דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 135 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אכן ,

אני מכיר הרבה משיחים שמקבלים תרופות מירשם

חוץ מיזה ביקור במחלקה הסגורה בבית חולים לבריאות הנפש יפגיש אותך עם הרבה אנשים שטוענים שהם "צדיקים" שהם "נביאים" כמובן צריך "לנפות" אותם מהנאפוליונים וכו' ( מטורפים רגילים כמעט ואין שם ) .

שנית ,

כבר פול סיימון בשירו "צליל השקט" אומר " דבר הנביאים כתוב על קירות הרכבת התחתית " ( הוא מתכוון שמילות הנביאים כתובים כגרפיטי על קירות הרכבת תחתית מסקנה :הוא חושב שהנביאים כיום בחלקם הוא ה"משוגעים" שכותבים בגרפיטי על הקירות !)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איי איי שתהיו לי בריאים.

היות ואני לא בקיא מספיק בשביל לפרט על נושא זיהוי נביא; על הכלים שהתורה\נ"ך נותנים לכך וכו', אוכל להפנותכם למאמר נחמד בנושא (אחד מתוך מספר), חיפוש בגוגל יפנה את כל המעוניין בכך - למאמרים נוספים.

http://www.tora.us.fm/tnk1/tora/dvrim/hfrka.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קישור:

בפילוסופיה המדעית של ימינו יש עיקרון שנקרא "עיקרון ההפרכה". לפי עיקרון זה, שנקבע ע"י קרל פופר , אי-אפשר להוכיח תיאוריה מדעית - אפשר רק לנסות להפריך אותה; ולכן, הדרך לבחון תיאוריה מדעית חדשה היא, פשוט לנסות להפריך אותה שוב ושוב, בדרכים שונות. אחרי שעושים ניסיונות רבים שאינם מצליחים להפריך את התיאוריה, משתכנעים שהתיאוריה כנראה נכונה.

על-פי עיקרון זה, הדרך לבחון נביא היא פשוט - לבקש ממנו שיגיד דברים שעתידים להיות, ולראות אם דבריו מתגשמים או לא. אחרי שבוחנים אותו פעמים רבות, משתכנעים שהוא נביא אמת.

לא יודע מה איתכם אבל, אני אישית מוצא את זה מאוד משעשע...

כי בסופו של יום בדיוק האבולוציה גם נביא אמת הוא רק תיאוריה :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמיר, קח בחשבון שמדובר בנביאים שאינם משה רבנו, שהם מכונים לעתים "חולמי חלומות" בניב העתיק.

בימיו של משה עליו השלום, לא היו רק נבואות, אלא מדובר בתקופה שלמה שבה חלק מן האנושות היה עד להתנגדות מרהיבה לחוקי הפיזיקה (הרי זו זכותו של המחוקק לבטלם זמנית) ובכלל, משה היה שונה מכולם, למרבה הפלא, בויקיפדיה יש על זה מידע רב ואיכותי בערך "משה" - העף מבט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיט מרוב שאני כל כך נהנה מה"דיון" הזה שכחתי לשנות נביא בתיאוריה למשיח בתיאוריה.

מה שמזכיר לי כל פירושים של חכמי התורה הם גם תיאוריה, לא כן?

הרי אין להם שום דרך להוכיח שזה בדיוק מה שאלוהים התכוון עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום דרך להוכיח שהתכוונת לכל מה שכתבת.

אין לי שום דרך להוכיח שבאמת קוראים לך אמיר.

אין לי שום דרך להוכיח שבאמת השעה 8:13 עכשיו.

אין לי שום דרך להוכיח שהבעלים של החברה Benq (החברה שיצרה את המסך שלי) באמת מרוצה עם השם של החברה שלו (שם חמוד ביותר).

אין לי שום דרך להוכיח שאין לי שום דרך להוכיח.

דיי בחייך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני.

3. הברית תערך לקיום התורה שכבר ניתנה בסיני: אם היה רוצה הנביא ירמיהו לדבר על תורה חדשה, הוא היה כותב "תורה" ולא ברית.

