החלפת ראוטר(די דחוף, צריך תשובה למחר מחרתיים) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת ראוטר(די דחוף, צריך תשובה למחר מחרתיים)

Judas Iscariot

Recommended Posts

שלומות חברי הפורום,

היום סוף סוף ביצעתי את מעבר החדר המיוחל, ועם מעבר החדר עבר כמובן גם המחשב, ואיתו גם הראוטר.

הראוטר הוא משהו בסיסי(ומעפן) של בזק, ROTAL RTA 1025W.

הכל עובד נפלא, חוץ מה... הקליטה האלחוטית.

הבית שלי די גדול(דירה, קומה אחת) והחדר הישן שלי היה די קרוב לסלון, ולכן היה ניתן לגלוש בסלון בכיף.

החדר החדש די רחוק מהסלון, וכצפוי, האות בסלון נע בין "Very Low" לפשוט לא מגיב.

לכן חשבתי, בוא נקנה ראוטר חדש.

אז.. הראוטר מתחבר למחשב שלי בחיבור קווי ושאר המחשבים(בדרך כלל שניים בו זמנית, שלושה במקרה הכי קיצוני) הם לפטופים שמתחברים אליו אלחוטית(זה אומר 802.11G, אם אני לא טועה).

התשתית היא ADSL, אז לא אכפת לי ראוטר שלא תומך בכבלים.

הראוטר הנוכחי עובד נפלא כאמור, אך אני צריך ראוטר אחר בעל טווח חזק יותר.

חשוב כמובן שיהיה ניתן לקנפג אותו בקלות כך שUtorrent יעבוד ללא חששות.

הפיירוול שלו לא צריך להיות חזק או משהו בסגנון, אני פשוט נמנע מלהיכנס לאתרים מפוקפקים מההתחלה.

קיצר, שלא יחסום אותי יאדה יאדה יאדה

אני שוקל לקנות את הNetGear WGR614G (עולה 200 ש"ח), או את הNetGear WGT-624(עולה 250 ש"ח).

האם הם ייתנו לי את מה שאני מחפש? טווח קליטה משופר(ויש לומר, נורמלי)?

הRotal:

http://62.90.141.45/~rotal/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&product_id=20&category_id=52&Itemid=109

הNetGear WGR614G:

http://www.netgear.com/Products/RoutersandGateways/WirelessGRouters/WGR614.aspx

הNetGear WGT-624:

http://officedepot.co.il/catalog/catalogSku.do;jsessionid=0000f0EW1ivwD5T9t1oSm9PZCUV:12bbi68k5?id=3817509&pr=QJ5&N=2

כפי שציינתי בכותרת, זה די דחוף, כי המחשב של אבא שלי ממוקם בסלון והוא כרגע חסר , מה שמפריע לו לעבוד כמו שצריך.

תודה מראש לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית שמתי בבית של ההורים שלי את ה3CRWER100-75 של 3COM ומקבל קליטה אלחוטית לא רעה גם קומה למעלה.

אם אני לא טועה, הוא אמור לעלות פחות מהנטגיר.

הבעיות שלו הן שלפי מה שהבנתי הוא לא תומך טוב במהירויות גבוהות מ5 מגה ובגרסאות הישנות של הקושחה אין תמיכה טובה לחיבור בכבלים (פחות רלוונטי לך).

אם אתה רוצה משהו יותר "חזק", גם מבחינה אלחוטית וגם מבחינת פונקציונליות, אתה יכול לקנות את הWRT54GL של לינקסיס. החיסרון בו הוא שע"מ לקבל את מלאו הפוטנציאל שלו יש להתקין עליו קושחה חלופית.

אתה יכול גם לקנות את הBR-6504N, הוא מצויין שישפר לך את הקליטה גם בתקן G. בשידרוג לכרטיסים תואמים תוכל גם לקבל כיסוי טוב יותר ומהירות אלחוטית גבוהה הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הולך היום לאופיס דיפו לאסוף כל מיני דברים(ואני גם עובד שם, אז יש לי הנחת עובד מינורית) - והם מוכרים רק Intelinet וNetGear - יש משהו שווה עם טווח קליטה נורמלי?

ואם לא, איפה אני יכול לרכוש את הראוטרים שהמלצת עליהם ומה המחיר שלהם? אני מחפש משהו בסביבות ה250 ש"ח, שיש לו QoS נורמלי ושאני אוכל לעשות לו Port Forwarding כמו שצריך.

אגב, נראה לי שעליתי על ה"בעיה" - מבחינת מרחק, הסלון נמצא במרחק די שווה מהחדר הישן ומהחדר החדש, רק שהחדר הישן היה כולו גבס(חוץ מהקיר החיצוני כמובן) והחדר החדש הוא כולו לבנים, חוץ מסקשן גבס קטן.

אני מניח שלבנים קצת יותר "חוסמים קליטה" מגבס.

כמו כן הדבר היחיד שמחובר לרשת באופן הם הלפטופים, והם "משתמשים" בכרטיס האלחוטי המובנה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנטגיר אין QOS בשתי הגרסאות הללו, אאל"ט. פרט לכך הם נתבים לא רעים (קצת יקרים יחסית למה שמקבלים מהם).

הנתב עם יחס עלות/תועלת הכי טוב הוא כנראה הBR-6204WG של אדימקס. אפשר למצוא אותו ב180 ש"ח. החסרון הגדול שלו הוא שהוא יחסית חלש מנסיוני בקטע האלחוטי, אם כי הוא עדיין יהיה שיפור על גבי הRTA1025W. את ה3COM שהצעתי אתה יכול למצוא באזור ה200-220 ש"ח. שניהם בעלי QOS ומנגנון הפנית פורטים פשוט.

