הנאום של יאיר לפיד בחדשות ערוץ 2 - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנאום של יאיר לפיד בחדשות ערוץ 2

navk2

Recommended Posts

מישהו אמר פסטירבין?

ניתוח המצב בעיני:

רבין היה מנהיג גדול, ואז הוא טעה (כמו רבים לפניו, ואחריו), יגאל עמיר החליט שאין דרך לעצור את האבדון ונקט בצעדים קיצוניים, הוא פשע פשע נתעב: רצח אידיאולוגי (בדיוק כמו רבים לפניו, ואחריו).

עמיר נתפס, הורשע, ונענש על פי החוק, עונש על רצח (ולא עונש על רצח דמוקרטי\אידיאולוגי כמו שהרבה חושבים).

השמאל קיבל את האבדה קשה (מובן), אך עשה מכל הנושא חגיגת קידום אינטרסים במסווה של שימור המורשת של הטועה (לא מובן, ואף מקומם).

עד היום אנשי שמאל מנצלים את הרצח של מי שהיה סמל להצלחתם למטרת רווח.

הדמוקרטיה בישראל כיום מאפשרת למערכות המשפט, הכליאה, והתקשורת להתנהג באופן שמנוגד לכל ערכיה, בגיבוי העומדים בראש המערכות (שהם במקרה שמאלנים).

הן כולן מאפשרות לדברים בלתי חוקיים וצבועים לקרות, זכויות בסיסיות של אסיר מכל סוג נלקחות מעמיר ללא כל הצדקה חוקתית, הוא ומשפחתו עוברים התנכלות שאין שני לה בהיסטוריה של מדינת הדמוקרטית, אפשר להשוות את המצב למה שקורה במפרץ גואנטאנמו בניהול ממשלת ארה"ב. הדברים האלה מנוגדים לערכיה של הדמוקרטיה.

סתימת פיות! וסטיה מערכיה הבסיסיים של הדמוקרטיה.

יש שיגידו שזה עומד בקו אחד עם זכותה של הדמוקרטיה להגן על עצמה, אך אין לכך כל סימוך, אין שום סברה הגיונית הטוענת ששלילת זכויות האסיר של עמיר ימנעו פגיעה בדמוקרטיה בעתיד, הפגיעות אפילו לא יתריעו, כיוון שאדם המסוגל לקחת על עצמו משימת התאבדות שכזו בוודאי לא חושב על התוצאות של המעשה כלפי עצמו אלא רק כלפי הכלל. (וכאן שוב נכנסת דוגמאת מפרץ גואנטנמו, עצם קיומו לא גרם לשום טרוריסט לשקול פרישה מחיי הטרור הזוהרים).

מה שקורה בישראל בכל מה שנוגע לרבין פשוט מחליא, מוריד מערכו של השמאל בישראל, ולדעתי מבזה את זכר המת.

יאיר לפיד הוא נציג השמאל הבכיר ביותר היום בבמה הפרונטלית הישראלית, רק בכלל ההערצה כלפיו אשר נובעת מהרבה מניעים אך אף לא אחד מהם אידיאולוגי\פוליטי, הוא לקח את ההערצה כלפיו וניצל אותה ניצול ציני בבמה המקודשת ביותר כיום בטלויזיה הישראלית - מהדורת חדשות השבת של ערוץ 2.

במקום לתת לעמיר להרקב בכלא, התקשורת הישראלית מכניסה אותו מדי שנה לכותרות (כמובן שיש לו חלק לא קטן בכך) ומתחילה בכך את ה"פסטירבין".

לא אכנס לוויכוח על מורשתו של רבין, זה לא רלוונטי. גם אם היה זה בן גוריון, בגין, שרון, או ביבי שהיו נלקחים ע"י טרוריסט פוליטי, הדעות שלי היו דומות.

אין מקום לתחומים אפורים בדמוקרטיה, פושע פשע - יש הגדרה מדוייקת איך צריך לפעול להענישו. אין לסטות מהדרך!

ולמרבה הפלא, מצאתי את עצמי מסכים עם דבריו של עכביש בכביש בפעם הראשונה בפורום הזה. הוא קצת מתפזר, אבל הרעיון נכון מאוד בבסיסו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

דיון ציבורי - רצח רבין ?....ושינוי שיטת המימשל המממ,

עוד פעם אתה חותר לשיטת הממשל ההזויה הזאת...

