משחקי מחשב של היום - חרושים ברמות שכבר אי אפשר לשחק? - עמוד 3 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משחקי מחשב של היום - חרושים ברמות שכבר אי אפשר לשחק?

Toxin II

Recommended Posts

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

או שאתה יכול לקנות את ה"חוויה" הזו .. שהיא בכל זאת שעה וחצי שכבר כמה אפשר לראות סרט אחד..

רק שכחת משהו אחד! לא לכולם יש בית קולנוע בבית! אז אתה משלם על החוויה של מסך מפלצתי ואיכות ואפקטים שלא תשמע בקולנוע הביתי שלך

תחשוב אם היה מקום כזה שהיית יכול ללכת ולשחק משחקי מחשב חדשים מול מסך של 42" או יותר ,עם מערכת סראונד של 8 במערכת מחשב מפלצתית

שמריצה כריסיס כאילו זה מריו .. היית משלם 30-40 שקל על נגיד שעתיים חווית משחק שכזו? אני בטוח שיש כאלה שכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים ולא מסכים..

זה נכון שיש פגיעה אבל אני לא חושב שהיא משמעותית בכלל.. אני בטוח ש90% מהאנשים שמורידים אם לא הייתה להם אפשרות

לא היו קונים את המשחק בכל זאת.

יש הרבה שמורידים כי זה קל ואז משחקים במשחק שעה ומוחקים..

ויש הרבה מאוד אנשים שאין להם פשוט כסף.. לא לכל אחד יש 200 שקל למשחק חדש ולא לכולם יש אבא ואמא שיסכימו לקנות משחק בסכום כזה

אז אנשים מוצאים לעצמם פתרונות.. כיום הורדה מהאנטרנט, אני זוכר בעבר שהיו אנשים שמכרו צרובים במחירי רצפה של 20-50 שקל.. אז אנשים כן "קנו"

ואני בטוח שאם משחקים היו יותר זולים היו הרבה יותר קונים כי כולם מעדיפים מקורי מאיזו גרסה דפוקה עם מלא באגים בלי אפשרויות עדכון.

כל מה שאתה אומר כאן אלו תירוצים שהופרכו מזמן, כל אחד ואחד מהם:

זה נכון שיש פגיעה אבל אני לא חושב שהיא משמעותית בכלל.

משמעותית ועוד איך: הפיראטיות מחסלת את המקור הטוב ביותר למשחקי מחשב טובים באמת - חברות פיתוח קטנות ודלות תקציב. חברות כאלו מטבען ישקיעו את כל מאמציהן בתוכן יצירתי ואומנותי, בין היתר מהסיבה הפשוטה שאין להן תקציב ליצור משחק באיכות הפקה של מליוני דולרים, שתגזול את כל הערך שלו מבחינת תוכן ומשחקיות. המפתחים תלויים ישירות ברווחים מהמכירות, וכשאין כאלה כי כמעט כולם פורצים, אז יש לחברת פיתוח שכזו 3 אפשרויות:

- להמכר לחברה גדולה יותר ולטבוע בביצה הגדולה והממוסחרת של תעשיית המשחקים

- לפתח משחקי casual מעאפנים

- להתפרק/ לפשוט רגל

אני בטוח ש90% מהאנשים שמורידים אם לא הייתה להם אפשרות לא היו קונים את המשחק בכל זאת.

אולי מספיק עם הטיעון הזה? אני באמת לא מבין איך אנשים פולטים אותו ברצינות. משחק הוא מוצר לכל דבר, וככזה צריך לקנות אותו או לא לצרוך אותו בכלל. מה גם שהבעיה העיקרית היא שרוב אלו שיש להם את האפשרות לקנות עדיין מורידים. אם יש לך אפשרות לשלם על פס רחב ולשלם על מחשב גיימינג טוב, אז אתה לא כזה עני מרוד שרכישת משחק אחת לכמה שבועות תרושש אותו.

