הולכים לבחירות... - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הולכים לבחירות...

MiniMizer

Recommended Posts

מה שקופות החולים "חייבות" לתת זה בעצם כסף של הממשלה (סל הבריאות) אני בעד הרחבת סל הבריאות במגבלות היכולת של הממשלה.

בקשר לצבא הייתי את המהלכים הבאים ליצירת חצי-מקצועי

* הגדלת המשכורות של חיילי החובה לכ 1000 ש"ח לג'ובניקים וכ 2000 ש"ח ללוחמים (עלות של אולי חצי מליארד שקל בשנה)

* אפשרות למפקדים (אל"מ ומעלה) לפטר "עציצים" שלא יקבלו שום תנאי שחרור.

* שרות חובה שנתיים לבנים ובנות

* הרבי יותר תקני קבע, בעיקר בגדודים

* מערך הג'ובניקים יהיה מבוסס יותר על אנשי קבע / אזרחים עובדי צ"ל

הכסף למשכורות יבואו מקיצוץ בהוצאות של חיל (חסכון עצום בהוצאות רפואיות, חסכון עצום בהוצאות כליאה, חסכון בשרותי ת"ש למניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מה שקופות החולים "חייבות" לתת זה בעצם כסף של הממשלה (סל הבריאות) אני בעד הרחבת סל הבריאות במגבלות היכולת של הממשלה.

סל התרופות הבסיסי בישראל הוא מהמקיפים ביותר בעולם. יחסית לחוסן הכלכלי הכללי של המדינה, אני חושב שאנחנו גם ככה די גבוליים, יש עוד נושאים חשובים להשקיע בהם, כגון תשתיות וחינוך. תהיה זאת טעות להגדיל את אחוז התקציב ההולך לסל התרופות (חוץ מזה, כולם מדברים על סל התרופות, אבל מה עם משכורות הרופאים? בקצב הזה תצטרכו לקחת תרופות בעצמכם). חכם יותר לפעול לשיפור כלכלת המדינה על ידי השקעות לטווח ארוך. צמיחת הכלכלה -> יותר מיסים -> יותר תקציב -> יותר תקציב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתניהו היה שר אוצר מוצלח תחת שרון. המצב כשהוא היה ראש ממשלה היה פחות מזהיר. בתקופתו היה פה הכי טוב? גם בתקופתו היו מהומות, פיגועים והרוגים. אפשר גם לטעון שמאז סיום מלחמת לבנון השנייה היו מעט הרוגים בפעילות טרור (יחסית לתקופות עברו).

ממשלת נתניהו התאפיינה בחוסר יציבות, בסחטנות הן מצד מפלגות אחרות והן מצד מרכז הליכוד (כל כך מהר שכחתם, אה). נתניהו חתם על הסכם חברון לאחר לחץ מצד קלינטון. נשיא חזק בבית הלבן בהחלט יכול ללחוץ על נתניהו כהוגן (וצפוי שאובמה, עם רוב דמוקרטי בשני הבתים, יהיה נשיא חזק).

גם בתקופתו היו, כמו בכל תקופה מאז קום המדינה, השאלה היא כמה היו, והתשובה היא שהיו הכי פחות מהומות פיגועים והרוגים מאז פרוץ האינתיפאדה הראשונה.

ציטוט ויקיפדיה:

"בתקופת כהונתו של נתניהו כראש ממשלה היה מספר הפיגועים נמוך משמעותית בהשוואה לתקופותיהם של שני קודמיו בתפקיד, יצחק רבין ושמעון פרס, ולשני ראשי הממשלות שלאחריו. בשנת 1999, שנת כהונתו האחרונה של נתניהו, נהרגו 4 אנשים בפיגועים, המספר הנמוך ביותר מאז ראשית האינתיפדה הראשונה ועד היום (2008)."

גילוי נאות - נתניהו היה ראש ממשלה רק בחצי מהשנה הזו.

ואם כבר אתה פוסל אותו על הטעויות שלו, מה האלטרנטיבה הטובה יותר.

אני לא אומר שהוא הבחירה האידיאלית, הוא רחוק שנות אור מדבר כזה. אבל בהתחשב בשאר המועמדים אני לא רואה אפשרות סבירה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אני שם ליבני.