רוני, האם אתה בכלל מבין את המושג של נביא?; כשכתוב "נאום ה'" הכוונה היא שאלוהים מדבר דרך הנביא, לא שהנביא אומר את דעתו. ככה שירמיהו לא אמר כלום באותם רגעים, אלא האלוהים.

4. הברית תהיה מיועדת לעם בלבד: נבואה זו סותרת את כל האמונה הנוצרית, כי נאמר בתחילת הפסוקים במפורש "וכרתי את בית ואת בית יהודה... ברית חדשה" - במילא הפסוק מדבר על עם ולא על שום אומה אחרת.

זה נכון.

5

. באותם ימים כולם ידעו את ה': הנביא אומר מפורשות שבאותו הזמן [של כריתת הברית] לא יצטרכו יותר להחזיר בתשובה, כי כולם ידעו את האלוקים, קטנים וגם גדולים. מכאן שהגאולה עליה דיבר הנביא ירמיהו טרם הגיעה, כי אפילו הנוצרים מודים שלא כולם יודעים את אלוקים ומודים בו [וכל רעיון "המסיונריות" והאתרים הנוצריים נסוב על עניין זה]. כך שלפי הנביא ירמיהו הנבואה עוד לא התקיימה, ועתידה להתקיים רק בעתיד.

"להחזיר בתשובה" אתה אומר אה?, אני בטוח שבתת-המודע שלך אתה מדמיין את כולם כרובוטים משטרומלים עם זקן ופיאות.

10.את הברית החדשה לקיום התורה לא יפרו בני-ישראל: ובאמת מי שמעיין בדברי הנביא ירמיהו, יראה שכל ההבדל בין הברית הקודמת לברית החדשה תהיה, שאת הברית החדשה עם לא יפר שוב. כך אומר הנביא בפסוק: "לא כברית אשר כרתי את אבותם... אשר המה הפרו את בריתי... כי זאת הברית אשר אכרות את בית ישראל אחרי הימים ההם, נאום ה', נתתי את תורתי בקרבן... כי כולם ידעו אותי למקטנם ועד גדולם". קל לראות מדברי הנביא את ההבדל בין הברית הראשונה לזו האחרונה. את הברית הראשונה עם ישראל הפר, אך בברית האחרונה לא יחזור עם ישראל שוב לחטוא, אלא ידעו כולם את ה' וידבקו בו. -תודות לדניאל בלס.

א.מאיפה אתה יודע שהם לא יפרו את הברית?, אלוהים רק אומר שהברית תהיה שונה ולא מגלה אם ישראל תפרה או לא.

ב.ידעתי שהעתקת דברים אלו מדינאל בלס (או שאני טועה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום דרך להוכיח שהתכוונת לכל מה שכתבת.

אין לי שום דרך להוכיח שבאמת קוראים לך אמיר.

אין לי שום דרך להוכיח שבאמת השעה 8:13 עכשיו.

אין לי שום דרך להוכיח שהבעלים של החברה Benq (החברה שיצרה את המסך שלי) באמת מרוצה עם השם של החברה שלו (שם חמוד ביותר).

אין לי שום דרך להוכיח שאין לי שום דרך להוכיח.

דיי בחייך.

יפה הבנת למה אני כלכך משועשע, כי כך בדיוק נשמעים כל הטיעונים שלכם לגבי כל כך הרבה דברים

ובינהם תיאורית האבולוציה שאתם כל כך מתעקשים לקרוא לה תיאוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני.

רוני, האם אתה בכלל מבין את המושג של נביא?; כשכתוב "נאום ה'" הכוונה היא שאלוהים מדבר דרך הנביא, לא שהנביא אומר את דעתו. ככה שירמיהו לא אמר כלום באותם רגעים, אלא האלוהים.

זה נכון.

5

"להחזיר בתשובה" אתה אומר אה?, אני בטוח שבתת-המודע שלך אתה מדמיין את כולם כרובוטים משטרומלים עם זקן ופיאות.

א.מאיפה אתה יודע שהם לא יפרו את הברית?, אלוהים רק אומר שהברית תהיה שונה ולא מגלה אם תפרה או לא.

ב.ידעתי שהעתקת דברים אלו מדינאל בלס (או שאני טועה).