דבר נוסף - לכל אלו שמורידים את המשחק עדיין יש את החוצפה להתנהג כמו לקוחות שקנו אותו, למשל לבוא בטענות לחברה על בעיות דרייברים/חוסר יציבות/באגים וכד'. אתם לא קניתם את המשחק ואתם עוד באים בטענות למפתחים?

ויש הרבה מאוד אנשים שאין להם פשוט כסף.. לא לכל אחד יש 200 שקל למשחק חדש ולא לכולם יש אבא ואמא שיסכימו לקנות משחק בסכום כזה אז אנשים מוצאים לעצמם פתרונות..

ואני בטוח שאם משחקים היו יותר זולים היו הרבה יותר קונים כי כולם מעדיפים מקורי מאיזו גרסה דפוקה עם מלא באגים בלי אפשרויות עדכון.

אמרתי את זה פעמים רבות, אבל אחזור שוב:

אתה יודע למה משחק יקר כ"כ? באשמת קהל הגיימרים. רוב הגיימרים מציגים נקודת מבט שטחית מאוד, וכתנאי מקדים לכך שבכלל יתעניינו במשחק כלשהו הם דורשים שהוא יהווה הפקה סינמטית במיטב היכולות הקולנועיות שקיימות. הפקת משחק שכזה עולה מליוני דולרים, ובמציאות בה זה תנאי כמעט הכרחי להצלחתו של משחק (כי רוב הגיימרים שטחיים כל כך), כמעט כל המשחקים שמגיעים לתודעה שלנו הם כאלו שמפותחים בעלויות אסטרונומיות. אז באופן טבעי עותק של משחק יהיה יקר מאוד.

משחקים טובים וזולים הם משחקים שלרוב יהיו הרבה פחות מוכרים, כי הסיבה לכך שהם זולים היא שלא הושקעו עלויות בומבסטיות בשיווק ובהפקה שתיצור הדים בקרב הגיימרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאם המשחק טוב יקנו אותו! בלי קשר לסרטונים וכל הדברים האלה.. אם תשאל אותי אני אוהב סרטונים של המשחק עצמו

ולא כאלה הוליוודים מצולמים.

ואני לא יודע זה לדעתי כמו הזמרים והלהקות שבוכים על זה שצורבים להם את המוזיקה אבל בכל זאת גרים בוילות של 10 מליון דולר

ומגלגלים מליונים בכל שנה.. גם חברות הסרטים! .. איכשהו זה נראה שהם בכל זאת מרוויחים.. מיליונים! מוזר.

מה שכן אתה צודק כנראה שחברות קטנות כן נופלות בגלל הדברים האלה.. אני פשוט מנסה להבין למה.. זה שההיא חברה גדולה שמשקיעה המון המון אמורה להפסיד

בהתאם..אז איך היא בכל זאת מרוויחה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיד משהו, הזכירו פה את אלא שההורים שלהם לא קונים להם, כמוני.

אני אומר לך עכשיו באמת אבל ממש באמת, אם הייתי עובד בצורה קבועה והיה לי זמן ומקום לעבוד הייתי עובד כדי לשלם לעצמי על משחקים.

אבל מה לעשות שזה לא ככה, ועדיין אני רוצה להנות, אז יכול ליהיות שזה בגלל החינוך, יכול ליהיות בגלל האווירה הכללית שאני מרגיש מהחברה ויכול ליהיות שזה פשוט בגלל שככה אני, רוצה לשחק - אז אני מוריד.

יש משהו שאני לא מבין, איך נוצר שדווקא במדינה שלנו, יש אווירה כזאת שמי שקונה משחקים הוא פראייר ? שמי שקונה הוא פשוט אחד שמסתבך עם הורדות, שמי שקונה הוא אחד "טחון" ...

אני לא מבין למה...

