דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 76 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אתה באמת עוד מתדיינים על זה

כבר נהפך לעצוב

הסיבה היחידה להתדיין פה זה הציטוט החכם שיושב לעכביש בחתימה

הבעיה, שכשאתה מחדד את החרב יותר מדיי, כבר לא נותר ממנה מאומה

רדו מהנושא, כבר טחנתם אותו יותר מדיי

צודק , באמת סתם טוחנים מים,

והעיקר כשאני שואל מתעלמים ולא עונים, הבאתי לינקים ולא התייחסו(נדמה לי אחד מהם על סיאנס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אהלן כולם, זמן רב עבר.

רוני שני שאלות

התורה כשניתנה למשה; באיזה כתב היא נכתבה והועתקה?. הרי ברור שאין היא הועתקה בכתב הארמי אותו אתה קורא ממש הרגע, שהרי כתב זה נכנס אל תוך דת משה וישראל באמצע תקופת בית שני עם הארמית.

השומרונים שהם הכת העתיקה ביותר טוענים שכתב דעץ (שהוא כתב ששימש את רוב עמי המזה"ת) הוא הכתב שבו ניתנה התורה, משום מה אני נוטה לקבל את הטענה הזאת שלהם כאמת.

שאלה שניה:

אם הקב"ה הורה לנו: את כל הדבר אשר אני מצווה אתכם אתם תשמרו לעשות, לא תוסיפו עליו, ולא תגרעו ממנו. ועל הכהונה (החכמים) לפתח הלכה מבלי להוסיף על המצוות הקיימות, ומבלי לפרש או להחליט בחוצפה שהקב"ה התכוון רק למצווה כזאת או אחרת - :nono:. אז מדוע החכמים בדורנו עדיין נקראים חכמים אם אינם מפתחים הלכה על-פי הוראות התורה שבכתב.

ואל תגיד שהם כן עושים את זה כי הם פשוט לא.

אם החכמים היו מפתחים הלכה כזו, שמתבססת רק על פשט התורה (כפי שהקב"ה מצווה עליהם בתורה לעשות) אז:

1.הם לא היו מחליטים שהקב"ה התכוון אך ורק למצוות כאלה או אחרות כי הוא פשוט לא - הוא אמר "את כל הדבר אשר". מכאן שמי שיגיד שהוא התכוון רק למצווה כזאת או אחרת הוא כופר ואינו חכם אלא בור ועם הארץ שכלל לא מבין את מה שהוא קורא.

2.הם לא היו מוסיפים "מצוות חכמים" כי מצוות כאלו הן תוספות על המצוות הקיימות בתורה שלמעשה כל "חכם" שמוסיף מצוות כאלו כופר בתורה בוודאי, שהרי אם אין הוא יכול להוסיף עליה ולא לכפור, מכאן שאדם המכנה עצמו "רב חכם" בעודו מוסיף על התורה - אוטומטית אינו חכם כי אם היה חכם הבקיא בתורה ומבין אותה - פשוט לא היה כופר בה ומוסיף.

והשאלה הסופית:

איך אתה כאדם בעל ידע נרחב בתורה ממשיך לתת לשערוריה הזאת שאפילו מקשה על חייך האישיים: יד ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא קיים כתב ארמי.

לגבי הכתב העתיק של התורה יש שתי דעות: או שהתורה נכתבה תמיד בכתב העברי המוכר לנו [הקיים גם היום בספרי התורה] או שהיא נכתבה בכתב לבונאי [שהוא כתב עברי עתיק, המזכיר כתב יתידות] ועזרא הסופר שינה את הכתב לכתב העברי המוכר. ללא ספק שני סוגי הכתב היו תמיד קיימים זה לצד זה בשימושים שונים. התורה עצמה [המילים והפסוקים] כמובן מעולם לא השתנו.

2. כבר דנו על כך וקשה לך לקבל את זה.

אין דבר שכזה "הוספה" במצוות חכמים, כי הרי פירוש הביטוי להוסיף - הוא על התורה עצמה, כאשר לאותה הוספה יש עונש הזהה לעונשה של התורה. התורה מענישה במוות, בתשלומים, בכרת. חכמים מעולם לא כתבו ייחסו את דבריהם למצוות דאורייתא [התורה] וגם לא הענישו עליהם כעונשי התורה. כך שאי אפשר להגיד שחכמים הוסיפו אפילו מצווה אחת, שכן מצווה מן התורה נחשבת לכזו רק א' כאשר העונש עליה הוא אותו העונש, ב' והיחס אליה הוא אותו היחס, ג' היא נמצאת בתורה עצמה. והנה מצוות חכמים לא מתווספות למצוות התורה בשום עניין, כי אין עליהם עונשי תורה כלל, והיחס אליהם הוא כאל "מצוות דרבנן" ולא מצוות תורה, וגם לא הוסיפו החכמים את האזהרות שלהם על התורה עצמה. כך שאין שום קשר בין מצוות חכמים למצוות התורה, ובמילא לא היה ולא יכול להיות שום עניין הוספה על התורה בדבריהם.

