פיראטים הביתה! - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיראטים הביתה!

Ramsses_II

Recommended Posts

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

העניין הוא לא אם EA, יוביסופט או חבורה של 5 חנונים שיושבים בבית ומפתחים משחק מרוויחים למרות הפיראטיות.

העניין הוא שמגיעה להם תמורה על העבודה שלהם כמו שלספקיות האינטרנט לצורך העניין מגיעה תמורה.

אם הייתם יכולים להשיג חינם (ואני לא מדבר עכשיו על לנצל את האלחוטי של השכן), או אוטו חינם או בגדים חינם באותה הקלות שאתם משיגים מדיה, והייתם מעדיפים להשתמש ב"יכולת" הזו, אז אתם פשוט גנבים שמעדיפים לקבל הכל החינם, למרות שצריך לשלם.

אני לא אתייחס לתגובה של henz12345, לא בגלל שאני לא מכבד אותה (אבל עדיין, יש דרך לכתוב תגובות, בלי לתקוף ולרשום לעניין. זה דיון, ולמרות שהצדדים פה נפגעים אחד מהשני, אנחנו באים כדי לחלוק דיעות), אלא בגלל שלא משנה מה אני אגיד, תמיד תוכל לתת לי תשובת נגד פיראטית כי ניכנס לתיאוריות.

השאלה היא איך אתה חושב ובמה אתה מאמין (לא אתה אישית, henz12345).

אם אתה מאמין בכך שכל דבר שאתה יכול להשיג בחינם אתה תשיג, אז מלבד תגובות של "יאללה כל אחד פה פיראט! איפה התוכי שלי?!" לא ייצא פה כלום.

אם אתה לא כזה (ובכל זאת אתה מוריד דברים מהאינטרנט) אז יכול להתפתח פה דיון על העקרון מאחורי הורדה ואי הורדה. וזה מה שאני רוצה פה.

פתרון פיזי לתופעה לא נמצא בדיון הזה, אז אל תתייחסו לזה.

בואו נראה למה כל אחד פה מוריד ומה מניע אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די התלבטתי אם להגיב או לא כי לדעתי אף אחד פה לא ישנה את דעותיו של השני ומי שירצה להוריד לא יפסיק כל עוד לא תהיה אכיפה רצינית או חינוך מהבית, אבל בכל זאת רציתי להביע את דעתי בנושא.

לשם התחלה אני רוצה להודות שגם אני בעברי הרחוק הייתי מוריד משחקים, היום כבר לא ותכף אסביר למה.

לגבי משחקים, כבר כמה שנים טובות אני רוכש כל משחק שאני משחק בו. לפני רכישת המשחק אני מוריד דמו, מתנסה, ואם אהבתי ארכוש אותו. במידה ואין דמו (פאשלה רצינית מצד המפתחים לדעתי, איך אפשר לרכוש מוצר לפני שאתה יודע מה הוא בכלל?), אני מוריד (כן, מוריד) את המשחק פרוץ, אבל - וזה האבל שמשנה את כל המעשה, אחרי שלב אחד או שתיים (תלוי באורך שלהם), אם החלטתי שאני נהנה מהמשחק ארכוש אותו בכסף מלא. במידה ולא - אמחק אותו.

להורדה של משחקים יש אינסוף תירוצים, החל מבעיות כספיות שלכך ענו שוב ושוב - משחק זה מוצר מותרות, אין כסף, לא רוכשים, וכלה בתירוץ הכי מגוחך/ישראלי בדמות ההצהרה "אבל כולם עושים את זה, מה אני - פרייאר", או "למה לקנות כשכל כך קל להוריד", ולזה אני אומר - זהו תירוץ להשקטת המצפון שלכם ותו לא. הורדת משחק היא גניבה לכל דבר. ברגע שהורדת את המשחק המפתחת מפסידה את הכסף בדיוק במידה והיית גונב משחק מחנות. אין שום הבדל בין הורדת משחק מהרשת לבין גניבת משחק על מדיה מחנות (חוץ מהנוחות בה ההורדה מתבצעת והסיכון המופחת משמעותית) וכל התירוצים בדמות "אבל אני מעתיק, לא גונב" אלו תירוצים להשקטת המצפון.