שניסיתי לשכנע את ההורים שלי לקנות את TF2 לפני כמה זמן הייתה להם תגובה דיי מוזרה, דבר ראשון הם לא רצו אבל בשתי טענות, הראשונה דיי ברורה, הם אמרו ש"למה לקנות שאפשר להוריד " הסברתי להם שזה לא ככה והם כאילו הקשיבו אבל בסוף נשארו בעמדתם, והטענה השנייה שלהם הייתה שגם ככה אני יושב הרבה על המחשב, אז שייקנו לי משחק שאני אשב עוד יותר ?!

לפני שבוע קנו לי נעלי כדור רגל ביותר מ 200, ויש לי מספיק נעליים, אבל זה נחשב תחביב אמיתי.. ששווה להוציא עליו כסף..

זאת הבעיה דעתי הבעיה, משחקים לא נחשב כתחביב נורמלי.

אני רוצה לציין עוד שני דברים שחשוב לי להזכיר :

הראשון - יש פה עיוותים קלים בפרטים כדי שייתיאמו לי לרעיון הכללי אבל אני מניח שלא אכפת לכם...

דבר שני - אני כרגע חושב לבקש מהם את COD 5...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שאתה יכול לקנות את ה"חוויה" הזו .. שהיא בכל זאת שעה וחצי שכבר כמה אפשר לראות סרט אחד..

רק שכחת משהו אחד! לא לכולם יש בית קולנוע בבית! אז אתה משלם על החוויה של מסך מפלצתי ואיכות ואפקטים שלא תשמע בקולנוע הביתי שלך

תחשוב אם היה מקום כזה שהיית יכול ללכת ולשחק משחקי מחשב חדשים מול מסך של 42" או יותר ,עם מערכת סראונד של 8 במערכת מחשב מפלצתית

שמריצה כריסיס כאילו זה מריו .. היית משלם 30-40 שקל על נגיד שעתיים חווית משחק שכזו? אני בטוח שיש כאלה שכן.

30-40 ש''ח רק בשביל שעתיים משחק?? בכלל לא שווה!

עדיף כבר לשלם 300 ש''ח ולשחק כמה זמן שאתה רוצה,לא משנה אם זה מסך 42 אינץ.

ואם אתה מתכוון לשחק את זה בסגנון של ''משחקיה'' כמו שבקניון זה כבר דבר אחר לגמרי :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיד משהו, הזכירו פה את אלא שההורים שלהם לא קונים להם, כמוני.

אני אומר לך עכשיו באמת אבל ממש באמת, אם הייתי עובד בצורה קבועה והיה לי זמן ומקום לעבוד הייתי עובד כדי לשלם לעצמי על משחקים.

אבל מה לעשות שזה לא ככה, ועדיין אני רוצה להנות, אז יכול ליהיות שזה בגלל החינוך, יכול ליהיות בגלל האווירה הכללית שאני מרגיש מהחברה ויכול ליהיות שזה פשוט בגלל שככה אני, רוצה לשחק - אז אני מוריד.

יש משהו שאני לא מבין, איך נוצר שדווקא במדינה שלנו, יש אווירה כזאת שמי שקונה משחקים הוא פראייר ? שמי שקונה הוא פשוט אחד שמסתבך עם הורדות, שמי שקונה הוא אחד "טחון" ...

אני לא מבין למה...

שניסיתי לשכנע את ההורים שלי לקנות את TF2 לפני כמה זמן הייתה להם תגובה דיי מוזרה, דבר ראשון הם לא רצו אבל בשתי טענות, הראשונה דיי ברורה, הם אמרו ש"למה לקנות שאפשר להוריד " הסברתי להם שזה לא ככה והם כאילו הקשיבו אבל בסוף נשארו בעמדתם, והטענה השנייה שלהם הייתה שגם ככה אני יושב הרבה על המחשב, אז שייקנו לי משחק שאני אשב עוד יותר ?!

לפני שבוע קנו לי נעלי כדור רגל ביותר מ 200, ויש לי מספיק נעליים, אבל זה נחשב תחביב אמיתי.. ששווה להוציא עליו כסף..

זאת הבעיה דעתי הבעיה, משחקים לא נחשב כתחביב נורמלי.

