שאלה בקשר למגמה בבית ספר אני צריך יעוץ בנו&#15 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר למגמה בבית ספר אני צריך יעוץ בנו&#15

Swed

Recommended Posts

שלום השנה התחלתי את כיתה י' בבית ספר שלי (אנייודע אולי קצת מצחיק), ותמיד רציתי להיות במגמה של מדעי המחשב.

עכשיו בכיתה יש אצלנו בבית ספר כל מי שמתמטיקה מוגבר 4-5 יח"ל מקבל אפשרות להגיע ל-3 שעות שבועיות במדעי המחשב.

הבית ספר שלי בחר ללמד בכיתה י' את התוכנה פרולוג (דיי תוכנה ישנה לפי הבנתי) וממש אבל ממש לא מעניינת.

ואני לא כל כך מבין מה חשוב בה. בנוסף לזה השעות של השיעורים נורא מאוחרות כאילו שעה 8 עד שעה 10 שזה מ14:00 עד 16:35..

לפעמים נוצר מצב של שעה-שעתיים חופשיות (חלון) באמצע ואין מה לעשות אז הרבה מתאיישים והולכים הביתה (מודה אני אחד מהם), כן יש הרבה ילדים שקשה להם ואין להם כל כך מה לעשות בשעה-שעתיים חלון האלה ופשוט הולכים.

אני ועוד כמה חברים נגשנו למחנכת של הכיתה שלנו ודיברנו איתה על זה תשמעי תמיד מבטלים את השעה יוצא פעם בשבועיים יש לנו שעתיים חלון אין לנו מה לעשות. אמרה לנו שהם כבר יושבים על זה ומנסים לשנות את המערכת, ופתאום אחד החברים העלה רעיון אז הוא ישר אמר למחנכת שתמעי אולי תחלקו את זה לשלוש פעמים בשבוע כל יום שעה אחת וככה כולם ירוויחו ואפחד לא יתבאס..תכלס עד 16:35 נורא קשה ללמוד ולהיות מרוכז ובמיוחד לילדים עם בעיות קשה וריכוז...

אמרתי לעצמי אני חייב לעשות משהו בנושא, מה שעשית זה שהלכתי לדבר עם 2 בני דודים שלי..

אחד אומר לי שמע אין לך מה לעשות עם התוכנה הזאת לא ממש חשובה ואם לא תדע לא יהיה לך חור בהשכלה. אתה יכול לוותר על ה3 שעות האלה להתחיל ביא' את המגמה כמו הרבה ולגשת לבגרות.

השני אומר לי תשמע תלך ל3 שעות האלה אין לך מה להפסיד תלמד עוד קצת לא יזיק..

עכשיו הדילמה שאני נמצא בה כרגע להיום זה : האם יש בגרות בכיתה י' של המגמה הזאת ?

חובה לעשות אותה ?

אם אני רוצה להתחיל רק בכיתה יא' את המגמה מה אני עושה ?

אני מאוד ישמח לתשובות.

מקווה תוכלו לעזור לי..

בתודה חן.

נ.ב.

בצבא אני לא כל כך רוצה להיות ג'ובניק ממר"ם אני רוצה דיי יחידה מובחרת (שייטת,מטכ"ל).

אבל לחיים האזרחים אני דיי רוצה לעסוק בזה..כאילו בתחום ההיי טק/מחשבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה בסיס שכדאי לדעת

בנוגע לשאלות

יש בגרות ב יא' וב יב' (3 ו2 אם אני זוכר נכון)

אם תתחיל ביא' אתה צריך להבין שאתה תצטרך ללמוד את הבסיס בעצמך (מבוא לאלגוריתמים או איך שלא תרצה לקרוא לזה) ולהגיע מוכן ליא'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי כל קשר לפרולוג, גם אם תעשה 5 יח"ל בתעודת בגרות זה לא בדיוק יביא לך עבודה בתחום באזרחות :nixweiss:

לא יביא לי מקום עבודה אולי אבל ידע בסיסי בטוח זה יביא..

ובקשר לזה שמעליי.

עד כמה זה קשה ללמוד את כל החומר הזה לבד ?

עד כמה זה כדי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שעשה 6 יחידות בפרולוג ועוד חמש יחידות ג'אוה,

אתה יכול לוותר על הפרולוג, לא משתמשים בה והיא לא כל כך מעניינת.

חוץ מזה אם אתה עושה 3ש"ש זה אומר שזה רק יחידה אחת אז זה באמת לא כל כך שווה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוראים לי 14...

אתה אומר כאילו שלוותר על השנה הזאת להתחיל שנה הבאה ללמוד חודש לפני בגרות וזהו ?

לזה אתה מתכוון ?

TheReaper..

תאמת אני גם לא כל כך יודע עד כמה אני יודע בדיוק למה לא הייתי כמה שיעורים טובים עקב כל מיני סיבות (חולה,שיחרורים של הורים,והברזה אחת).

אז אני לא יודע עד כמה אני יודע להשתמש בזה...אבל בזמן שהייתי זה היה נורא נורא משמעם..