כן, נביא מדבר בשם ה', ואם ה' כיוון לתורה חדשה אז הוא היה מציין זאת לנביא.

להחזיר בתשובה אין הכוונה להתלבש שחור לבן וכדומה...

אלה חזרה לשורשים לאמונה.... . בזמן כריתת אותה הברית נגיע למצב בו כולם ידעו את ה' ולא יצטרכו האחד להסביר לשני על קיומו.

לפי הכתוב בספר ירמיה אמנם תכרת בשלב מסויים ברית נוספת, אך לא מדובר בברית שתשנה את התורה והמצוות או את החיוב בם. ההבדל היחיד בין הברית החדשה ל"ברית הישנה" יהיה: שאת הברית החדשה - בגאולה העתידית, עם כבר לא יפר ולא יחטא עוד, ודברי התורה - אותה תורה - יכתבו בליבו של כל אחד ואחד. לשים לב למילים: "לא כברית אשר כרתי את אבותם...אשר המה הפרו" אלא "כי זאת הברית אשר אכרות...נתתי את תורתי בקרבם ...כי כולם ידעו אותי ..."

אין שום אזכור, ולא בחצי מילה, להקלה בתורה ובמצוות או לאי חיוב בם בעתיד, להפך, הקב"ה מבטיח שיתן את תורתו בליבנו. ההבדל היחיד כאמור הוא הכוח שינתן לעם לשמור את דברי הברית שהפעם לא תופר.

אני כתבתי תודות לדניאל [היה צריך פה מאמר מפורט ביותר]

כל אחד מעתיק אין בזה בעיה -אבל לפחות שידע מה שמעתיק..[ואתה לא אתאיסט,לאתאיסט זה חסר תקנה]

אתה לוקח כל דיון מי יצא הגבר הצודק... לא כך צריך להיות ידידי....

עכשיו תן :biggthumpup: [יאללה סולחה ] תביא אתה תחומוס :hat:

-----------------------------------------------------

ועוד..

למה לקרוא רק את נבואתו של ירמיה? חובה לקרוא גם את של יחזקאל את הפרקים יש לקרוא כחטיבה אחת ולא כשניים נפרדים.[הפעם אין קשר לדניאל ב.]

המעין בשתי הפרקים יווכח שהנבואות המובאות בהם עניינם חד הוא וכי על אותם הימים ידברו. אלא שזה מקצר וזה מאריך , זה מחסיר וחבירו מפרט, זה מסתיר טפח והאחר מגלה טפחיים.

בשלושת הפרקים שזורים ביטויים זהים - " והייתי להם לאלוקים והמה יהיו לי לעם" (ירמיה לא,לב') , ו"הייתם ל י לעם ואני אהיה לכם לאלוקים "(יחז' ל'ו, כ'ח) "והיו לי לעם ואני יהיה להם לאלוקים" (שם, ל"ז, כ'ג).

, תוכן הנבואות בפרקים הנ"ל תואם להפליא, וכפי שיפורט להלן :

1. כריתת ברית עם עמ"י שתחזיק לעד -

" הנה ימים באים נאום ה' ,וכרתי את בית ואת בית יהודה ברית חדשה ... לא כברית ... אשר המה הפרו וכ'ו" ( ירמ' לא, ל-לא)

"וכרתי להם ברית שלום, ברית עולם יהיה אותם" (יחז' ל"ז, כ'ו)

2. העם לא יחטא יותר לעולם -

" לא כברית אשר כרתי את אבותם... אשר המה הפרו את בריתי ואנוכי בעלתי בם נאום ה'" (ירמ' לא, ל'א)

" ולא יטמאו עוד בגילולהם ובשיקוציהם ובכל פישעהם" , "ובמשפטי יילכון וחוקותיי ישמרו ועשו אותם" (יחזקאל ל"ז,)

3.ידיעת ה' הן ע"י עמ"י והן ע"י הגויים-

" כי כולם ידעו אותי מקטנם ועד גדולם " (ירמ' ל'א, לג)

על עמ"י - " וידעתם כי אני ה' דיברת ועשיתי " (יחז' לז' , י"ד) " וידעתם כי אני ה'" (שם, ל'ו, י'א)