הוספה הרי זה על המצווה ממש לדוגמא: כתוב שהחיוב בתפילין שהיו לה 4 פרשיות - אם תפחית ל3 או תגדיל ל5 זאת הוספה על התורה .

עד כאן אחי ,כבר דנו על כך ואין ברצוני לדון על זה שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני חביבי הכתב שאותו אתה קורא כרגע הוא כתב ארמי שנכנס אל היהדות עם הזמן.

לפי מחקר קטן שעשיתי התורה הוכתבה למשה בכתב הלבונאי שמכונה גם "כתב גזר" או "כתב דעץ". ששימש את רוב ככל עמי הזמה"ת של אותם שנים.

השומרונים שהם הכת העתיקה ביותר משתמשים בו ואצלהם חמישה חומשי תורה כתובים בו. אצל האביונים שהם כת של יהודים שומרי תורה שמאמינים שישו היה רב יהודי אך אינו היה המשיח, שהוא שובש בידי תלמידיו ושעל המיינסטרים של היהדות לקחת אותו בחזרה. אם אינני טועה גם אצלהם התורה כתובה בכתב דעץ.

לגבי השאלה השניה

רוני, כואב לי שאתה מתעלם ממה שכתבתי, התורה מוכיחה שאתה טועה ו או משקר רק לעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכתב הוא כתב עיברי קדום , אפשר לפתוח בוויקי

ואכן הוא הוחלף בזמן החזרה מהגלות ואיבוד הדרך

"קראו חז"ל כתב דעץ כאילו מקל דעוץ בגן במקום נטע התורה המקורי " ( אנציקלופדיה מקראית ) ( כתב עיברי )

בקיצור ברבנים החליטו לשנות את התורה - לפחות את הכתב שלה והניחו את הכתב הקדום לשומרונים ולעגו למי שעשה כך , כלומר תרמית הלימוד של התורה מתחילה למעשה מאז העלה עזרא את הטופס מגלות אשור ובבל שנכתב לגולים כמובן בכתב אשורי - שזה הכתב בו כרגע אתה קורא את מה שאני כותב , הכת הרבנית שינתה את צורת הכתב מתוך רצון להעביר את מרכז הכוח התורני אליהם - ואיך זה נימשך עד היום כולם רואים - הרבנים לומדים הלכה ולא תורה ( זה שאנשים חסרי דעת חושבים שזה תורה ו / או מבוסס על התורה - רק מעיד על טיפשותם וחוסר יכולתם לראות את האמת או בקיצור אנשים עובדיי אלילים קרי רבנים / מורים רוחניים )

הכתב העיברי הקשום הוא חלק בילתי ניפרד מהתורה והיא איננה שלמה בלעדי הכתב הזה מפני שהצורות של האותיות מעידות על פרושים של המילה - לדוגמה , "אלוף" הוא שור ( אלופינו מסורבלים וגו' , מספר תהילים ) עכשיו אלף היא המילה הראשונה , ושוורים היו מעידים על הכח ועל העושר של בעליהם , צורת האות היא כשל שור אבל גם כשל חוד החודר קו ולכן זו האות והשם הראשן של האות כמו כן של הנכס הכי יקר שיש לאדם באותה תקופה , שור . מה שניסיתי להדגים כאן הוא ראיה , כלומר הפירוש מורכב ממכלול של האלמנטים , מילה היא גם הפירוש שלה והפירוש שלה הוא מורכב גם מהאותיות שהיא אוגדת . ( לא חשוב מי שלא הבין ) המילים אז היו להם כח שהיה מורכב גם מכוח העשיה של המילה ( כתב ) וגם מהפירוש שהיה מקובל לצליל של המילה , מי שקורא את התורה בכתב העתיק יכול לראות היטב כיצד הטוטאליות של המידע באה לידי ביטוי ( ולעניות דעתי לא יסתפק בהבל ורעות רוח של המורים הרוחניים והפרושים הפחות טובים שלהם ) וזה "גל את עיניי ואביטה מניפלאות תורתך "

לסיכום הכתב בו אנו משתמשים היום הוא חלק מתרבות נירכשת של גלות בבל שיוזמת החכמים ( פחחח ) תקוע עם הציבור עד היום , זה ליכלוך שצריך להסיר כדי לראות למה משה רבינו התכוון כאשר התורה ניכתבה .