העלית כאן 2 נקודות חשובות שמספקות הסבר, לפחות באופן חלקי, למצב שלגביו שאלת את השאלה " איך נוצר שדווקא במדינה שלנו, יש אווירה כזאת שמי שקונה משחקים הוא פראייר?", כך שכמעט ענית לעצמך:

- קודם כל, אין בארץ תרבות גיימינג. משחקי מחשב לא רק שלא נחשבים כתחביב לגיטימי, אלא שבני הדור של ההורים שלנו לא מחשיבים אותם אפילו כמדיה בידורית לגיטימית. היעדר תרבות גיימינג וחשיפה חיובית, גורם לרוב ההורים לראות במשחקי מחשב כלא יותר מצעצוע שהילדים מבזבזים עליו את זמנם. לכן רוב ההורים לא מוצאים לנכון להשקיע סכומים משמעותיים בכיוון הזה עבור ילדיהם, ומאחר וזו לא מדיה בידורית לגיטימית, רובם לא יחשבו אפילו לרגע לרכוש משחקי מחשב לכל המשפחה ובין היתר לעצמם.

- שנית, שזו נקודה שנגזרת מהנאמר לעיל - נוצרה נורמה חברתית לפיה משחק מחשב הוא לא מוצר ראוי לקנייה. ההורים תמיד קיבלו כמובן מאליו את ה"עובדה" שמשחקי וידאו הם "משהו שמורידים"; משחקי וידאו הם מוצרים שלא מגיעים לתודעה הציבורית בקרב אוכלוסיית הלא- בארץ, זוהי מדיה נטולת חשיפה שלא משווקת את עצמה כראוי אצלינו, ולאזרח ישראלי שאין לו שום נגיעה במשחקים היא נראית כמעט מחתרתית. הדבר מוביל לכך שמשחק מחשב בתודעה של ההורים של רובינו הוא משהו וירטואלי שהילדים מורידים מהאינטרנט, ולא משהו מוחשי שמגיע עם אריזה ודיסק ושיש לרכוש אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שאני לא נהנה לשחק, אני די מכור-אבל משחקים זה מדיה רדודה ביותר, עדיפה על , זה בטוח, אבל עדיין אי אפשר להשוות לספר, או לנגינה בגיטרה כמו שהפותח אמר, ואת זה אני אומר אחרי ששיחקתי במשחקים הממש איכותיים ומורכבים.

אין פלא שההורים שלכם לא רוצים לממן סמים חוקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אנשים לא רק גונבים משחקים

אנשים יגנבו כל דבר!

אם תהיה לכם אפשרות תתפלחו להופעה

יש אנשים שמתחברים לכבלים פיראטית

ואני די בטוח שאם הייתם מוצאים כרטיס מסך חדש מפלצתי ברחוב לא הייתם הולכים לחפש למי זה שייך

השאלה היא איפה הגבול ..

במדינה שלנו אנשים מחפשים רק את החינם ולא איכפת משום דבר אחר.

אני במקצועי כמוכר נתקל בזה כל הזמן שאנשים בחוצפתם רוצים דברים בחינם כאילו מגיע להם משהו :screwy:

זו המנטליות הישראלית ואנשים התרגלו לראות שאם קנית משהו שאפשר להשיג בחינם אתה ישר פראייר!

ויותר בקשר להודעה ..

אמרתם פה שחלקכם כבר לא ילדים וכו'..

אני לא חושב שיש גיל! אני ממש לא מאמין בזה, אני מכיר אבא בן 32 שמשחק COD4 ומתלהב כמו ילד!

אני עצמי בן 23 ואני נהנה ממשחקים לא פחות משנהנתי בעבר וכן הדברים חוזרים על עצמם .. לפחות הבסיס אבל בכל זאת אני חושב

שכל משחק הוא שונה! עובדה שיש NFS שאוהבים ו NFS שלא .. התוכן הרבה פעמים משתנה והאפשרויות של שידרוג למשל..

