משחקים יד שניה - אסון לתעשיה - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משחקים יד שניה - אסון לתעשיה

huber

Recommended Posts

http://www.bit-tech.net/news/2008/11/10/epic-second-hand-games-are-a-huge-issue/1

אני מסכים שפירטיות זה זוועה, אבל הפעם זה נשמ כמו "וי וי וי, אכלו לי, שתו לי..."

הגזימו! כמה שאני נגד פירטיות במשחקים, להגיד לי מה לעשות עם מוצר שרכשתי? ומחר אולי גם יאסרו עליי למכור דיסקים מוויקה או ספרים כיד שנייה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעברית פשוטה: מהרגע שאיפשרו (או לא התנגדו) למיקרוסופט להגדיר תוכן דיגיטלי בתור "שירות" ולא בתור "מוצר" זה בעצם איפשר

להם לשלוט בתוכן לחלוטין (לדוגמא:OEM). לא רחוק היום שEPIC (או חברה מגלומנית אחרת) יתחילו למכור "שירותים" עם הגבלות

למינהן, לדוגמא: איסור למכור יד שניה (שוב OEM, מישהו?). זה שהתרגלנו שמיקרוסופט עושה את זה לא הופך את זה לנורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מוכרת את ה"שירות" הזה, זול יותר מרישיון הretail [למרות שגם הוא מוגבל בהתקנות, אבל בהתקנות במקביל על מספר מחשבים, ולא בהתקנה רק על מחשב אחד].

והOEM פשוט בא עם כל מחשב חדש היום שאני שלא יודעים להתקין קונים, זה לא ממש כאילו קיבלנו אותו, אלא אין ברירה אלא להשתמש בו. [שוב, אני בחיים לא אקנה OEM, אבל אנשים שרוצים לקנות את המחשב ולהתחיל להשתמש בו כן יקנו]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שחשבתי טיפה על העניין והגעתי למסקנה שיכול להיות איזשהו הגיון בהגבלה על יד שנייה.

נניח במקרים של מוזיקה/סרטים/משחקים שאפשר לקנות בשרותים דוגמת Steam/Itunes וכו'

במדיה דיגיטלית "יד ראשונה" ו"יד שנייה" זו אותה איכות

ונניח שיצא אלבום חדש ומוכר מספר מסויים עותקים, רגע היציאה הוא שיא הביקוש

מיד נוצר שוק יד שנייה שיכסה במלואו כל ביקוש עתידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מוכרת את ה"שירות" הזה, זול יותר מרישיון הretail [למרות שגם הוא מוגבל בהתקנות, אבל בהתקנות במקביל על מספר מחשבים, ולא בהתקנה רק על מחשב אחד].

והOEM פשוט בא עם כל מחשב חדש היום שאני שלא יודעים להתקין קונים, זה לא ממש כאילו קיבלנו אותו, אלא אין ברירה אלא להשתמש בו. [שוב, אני בחיים לא אקנה OEM, אבל אנשים שרוצים לקנות את המחשב ולהתחיל להשתמש בו כן יקנו]

הנקודה שרציתי להדגיש היא לאו דווקא עניין הOEM ספיציפית אלא העובדה שמעמד המדיה הדיגיטלית פרוץ לחלוטין כרגע ונעשים בו דברים

שלא היו מעיזים לעשות בכל מצב אחר (גם מצד החברות וגם הלקוחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה שרציתי להדגיש היא לאו דווקא עניין הOEM ספיציפית אלא העובדה שמעמד המדיה הדיגיטלית פרוץ לחלוטין כרגע ונעשים בו דברים

שלא היו מעיזים לעשות בכל מצב אחר (גם מצד החברות וגם הלקוחות).

עם כל ההגבלות, זה טבעי שיפרצו.

זה בדיוק כמו לומר לילד קטן לא לקחת סוכריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...