על הגויים - ו"ידעו כי אני ה'" (שם ,ל'ו ,לח) "ווידעו גויים כי אני ה' מקדש את " (שם, ל"ז ,כ'ח)

4. לב נכון לעבודת ה'-

" נתתי תורתי בקירבם ועל ליבם אכתבנה" (ירמ', לא, לב)

"וננתי לכם לב חדש ורוח חדשה אתן בקרבכם והסירותי את לב האבן מבשרכם ונתתי לכם לב בשר" (יחז' לו,כ'ו)

5. ריבוי זרע ישראל-

"וזרעתי את בית ישראל ואת בית יהודה זרע אדם וזרע בהמה" (ירמ' לא, כו)

" והרביתי עליכם אדם כל בית ישראל" , "והרביתי עלייכם אדם ובהמה ופרו ורבו" ( יחז' ,לו, י-יא) ו"ננתים והרביתי אותם " ( שם, ל"ז, כ'ו) " עוד זאת אידרש לבית ישראל לעשות להם, ארבה אותם כצאן אדם כצאן קדושים, כצאן ירושלים במועדיה וכ'ו" ( שם, לו, לח)

6.הבניין לעומת ההרס-

" והיה כאשר שקדתי עליהם לנתוש ולנתוץ ... כן אשקוד עליהם לבנות ולנטוע" ( ירמ' לא' כ'ז)

"וידעו... כי אני בניתי הנהרסות נטעתי הנשמה" (יחז',לו,לו)

7. מחיקת החטאים-

" וסלחתי לעוונם ולחטאתם לא אזכור עוד" (ירמ', לא, לג)

"וזרקתי עליכם מים טהורים וטהרתם" "והושעתי אותכם מכל טומאתכם"(יחזקאל ל"ו) " והושעתי אותם מכל מושבותיהם אשר חטאו בהם וטהרתי אותם" (שם ל"ז)

זה מקצת הדברים הדומים הם, ועוד כהנה וכהנה רבות הדוגמאות לדמיון בין הפרקים.

ננסה לראות באמצעותה מתי עתידה להתרחש נבואת ירמיה בפועל ומהי מהותה.

ובכן,

ע"פ יחזקאל כל ההבטחות לעמ"י יבואו בד בבד עם קיבוץ נדחי ישראל או לאחריהם "הנה אני לוקח את בני ישראל מבין הגויים אשר הלכו שם וקיבצתי אותם מסביב והבאתי אותם אל אדמתם" " ועשיתי אותם לגוי אחד בארץ בהרי ישראל ומלך אחד יהיה לכולם למלך ( ל"ז ,כ´א-כב) ורק אז " וכרתי להם ברית שלום , ברית עולם יהיה להם" . וכן הוא ביחזקאל ל"ו :" ולקחתי אותכם [בני עשרת השבטים] מן הגויים וקיבצתי אתכם מכל הארצות" ורק לאחר מכן יתקיים הפס' " וננתי לכם לב חדש ורוח חדשה אתן בקרבכם וכ'ו"

כלומר ע"פ הנביא יחזקאל רק לאחר שגולי עשרת השבטים [המכונים בני ישראל] יחזרו לארץ ויתמזגו עם בני שבט דוד יכרת הברית המובטחת בין העם לאלוקיו.

וזה למעשה מה שאומר בדיוק הנביא ירמיה " וכרתי את בית ישראל ואת בית יהודה"- בשעה שקיבוץ הגלויות שלעתיד לבוא יתבצע ובני יהודה וישראל ישבו זה לצד זה אזי תכרת הברית החדשה.

ומהי מהותה ? אף כאן היא מתפרשת ביחזקאל - אין הברית החדשה אם כי " ונתתי לכם לב חדש ורוח חדשה" "ואת רוחי אתן בקרבכם". [לא מדובר בתורה חדשה]

כלומר, עיקר השוני יהיה בקבלת עול המצוות מתוך כך שטבע ליבם יחפוץ עשות רצון ה' . אם עד עתה טבע ליבם היה רק רע כל היום וכפי עדות הפס' : "חטאת יהודה כתובה בעט ברזל בציפורן שמיר חרושה על לוח ליבם ולקרנות מזבחותם" (ירמיה, י"ז,א') . הרי שמעתה יהיה ו"על ליבם אכתבנה", לב נקי שדברי תורה יפים לה.