איפה לקנות אותם - כמעט בכל חנות מחשבים/תקשורת. אתה יכול לקנות באינטרנט. תעשה חיפוש בזאפ וגוגל ליותר פרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאני אלך על ה3com אם כן.

אני מעדיף לקנות במקום נורמלי ולא באיזה מחסן בחיפה שיש לו אתר ... אני אריץ חיפושי זאפ כאלו ואחרים ואמצא משהו טוב בשבילי.

גם לבאג וגם לאופיס דיפו אין אותו, חבל - היום הייתי בשניהם.

עוד משהו אם אפשר - האם עליי לעשות Uninstall כלשהו לROTAL? או שזה פשוט ניתוק הROTAL וחיבור ה3Com?

אה וכמובן - תודה רבה על העזרה! :)

עריכה:

בדיקה בזאפ(http://zap.co.il/model.aspx?modelid=473088) העלתה שהמחיר ההתחלתי של הראוטר הוא 270 ש"ח ~.

כמו כן, שמתי לב שכתוב שהוא "לא כולל מודם" - מה זה אומר? האם הROTAL כן כולל מודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר... לא ידעתי שהמחיר שלו עלה כ"כ, פעם אחרונה שבדקתי הוא עלה בסביבות ה220 ש"ח. לא הייתי משלם עליו יותר מ250 ש"ח בכל מקרה.

אני רואה שבפנדה עדיין מוכרים אותו במחיר סביר.

הרוטל הוא עם מודם מובנה, אתה יכול להשתמש בו כמודם בלבד ולחבר אותו אל הנתב החדש, פשוט יש לאפס אותו עם הכפתור ריסט שמאחור (לחיצה רצופה של 10 שניות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיסריה/חיפה זה רחוק לי, אני צריך חנות קרובה לבית בשביל לקנות ולאסוף עוד היום/מחר - כלומר, אין לי גם זמן למשלוח כזה או אחר.

בינתיים ללא שום הצלחה... מצאתי את ה3com בPDA STORE בבורסה ברמ"ג, אבל שהתקשרתי לברר מלאי המזכירה אמרה לי ש"אין בכלל 3com בארץ"... מצאתי את ה3com בעוד איזה מקום שנקרא שבתאי מחשבים, אבל אני לא מכיר את החנות ולא יודע אם לסמוך עליה.

בקיצור - יש משהו שווה(בעיקר חשוב עניין הטווח הקליטה המוגבר) בבאג/אופיס דיפו/KSP/אייבורי וכו' וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, כבר רשמתי פה מה אני חושב פחות או יותר על כל , אתה ההחלטה אתה צריך לעשות.

המקומות שאתה רוצה לקנות מהן אין ממש מבחר, ובכללית אין בארץ ממש מבחר גם ככה. אתה תמורה הכי טובה תקבל מהאדימקס 6204WG, אבל שוב אני לא יודע האם הוא יספק את הסחורה בקטע האלחוטי, יכול להיות שכן. חוץ ממנו יש את הDIR-300 של D-LINK שאני ממש לא יודע להגיד לך אם הוא יתפקד יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את הDIR 300, עבדתי לפי ההוראות בחוברת ואני חווה מספר בעיות.

עשיתי ריסטרט לROTAL כפי שהוסבר, אך הוא עדיין משדר.

אני לא רוצה שהוא ישדר, כי נראה לי שהוא פוגע בשידור של הDLINK.

איך אני מפסיק את השידור שלו?

כמו כן, נראה לי שהוא לא משדר באופן הכי אפקטיבי, אבל אין לי שום דרך לראות את זה או לא.

*איך אני יודע שהROTAL עדיין משדר:

בD LINK הגדרתי אלחוטית חדשה בשם שונה מהרשת האלחוטית בROTAL - עם הלפטופים השונים שתי הרשתות נקלטות.

הראוטרים נמצאים סנטימטרים ספורים אחד מן השני ובמקומות שונים האיכות קליטה מהROTAL גבוהה בהרבה מזו של הDLINK וכן להפך.

כמו כן, הLED של הWLAN פועל בROTAL.

תודה מראש לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בראוטרים של רוטל ובכלליות בראוטרים של ...

הDEFAULT שלהם זה שהרשת האלחוטית תעבוד...

אתהי כול להיכנס לממשק של הראוטר ולהיכנס לאפשרויות של ה wireless

ולעשות שהוא לא יפעל....

או פשוט לכבות אותו

ככה או ככה האלחוטי לא יעבוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל העוזרים, הבנתי שאני צריך לכבות את הwireless דרך ההגדרות של הROTAL עוד לפני ההודעה של של סלט קיסרי, אבל שוב - תודה!

כמה בעיות הדברים האלו עושים, אלוהים ישמור.

חוץ מהמחשב שלי שהתחבר באופן נפלא ללא שום בעיות, יש עוד שלושה לפטופים בבית, שניים מריצים XP ואחד מריץ .

המחשב שמריץ עבד נפלא והתחבר בלי בעיות.

המחשבים עם הXP עשו המון בעיות.

בסוף פתרתי את זה על ידי כך ששיניתי את סוג האבטחה מWEP לWAP-PSK... עכשיו זה עובד טוב - עדיין האות באזור הסלון יחסית חלש, אבל הי - לפחות זה עובד!

אני אנסה היום למקם את הראוטר טיפה יותר גבוה ויותר לכיוון הדלת, נקווה שזה יעשה איזשהו שיפורון.

שוב, תודה רבה לעוזרים, הצלתם אותי! בחיי שהעניין הזה הוריד לי כמה שנים מהחיים, אבל הי - זה שנים שיורדים מסוף החיים, שהם ככה מעפנים :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...