ומתחו אותו לאורך של 60 ס"מ - זה הרוחב של המסך. (זה בערך מסך וחצי של 19 אינץ רגיל)

עתה מתחו אותו לאורך של 36 ס"מ - זה הגובה של המסך.

26112008730kr1.th.jpg

התמונות מעוותות את היחס. ה27 אינץ גדול משמעותית מה19 אינץ. מכיוון שה19 אינץ נמצא לפניו יש תחושה שה19 גדול יותר.

26112008732ql9.th.jpg

19 מול 27 - צד לצד:

26112008731st1.th.jpg

כך נראה פורום מסכי מחשב עם מתיחת טקסט קלה:

26112008733wu8.th.jpg

הגודל:

27112008734ux3.th.jpg

בחושך:

27112008736lh0.th.jpg

יש הילה קטנה סביב העכבר, אני מודע לכך. במציאות התופעה הרבה פחות משמעותית, אך אם מתעמקים ניתן להבחין בה.

כששמתי את המסך על השולחן הגודל מעט הפחיד אותי - המסך ממש עצום. אני יושב בערך 70 ס"מ מהמסך, ומפלצת 27 אינץ מול העיניים זה בהחלט מרתיע.

עם הדלקת המסך והתאמת הרזולוציה היה ניתן להבין מיד בחדות ובדיוק הצבעים.

אבל אנחנו כרגע בפרמטר הגודל - לכן דבר הראשון שנרצה לעשות הוא.. לשחק!

לצורך הסקירה בדקתי שני משחקים: rFactor (מירוצים), 4 (יריות גוף ראשון).

כבר בשלב טעינת המשחק לא יכולתי שלא לעצור את החיוך. הגודל הוא פשוט חוויה אחרת. רואים הרבה יותר, אתה מרגיש חלק מהמשחק.

שינוי רזולוציה, הורדת הגדרות גרפיקה (ה-x1950PRO פשוט גוסס ברזולוציה ענקית כזאת), ויאללה יוצאים לשטח.

rFactor - מכונית פורמולה 1 של קבוצת BMW, מסלול סילברסטון המפורסם באנגליה - ויוצאים לדרך.

מעביר להילוך ראשון ויוצא לסיבוב היכרות. לא, לא של המסלול - של המסך.

האם המסך יוכל להתמודד עם נהיגה מהירה ומדויקת?

התשובה היא בהחלט כן! אין זכר לInput Lag, אין גוסטינג או קורונה. המכונית שועטת מפנייה לפנייה ללא השהייה תוך דיוק מירבי.

הגודל פשוט עצום. אני מרגיש כאילו אני ממש נוהג. רק חסר רוח, כוחות G וריח מנוע וצמיגים חרוכים כדי לקבל חווית נהיגה מציאותית לגמרי.

הסאונד והתמונה נותנים הרגשה מציאותית, החוויה פשוט מדהימה. לא הפסקתי לחייך כל הנהיגה.

הנה תמונה להתרשמות (מומלץ לפתוח ולצפות בגודל מירבי):

27112008744cx9.th.jpg

לשם השוואה, הושטתי את היד למסך כאילו היא מחזיקה בהגה. וכפי שניתן לראות זה נראה כאילו אני באמת אוחז בהגה - מה שמראה על הגודל העצום של המסך.

27112008745lr7.th.jpg

והנה בונוס - צילום המסך תוך כדי נהיגה:

ב-COD4 הכרטיס מסך זעק לי "אחי, כשייצרו אותי לא חשבו שיהיו פריקים כמוך שישחקו על 1920x1200 - עזוב אותי באמאש'ך". על הגדרות נמוכות במיוחד המשחק זחל על פחות מ20 FPS.

אבל מה שבאנו לבדוק זה הגודל, לא הFPS. בפרמטר הזה השינוי הוא דרמתי. המעבר ל27 אינץ הוא משמעותי ביותר. פתאום לשחק COD4 על מסך 19 רגיל, נראה כמו ניסיון לשחק על מסגרת של תמונה. 19 אינץ זה מסך מחשב? הצחקתם אותי.

גם כאן ניסיתי להשוות את התמונה למציאות - לקחתי את הרובה שלי (אוויר ברפליקה של M16, גודל 1:1, נבדק מול M16 אמיתי) ושמתי מול המסך.

התוצאה לפניכם (שוב - מומלץ לפתוח את התמונה לקבל המחשה לגודל):

27112008747cx7.th.jpg

עוד תמונה להמחשה:

27112008746os2.th.jpg

(אגב, הליכלוכים מצד ימין הם לא פיקסלים שרופים!)

שימו לב לגודל היד שלי מול זו שבמשחק, גודל הרובה ובכלל גודל התמונה.

בהמשך הסקירה: דיוק הצבעים, FHD, סרטי SD, DVDRip ועוד.

עד כאן בינתיים, תגובות יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו ידידי, לא ציפיתי לכזאת ביקורת אבל אני רוצה להגיד לך שהתמונות+כתיבה+וידאוובעיקר האסטטיות ראויים להערכה וכל הכבוד על ההשקעה שלך.

כן יירבו כמוך :yelclap:

אני מחכה בקוצר רוח לחלק השני של הביקורת ואני שמח שכל ה "Input Lag" שפחדנו שיהיה בהם (כמו אצל ה2408WFP A00 הבעייתיים) הסתבר כעורבא ופרח.

שמח שיכולתי לעזור עם הקנייה ושהכל יצא לפי התכנון ועמדו מולי במילה ואני מצידי עמדתי במילה שלי.

שוב, כל הכבוד, מחכה לחלק ב' :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה העלת כאלה מזעזעות? :screwy:

זרמתי עם האיכות שאתה העלית ;D

NICE : )

רן גם אתה קיבלת מסך כזה, איפה הביקורת שלך ? :)

בסוף יהיה פה ובאיופאנל יותר ביקורות ה2709W מבכל שאר האתרים יחד :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...