אני יכול לפתוח פה דיון "מה הדרך המועדפת לניקוי אזניים" ואתה תתחיל לבלבל על בחירה ישירה כמו ש Roniii יקשר את זה לדת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר פסטירבין?

ניתוח המצב בעיני:

רבין היה מנהיג גדול, ואז הוא טעה (כמו רבים לפניו, ואחריו), יגאל עמיר החליט שאין דרך לעצור את האבדון ונקט בצעדים קיצוניים, הוא פשע פשע נתעב: רצח אידיאולוגי (בדיוק כמו רבים לפניו, ואחריו).

עמיר נתפס, הורשע, ונענש על פי החוק, עונש על רצח (ולא עונש על רצח דמוקרטי\אידיאולוגי כמו שהרבה חושבים).

השמאל קיבל את האבדה קשה (מובן), אך עשה מכל הנושא חגיגת קידום אינטרסים במסווה של שימור המורשת של הטועה (לא מובן, ואף מקומם).

עד היום אנשי שמאל מנצלים את הרצח של מי שהיה סמל להצלחתם למטרת רווח.

הדמוקרטיה בישראל כיום מאפשרת למערכות המשפט, הכליאה, והתקשורת להתנהג באופן שמנוגד לכל ערכיה, בגיבוי העומדים בראש המערכות (שהם במקרה שמאלנים).

הן כולן מאפשרות לדברים בלתי חוקיים וצבועים לקרות, זכויות בסיסיות של אסיר מכל סוג נלקחות מעמיר ללא כל הצדקה חוקתית, הוא ומשפחתו עוברים התנכלות שאין שני לה בהיסטוריה של מדינת הדמוקרטית, אפשר להשוות את המצב למה שקורה במפרץ גואנטאנמו בניהול ממשלת ארה"ב. הדברים האלה מנוגדים לערכיה של הדמוקרטיה.

סתימת פיות! וסטיה מערכיה הבסיסיים של הדמוקרטיה.

יש שיגידו שזה עומד בקו אחד עם זכותה של הדמוקרטיה להגן על עצמה, אך אין לכך כל סימוך, אין שום סברה הגיונית הטוענת ששלילת זכויות האסיר של עמיר ימנעו פגיעה בדמוקרטיה בעתיד, הפגיעות אפילו לא יתריעו, כיוון שאדם המסוגל לקחת על עצמו משימת התאבדות שכזו בוודאי לא חושב על התוצאות של המעשה כלפי עצמו אלא רק כלפי הכלל. (וכאן שוב נכנסת דוגמאת מפרץ גואנטנמו, עצם קיומו לא גרם לשום טרוריסט לשקול פרישה מחיי הטרור הזוהרים).

מה שקורה בישראל בכל מה שנוגע לרבין פשוט מחליא, מוריד מערכו של השמאל בישראל, ולדעתי מבזה את זכר המת.

יאיר לפיד הוא נציג השמאל הבכיר ביותר היום בבמה הפרונטלית הישראלית, רק בכלל ההערצה כלפיו אשר נובעת מהרבה מניעים אך אף לא אחד מהם אידיאולוגי\פוליטי, הוא לקח את ההערצה כלפיו וניצל אותה ניצול ציני בבמה המקודשת ביותר כיום בטלויזיה הישראלית - מהדורת חדשות השבת של ערוץ 2.

במקום לתת לעמיר להרקב בכלא, התקשורת הישראלית מכניסה אותו מדי שנה לכותרות (כמובן שיש לו חלק לא קטן בכך) ומתחילה בכך את ה"פסטירבין".

לא אכנס לוויכוח על מורשתו של רבין, זה לא רלוונטי. גם אם היה זה בן גוריון, בגין, שרון, או ביבי שהיו נלקחים ע"י טרוריסט פוליטי, הדעות שלי היו דומות.

אין מקום לתחומים אפורים בדמוקרטיה, פושע פשע - יש הגדרה מדוייקת איך צריך לפעול להענישו. אין לסטות מהדרך!

