Smile מגבילה תקשורת ביטורנט ?! - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Smile מגבילה תקשורת ביטורנט ?!

Doron404

Recommended Posts

בשבועיים האחרונים מהירות ההורדה בביטורנט אצלי צנחה פלאים!

אני מוריד מאותם אתרים, קבצים עם "זורעים" רבים, בעיקר סדרות

שעד לפני שבועיים היו יורדות לי ב150 לפחות (יש לי 1.5 מגה ADSL)

אבל לאחרונה הקצב הכולל של הביטונט לא מצליח להתרומם מעל

70, לרוב הוא פשוט מתחת ל40 אפילו!

שלא לדבר על קבצים בודדים שיורדים במקסימום 10קיי.

עוד מישהו עם SMILE נתקל בבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל הספקיות עושות קונצים כאלה בשלב זה או אחר. אין מצב שהם ישקיעו עוד כסף בציוד וקווים נוספים אז הכי פשוט זה להגביל.

יש לא מעט דרכים לעקוף את ההגבלות שלהם - אבל אני חושב שאת המשחק הזה צריך לפתור בדרך אחרת

עד שלא נקום ונתאגד בצורה צרכנית ונגיד -עד פה! רוצים שלא תגבילו אותנו אנו משלמים על השירות ולא צריכים שתגבילו אותנו -> זה לא יפסק

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחובר בתשתיק וספק 014 ויכול לומר שלא נתקלתי בשום הגבלה. אם אני מוריד טורנט מאתר פרטי כמו טורנטליץ' אז הוא יורד קרוב למגבלת הקו שלי.

עזבו אתכם ממדריכים להורדות מהירות בטורנט. תכלס הרוב תלוי בקובץ שמורידים וממי. בטורנטים פרטיים המשתמשים דואגים לשתף וזה מתבטא בהורדות מהירות. זה שיש הרבה "זורעים" לא אומר שהם זורעים ברינה. אולי הם הגבילו את קצב ההעלאה או שהם מעלים מס' קבצים במקביל. אם אתה רוצה לבדוק הגבלה, נסה להוריד טורנטים "חוקיים" כמו הפצות של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הספקיות עושות קונצים כאלה בשלב זה או אחר. אין מצב שהם ישקיעו עוד כסף בציוד וקווים נוספים אז הכי פשוט זה להגביל.

יש לא מעט דרכים לעקוף את ההגבלות שלהם - אבל אני חושב שאת המשחק הזה צריך לפתור בדרך אחרת

השאלה איך הן עושות את זה ???

היו-טורנט מגרילה פורטים בצורה אקראית למשל,

ועד כמה שאני יודע אין לאף ספקית בישראל יכולת

ניתוח "עמוק" של פקטים כדי לזהות תקשורת ביטורנט.

ואיזה דרכים יש לעקוף את ההגבלה?

הנה עכשיו כמעט 1 בלילה והקצבים אפילו צונחים

ל30 קיי לשנייה ופחות , אי-אפשר ככה ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

ועד כמה שאני יודע אין לאף ספקית בישראל יכולת

ניתוח "עמוק" של פקטים כדי לזהות תקשורת ביטורנט.

...

יש - אני אומר את זה מתוך שמועה של חבר שעבד אצל אחת הספקיות - גם אין בעיה לנתח לפי דברים אחרים (כמות המידע העוברת מ-PEER מסויים)

adiz - לא דברתי אל מחיר דיברתי על טיב השירות - כמו שאף אחד לא אומר לי כמה לדבר בטלפון ולמי אני מתקשר ועל מה אני מדבר - כך גם חיבור האינטרנט צריך להיות. אם הספקיות לא יכולות להתמודד עם הביקושים - שיואילו בטובם להחזיר את הזיכיון הניתן להם ממשרד התקשורת ו-"יצאו ויתורו אחרי אותו מאן דהו שיטלטלם לכל כיווני השמים" (אני יצירתי באמצע הלילה...).

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אתה מודע לזה שתעריף שיחה לחו"ל יקר יותר משיחה מקומית?

לעניות דעתי, עד שלא ישנו בארץ את סוג הגלישה-הורדה חופשית ->חבילה בעל נפח הורדה המצב לא ישתפר ואני אסביר.

אדם בעל חשבון 1.5Mb יכול תאורית להוריד בסביבות ה500 גיגה בחודש (!!!) ואני לא אתפלא לשמוע שאנשים מגיעים לזה

והוא משלם בסה"כ 30-40 שקל.

6-8 אגורות לגיגה בייט.

סתם וןג' לחבילות לפי נפח הורדה:

- חבילה בעלת נפח הורדה נמוך (10 גיגה לדוג') לאנשים שסה"כ גולשים ולא מורידים הרבה.

- חבילה בעלת נפח הורדה בינוני (50 גיגה לדוג')

- חבילה בעלת נפח הורדה גבוהה (200+)

יותר מזה, לספקיות האינטרנט ישתלם שאנשים יורידו יותר ולכן הם יוסיפו רוחב פס ויגדילו את המהירות.

