שאלה על סרטי HD - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על סרטי HD

eladh16

Recommended Posts

שלום לכולם

יש לי שאלה על סרטי HD שתמיד רציתי לשאול.

איך זה יתכן שקיימים ישנים באיכות HD של 720p ואפילו 1080p?

למשל ראיתי שבyes משדרים את הסרט Titanic ב HD וגם ברשת אפשר למצוא את הסרט באיכות 1080p. זה סרט משנת 97 איך זה שהיה להם את הציוד הנדרש לצילום HD בשנה כזו??

אני אמשח להסבר

תודה וחג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציוד היה קיים אפילו בסוף שנות ה80 כלומר את הסרט מקליטים ברזולוציה גבוהה(כמו כן את הפס קול שהרחיבו את פס הסרט כדי להכלילו) בלי שום קשר לטכנולוגיה כיום,אך רק בשנים האחרונות התפתח כל עידן ה HD והכול קשור כמובן לכסף שפעם יצור הטכנולוגיה כגון מסכים שתומכי HD היו כמו הפלאזמה אך עלותם היו ממש לא משתלמת ליצור המוני אך כיום יצור המסכים וכלל הטכנולוגיה היא פשוט יותר זולה ומשתלמת.

כבר היום יש טכנולגיה של ULTRA HD (רמת רצולוציה 7680X4320) שכאמור בעוד כמה שנים ניראה ברזולוציה ובטכנולגיה החדשה!

כמו כן יצור פורמט ה HD והבלוריי רק עזרו לכך שהטכנולוגיה תיכנס לבתים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי שיהיה ברור -

zeevkat כתב "הציוד היה קיים אפילו בסוף שנות ה80" - אין הכוונה לציוד HD (!).

התשובה הקצרה: (למי שאין לו כוח לקרוא את המאמר הלועזי ש-THE MAN OF HEAVEN קישר אליו ;) )

מצלמים על פילם - שאותו דוגמים למחשב/לדיסקים ברזולוציות שונות.

פעם דגמו את הפילם ל-CD של 700 מגה,

היום דוגמים את הפילם לדיסק BluRay או HD- של כמה וכמה ג'יגה (רזולוציה גבוהה של High-Definition).

נ.ב. ראיתי את "The Shining" עם ג'ק ניקולסון משנת 1987 באיכות 720p, וזו חווית צפיה מטורפת.

סרט מומלץ (ביחוד ב-HD).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי תודה רבה חברה.

ועוד שאלה קטנה.

האם לטלויזיות lcd יותר מ 42 אינץ שלא רשומים עליהן Full HD ואני יפעיל עליהם סרט hd 1080p זה יופעל באותה איכות כמו בטלויזיות שכן רשום עליהן Full HD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי תודה רבה חברה.

ועוד שאלה קטנה.

האם לטלויזיות lcd יותר מ 42 אינץ שלא רשומים עליהן Full HD ואני יפעיל עליהם סרט hd 1080p זה יופעל באותה איכות כמו בטלויזיות שכן רשום עליהן Full HD?

חד משמעית לא.

אם אתה מקרין סרט של 1080P על מסך 720P אתה תראה איכות של 720P (ואולי אפילו פחות טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי ששני הטלוזיות באותו הגודל.

אני ינסח את השאלה שלי שוב.

האם טלויזית lcd בגודל של 52 אינץ שלא כתוב עליה full hd ואני יקרין עליה סרט hd 1080p, איכות הסרט תאהיה כמו בטלויזית lcd בגדול של 52 אינץ שכן רשום עליה full hd?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה הבנתי לכל אפילו הם באותה הגודל יש רזולוציה אחרת. ובטלויזית lcd שרשום עליהם full hd יש רזלוציות גדולות מאשר טלויזיות שלא רשום עליהם והם באותם גודל מסך.

ולמשל חברות השידור כמו yes ו hot, מה הגודל המקסימלי של הרזלוציה שהם משדרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושאלה אחרונה מבטיח.

יש לי מסך crt של mag 17 אינץ. אם אני יפעל עליו סרט hd אני יראה אותו כמו שאני רואה אותו בטלויזית lcd שכן תומכת ב hd?

יש שינוי באיכות? ואם אני גם יפעיל סרט ב 17 אינץ שלי של 720p וסרט של 1080p לא יהיה הבדל באיכות הסרט כי המסך שלי קטן נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך CRT עובד בצורה שונה שמציגה תוכן באיכות נמוכה יותר בצורה טובה יותר. אם אתה משתמש ברזולוציה במסך הזה של 1024 על 768 (או 1280 על 1024) אז סרטים של 1080 יוקטנו לרזולוציה הזו וסרטים של 720 יוגדלו לרזולוציה הזו, CRT את המתיחה הזו בצורה טובה משמעותית מ LCD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...