ברק נופל, ביבי כבר פישל ואני לא רוצה את שרה שוב שתנהל את המדינה שלי.

הכי פחות גרועה מכולם היא ליבני. ברגע שהיא תקבל את הכוח בבחירות כולם יתכופפו ויתחננו להיכנס לממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת הבריאות בארץ על הפנים. אבל היא עדיין מהטובות בעולם (הרבה, הרבה יותר טובה מזאת של ארה"ב, אתה לא תאמין כמה). מדובר בבעיה כאובה שאין לה פיתרון פשוט, האוכלוסיה הולכת ומזדקנת, יש יותר ויותר טיפולים וטכנולוגיות חדשניות שעולים הרבה כסף, לרופאים נמאס לעבוד במשכורת רעב אז הם בורחים לחו"ל או לרפואה שחורה-אפורה. אין דבר כזה "תוכנית ביטוח מקיפה", המדינה תפשוט את הרגל בתוך 5 דקות, לפעמים צריך להיות "רעים" ולסרב לתת טיפול מאוד יקר לחולה בודד (כגון טיפולים מאוד חדשניים בסרטן) על מנת שיהיה כסף לתת טיפולים זולים יותר (אבל חשובים לא פחות, כגון תרופות יעילות יותר לסכרת או לל"ד) לעשרות ומאות חולים אחרים.

הכי קל להיות פופוליסט, הכי קשה זה למצוא פתרונות ריאליים גם אם כואבים.

ד"א, קופ"ח מכבי סבירה כל זמן שאתה צעיר ובריא, היא לא נחשבת כטובה לקשישים...

תעשה לי טובה אל תבלבל לי במוח קופת חולים מאוחדת עשתה לי פעם שואה לאחר שהובלתי לטיפול נמרץ לבית חולים מאיר הם ניסו לדחות את התור שנקבע לי על ידי רופאים של בית חולים מאיר יומיים למחרת(טיפול למעקב)-בטענה שאני אלח לרופאים שלהם אבל רק לאחר שבוע והייתי במצב קריטי שכול מעקב יום אחרי יום חשוב!!

אז תעשה לי טובה מערכת הבריאות פה על הפנים ונשלטת על ידי פקידים בלבד!!! ראה מדינות כמו טוויאן ואירלנד ועוד בעלות מערכות מצוינות וביטוח חיים מקיף!! וכן הכי קל להגיד אצלנו הכי טוב אין צורך לשנות לפלא שהמדינה הזו תלך קיבינימט בסוף בגלל עצימת העיניים של אנשים במדינה הזאת

ואני אסכם את זה במשפט מאוד ישראלי:"הכול יהיה בסדר" כן בסדר-תן לנו את הכסף שלך ויהיה בסדר תאמין לי רק שאחרי שאתה נותן להם את הכסף הם שוכחים מי אתה-יהיה בסדר-זה מה שיגידו לאזרחים המטומטמים שעה לפני שיחטפו טילים מאירן וחיזבאללה-יהיה בסדר-כן תרבות הסדר פורחת פה!!

תרבות כיסוי התחת פורחת פה ואתם מתפלאים אחר כך שיש מושחתים-תפסיקו לעצום עיניים תתחילו להפגין תתחילו לצאת נגד המדינה תיהיו מאוחדים פעם אחת למען השם או ששוב נחזור לגלות!! ואל תגיד זה לא יקרה -זה קורה כבר עכשיו אנשים בורחים לארה"ב כי נמאס מהמדינה הזאת-זה ניצנים ראשונים לסוף אלא אם יתרחש פה שינוי דרסטי ומהיר!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה לי טובה אל תבלבל לי במוח קופת חולים מאוחדת עשתה לי פעם שואה לאחר שהובלתי לטיפול נמרץ לבית חולים מאיר הם ניסו לדחות את התור שנקבע לי על ידי רופאים של בית חולים מאיר יומיים למחרת(טיפול למעקב)-בטענה שאני אלח לרופאים שלהם אבל רק לאחר שבוע והייתי במצב קריטי שכול מעקב יום אחרי יום חשוב!!