הלכה איננה תורה , היא פירושים על פירושים על פירושים של כתב מעוות של התורה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני חביבי הכתב שאותו אתה קורא כרגע הוא כתב ארמי שנכנס אל היהדות עם הזמן.

לפי מחקר קטן שעשיתי התורה הוכתבה למשה בכתב הלבונאי שמכונה גם "כתב גזר" או "כתב דעץ". ששימש את רוב ככל עמי הזמה"ת של אותם שנים.

השומרונים שהם הכת העתיקה ביותר משתמשים בו ואצלהם חמישה חומשי תורה כתובים בו. אצל האביונים שהם כת של יהודים שומרי תורה שמאמינים שישו היה רב יהודי אך אינו היה המשיח, שהוא שובש בידי תלמידיו ושעל המיינסטרים של היהדות לקחת אותו בחזרה. אם אינני טועה גם אצלהם התורה כתובה בכתב דעץ.

לגבי השאלה השניה

רוני, כואב לי שאתה מתעלם ממה שכתבתי, התורה מוכיחה שאתה טועה ו או משקר רק לעצמך.

אין בכלל כתב ארמי אתה פשוט מתבלבל.

כואב לי עלייך -אתה בכלל לא יודע מה זה לימוד תורה יוצא נגד כל גדולי הדור שבכל הזמנים [חושב שעולה עליהם] ימים יגידו ידידי- תמשיך לאכול בשר וחלב יחדיו וכו'...

אם יצא לך לפגוש רב שב איתו על זה [הפורום זה לא רציני] חבל לחכות 70 80 שנה כדי לראות מי צודק לא?

מה גם שהסברתי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני סוגי הכתב היחידים אשר נטען כי התורה נכתבה בהם:

כתב עברי עתיק [לבונאי]:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%AA%D7%91_%D7%A2%D7%91%D7%A8%D7%99_%D7%A2%D7%AA%D7%99%D7%A7

אלפבית עברי:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%A4%D7%91%D7%99%D7%AA_%D7%A2%D7%91%D7%A8%D7%99

הכתב שהצגת הוא בסך הכל וריאציה של אלפבית עברי רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאתה מיותר , תזוב . אתה רק מחזק את מה שאמרתי על אנשים שאני :angryfire: והינה אני גם מוסיף לא יודע לקרא .

אבל הינה דעה של אחד על למה אנשים נותנים את החירות של החשיבה שלהם לרב .

מיקור חוץ של החשיבה :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3671736,00.html

אסף וול

לא תחשוב

יותר ויותר סרוגים מוציאים את תהליך החשיבה לשירותי אאוטסורסינג. מה מביא אדם להשתעבד להחלטותיו של רב? מה דוחף נשים לבצע פיחות דרסטי במעמדן? אסף וול מוצא קשר בין האבולוציה של דרווין לפריחת החרד"לים

פורסם: 15.02.09, 09:27

לפני זמן רב מדי, בתחילת קורס חובשים, נחשפתי למידע צבאי רגיש. התוספתן", כך על פי המדריך בקורס, "הוא כנראה שריד אבולוציוני מהתפתחות מוקדמת יותר של האדם". השבוע, נזכרתי בעניין זה, עת מלאו כלי התקשורת באזכור ציון 200 שנים להולדתו של דארווין.

עוד תרמו להצפתו של עניין השרידים האבולוציוניים, הן תוצאות הבחירות שהתרחשו בשבוע שעבר. היות שהטבלה אינה משקרת, הסתבר לי כי ארבעה מנדטים ניתנו לתנועת האיחוד הלאומי, שאחד מסממניה המובהקים היא תופעת ההתחרד"לות במגזר הסרוג. ומדוע דווקא תופעה זו עולה בי בהקשר ל"שרידים אבולוציוניים"? אנסה להסביר זאת בהמשך.

קודם לכן אנסה להבין מדוע ד"לים (דתיים לאומיים) מתחרד"לים (חרדים דתיים לאומיים). מדוע הם מאמצים לעצמם אורח חיים חרדי? מה מביא אדם לאפס את ההתנהלות העצמאי שלהם ולהשתעבד להחלטותיו של רב זה או אחר? מה דוחף נשים לבצע פיחות דרסטי במעמדן ולהצביע עבור אידאולוגיה שלא תספור אותן ממטר? ובכלליות מה גורם לציבור שמרחבי התרבות והאינטליגנציה פרושים לפניו, לסגת ולהצטמצם אל תוך צרות רעיונית, זו ממנה פרשו אבותיו מלכתחילה?