מאז שהתחלתי לרכוש משחקים ולא להוריד אותם גיליתי כמה דברים מעניינים:

1. אני משחק בהרבה הרבה פחות משחקים.

2. מצד שני אני מסיים הרבה הרבה יותר משחקים עד הסוף כשבעבר ברובם הייתי משחק זמן מה וזונח אותם. בנוסף כיום אני נהנה הרבה יותר מרב המשחקים בהם אני משחק מהסיבה הפשוטה שכיום אני בורר טוב יותר את המשחקים בהם אני משקיע את זמני.

אז דיעתי בנושא פשוטה וברורה - הורדת משחקים ללא תשלום היא דבר שלילי בכל פן ופן שנוכל לחשוב עליו, החל מהרמה התרבותית (הפיכת מעשה שלילי לנפוץ ונכון) וכלה בפגיעה בתעשייה עצמה, דבר שמתבטא בהיעלמות של מפתחים מקוריים קטנים וחיזוק השחקנים הגדולים שממחזרים לנו שוב ושוב את אותו משחק באדרת שונה. היא מעשה שפוגע בכולם, כשהבעייה מתחילה בכך שרובנו מעדיפים לעצום עיניים ולא לראות את התוצאות הסופיות בעתיד אלא להינות מה"הישג" הקטן בהווה של קבלת דבר מה בחינם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים נדמה לי שאני היחיד שדיבר על הכסף .

אבל אתם חוזרים על זה שוב ושוב ואמרים שזה התירוץ שלי .

אני רשמתי את הסיבה להורדות ולא רשמתי את זה בשביל להצדיק את ההורדות .

שלא תבינו לא נכון גם אני קונה משחקים .

בדרך כלל אני מחכה די הרבה זמן בשביל לקנות משחק .

בבאג תמיד יש את המשחקים המוזלים שלהם שעולים 99 שקל .

יש לי מלא משחקים משם .

בדיוק אתמול מרוב שעמום התקנתי NFS שקניתי ממזמן ב99 שקל .

אני לא כזה ויש מלא משחקים טובים שיצאו מזמן ואפילו לא שיחקתי בהם , וכשאני רוצה לשחק בהם אז כבר יש אותם בזול .

אני דווקא בעבר שלי לא הייתי מוריד שום דבר כי המחיר של המשחקים היה סביר .

המחיר היה בין 50-100 שקל למשחק .

כמו שאמרתי אני לא כל כך מתלהב ממשחקי כמו COD אני יותר אוהב משחקים כמו LINEAGE2 .

המשחק היריות היחיד שאני נהנה ממנו זה BF2 (מקורי) .

Huber רשמת שיותר קל להוריד מאשר לקנות .

זה לא תמיד נכון , למשל אם יש משחק טוב אז אני מעדיף לקנות אותו במקום להסתבך עם פרוץ .

וגם במקורי אני יהנה יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

הזכרת נקודה טובה שהעליתי בעצמי עוד קודם - אין חובה לקנות משחקים בתקופת יציאתם. מי שמרגיל את עצמו לשחק במשחקים כמה חודשים עד שנה לאחר יציאתם חוסך כסף רב, בין אם מדובר בירידה בעלות המשחקים, ובין אם מדובר בעובדה ששדרוגי חומרה להרצת משחקים של לפני שנה זולים משמעותית משדרוגי חומרה להרצת משחקים שיוצאים היום. זה מענה מצויין לדעתי לכל מי שמצבו הכלכלי מקשה עליו, או לכל מי שההורים לא ממש מוכנים לקנות משחק במאות שקלים.