אז תעשה לי טובה מערכת הבריאות פה על הפנים ונשלטת על ידי פקידים בלבד!!! ראה מדינות כמו טוויאן ואירלנד ועוד בעלות מערכות מצוינות וביטוח חיים מקיף!! וכן הכי קל להגיד אצלנו הכי טוב אין צורך לשנות לפלא שהמדינה הזו תלך קיבינימט בסוף בגלל עצימת העיניים של אנשים במדינה הזאת

ואני אסכם את זה במשפט מאוד ישראלי:"הכול יהיה בסדר" כן בסדר-תן לנו את הכסף שלך ויהיה בסדר תאמין לי רק שאחרי שאתה נותן להם את הכסף הם שוכחים מי אתה-יהיה בסדר-זה מה שיגידו לאזרחים המטומטמים שעה לפני שיחטפו טילים מאירן וחיזבאללה-יהיה בסדר-כן תרבות הסדר פורחת פה!!

תרבות כיסוי התחת פורחת פה ואתם מתפלאים אחר כך שיש מושחתים-תפסיקו לעצום עיניים תתחילו להפגין תתחילו לצאת נגד המדינה תיהיו מאוחדים פעם אחת למען השם או ששוב נחזור לגלות!! ואל תגיד זה לא יקרה -זה קורה כבר עכשיו אנשים בורחים לארה"ב כי נמאס מהמדינה הזאת-זה ניצנים ראשונים לסוף אלא אם יתרחש פה שינוי דרסטי ומהיר!!!

כפי שכתבתי בשורה הראשונה שלי, מערכת הבריאות בארץ על הפנים, אבל מהטובות בעולם. למה זה? כי רוב מערכות הבריאות הציבוריות בעולם, להוציא במדינות מאוד עשירות, הם במצב קשה. לא מדינה עשירה וגם יש לה מאוד יקר להחזיק. האם אני מרוצה ממצב מערכת הבריאות, בהחלט לא! האם כל כך פשוט לתקן את הפגמים במערכת הזאת? ממש לא!

כמה הערות נוספות

* מערכת הבריאות הציבורית בארץ היא בעשירייה הפותחת בעולם. לא יודע אם בגלל שהמצב פה טוב או בגלל שהמצב בעולם מחורבן, תראה את זה איך שאתה רוצה.

* טוויאן מדינה שאתה לא רוצה לגור בה, עם דמוקרטיה דמיקולו וזכויות אזרח מוגבלות למדי. אירלנד הולכת ומתגלה כבועה פיננסית סטייל איסלנד - עוד "פלא כלכלי"... שלא לדבר שמאז 1922 אירלנד לא הייתה מעורבת בשום עימות צבאי, זה בטח עוזר.

* כמו שאותך דפקו, גם אותי דפקו (ואני בהכשרתי רופא, יעני מכיר את המערכת מבפנים) כמה פעמים עם שיגועי שכל, דחיות ולך ושוב, דחו בדיקה חשובה לאישתי, המתנתי שעות במיון, כמו כל דבר במדינה, דופקים על השולחן, צועקים, מפעילים קשרים וזה עובר. כאמור, אתה לא רוצה לדעת מה המצב בחו"ל. תנסה לקבל טיפול בארה"ב בלי ביטוח פרטי יקר.

* כפי שציינתי מעלה, אני מכיר את המערכת אישית ומבפנים. כמה שאתה כפציינט דפוק, תאמין שהרופא מולך דפוק שבעתיים. אני אישית חושב שלא צריך להגדיל יותר את סל התרופות והטיפולים ולהשקיע יותר בכוח האדם ההולך ומדלדל בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא עכשיו הרבה חוזרים. לא נעים להגיד את זה, אבל זה בעיקר כל מיני ערסים שחשבו שיעשו קופה בארה"ב ונפלו שם חזק עם הבורסה והנדל"ן. החומוסיות בלוס-אנג'לס בסכנת סגירה.

בארה"ב, מי שנופל, נופל עד הסוף, אפילו ביטוח לילדים אין לו. בישראל לפחות הוא יכול ללכת לרופא המשפחה בקופ"ח בחינם ולבכות אצלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol:

מצחיק מצחיק אבל אני מאמין שארה"ב תצא מהמשבר הזה-תאמינו לי אם היית נכנסת למשבר כזה-לא אני ולא אתה היינו עכשיו מדסקסים בפורום אלא עובדים במלוא המרץ כדי לא לאבד את הבית שלנו!!!

