1500$ - בנייה של מערך raid5 + שרת מדיה והורדות - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

1500$ - בנייה של מערך raid5 + שרת מדיה והורדות

yosh co.

Recommended Posts

שלום, אני מתעסק בעיבוד תמונה וכרגע חזק בעניין של בניית פנורמות גדולות (5 גיגה פיקסל לתמונה, הנה כמה שייצרתי, צריך סילברלייט מותקן) התוכנות שמייצרות כאלה מושפעות מאוד ממהירות הכתיבה והנפח איחסון הוא רב.

אני מעוניין לבנות מערך RAID על מחשב עצמאי שיהיה מהיר ובעל יכולת "התאוששות" מכשלים בכוננים ושיכיל לפחות ארבע כונני טרה (כרגע לא משנה איזה פירמה). אני חושב לחבר אותו בחיבור המהיר ביותר שאפשר למחשב אחד אחר (במגבלות התקציב כנראה SATA) וששאר המחשבים ברשת יתחברו אליו ברשת גיגה.

שאלות:

האם חיבור ישיר של המחשב הנ"ל עם המחשב המריץ את התוכנה בעזרת SATA ישתווה במהירות למערך פנימי?

בהנחה שאני מוכן ללמוד האם אתם מכירים הפצה לינוקסית ידידותית שתעזור לי, או שמה כדי להישאר בוונדוס, אשמח להריץ אליו גם שרת הורדות ביטורנט וכד'?

האם כדי להשקיע בבקר מיוחד או שלוח אם ראוי יעשה את העבודה?

ראיתי כמה פיתרונות מוכנים בפלונטר, שווה? המלצות?

מערך RAID5 נראה מתאים מבחינת הביצועים וההאמינות, ולא איכפת לי כלכך עם במקרה כשל יצריך המתנה של עד יום לחזרה למוכנות.

אני מקווה ללמוד ממכם, אם אין מספיק מידע בבקשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלות:

האם חיבור ישיר של המחשב הנ"ל עם המחשב המריץ את התוכנה בעזרת SATA ישתווה במהירות למערך פנימי?

אין אפשרות לחבר 2 מחשבים בSATA, זה אם הבנתי את השאלה שלך

בהנחה שאני מוכן ללמוד האם אתם מכירים הפצה לינוקסית ידידותית שתעזור לי, או שמה כדי להישאר בוונדוס, אשמח להריץ אליו גם שרת הורדות ביטורנט וכד'?

יובנטו היא הפצה ידידותית למשתמש של אבל גם וינדוס יספיק לך

המשפט "לקנות בזול ולשלם ביוקר" אומר הכל במקרה הזה

פתרונות מוכנים עולים בהרבה יותר מפתרון שמכינים לבד, אם יש לך תקציב אז אפשרי וגם אז עדיף מחו"ך

מערך RAID5 נראה מתאים מבחינת הביצועים וההאמינות, ולא איכפת לי כלכך עם במקרה כשל יצריך המתנה של עד יום לחזרה למוכנות.

רייד 5 זה הפתרון הכי טוב בשבילך לדעתי

אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול.

אני כרגע מתעסק ברייד ובקרי רייד במסגרת בניית השרת שלי אז יש לי קצת ידע

אתה מוזמן לדבר איתי באמצעות המייל מאחר ואני לא אהיה זמין בזמן הקרוב באתר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי עוד מידע על הפרוייקט

small netwrok builder howto's

אני לא בטח שזה מה שאני מחפש, הדגש כאן הוא על גודל ואמינות מידע ופחות על ביצועים, אבל אני ימשיך לעדכן.

iakovl תודה על התגובה, אני חושב שאפשר לקבל ביצועים לא רעים ב 200 דולר על בקר, מצד שני יש שפה טרמינולוגיה בתחום ואני לא בטוח שאני מבסס את ההנחה הזאת על תובנות מוצקות. לגבי הSATA חלק מהפתרונות המוכנים (כמו ה sidecar של 3ware) מחוברים למחשב בעזרת חיבור סריאלי.

http://www.macobserver.com/review/2007/09/21.1.shtml

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך בבקשה את הכותרת לפי חוקי הפורום:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=301391.0

(תוסיף תקציב, שימושים.. וכדומה)

1. אתה מתכוון שמחשב אחד הוא מחובר למערך ושאר המחשבים ברשת בעלי גישה למערך. והשאלה היא מה תהיה רמת הביצועים עם התוכנה שציינת במחשבים שברשת? ובכן, זה תלוי במהירות של הרשת ושל המערך- מי יהיה המגביל מבין השניים.

2. יכול להיות שזה יתאים לצרכים שלך, כדאי שתפנה לפורום לינוקס/יוניקס ותשאל שם- הם יספקו לך תשובות.

3. אני לא חושב שבקר יעודי יהיה שווה את הכסף. חוץ מזה שמדובר במערך 5 ולא 0, אז המצב הוא לא (!): אם קורה משהו- אתה מת.

4. אתה נראה קצת לא בטוח לגבי התכנון שלך, אז אולי כדאי שתעשה קצת שיעורי בית בנוגע למה שדרוש לך ואולי לגבי מה שישתנה במערך בעתיד. כי רוב הפתרונות המוכנים הם מן הסתם -מוכנים- וגם יקרים מאוד. תחשוב קצת יותר על תקציב.. על נפח ומהירות. וגם לגבי הרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

דרך אגב, למעונייים, בסופו של דבר שמתי כסף על יחידת QNAP 409.

2500שקל בלי דיסקים

יתרונות:

-עצמאית

-ממשק וובי

-צריכת חשמל

-יתירות

-שקט

חסרונות:

-איטית (מקס 12-10מ"ב)

- נתקע (לא ברור)

-איטית מאוד בקבצים מתחת למגה

במקור התרשמתי מההרחבות שאפשר להתקין ופינטזתי ללמוד לינקוס על הדבר הזה. אבל המעבד איטי, בלי קשר.

אני בדרך כלל שונא דברים איטיים (אני מעדיף שהמגבלה תהיה המשתמש לא המכונה) אבל בסופו של דבר אני מבין שלא קניתי ראיד בשביל לאחסן את השרת הבייתי שלי. שבוע אחרי שקניתי והעברתי את המידע אליה, אחד מכונני הטרה (seagate) מת. הראיד המשיך לפעול על שלושה. והמתין שבוע עד שהגיע החלופי. בשביל זה קניתי ראייד. וקניתי גם דיסק ספייר שלו יקרה עוד פעם.

למחפשי ביצועים הייתי הולך על בקר AReca במארז כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2500 ש"ח? מוגזם

ב1000+ אפשר לבנות מחשב פשוט שיעשה אותו דבר ויותר

אני את השרת הורדות שלי מבסס על הATOM בכלל וגם זה בגלל שאני רוצה לעשות עוד דברים איתו.

אבל בכל מקרה תתחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...