החרדלים תופסים עצמם ברצינות תהומית, כבני האור בעימות בין ה"משקיענים" ובין ה"מחפפים". כמודל לחיקוי (בעניני דת) הם קובעים את המודל החרדי. אחת ההנחות הבסיסיות ביותר בתפיסה החרדית, היא לבטל את דעתך מפני מי שהצליח לשכנע אותך כי הוא גדול ממך. לכך גם שואפת החרד"לות. אלא שחרדי מבטן חונך כך מינקות ולרוב אינו מכיר מציאות אחרת. החרד"לי מאידך, משעבד את שכלו מרצון למרות שכבר ידע את טעמו של חופש יחסי, וזה לכאורה מעורר תמיהה.

אלא שמדובר בתמיהה "לכאורה. משום שההתחרד"לות באה לענות על צורך קיומי מובהק, הצורך במתן דרך, במשמעות. ככל שאנו מתקדמים על ציר הזמן, המציאות נעשית מורכבת יותר ויותר. המשמעות מסובכת יותר. כאשר המציאות מורכבת, יש להפעיל את המוח בצורה אינטנסיבית יותר. אין הדבר פשוט. כי מחשבה עצמאית דורשת אומץ ויותר מכך, אחריות. ואת זה לא כולם מוכנים לקחת על עצמם. ודאי לא אם יש רב שמתנדב לעשות זאת עבורך בשירות אאוטסורסינג. כך, במקום להעלות את הסל"ד בקורטקס, אפשר פשוט לכבות אותו ולהתחבר כמסוף למחשב מרכזי.

אדם אדוק אשר בפניו תעלה טיעון שכזה, ייקבע כי מדובר בהבלים. גם לי היו שאלות", יאמר. "אבל לא ויתרתי, חקרתי עד שקיבלתי תשובות. נכון. אבל את מי שאלת? את הרב! מה ציפית? לשמוע ממנו: תשמע נריה, ייתכן שיש דרך אחרת. לך תהיה בודהיסט שנה שנתיים, אולי תגיע להארה"? לא. מטרתם של "מתלבטים" אלו אינה להגיע אל האמת האובייקטיבית (שאינה קיימת). אלא "להתחזק" בדרך אותה סימנו מלכתחילה.

בזה לרוב מסתכם כל תהליך הבדיקה שלהם.

אבל, לו רצה אלוהים שאדם אחד יחשוב עבור כל השאר, לא היה משקיע בכל אחד מהם מוח בנפח ממוצע של הונדה סיוויק. 1600 סמ"ק של מעבד אנושי רב עצמה אינם דבר של מה בכך. בכל זאת התנועה לכיבוי המוח תופסת תאוצה. נכון, דארווין מעלה תדיר את חמתם של כהני דת משום שהם סוברים בטעות כי השווה אותם לקופים. אלא שאת היתרון היחיד של האדם על הקוף, שכלו, הם מעוניינים לבטל כדי להכפיף עוד ועוד "חיילים" למרותם.

לכן, נראה כי בעתיד ילמדו המדריכים בקורס חובשים חומר חדש לגמרי. התאוריה החדשה תגרוס, כי עבור רוב הנפגעים, פגיעות ראש אינן מסוכנות עוד. מדובר באיבר חסר חשיבות", ילמד המדריך. "שריד אבולוציוני שפעם היה בשימוש האדם, אלא שכעת אין בו עוד צורך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מי מדבר? המעתיק שלא יודע מה מעתיק :lol::funn: :funn: :screwy:

[הרי כל מה שאני מביא זה מהתורה -אז אם יש תלונות תפנה אליו :silly:]

.............................................................................................

אני בכלל לא עצבני..וממש לא מזלזל ידיד היקר.

ואני לא יודע מי אתה מכיר ואיך אתה מסתכל על זה.

בעניי צריך להיות לעצמך!

אני לעצמי , אחרים זה אחרים...

אני יודע , אחרים מיצידי שלא ידעו (בושה בעניי)

שווה ערך ל''כולם יקפצו מהגג , גם אתה תקפוץ?''

ראה - http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2538681&forum_id=4142

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol:

כמו שכתוב בכתבה ,

אפילו קוף יותר חכם ממך , כי הוא לפחות משתמש במוח שלו [br]פורסם בתאריך: 15.02.2009 בשעה 18:19:27

"לא טוב היות האדם לבדו, אעשה לו עזר כנגדו" :lol:

אז אתה הנחש ? המממ , אני יכול לראות זאת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...