אז כן גם בCOD5 זה עוד משחק מלחמה של WW2 אבל אחד המשחקים הטובים של התקופה! ויש שם דברים שלא ראינו קודם..

אני נהנה ממנו ומFC2 מאוד..ואפילו מתחיל להתבאס שאני עומד לסיים את FC2, עם זאת שהמשחק מונוטוני הוא מאוד כיפי. וכן הגרפיקה פשוט עושה לי טוב.

מה שכן הייתי רוצה שיוציאו עוד משחקים כמו HL2 וגם PORTAL היה משחק מצויין עם רעיון חדש וזה ממש חבל שהוא כלכך קצר!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים - לדעתי ברחתם מהר מאוד מהנושא של הת'רד לנושאים מוכרים וכאובים.

התשובה לעניין מאוד ברורה - כאשר אנחנו עושים משהו הרבה פעמים ובמשך זמן רב מתרחש תהליך של "הסתגלות", יענו אנחנו מתרגלים למשהו

ואז הוא לא כל כך מרגש או מושך אותנו. בדיוק כמו שהגוף יודע להסתגל לטעמים או השפעות שלתרופות/סמים/חומרים כימיים שונים.

ובלי קשר אם קנו או לא קנו את המשחק או לגיל המשחק - מי שיעשה הפסקות ארוכות או מדודות בין המשחקים ולא יחרוש ויבלה שעות מול

המסך על כל משחק חדש שיוצא והוא קנה (או הוריד...) הוא יהנה הרבה יותר - ואגב גם יתרום לבריאות שלו ( עיניים, גב, צוואר, מפרקי כף יד וגם חברים אמיתיים...)

;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חמוד..

בלי קשר למשחקים אנשים יושבים שעות במחשב!

אני למשל יושב ביום בערך 3-5 שעות ואני עובד והכל.. (כשאני לא עובד אני יכול גם 8 שעות בכיף..) אין מצב שאני אהיה בבית והמחשב שלי יהיה מכובה!

ואני מוצא זמן גם לחברים ולתחביבים שלי חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאתה אומר כאן אלו תירוצים שהופרכו מזמן, כל אחד ואחד מהם:

משמעותית ועוד איך: הפיראטיות מחסלת את המקור הטוב ביותר למשחקי מחשב טובים באמת - חברות קטנות ודלות תקציב. חברות כאלו מטבען ישקיעו את כל מאמציהן בתוכן יצירתי ואומנותי, בין היתר מהסיבה הפשוטה שאין להן תקציב ליצור משחק באיכות הפקה של מליוני דולרים, שתגזול את כל הערך שלו מבחינת תוכן ומשחקיות. המפתחים תלויים ישירות ברווחים מהמכירות, וכשאין כאלה כי כמעט כולם פורצים, אז יש לחברת שכזו 3 אפשרויות:

- להמכר לחברה גדולה יותר ולטבוע בביצה הגדולה והממוסחרת של תעשיית המשחקים

- לפתח משחקי casual מעאפנים

- להתפרק/ לפשוט רגל

זה לא שאני לא מסכים בכלל עם מה שאמרת לגבי חברות הפיתוח הקטנות, שכן הן באמת אלו שישקיעו בתכנים וברעיונות חדשים, מה שהגדולות, עם תאוות הממון שלהן, לעולם לא יעשו.

אבל, תראה לי מחקר או סקר אחד, מקיף, כולל, אובייקטיבי ובלתי תלוי, שמוכיח מעבר לכל ספק סביר שבכל העולם מס' הפיראטים גבוה יותר משמעותית ובאופן עקבי ממס' הקונים הלגיטימיים. המצב הרבה יותר מורכב מזה, לדעתי, כי ישנן מדינות בעלות כוח קניה גדול שבהן עדיין יותר יקנו משחקים מאשר יורידו (ארה"ב למשל, ולדעתי גם לא מעט מאירופה). ישנם מקומות בהם התרבות אכן יותר מעודדת צריכה לגיטימית של משחקי מחשב, מכל מיני בחינות. היא פשוט לא אחת מהן. פה תרבות ה"שילמת? פראייר!" שולטת, ואני חושב שגם ברוסיה המצב דומה. אם אכן היו יותר פיראטים מקונים לגיטימיים באופן כללי, תעשיית המשחקים לא היתה מגלגלת את המיליארדים שהיא מגלגלת. ואם כן, אולי זה בכל זאת אומר שמשחקי מחשב הם די Overpriced...?