זה בדיוק מה שאחי הקטן עושה, אחרי שהשרשתי בו את העקרון שמשחקים טובים צריך לקנות. הוא לא מבקש מההורים שלו לקנות את המשחקים שיוצאים היום, אלא משחקים יחסית "ישנים", ונהנה מאוד. לאחרונה ההורים שלי קנו לו Medieval II: Total War ב 99 ש"ח בלבד (שזה גרושים יחסית למשחק המדהים הזה), וזו רק דוגמא אחת מני רבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה לתמוך בתעשייה ולהוריד את המחירים ע"י זה שאני קונה במחירים מוזלים / / יד שנייה

אם מחפשים מוצאים מציאות לא רעות (במוזיקה בכלל, משחקים בגרושים ב Steam)

אם כי אני עדיין מוריד (הייתה לי תקרית לא נעימה עם 70 דיסקים מקוריים ומאז יש לי פחות מוטיבציה לקנות :'( :'( ) וסרטים אני מוריד אבל מתכוון לקנות ברגע שיהיה פתרונות נורמליים להשכרת שרטים מהאינטרנט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה אם המשחקים המוזלים זה שצריך לחכות הרבה זמן בשביל שהמחיר שלהם ירד .

לי זה לא כל כך מפריע .

אבל יש כאלה שכל משחק חדש שיוצא הם ישר מורידים אותו .

יד 2 ?

זה תלוי ממי אתה קונה ואיזה משחק .

אם זה למשל משחק שצריך בשבילו CD KEY בשביל לשחק ברשת , אני לא הייתי קונה אותו ממישהו שאני לא מכיר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחזור לנקודה, האם פיראטיות=גניבה או לא, לדוגמא אם לא הייתה אפשרות להוריד את המשחקים אני עדיין לא הייתי קונה אותם, כי המחירים בארץ ממש מוגזמים ולכן מבחינה זאת חברות המשחקים לא היו מרוויחים ממני כלום, ולכן מבחינתי אם הורדתי את המשחק או לא הרווח של חברות משחקים לא משתנה ואם הרווח לא משתנה אז לא בוצעה כאן גניבה(אם מישהו גונב אז למי שנגנב יש חוסר)

ולכן לדעתי זאת לא גניבה,אני לא אומר שזה מוסרי או טוב אבל זאת לא גניבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כחודש הקדשתי כמה וכמה דקות למחשבה - איך מבטלים את הפיראטיות?

למשל, מה רע בדיסקים של UMD, מבית ה-PSP של סוני?

לאף אדם בבית אין צורב UMD. וכמשווקים קורא כזה צריך לשווק אותו כך שיהיה מובנה שהוא רק קורא. שיהיה בלתי אפשרי פיזית להעביר את תוכן הכונן לפורמט אחר. משהו שיחשבו עליו כמה חודשים, אבל אני בטוח שיימצאו פתרון.

ככה, כמו שמי שלא (או לא צריך הרבה זכרון בשביל תוכנות ייעודיות) לא קונה מ"ה 64 ביט, כך מי שלא לא ייקנה את הכונן הזה.

הבעיה היא שאני לא יודע כמה זה אפשרי, וזה יצריך מהפך כלל-עולמי-חומרתי-תוכנתי בשביל שזה יעבוד.

אתמול עלה לי רעיון, אבל הוא נשמע ממש מגעיל, אבל אני הייתי מוכן להוציא אותו לפועל, כי בסופו של דבר, מי שקונה חוקי גם נפגע מהפיראטיות וגם, בסופו של דבר, עושה את זה מתוך מוסר. זו תהיה אחריות חברתית.

אם הייתם רואים בחור/ה מרביץ/ה לבחור/ה אחר/ת, לא הייתם מתערבים? (במקרים מיוחדים חלקכם היה נהנה מאותו אירוע, אבל גם זה רק אם הם היו עם ביקיני ובתוך בריכת בוץ ;D). אם הייתם רואים פורץ שפורץ לרכב/דירה, הייתם עושים משהו?

הייתם רואים פשע, הייתם מגיבים?

פיראטיות היא פשע! למה לא נעשה משהו? למה לא ייתנו לאזרח הקטן סמכות?

אתמול חשבתי על זה לאחר שחזרתי מהעבודה, התיישבתי בספסל האחורי של האוטובוס, ושני כסאות מימיני ישב בחור. כסא מימיני ישב עותק צרוב של משחק שמסקרן מליונים של אנשים בעולם, ואחד המשחקים הכי מוערכים בשנים האחרונות מבית EA, Miror's Edge.