ולמרבה הפלא, מצאתי את עצמי מסכים עם דבריו של עכביש בכביש בפעם הראשונה בפורום הזה. הוא קצת מתפזר, אבל הרעיון נכון מאוד בבסיסו.

תודה ואני לא מבין מדוע אתה מתפלא ?

אבל רק הערה קטנה חביבי - זה לא אני המתפזר זה אתה הלא הממוקד ( אולי בגלל זה אתה מתפלא ? )

אבל אין לי מילים כשאתה צודק אתה צודק ^^^

עריכה :

מאיר , לא הייתי פותח דיון איתך אפילו אם זה היה על רוני . ( אבל במחשבה שניה יכול להיות שבאמת תפתח תרד על הנושא הזה - לפי ההודעות שלך זה נושא מתאים לך - ובמחשבה שניה אולי באמת תפתח - כי נראה לי שאתה לא שומע את השטויות שאתה מדבר , דרך אגב לך הייתי ממליץ לנקות אוזניים " בדוך " ולא בסיבוב , אתה יודע ,, עד שיצא מהצד השני - אין באמצע כלום :lol: )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון ציבורי - רצח רבין ? על מה צריך לדון ? רצח הוא רצח הוא רצח . לי אין מה לדון בנושא , ברם מדוע ואיך ומה התהליכים אשר גרמו למעשה שכזה ואיך מונעים אותם כולל תחומי אחראיות של בעלי תפקידים ושינוי שיטת המימשל המממ, אלו נושאים שהייתי שמח לדון בהם ולא כמה שומרי ראש רוקדים על חודה של סיכה שנעוצה בדש ביגדו של ראש הממשלה החדש .

אתה לא מבין שאתה אובססיבי?

מה הקשר בין הדברים שתיארת פה לבין הראיון עם יגאל עמיר?

כל דבר מבחינתך הוא תירוץ לשינוי שיטת הממשל בישראל,

הכלכלה העולמית במשבר? הבעיה בשיטת המשטר ובאחריות בעלי תפקידים

לא פירסמו ראיון עם יגאל עמיר? הם מנעו דיון על שינוי שיטת הממשל בישראל

מיקרוסופט שינו לסינים שהשתמשו במערכת הפעלה פרוצה את הרקע לשחור? זה בגלל שיטת הממשל הדפוקה

בקיצור, אתה סוג של הפרעה טורדנית-כפייתית בפורום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין שאתה אובססיבי?

מה הקשר בין הדברים שתיארת פה לבין הראיון עם יגאל עמיר?

כל דבר מבחינתך הוא תירוץ לשינוי שיטת הממשל בישראל,

הכלכלה העולמית במשבר? הבעיה בשיטת המשטר ובאחריות בעלי תפקידים

לא פירסמו ראיון עם יגאל עמיר? הם מנעו דיון על שינוי שיטת הממשל בישראל

מיקרוסופט שינו לסינים שהשתמשו במערכת הפעלה פרוצה את הרקע לשחור? זה בגלל שיטת הממשל הדפוקה

:lol:

די מספיק אתה קורע אותי

אתה לא קורא את הנאמר לפניכן ורוצה ליסגור איתי חשבון על תרדים אחרים ???

לפחות תעשה שעורי בית ( או אולי לא )

המניע של יגאל עמיר ( כבר מיותר לציין שהוא הרוצח - זה מגיע לזילות )לרצח הוא נושא לגיטימי לדיון בין אם הוא חי או מת כי הוא עובר את הפן האישי - הרי על זה המעשה שלו כזה חמור - ( ראה ציטוט של מיני ) כי הוא חרג מגבולות האדם יצחק רבין ז"ל לכן אני טוען שגם הדיון בנושא צריך לחרוג מגבולות הרוצח וכמו הרצח שהגיע עד לבסיס הדמוקרטי של כל אזרח במדינה כך גם מניעיו של הרוצח צריכים לגעת בנקודה הזו ולעניות דעתי שנינגעה בנושא הזה הפיתרון הוא רפורמות שילטוניות ( לא כאן וכרגע המקום לדון בהם )

זה עד כדי כך פשוט .