כפי שניתן לראות, אני גם טוען שלקנות משחק במחירים של ימינו הוא סיכון שלא שווה השקעה בד"כ, אבל לזה ולאשמים במצב אגיע עוד מעט.

אולי מספיק עם הטיעון הזה? אני באמת לא מבין איך אנשים פולטים אותו ברצינות. משחק הוא מוצר לכל דבר, וככזה צריך לקנות אותו או לא לצרוך אותו בכלל. מה גם שהבעיה העיקרית היא שרוב אלו שיש להם את האפשרות לקנות עדיין מורידים. אם יש לך אפשרות לשלם על פס רחב ולשלם על מחשב גיימינג טוב, אז אתה לא כזה עני מרוד שרכישת משחק אחת לכמה שבועות תרושש אותו.

דבר נוסף - לכל אלו שמורידים את המשחק עדיין יש את החוצפה להתנהג כמו לקוחות שקנו אותו, למשל לבוא בטענות לחברה על בעיות דרייברים/חוסר יציבות/באגים וכד'. אתם לא קניתם את המשחק ואתם עוד באים בטענות למפתחים?

כן, אתה בהחלט יכול להגיד את זה, ועקרונית זה נכון. אבל יש עקרונות, ויש מציאות. והמציאות היא שמשחקי מחשב, או כל פיסת תוכנה שהיא, מה לעשות, הם דברים שקל לגנוב, וגזילת המפתחים מזכויות היוצרים היקרות שלהם לא עולה למשתמש הקצה ברוב המקרים, כמעט בשום מאמץ, ובוודאי שלא בפעולות שמתקשרות בקלות יותר לאשמה ופשע כמו פריצה לבית. תוכנות קל ובטוח לפרוץ, ולהפיץ עותקים פרוצים שלהן קל עוד יותר. אני ממש לא מצדיק גנבי תוכנה, זה ממש לא אומר שזה בסדר, אבל ידידי, זו המציאות. בתי הכלא עדיין לא מלאים גנבי תוכנה כמו שהם מלאים בפושעים אחרים, והרוב המכריע של הפיראטים הדיגיטליים יושב עדיין בביטחה בביתו.

רוב אלו שיש להם אפשרות לקנות עדיין מורידים? יכול להיות, לרוב מטעמי נוחות, אם נודה על האמת, כמו שציינתי קודם. אבל אם זה נכון, איך תסביר את המכירות של Oblivion, GalCiv, CoD, ועוד רבים וטובים? הטענה שלי, שמתחברת לנושא הת'רד הזה: הרבה מהמשחקים שיוצאים היום לא שווים קניה. בטח שלא במחירים שלהם, וזה בעיקר עקב ההתעסקות של יוצריהם בצורה ולא בתוכן. הבעיה של תעשיית המשחקים היא, שהחברות מניחות שקהל היעד שלהם טיפש ומזיל ריר מדי מכדי להבחין בזה, מה שלצערי נכון לגבי חלקו, אבל ממש לא חלקו הגדול. רוב שחקני המחשב פשוט שמים לב שחברות המשחקים הגדולות, לעיתים קרובות, מאכילות אותם זבל ממוחזר ונוצץ, ופשוט לא קונים אותו.

אגב, אני מעולם לא באתי בטענות לאף אחד על בעיות במשחק שהורדתי. :) עוד אגב, משחקים שאני באמת חושב ששווים את מחירם, אני קונה.