ואנחנו בסוג של התחלה..גם ורק (מזכיר מתמטיקה)..המורה אומרת שאנחנו לומדים עכשיו (בהתחלה) דברים שקושרים לקשר לוגי יענו לוגיקה !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רק יכול לתרום לך לידע האישי (הפרולוג וגם הבגרות במדעי המחשב)

5 יח' בגרות במדעי המחשב לא מזכות אותך בכלום מבחינת פטורים אח"כ באוניברסיטה ולכן אתה רק נשאר עם ידע אישי שלך.

להזיק זה לא יכול אלא רק לתרום.

כמו שרשמו פה מעליי , אנשים שמגיעים ללמוד תכנות ופתאום רואים מה זה לתכנת יכולים לחטוף שוק ויש כאלה שלא.

אני סיימתי ב2001 5 יח' במדעי המחשב ו5 שנים אח"כ למדתי פורטרן (שפה עתיקת יומין) באוניברסיטה.

הבגרות במדעי המחשב (שלמדתי בכלל פסקל) רק עשתה לי את המעבר לפורטרן הרבה יותר קל מלשאר האנשים בגלל שכבר ידעתי מה זה תכנות (לא משנה שפורטרן זו אחת משפות התכנות הכי דביליות שיש...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתרום זה בטוח יכול אני לא אומר שלא..

השאלה שלי היא דיי פשוטה..

כדי ללמוד את הנושא הזה ? או האם כדי ללמוד את זה חודש לפני בגרות את הדברים שצריך ופשוט לעבור אותה ?

ככה או ככה בכיתה יא' אני הולך למגמה הזאת וביא' מתחילים באמת את הדברים המענינים כמו פסקל,HTML,JAVA,ועוד !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתרום זה בטוח יכול אני לא אומר שלא..

השאלה שלי היא דיי פשוטה..

כדי ללמוד את הנושא הזה ? או האם כדי ללמוד את זה חודש לפני בגרות את הדברים שצריך ופשוט לעבור אותה ?

ככה או ככה בכיתה יא' אני הולך למגמה הזאת וביא' מתחילים באמת את הדברים המענינים כמו פסקל,HTML,JAVA,ועוד !!

אני הייתי בדיוק כמוך , "למה לדחות למחר שאפשר לדחות למחרתיים..." אני יכול רק לדבר מניסיון שלי , אתה לא יודע מה יהיה "מחר" , שב , תלמד , יחסוך לך הרבה זמן ולחץ כשתגיע הבגרות , תחסוך מעצמך הרבה לחצים (יש מחקר שאומר שעם הרבה לחצים המוח שלך יראה כמו גבינה שוויצרית) ותתחיל ללמוד עכשיו , זה רק יהיה לך יותר קל לקראת הבגרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהבחור מעלי אמר :xyxthumbs:

במיוחד לאור העובדה שאתה מחשיב את פסקל וHTML כמעניינים :silly:

אני עדיין לא יודע מה פסקל וHTML אומרים (הבנתי שזה יותר מעניין מפרולוג)...

Xtazy-Mike ואחרים דיי עזרתם לי וסידרתם לי כמה דברים בראש...

אני יחכה לתשובה מהמחנכת בקשר לסידור שעות שלזה..

אני גם חושב שזה יהיה הרבה יותר פרקטי עם זה יהיה בשעות סבירות 2-3 ולא 4 + לאפחד אין כוח ללמוד עד 4...

תסכימו איתי..

ונראה לאן העסק מתגלגל לשיעור הבא אני יגיע..

תודה לעוזרים..

כמובן שאני ישמח לעוד עצות !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פסקל זה כמו פרולוג - שפת תכנות שנכחדה מהעולם.

HTML זה כתיבת קוד בתגיות ובעצם זה בניית אתר, ולא תוכנה.

בכל מקרה, בשביל דברים כאלה, במיוחד למתכנתים - יש את .

ללא היכולת לחיפוש ולימוד עצמי - הצלחה בתחום הזה קטנה בהחלט.

ותפסיק להתלונן שאתה לומד עד 4.

היו לי תקופות שהייתי עד 8-9 בערב בבית הספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא יודע מה פסקל וHTML אומרים (הבנתי שזה יותר מעניין מפרולוג)...

Xtazy-Mike ואחרים דיי עזרתם לי וסידרתם לי כמה דברים בראש...

אני יחכה לתשובה מהמחנכת בקשר לסידור שעות שלזה..

אני גם חושב שזה יהיה הרבה יותר פרקטי עם זה יהיה בשעות סבירות 2-3 ולא 4 + לאפחד אין כוח ללמוד עד 4...

תסכימו איתי..

ונראה לאן העסק מתגלגל לשיעור הבא אני יגיע..

תודה לעוזרים..

כמובן שאני ישמח לעוד עצות !!!

אני די מבין מה אתה אומר לגבי השעות , אני מקווה שבאמת זה יסתדר , אני בזמנו למדתי את המחשבים שלי מ16:00 עד 20:00 , אז כרגע , אתה במצב טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...