אנשים שסה"כ רוצים לגלוש ולהוריד מעט יוכלו לעשות זאת במהירות ובלי חסימות.

ואנשים שטוחנים את הרוחב פס שלהם יתחילו לשלם על זה.

מה יצא מזה?

קראתי חלק מכתבה של Ynet ולדעתי הם טועים

הפתרון שנמצא לכך הוא הגבלתם של המשתמשים הכבדים לתקרה מסוימת של גיגה-בייט, דבר המאפשר לשמור על איזון בסטטיסטיקות ומגן על כלל הצרכנים. פתרון כזה קיים בארץ, אבל נאכף באופן נדיר, מכיוון שברגע שחברה אחת תגביל את הגולשים, תציע להם חברה מתחרה גלישה בלתי מוגבלת.

לכאורה נראה שיש נק' בדבריו ובאמת יהיה עניין לעבור לספקית שמציעה גלישה בלתי מוגבלת, אבל אנו עדים לכך שמצב זה אינו אפשרי ובא לידי ביטוי בחסימות ובביצוע qos.

אני מאמין שאנשים שמורידים הרבה (לפחות חלקם) יעדיפו לשלם יותר בשביל לקבל מהירות טובה יותר שלי שמשהו יעשה העדפות על ההורדות שלך

מצד שני, כשאני חושב על זה, מסיבות שאני מעדיף לא לפרט, המצב עכשיו הרבה יותר טוב לי. :P (אבל הכלל חשוב יותר מהפרט...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עזבו לרגע את כל העניין התמחור מחדש ...

בשורה התחתונה, להגביל לנו את התעבורה זה חוקי ?!

כי אם אתם זוכרים את תקרית קומקאסט ... החברה

נקנסה בדיוק על הדבר הזה שהספקיות עושות לנו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אתה מודע לזה שתעריף שיחה לחו"ל יקר יותר משיחה מקומית?

לעניות דעתי, עד שלא ישנו בארץ את סוג הגלישה-הורדה חופשית ->חבילה בעל נפח הורדה המצב לא ישתפר ואני אסביר.

אדם בעל חשבון 1.5Mb יכול תאורית להוריד בסביבות ה500 גיגה בחודש (!!!) ואני לא אתפלא לשמוע שאנשים מגיעים לזה

והוא משלם בסה"כ 30-40 שקל.

6-8 אגורות לגיגה בייט.

סתם וןג' לחבילות לפי נפח הורדה:

- חבילה בעלת נפח הורדה נמוך (10 גיגה לדוג') לאנשים שסה"כ גולשים ולא מורידים הרבה.

- חבילה בעלת נפח הורדה בינוני (50 גיגה לדוג')

- חבילה בעלת נפח הורדה גבוהה (200+)

יותר מזה, לספקיות האינטרנט ישתלם שאנשים יורידו יותר ולכן הם יוסיפו רוחב פס ויגדילו את המהירות.

אנשים שסה"כ רוצים לגלוש ולהוריד מעט יוכלו לעשות זאת במהירות ובלי חסימות.

ואנשים שטוחנים את הרוחב פס שלהם יתחילו לשלם על זה.

מה יצא מזה?

קראתי חלק מכתבה של Ynet ולדעתי הם טועים

לכאורה נראה שיש נק' בדבריו ובאמת יהיה עניין לעבור לספקית שמציעה גלישה בלתי מוגבלת, אבל אנו עדים לכך שמצב זה אינו אפשרי ובא לידי ביטוי בחסימות ובביצוע qos.

אני מאמין שאנשים שמורידים הרבה (לפחות חלקם) יעדיפו לשלם יותר בשביל לקבל מהירות טובה יותר שלי שמשהו יעשה העדפות על ההורדות שלך

מצד שני, כשאני חושב על זה, מסיבות שאני מעדיף לא לפרט, המצב עכשיו הרבה יותר טוב לי. :P (אבל הכלל חשוב יותר מהפרט...)

נו באמת! ומה יקרה אחרי 5 שנים? מה יהיה כאשר לכל אחד יהיה במהירות 50mbit?

זה פתרון יעבוד לכל היותר עד שבזק תתקין את הרשת החדשה ונראה את הספקים מגבילים ל-250GB על +20MBIT רוחב פס.

פתרון גרוע ביותר ומנוגד להתקדמות הטכנולוגיה!

הפתרון היחיד שישקיעו בתשתית ויפסיקו לזיין את השכל. :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ידוע שכל ספקיות עושות QOS כך שתעבורת אימיול וביטורנט יקבלו מינימום תיעדוף-> שזה מתבטא שזה יראה שהפורטים פתוחים והכל מבדינת ההגדרות תקין, אבל קצבי המהירות יהיו בקרשים.. >:( מידע שידוע לי ממס' בכירים ממס' ספקיות :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch: תיארתי לעצמי ...

איזה ספקיות לא מגבילות ?

אוקיי זה מוזר ... עכשיו פתאום (15:00 בצהריים)

הקצבים טיפסו חזרה ל100-120. לא המהירות

המקסימלית אל גם משהו ... הם משחררים חסימה

בשעות מסויימות או מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...