רק שאתה ושכמותך אינכם מסוגלים לדון בזה או אינכם מעונינים לדון בזה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היכולת "המופלאה" שלך לקשור דברים שעולם שלם מפריד ביניהם מדהימה אותי כל פעם מחדש,

מה יעזור ראיון בנאלי עם יגאל עמיר לקידום שיח אזרחי בנושא כלשהו?

הרי אתה יכול לחשוב בעצמך מה ישאלו אותו ומה הוא יענה (וחלק מזה כבר התפרסם)

שוב פעם נשמע שהוא לא מתחרט, שוב פעם נשמע מה היו הצידוקים שלו, שוב פעם נשמע שהוא שאב השראה משרון וגנדי?

וזה יהיה הכר לשיח הציבורי שאתה מעוניין בו?

כמו שכבר אמרתי (ואמרו לפני), הכל כבר נאמר בנושא, הכל נחשף, הנושא עלה לסדר היום הציבורי יותר מכל נושא לפניו ואחריו

אני לא חושב שראיון עם יגאל עמיר (בדיוק כמו שאני לא חושב שראיון עם רוני רון) יכול לתרום משהו.

ובאמת, אם לא כאן הדיון לדון ברפורמות שלטוניות, למה אתה דוחף את זה בכל פוסט שלך?

בעצם, למה אתה דוחף את זה בכל ת'רד שאתה מגיב בו?

ובמידה ולא הבהרתי לך את זה בפעם הראשונה והשניה שפנית אליי בהודעה פרטית,

אני ממש (אבל ממש) לא מעוניין להמשיך לקבל ממך הודעות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היכולת "המופלאה" שלך לקשור דברים שעולם שלם מפריד ביניהם מדהימה אותי כל פעם מחדש,

הרי אתה יכול לחשוב בעצמך מה ישאלו אותו ומה הוא יענה (וחלק מזה כבר התפרסם)

שוב פעם נשמע שהוא לא מתחרט, שוב פעם נשמע מה היו הצידוקים שלו, שוב פעם נשמע שהוא שאב השראה משרון וגנדי?

וזה יהיה הכר לשיח הציבורי שאתה מעוניין בו?

כמו שכבר אמרתי (ואמרו לפני), הכל כבר נאמר בנושא, הכל נחשף, הנושא עלה לסדר היום הציבורי יותר מכל נושא לפניו ואחריו

אני לא חושב שראיון עם יגאל עמיר (בדיוק כמו שאני לא חושב שראיון עם רוני רון) יכול לתרום משהו.

ובאמת, אם לא כאן הדיון לדון ברפורמות שלטוניות, למה אתה דוחף את זה בכל פוסט שלך?

בעצם, למה אתה דוחף את זה בכל ת'רד שאתה מגיב בו?

ובמידה ולא הבהרתי לך את זה בפעם הראשונה והשניה שפנית אליי בהודעה פרטית,

אני ממש (אבל ממש) לא מעוניין להמשיך לקבל ממך הודעות . אתה לא יכול להגיד לי את זה בהודעה פרטית ???

טוב , אז אתה אומר שלא צריך לשמוע את הרוצח כי הוא לא יכול למכור יותר מוצרי צריכה מתכלים ?

לא הבנתי ?

האם מישהו פעם טחן את הנושא לבד מהצורה שהזכרתי לעיל ? קרי אמצעי למכירה של מוצרי צריכה ?

האם אינך חושב שפיזמון חוזר הוא בסיס של שיר ?

אם נימאס לך לשמוע אותו את הרוצח - זה בגלל שאתה צריך לפעול !

רק שאתה את הפעולה מפרש כדיכוי .

תוציא אותו להורג אם אתה לא רוצה לשמוע אותו יותר

ולמה זה מפריע לך לשמוע אותו ?

הרי אם שמעת אותו פעמים רבות הרי היית צריך לפתח חסינות כל שהיא

נימאס לך לשמוע אותו כי שמענו מספיק

ושמענו מספיק כי צריך לפעול

צריך לפעול לשינוי שיטת הממשל

צורת השילטון היא שגרמה בחלקה להבאה של המנוח אל מול קנה האקדח של המרצח

חוסר הדיון הציבורי הוא שמכתיב פעולה

אם היה דיון ציבורי ו / או משאל עם לא היה ליגאל עמיר את מי לרצוח

אם הניבחרים מיצגים את העם הרי הם חסינים - הבעיה מתחילה כאשר הם מיצגים את עצמם ( ואת האינטרסים של קבוצות אנטי דמוקרטיות בעליל ) ואז הם חשופים לפגיעתם של המתנגדים להם אישית - כי הם פועלים ( הניבחרים ) בצורה אישית. קפיש .