ועדיף שישראל לא תכנס למשבר זה כי אז זה יהיה הסוף שלנו,אולמרט יעביר בוחטות של כסף לכיס של המקורבים שלו ואולי שקל לבנקים שהיו קורסים,שרי אריסון בכלל היית דורשת את התרומות שלך בחזרה ובלאגן גדול היה פה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דנקר, אל תעלב, אבל בן כמה אתה? לפחות את המשבר של 1983-1985 אני עוד זוכר בעצמי שכל פעם הלכתי למכולת עם יותר ויותר כסף, שטרות של 100 התחלפו ב-1000 ואלו התחלפו ב-10000... ישראל כבר עברה משבר פיננסי נורא ואיום וזה לא היה הסוף שלה, לקחי המשבר ההוא מסייעים לישראל היום.

במהלך שנת 1951 פקד את המשק משבר חריף במאזן התשלומים, שהתבטא בהחרפה קיצונית של הגרעון המסחרי ובהדלדלות מסוכנת של יתרות מט"ח. היצוא המסחרי הגיע לכדי שליש מהיבוא, כאשר יתרת הוצאת היבוא במט"ח נאלצה להיות ממומנת, בחלקה הקטן, ממגביות שונות של יהדות התפוצות, ובחלקה הגדול מאשראי לטווח קצר מבנקים מסחריים בחו"ל ומחברות הדלק העולמיות. לקראת סוף 1951 סירבו אלה להמשיך במתן אשראי מתוך חשש אמיתי לחוסר יכולת פרעון של המדינה, והמשק ניצב בפני סכנה מוחשית להמשך קיומו הכלכלי.
טלוויזיה צבעונית ומכשיר היו הסמלים הבולטים של התקופה שנקראה "ימי ארידור העליזים", ותוצאתה הייתה הידרדרות חמורה ומסוכנת בכל הפרמטרים הכלכליים. האינפלציה השתוללה והגיעה לרמה של 450% בשנת 1984, ולשיעור שנתי צפוי של 1000% במחצית הראשונה של 1985. גם מצב מאזן התשלומים היה בכי רע כתוצאה מגל הרכישות של מוצרי יבוא, ולא היה שיפור משמעותי בגרעון התקציבי הממשלתי.
את מצבו הקשה ממילא של המשק עירער עוד יותר משבר מניות הבנקים, שפרץ ב-1983 עם התמוטטות המניות המווסתות של הבנקים הגדולים. כדי למנוע הפסדים גדולים מחלק מהציבור ומחלקים גדולים במשק, נטלה הממשלה על עצמה לכסות חלק גדול מהפסדיהם הצפויים (כלומר הטילה את המעמסה על כלל הציבור). לשם כך, העבירה הממשלה לעצמה את הבעלות על רוב הבנקים המסחריים והפכה להיות ערבה לחלקה הגדול של השקעת הציבור במניותיהם. תוצאת משבר זה הייתה, לפיכך, ירידה חדה בשווי הנכסים שבידי הציבור, בצד הגדלת החוב הפנימי של הממשלה.

בתחילת שנת 1985, פרט לעליית מחירים מסחררת וכתוצאה ממנה, נוצר גרעון גדול מאוד בתקציב המדינה ובמאזן התשלומים והחובות של מדינת עלו לגובה כזה שהיה חשש מפני מצב של אי-יכולת החזר החובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שחושב שליבני טובה הוא אידיוט

זה שבמדינה שלנו מי שסותם את הפה אז חושבים שהוא טוב וחכם זה מצב רע ודבילי

לבני יותר שמאלנים מאולמרט - רוצה לתת את הגולן לסוריה (כן , אותה סוריה שבשטחיה יש בסיסי אימון לאל קעידה לחמאס ולג'יהד האיסלמי)

ורוצה לתת את מזרח ירושלים לרשות.

אף ראש ממשלה בשנים האחרונות לא הבין שהערבים מבינים רק כח ! וכל הליכה לקראתם תגרום להסלמה ולדרישות גדולות יותר שלהם

תהרוג ותגרום להם סבל - הם ישבו בשקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...