אמרתי את זה פעמים רבות, אבל אחזור שוב:

אתה יודע למה משחק יקר כ"כ? באשמת קהל הגיימרים. רוב הגיימרים מציגים נקודת מבט שטחית מאוד, וכתנאי מקדים לכך שבכלל יתעניינו במשחק כלשהו הם דורשים שהוא יהווה הפקה סינמטית במיטב היכולות הקולנועיות שקיימות. הפקת משחק שכזה עולה מליוני דולרים, ובמציאות בה זה תנאי כמעט הכרחי להצלחתו של משחק (כי רוב הגיימרים שטחיים כל כך), כמעט כל המשחקים שמגיעים לתודעה שלנו הם כאלו שמפותחים בעלויות אסטרונומיות. אז באופן טבעי עותק של משחק יהיה יקר מאוד.

משחקים טובים וזולים הם משחקים שלרוב יהיו הרבה פחות מוכרים, כי הסיבה לכך שהם זולים היא שלא הושקעו עלויות בומבסטיות בשיווק ובהפקה שתיצור הדים בקרב הגיימרים.

שוב, זה לא שאתה טועה לגמרי. למעשה, המגמה הזו של יצירת זבל נוצץ במיליארדי דולרים קיימת בימינו בכל מדיה (עיתונות, "האח הגדול" ב-TV, ויש עוד המון). האומנם האשמה היחידה היא בקהל, שאוכל את זה? אני חושב שהאשמה משותפת, גם לצרכנים וגם ליצרנים. עזוב את כל הקטע של ה- במשחקים (חסר כל משמעות וסיכוי, ואני מקווה שיבוא יום וחברות המשחקים יבינו שלא זו הדרך למשוך עוד לקוחות, אלא לעשות משחקים טובים ומעניינים). אתה זוכר את התקופה בה נעשו משחקים כמו Star Control 2, Another World, או הקווסטים הקלאסיים באמת של לוקאס-ארטס או סיירה? מה קרה לכל החברות האלה? מה קרה לכל המפתחים שהאמינו בטיב המוצר שהם מפתחים, ולא בלוחות זמנים ושטרות שמנים?

אם נחזור לנקודה קודמת, זה בדיוק מה שקורה למפתחים קטנים ומבטיחים בימינו: הוציאו משחק אחד מעניין ומבטיח? תאגיד ענק קונה אותם (ע"ע EA, הצדיקה האחרונה באותו עניין היא, אולי, Valve) ואז או מפרק אותם, או מטמיע בהם את שיטות העבודה שלו, שהן מתוקף היותו תאגיד שמן מבוססות שיקולים כלכליים גרידא.

למה באמת אנחנו צריכים לאכול את אותו חרא שוב ושוב ממפתחי המשחקים? האם באמת העובדה שכל משחק כמעט שנוצר היום הוא משחק המשך ללא שמץ מקוריות, היא אשמת הצרכנים? אולי זו שמרנות יתר הנובעת מגרגרנות כלכלית של התאגידים, גם כן?

אני חושב, שאם אי פעם יקום מפתח גדול מספיק, ויפתח משחק מושקע מבחינת התוכן (סיפור, בניית עולם, היסטוריה, דיאלוגים, תמריץ להתקדם) כמו Star Control 2, שהיה משחק גאוני, וישקיע סכומים סבירים ומחשבה רבה בשיווק שלו, וישקיע סכומים סבירים ומטה על כל הצד הטכני, המשחק עדיין יימכר כמו לחמניות חמות. כי זה לא בהכרח שאנחנו מטומטמים, אלה החברות הגדולות שמאמינות כך ומתייחסות לקהל הצרכנים שלהן כך.

אגב, שלא ישתמע שאני חושב שכל התעשייה מוציאה אך ורק זבל. יש כמה כותרים מעניינים, מדי פעם, כמו לדוגמה Sacred 2 ו-Fallout 3 עכשיו. הבעיה היא שמשחק מעניין באמת מגיע עכשיו פעם ב-, וקל לזהות אותו בינות להררי השטויות שסביבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...