באותו השלב הייתי רוצה שתהיה לי הסמכות להגיש לו סוג של דו"ח, ולהחרים לו את הדיסק (או לפחות לצלם אותו ולהגיש את תמונתו למשטרה).

איכשהו, צריך לתת לאזרח הפשוט כוח כדי להוקיע את הפיראטיות. כמו שאנשים לא יתחילו ללכת מקום בפומבי, כי הם יודעים שמישהו יעשה עם זה משהו, כך הם צריכים להסתיר ולהתבייש בפיראטיות.

אם אנשים מבוגרים שאכפת להם, יבואו ברחוב לילדים קטנים שיש בידיהם עותקים בלתי חוקיים, הדבר ירתיע ילדים מלעשות זאת בעתיד.

זה כמעט כמו סוג של משמר אזרחי.

ושאולי כבר המשטרה תאסור את בעלי החנויות הפיראטיות בשוק הכרמל ודומיו! נמאס!

[move]^מלשין^ :police:[/move]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[move]^מלשין^ :police:[/move]

חייב לציין שזה היה משעשע.

כל הכבוד.

אני רוצה לחזור לנקודה, האם פיראטיות=גניבה או לא, לדוגמא אם לא הייתה אפשרות להוריד את המשחקים אני עדיין לא הייתי קונה אותם, כי המחירים בארץ ממש מוגזמים ולכן מבחינה זאת חברות המשחקים לא היו מרוויחים ממני כלום, ולכן מבחינתי אם הורדתי את המשחק או לא הרווח של חברות משחקים לא משתנה ואם הרווח לא משתנה אז לא בוצעה כאן גניבה(אם מישהו גונב אז למי שנגנב יש חוסר)

ולכן לדעתי זאת לא גניבה,אני לא אומר שזה מוסרי או טוב אבל זאת לא גניבה.

אוקיי, אולי על ההגדרה של גניבה זה לא עונה ב-100% (או שאתה פשוט מחליט להגדיר גניבה עם קרן , בלי לסטות ימינה ושמאלה למקרים דומים ומקבילים), אבל אתה פה הודית שאתה לא מחשיב בתור משהו טוב או מוסרי.

לא באתי לשאול אם פיראטיות=גניבה (למרות שקיוויתי, אפילו בגימטריה זה לא הולך), אלא האם לדעתך לצורך העניין, זה משהו שבסדר לעשות.

אם זה "לא טוב", למה אתה עושה את זה?

וכל מי שמסתכל על חוסר/לא חוסר, שלא ייסתכל האם למפיץ נשארה המדיה ביד, מפני שהמדיה שהוא מוכר היא העתק. בדיוק כמו ההעתק שאתם עושים בבית.

כשאתם מסתכלים על חוסר, תסתכלו על מה שהוא מקבל בתמורה לעותק (בדיוק התמונה שעשיתי ברוב כשרוני בצייר בעמוד הקודם).

אף חברת הפצה באשר היא לא נותנת לכם את העותק המקורי (המוזהב), אלא היא מכינה העתקים. ולא, מספר ההעתקים אינו מוגבל. הוא משתנה לפי הדרישה. ככה שאי אפשר לדבר על חוסר, כי גם כשתקנו דיסק, חברת ההפצה תראה שהמוצר ששלחו לחנויות עוד מעט נגמר, ותיצור עוד עותקים כדי לענות על הביקוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל הטוענים שהורדת תכנים "פירטיים" היא גניבה, יש לי מצב היפוטתי:

בעולם בו היתה אפשרות להוריד את המשחק, אך על חשבון מישהו אחר (חברת משחקים, אזרח, לא משנה מי).

היית מוריד מאימיול את המשחק אך היית מודע לכך שברגע שאתה עושה את זה, למישהו אחד בעולם כבר אין את זה. <---------- גניבה, .

אתם באמת מאמינים שאדם הגון שכמוני היה ממשיך לשוט בספינות עם דגל שחור?

נ.ב

ח"ח על הסמיילי. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...