מהי מדיית הגיבוי הטובה ביותר היום לנפח של 50GB? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי מדיית הגיבוי הטובה ביותר היום לנפח של 50GB?

zam

Recommended Posts

אני מתכנן מתישהו לקנות דיסק קשיח חיצוני בשביל לגבות תמונות שאני מצלם.

אפשר גם להשתמש בדיסק קשיח פנימי אבל אז אין לך את הניידות.

כרגע אני מגבה באמצעות דיסקים אבל זאת מדיה שאני לא כך סומך עליה כי דיסקים של מאוד רגישים לחום.

לגבי DOK - הם קטנים מידי מבחינת הנפח בשביל הצרכים שלי.

דיסק זה דבר נהדר מבחינת הביצועים אבל המחירים עדיין בשמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתמול הלך לעולמו דיסק קשיח שלך 80GB. למזלי לא היה בו הרבה מידע רגיש, וגם אותו היה לי בגיבוי.

אבל חשבתי על זה, הרי דיסק קשיח מעצם אופי פעולתו הוא יכול להיהרס אפילו מפגיעה פיזית קלה.

נראה לי שאקנה שני דיסקים נוספים של 320GB ואבצע RAID5 או שאשקיע ואקנה .

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה גיבוי מלא אתה באמת צריך גיבוי במערך רייד, או פשוט גיבוי כפול על שני דיסקים שונים

במקרה שאתה בונה רייד שים לב על איזה בקר אתה בונה, כי לפעמים עלול ללכת הבקר ושוב הלך כל הגיבוי.( או להשיג בקר תואם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירח אפל לדעתי ישנה שגיאה קטנה במינוחים

RAID נייצג יתירות - אין קשר בין זה לבין גיבוי

זה שהפכת את אמצעי האחסון שלך לפחות רגיש לתקלות לא אומר שביצעת גיבוי - גם RAID נופל וזה לא מראה נעים

גיבוי עושים לקבצים - ועדיף על יותר ממדיה אחת (הווי המדיה אופטית\מגנטית או אלקטרונית לא משנה לצורך העניין)

אישית מקיים גיבויים על -DL וגם יש לי שני דיסקים קשיחים שכל אחד מהם מאוחסן במקום אחר (וזה רק לחומר בבית - בעבודה הסיפור אפילו יותר מתוסבך)

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף מערך טוב עם סיבולת תקלות מלאה, ולמיטב הבנתי RAID5 הוא המינימאלי לצורך העניין.

לגבי הבקר, באמת לא חשבתי עליו. יש איזו המלצה?

עריכה:

גבריאל, RAID5 הוא בעל סיבולת תקלות מלאה, דבר המקנה לך גיבוי מוחלט למידע הנמצא על הדיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבריאל, RAID5 הוא בעל סיבולת תקלות מלאה, דבר המקנה לך גיבוי מוחלט למידע הנמצא על הדיסקים.

צר לי אך אתה טועה :nono: - אין דבר כזה סיבול תקלות מלאה גם לא במערכי CLUSTER ובטח ובטח שלא ב-RAID

גם RAID 5 הבנוי מ3 דיסקים - נפילה של שני דיסקים או נפילה של הבקר יכולה לאובדן כל המידע על הדיסקים

שוב זה לא משנה כמה דיסקים תשים במערך ומה התצורה שלו - RAID לא מחליף גיבוי

ניתן לך דוגמא - אף אחד מהדיסקים לא מת והבקר תקין - וירוס מחק לך את הקבצים, אחותך הקטנה פירמטה לך את המערך, פרצו לך הביתה וגנבו את המחשב - איפה הגיבוי???

שוב - RAID אומנם מעלה את אמינות ה-STORAGE SUBSYSTEM אך עדיין לא מחליף גיבוי כי זוהי אינה מטרתו

מטרת מערך RAID הנה לאפשר יתירות דיסקים במערכת ובכך להפוך את המערכת ליותר אמינה - אני מדגיש שום קשר בין זה לבין גיבוי

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^ רוב האנשים יחשיבו הרבה תצורות לגיבוי, גם אם המידע לא ישמר במקרה של התקפה גרעינית על איזור מגוריהם.

יש רמות שונות של גיבוי, תלוי ברמת הפארנויה של הבן אדם וחשיבות המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^ רוב האנשים יחשיבו הרבה תצורות לגיבוי, גם אם המידע לא ישמר במקרה של התקפה גרעינית על איזור מגוריהם.

יש רמות שונות של גיבוי, תלוי ברמת הפארנויה של הבן אדם וחשיבות המידע.

טוב אני רואה שאני כבר לא יכול לתרום לנושא זה

המקרים שציינתי הם לא כל כך הזויים (כמו התקפה גרעינית) - וממש לא מדובר בפראנויה (ראיתי יותר ממערך RAID אחד נופל וזה קורה יותר ממה שאתם מדמיינים לעצמכם)

מנסיוני - RAID הוא לא גיבוי הוא רק אמצעי לשרידות גבוהה יותר.

אני לא בא לכאן להתווכח אלא לתרום מהידע ומהנסיון שלי - לא חייבים לקבל.

שיהיה לכם רק טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקרים אותם ציינת אמנם לא הזויים אבל קיצוניים וקצת חריגים.

מערכים לא נופלים בבת אחת ווירוסים לא נכנסים למחשב סתם כך. כנ"ל לגבי אחיות וגנבים.

אני מסכים שמערכים אינם הגיבוי המושלם ואולי לא ישמשו כגיבוי אבל מאופי עבודתם הם שומרים על המידע הנמצא בהם.

עבורי מערך כזה של 3 דיסקים הוא מספיק. אני לא מעוניין לגבות את המידע שלי על דיסקי DVD כי אני רואה אותם כלא אמינים

ועדינים מדיי לפגיעה כגון שריטות (אחיות וגנבים) שבירה ועוד.

גיבוי רשת כפי שהציעו כאן הוא רעיון טוב אבל... קצת לא פרטי הייתי אומר.

החלטתי כי עבור הצרכים שלי נכון להיום, דיסק SSD בנפח של 64GB כדוגמת זה:

http://www.noacomp.co.il/Product.aspx?productid=3392

יספיק לי בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון. הוא יקר אבל אני מוכן להשקיע כי לא עלו כאן בדיון חסרונות ל- מלבד המחיר.

אין לו רכיבים נעים, תוחלת החיים שלו גבוהה יותר, מהירות גבוהה פי 2 מדיסק רגיל,

מלבד המחיר, האם יש לו חסרונות או בלאי שאני לא מודע אליו?

האם אני צודק?

ו-Slevin Kelevra דווקא מערכת ההפעלה לא ממש מפריעה לי. מקסימום פירמוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...