עריכה: האם קיים אפשרות להמיר VGA לCAT5 ובחזרה למטרת העברת אות על גבי כ10 מטר? - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עריכה: האם קיים אפשרות להמיר VGA לCAT5 ובחזרה למטרת העברת אות על גבי כ10 מטר?

harbinger

Recommended Posts

תשכח מזה, אתה צריך סיכוכים ובידודים יותר חזקים מאלו הקיימים בכבל , סביר להניח שגם מתכת יותר בריאה בנפח שלה. אל תשכח שמדובר במידע שמועבר אנלוגית שמן הסתם הוא ומנגנונים לתיקון שגיאות הם לא חברים טובים.

מן הסתם אם היה אפשרי לעשות זאת בצורה משביעת רצון אז לא היו מוכרים כבל VGA 15 מטר ביותר כסף - אתה לא חושב כך ?

במרחקים האלו איכות הכבל היא קריטית ביישומים אנלוגים אך לא רק, אין לך איך לחסוף פה ואף אחד לא מנסה לעשות עלייך פה קופה במוצר שיש לו אלף יצרנים שונים. במרחק כזה יכול להיות שאפילו עם כבך VGA תיקני זול תקבל הפרעות או עיוותים, כך שאפילו קיים סיכון מסויים במרחק כזה גדול עם כבל VGA יעודי (שהוא לא משהו כמובן).

עם מה שאתה מנסה לעשות אתה בסוף תפסיד כסף ולא תחסוך.

אני חושב שיותר פשוט הוא לתאר לנו מה בדיוק אתה רוצה לעשות מבחינת חיבורים, למה אתה צריך את הכבל וכו' (ואני לא היחידי שמרים כאן גבה על אי נתינת פרטים מלאים בתרד בקשה לעזרה מסוג זה), אולי יוכלו למצוא לך את הפיתרון הכי טוב שעדיין יעמוד בתקציב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשכח מזה, אתה צריך סיכוכים ובידודים יותר חזקים מאלו הקיימים בכבל , סביר להניח שגם מתכת יותר בריאה בנפח שלה. אל תשכח שמדובר במידע שמועבר אנלוגית שמן הסתם הוא ומנגנונים לתיקון שגיאות הם לא חברים טובים.

אני לא יודע אם אלו כבלי אתה מתעסק אבל בבסיס ההינו עושים את זה רוב הזמן ותמיד היה עובד שום בעיות שום כלום

רק קרוב למכשירי קשר לא היה פועל חלק {צפוי בשל הספקי ה RF המטורפים היוצאים ממכשירים אלו}

אם אני לא טועה ב VGA אין תיקון שגיאות {או שהתכוונת ל USB}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לא חברים טובים" אומר שאין את היתרון של כבל שמעביר מידע דיגיטלי שאותו אפשר לבדוק ולתקן בעזרת אלגוריתמים שונים, לא יודע איך הבנת שיש :)

ובעצמך כרגע תיארת למה לא כדאי לעשות את זה. איכות התמונה בכבל אנלוגי קשורה הרבה יותר לאיכות הכבל מאשר מידע שמועבר דיגיטלית (שבו יש גם מנגנונים לתיקון שגיאות). אולי זה איך שהו עובד (למרות שב 15 מטר אני בטוח שזה זוועה) - אבל יש עובד ויש עובד. אני מניח שהמטרה שלו היא חיבור מחשב לתצוגה איכותית ומכאן הסיבה להשתמש בחיבור VGA ולא חיבור פשוט עם רזולוצייה נמוכה (בגלל זה רשמתי שכדאי קודם שייציין מה המטרה והשימושים שלו), גם אפשר להפעיל עם כבל של 25 אגורות למטר - אז מה ?

אבל הגיון כלכלי פשוט - אם היה אפשר לעשות זאת בצורה נורמאלית עם כבל CAT 5 זול - אז כבר היו מייצרים כבלי VGA שעולים כמו CAT 5 + שני מחברים של VGA, זה פשוט חוק כלכלי ידוע. אם היה מפעל או שניים שמסוגלים לייצר כבל VGA אז זה אולי היה נכון (כמו למשל מה שקורה בשוק המעבדים לPC בו המחיר לא ממש משקף עלויות ייצור בדגמים שונים), אבל אין שום מונופול בייצור כבלים כאלו, יש טונה ייצרנים, חלקם איכותיים אך חלקם מייצרים משהו שעובד בצורה הכי זולה לייצור (ומכירה כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נעבור אחד אחד ונסגור ענייינים , אני מבין שעם TO CAT5 TO לא יהיו בעיות נכון ?

המטרה היא לעשות 2 תחנות על עמדה אחת , ניסיתי את זה כבר אחד ליד השני עובר פרפקט , עכשיו צריך להרחיק עמדות ובשביל זה הכבלים

ולשאלה המרכזית האם יעבוד ידני VGA TO CAT5 TO VGA?

ובקשר לתצוגה מדובר במסך CRT 17 , ובמקרה הכי טוב יהיה מדובר במסך פשוט של LCD , לא משהו רציני לתצוגות , קצת משחקים גלישה ובעיקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבנות כבל כזה זה לא בעייה. הבעייה היא שתקבל תמונה באיכות ירודה מאוד אם בכלל. מכיוון שעוברים לך שם כ 5 ערוצי מידע אנלוגי עם שעון סינכרון ובמרחקים גדולים הסיגנלים יוצאים מסנכרון והתמונה תתעוות. כבל טוב הוא בעל התנגדות נמוכה וסיכוך טוב דבר המצמצם את התופעות הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...