שאלה בקשר לתאימות משחקים של PS2 לPS3 - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לתאימות משחקים של PS2 לPS3

Lyor

Recommended Posts

יש לחבר שלי PS3 (גירסת ה40 ג'יגה) ואף משחק של סוני 2 לא עובד אצלו (מקוריים), קראתי את הנעוץ של"כל סוגי ה PS3 בטבלה נוחה וברורה" אבל לא ממש הבנתי אותה לעומק.

רציתי לדעת אם אפשר לגרום לאיזה תוכנה (אימולטור) לגרום להם לעבוד עליו.

יש גם שאלה נוספת באותו הקשר:

אם ברצוני לקנות בקרוב סוני 3 שיתמוך במשחקים של סוני 2 (אם יש חיה כזאת בכלל) ככל האפשרי, איזו גירסא אני צריך? יש לי פשוט הרבה מאוד מקוריים (בערך 17)

(גירסאת 20 ג'יגה לא באה בחשבון כי אין לה , ובקשר למעבדים... טוב זה כבר נתונים שוליים לדעתי(כמה זה כבר יכול להוות הבדל??)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארץ רק גירסאות ה60 גיגה הישנות יתמכו לך במשחקי PS2.

תמצא אחת כזאת לקנייה.

ליביו

ניסיתי לחפש גם קצת באתרים אחרים, אבל בכל אחד מהם (אפילו באתר הרשמי של סוני) אומר דבר שונה.

למשל באתר אחד אומרים שגירסאת ה80 ג'יגה תומכת אבל רק ב"תוכנה" כאימולטור וככל שהגירסא משתפרת כך גם התמיכה במשחקים, באתר שני אומרים שעדיף את גירסאת ה60 ג'יגה כי הוא תומך חומרתית אבל יש לו בעיות.

http://playstation.custhelp.com/cgi-bin/playstation.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=232

אז בעקרון מה ההדבל בין התמיכה של הגרסא של ה60 וה80 (מי יותר טוב). האם זה ישתנה לתווך הארוך, שייצאו גרסאות חדשות יותר?

עריכה: אגב, למה בטבלה שבאתר שלכם כתוב שהגירסא של ה60 תומכת רק במשחקים של ארה"ב ושל אירופה רק דרך אימולטור גם כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין איפה אומרים דברים שונים.

כולם אומרים בדיוק אותו הדבר.

גירסאת ה60 גיגה אמריקאית תומכת בעזרת זה שהיא כוללת מעבד ושבב גרפי של PS2 בנויה פנימה - כבר לא ביצור.

גירסאת 60 גיגה אירופאית תומכת בעזרת מעבד גרפי בנוי של PS2 + תוכנה להדמיית המעבד הראשי - כבר לא ביצור.

גירסאות 80 גיגה מתחלקות ל2: 80 גיגה ישנות (שלמיטב ידיעתי אין באירופה בכלל) שתומכות במשחקי PS2 כמו הגירסא האירופאית.

80 גיגה חדשות שלא תומכות בכלל , אין להן לא גרפי ולא מעבד של PS2.

כמובן שמשחקי PS2 נעולים לפי איזור (גם על PS3).

אם אתה רוצה בארץ תמיכה למשחקי PS2 - תמצא גירסאת 60 גיגה אירופאית!

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גירסאת 60 גיגה אירופאית תומכת בעזרת מעבד גרפי בנוי של PS2 + תוכנה להדמיית המעבד הראשי

מה זה אומר בעצם?

שהרמה של הקונסולה הזאת יחסית לקונסולה חדשה (נגיד משנת ייצור של 2008) פחות טובה בגלל זה?

וגם אם לא, יש הבדלים אחרים בביצועים בינייהם?

ומה זה אומר בכלל התוכנת ההדמייה הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר לאיכות הייצור של ה-PS3, כל הגרסאות דומות באיכות הייצור. ההורדה של תמיכה לאחור במשחקי PS2 נעשתה כדי לחסוך בעלויות ייצור שהרי הוספה של מעבד גרפי של ה-PS2 מעלה את עלות ייצור הקונסולה וכדי להוזיל את מחירה, שילבו הדמיית תוכנה בלבד (אמולטור) בגרסאות מסוימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר לאיכות הייצור של ה-PS3, כל הגרסאות דומות באיכות הייצור. ההורדה של תמיכה לאחור במשחקי PS2 נעשתה כדי לחסוך בעלויות ייצור שהרי הוספה של מעבד גרפי של ה-PS2 מעלה את עלות ייצור הקונסולה וכדי להוזיל את מחירה, שילבו הדמיית תוכנה בלבד (אמולטור) בגרסאות מסוימות.

לפי מה שהבנתי גירסאת ה-80 ג'יגה שמבוססת על האימולטור היא פחות טובה מהשיטה החומרתית, אז השאלה שלי היא: האם זה באמת נכון?

וגם רציתי לדעת למה לפי הטבלה (שבנעוץ) כתוב שגריסאת ה60 ג'יגה הוא עם מעבד 90 ננומטר?, האם זה מוריד מהכח עיבוד, יעילות בייחס לרעש של המאווררים? (או בקיצור אם זה שינוי משמעותי אם זה לא 65 ננומטר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בין השבבים של הPS2 לבין משחקי PS3 -> השבבים האלו משמשים אך ורק למשחקי PS2.

לגבי גירסאת ה60 גיגה - תפסיק לעשות סלטים.

גירסאת 60 גיגה אמריקאית מריצה את רוב משחקי הPS2 בצורה מושלמת כי היא בערך מכילה PS2 שלם בתוכה.

גירסאת 60 גיגה אירופאית , כמו הגירסאות הישנות יותר של ה80 גיגה מריצות חלק מהדברים באימולציה.

נכון , באופן עקרוני זה פחות טוב , אבל כל עידכון תוכנה שסוני מוציאים משפר את התמיכה.

בא נגיד שגם לי יש 20 משחקים בערך - וחוץ מאחד שיש בו האטות קטנות בחלקים מסוימים - הכל עובד חלק ומצויין עם גירסאת 60 גיגה אירופאית.

אם מדובר על אירופאית (שכזאת אתה צריך אם אתה רוצה לשחק במשחקים שנקנו בארץ) אין שום משמעות למה שאתה מדבר עליו.

בקשר ל90 ננומטר - צריכת חשמל וקצת יותר חום.

לך זה לא ממש מפריע בשום דרך כלשהיא , זה לא עם בעיות התחממות, ואת המאווררים , אלא אם אתה משחק בלי קול באמצע הלילה בחדר עם חלון סגור - אתה לא ממש תשמע את ההבדל בעוד כמה שניות שהם יעבדו פה או שם.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אפשר לומר שהכל ברור,

אם אני רוצה לקנות שייתמוך במשחקים שלי (שמן הסתם כולם אירופיים) אז אני חייב את חבילת ה60 ג'יגה בגרסאת CECHC01 נכון?

אז עכשיו... איפה אפשר למצוא חנות בארץ שמוכרת את המכשיר הספציפי הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...