ועוד נביא עמד לנו וחזה לנו זאת וקישר בין קיבוץ הגליות לעתיד לבוא לבין מתן הברית החדשה -והוא הלב החדש- הלא הוא אבי הנביאים- משה רבינו ע"ה-

"ושב ה' אלוקיך את שובתך ורחמך, ושב וקיבצך מכל העמים אשר הפציך ה' אלוקיך שמה.....ומל ה' אלוקך את ללבך ואת לבב זרעך לאהבה את ה' אלוקיך בכל לבבבך ובכל נפשך למען חייך" (דברים, ל', ה-ז)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק רוני בקשר לחזרה בתשובה.

העניין הוא להאמין שהשם קיים, שהוא יצר אותנו והוא הביא אותנו לפה.

הוא שומר עלינו, הוא דואג לנו ומתוך הדאגה הזאת לפעמים הוא מעניש אותנו -

כמו שכל אבא מעניש את הילדים שלו.

אז אם אבא שלך לא נתן לך ללכת לשחק עם הילדים בגן, התכחשת אליו? לא.

כך גם פה, יש לך אבא שנותן לך כל כך הרבה דברים, שיכול לעשות הכל, למה אתה מתכחש אליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כך גם פה, יש לך אבא שנותן לך כל כך הרבה דברים, שיכול לעשות הכל, למה אתה מתכחש אליו?

כי אין שום קמצוץ של ראיה שהוא קיים, בדיוק כמו שדים, פיות, אסטרולוגיה וכד'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא להאמין שהשם קיים, שהוא יצר אותנו והוא הביא אותנו לפה.

הוא שומר עלינו, הוא דואג לנו ומתוך הדאגה הזאת לפעמים הוא מעניש אותנו -

כמו שכל אבא מעניש את הילדים שלו.

אז אם אבא שלך לא נתן לך ללכת לשחק עם הילדים בגן, התכחשת אליו? לא.

מי אמר שאנחנו מתכחשים לאלוהים? לא כולם פה אטיאסטים...

אבל אני בהחלט מתכחש לעדר הכבשים והפרשנים שלקח בעלות על האמונה והדת ומיצר תאוריות לגבי ה"אבא" רצונותיו ודרישותיו מאתינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אין שום קמצוץ של ראיה שהוא קיים, בדיוק כמו שדים, פיות, אסטרולוגיה וכד'.

זה לא שאין, זה שאתה (המטריאל) מפספסן.

אנחנו לא מרשים לעצמנו לפספסן, ואף דורשים אותן ומתעמקים בהן - ואני נותן כרגע רק דרך אחת דרכה אנחנו מבינים כי קיים אלוהים (בטרם נתעסק באיזו מן התורות היא האמיתית).

Water%20Lilly%20Flower.jpg

זן של פרח הנופר.

Star_Fruit_Or_Carambola.jpg

פרי הכוכב (קרמבולה)

hp_pana.jpg

תכנון גלוי (לנו) - בכל חלקי הגוף + התאמה בין שני המינים (זה פשוט לא המקום לפירסום תמונה של איברי מין אך כל אתר פורנו יספק לך כאלו בשמחה)

בכל מקרה;

אנחנו טוענים שאלו ההוכחות, השאלה היא; "מהיא גישתו של המתבונן?". אדם בעל גישה מטריאלית לא יבין אפילו קמצוץ ממחשבתנו, לכן אנחנו רגילים לראות תגובות כשלך ואין לנו מאום אלא להגיב באותה הדרך או פשוט להתעלם.

יתכן מאד שאותו דבר איתכם - רק ההפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תורת האבולוציה עפ"י הברירה הטבעית מסבירה בצורה נפלאה כל אחת מהנקודות שהעלית. ולפי שיטתך, אם כל הדברים הללו כה נפלאים שהיה צורך באלוהים ליוצרם, איך אלוהים, המורכב הרבה יותר, נוצר בעצמו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...