מה ההבדל בין צ'יפסטים שונים? מה מגדיר צ'יפסט "יותר איכותי"? עריכה: וגם בקשר ל-OC - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין צ'יפסטים שונים? מה מגדיר צ'יפסט "יותר איכותי"? עריכה: וגם בקשר ל-OC

Immaculate

Recommended Posts

טוב, אין הרבה מה להרחיב מעבר לשאלה שבנושא

לא לגמרי מובן לי מה ההבדל בין צ'יפסטים שונים (כלומר כאלה שבאים על לוחות אם). ביצועים? אמינות?

אם זה בביצועים, אז מה זאת אומרת? אם לקחתי מעבד חזק, הרבה , אז מה התפקיד של הצ'יפסט פה (בהנחה שכל הרכיבים נתמכים ע"י הלוח ואין "צוואר בקבוק")?

איפה החסרון אם אני לוקח לוח שתומך בכל מה שאני רוצה, אבל עם צ'יפסט ברמה נמוכה? (כלומר במה מתבטאת הרמה הנמוכה)?

לצורך העניין, מדובר על ההבדל בין צ'יפסטים P35 ו-G33 של אינטל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין השאר הם נבדלים בינהם במעבדים שהם תומכים, סוגי הזכרונות מהירות הזכרונות המקסימלית, מהירות FSB מקסימלית, צריכת הספק ופליטת חום, ותכונות נוספות.

ההבדל העיקרי במקרה שלנו הוא המאיץ הגרפי המשולב GMA 3100 המשולב ב G33. (מאיץ משולב מגביל יכולות OC), והתמיכה של P35 בזכרונות DDR3.

הצ'יפסט תומך גם בזכרונות ורוב הלוחות המתבססים על P35 משתמשים רק ב , לוחות בודדים תומכים ב וגם ב (לא סימולטנית) או ב בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז בעצם אם יש לי לוח שתומך בכל מה שאני רוצה (תמיכה בזכרונות, מעבד, מהירויות באס וכו') אז ההבדל בין שני הצ'יפים יתבטא באפשרות OC בלבד?

מה בנוגע לצ'יפ Q35? הוא מקביל ל-P35 עד כמה שהבנתי

עוד שאלה, אבל אולי זה יותר לפורום OC: מספיק הצ'יפ כדי לדעת אם לוח כלשהו יתמוך ב-OC? או שצריך גם לדעת אם גרסת ה-BIOS כוללת בכלל את האפשרות לשנות את ה- clock ratio? יותר ספציפית, האם הלוח הבא יתמוך ב-OC?

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_270_88_2623&products_id=18936

לחילופין, האם הלוח הזה בעל צ'יפ Q35 יתמוך?

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_270_88_2623&products_id=18938

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לציין שסדרת הצ'יפסטים Q היא סדרה שמיועדת למחשבים של עסקים, ויש לה יכולות הצפנה משוכללות, או משהו כזה...

בכל מקרה, רק רציתי להוסיף, זה שיש כרטיס מסך מובנה זה לא אומר שהלוח לא תומך בOC.

הוא תומך, אבל הוא פחות טוב למטרה הזאת.

וזה גם לא נכון להגיד שזה בגלל הכרטיס המובנה, זה בגלל הצ'יפסט, שהוא מכיל במקרה הזה כרטיס מובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...