ותודה על המחמאות ( רק משום מה זה נשמע כמו הכפשות - :nixweiss: )

לסיכום :

לא למדת ולא הפנמת את הלקח - לכן נימאס לך

אתה גאוותן ( אני כמובן לא מתכוון אליך אישית אלא לנאורים בלבד ) ולכן אתה זריז להתגאות בהבנתך המוגבלת ולהשפיל את כל מי שאינו מסכים איתה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה באמת לא מבין את זה, קצת קשה להמשיך בדיון בנושא.

שיח אזרחי בנושא לא הועלה בצורה רצינית מעולם, ובפעמים הבודדות שהוא כן הועלה, סתימת הפיות וההפחדה מניכור כלפי כל מי שיעז לשאול שאלות או "ללכלך" את הנושא בסימני שאלה היתה עם היד על העליונה, לא היה באמת מקום לביקורת כלפי מה שקורה שם (חייו של עמיר) התירוץ הוא תמיד שרצח רבין הוא פרה אדומה ואותה אין לשחוט.

שיח ציבורי יזכיר גם לעם שאנחנו צריכים להוקיע אותו מקירבנו, אותו ואת כל מי שישקול להמשיך בדרכו (מדובר על עמיר כמובן), יזכיר לנו שאין מקום לחילול הדמוקרטיה.

אבל כשהדמוקרטיה עצמה אינה דמוקרטית קצת קשה יותר להעביר את המסר הזה מבלי להיות צבוע.

שיח ציבורי אולי אפילו יתן לעם סוף סוף בעיטה בתחת בכל מה שנוגע לעצימת עיניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נימאס לך לשמוע אותו כי שמענו מספיק

ושמענו מספיק כי צריך לפעול

צריך לפעול לשינוי שיטת הממשל

בדיוק כמו שאמרתי מקודם

אם אתה באמת לא מבין את זה, קצת קשה להמשיך בדיון בנושא.

שיח אזרחי בנושא לא הועלה בצורה רצינית מעולם, ובפעמים הבודדות שהוא כן הועלה, סתימת הפיות וההפחדה מניכור כלפי כל מי שיעז לשאול שאלות או "ללכלך" את הנושא בסימני שאלה היתה עם היד על העליונה, לא היה באמת מקום לביקורת כלפי מה שקורה שם (חייו של עמיר) התירוץ הוא תמיד שרצח רבין הוא פרה אדומה ואותה אין לשחוט.

שיח ציבורי יזכיר גם לעם שאנחנו צריכים להוקיע אותו מקירבנו, אותו ואת כל מי שישקול להמשיך בדרכו (מדובר על עמיר כמובן), יזכיר לנו שאין מקום לחילול הדמוקרטיה.

אבל כשהדמוקרטיה עצמה אינה דמוקרטית קצת קשה יותר להעביר את המסר הזה מבלי להיות צבוע.

שיח ציבורי אולי אפילו יתן לעם סוף סוף בעיטה בתחת בכל מה שנוגע לעצימת עיניים.

על אילו סימני שאלה אתה מדבר, על סימני שאלה מבית מדרשו של ברי חמיש?

כאלו שאלות "שילכלכו" את הנושא?

ולמה אתה טוען שלא היה שיח בנושא?

הרי עשרות כתבות היו? שעסקו בנושא היו? אינספור כתבות משמאל ומימין היו? מפלגה הזויה שחרטה על דגלה לגלות מי באמת רצח את רבין היתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי ^^^

אתה גאוותן שמזדרז להשפיל את כל מי שאינו חושב כמוך

ועדיין הדיון הציבורי הוא העיניין והוא הרצוי למרות שיש אנשים ( " ספקולנטורים " אוי ואבוי גרספן מה אמר ) כמו הדוגמא היפה שאתה נותן שרוצים לסתום פיות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...